Skocz do zawartości
IGNORED

Mundorf M-Lytic AG - Wyczynowe bocznikowanie głównej filtracji


Pygar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Szukam opinii osób, które na poważnie podeszły do tematu bocznikowania wyżej wspomnianych Mundorfów.

Czy ktoś znalazł godne towarzystwo dla M-Lytic, dzięki któremu zagrało jeszcze lepiej niż na "gołych" Mundkach ?

 

Miejsca w których pracują to filtracja :

 

+ wzmacniacz słuchawkowy, klon Lehmanna by Demasked75 - Red Dragon, Nichikony KG Gold Tune 2 x 4700/35V, zamienione na Mundorf M-Lytic 2 x 10000/25V (polecam, grają grubo ponad 350h)

 

+ CD/DAC, mocno zmodowany Denon DCD S-10, Silmic (brązowo-złoty) Japan 2 x 3300/50V + 2,2uF/50V Silmic Alpha Super Gold + ASC 0,01uF/630V , zamienione na Mundorf M-Lytic 2 x 10000/40V (grają dopiero 96h).

 

Mundorfy w CD są jeszcze za młode, żeby móc je oceniać.

W porównaniu z Silmicami póki co brakuje im dynamicznego i bardzo energetycznego zejścia na basie, z plusów bardzo interesująca średnica a co za tym idzie wokale.

 

 

Pozdrawiam

Pygar

 

P.s.

Osoby uporczywie zaśmiecające wątek i piszące nie na temat stracą możliwość wypowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie chce zaśmiecać wątku, jednak jako osoba, która przekonała się co potrafią M-Lytic muszę się upewnić, czy w miejsce 3300uF wstawiłeś 10000uF? Dlaczego taka różnica w pojemności? W moim leciwym CD mam 3300/16V Elna Starget i 2200/25V Nichicony brązowe. Myślałem o Mundorfach, jednak one nawet przy wymienionych pojemnościach są sporo większe na średnicy i tu jest problem. Przepraszam, że nie na temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawsim

 

Denon w wielu swoich CD oraz DVD stosował Elne 3300/50 ponieważ akurat takie mieli :-).

Mówiąc inaczej troszkę przyoszczędzili, a z drugiej strony nie chcieli dawać innych niż Silmic.

Te kondy są jeszcze grubsze niż Mundorfy, więc z ilością miejsca nie ma problemu.

Wielu producentów w tym miejscu daje 4700, 5600, ... aż do 12000uF ( np. Sony w CDP-X777ES umieścili aż 2x 12000uF + 4x 4700uF, a w CDP-R1a są 6x 4700uF.

Wszystko to kwestia rozmachu konstrukcji i większej lub mniejszej kontroli księgowych.

 

Szukam rozwiązania, które pozwoli wydobyć maksimum dobroci z M-Lytic bez utraty ich cennych właściwości.

 

Pozdrawiam

Pygar

 

P.s. Dobrego prądu nigdy za wiele :-).

 

 

cdp-x777es-3-sony.jpg

2727054690_73065a881d_o.jpg

d0178192_15273630.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bocznikował bym tych, ani innych, dużych kondensatorów w filtrze. Ewentualnie, jeśli masz oscyloskop i będziesz obserwował zmiany po dodaniu bocznika. Taki układ może zacząć dzwonić. Odsprzęganie małymi pojemnościami stosuj raczej na nóżkach zasilających układów,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Aktualnie na liczniku minęło 276h od wlutowania Mundorfów.

W niektórych utworach pomału zaczyna rysować się wysoki bas, czuć stopę ale tylko na przełomie niskich i średnich.

Nadal brakuje wypełnienia oraz głębokiego zejścia w żelbetową konstrukcję podłogi.

Nie ma jeszcze niczego co można by nazwać sejsmicznym zejściem do czeluści piekła.

 

Nic nie dokładałem i wszystko zostało po staremu, czyli zero boczników.

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po około 356-357h dźwięk zaczyna się załamywać.

Systemu, który do tej pory grał "tragicznie przyzwoicie" wszedł w fazę "beznadziejności".

Całość przypomina niski model Diory grającej z kiepsko nagranej Stillonki na malutkich skrzyneczkach Tonsila.

 

Brak przestrzeni, brak basu i góry, tylko mocno skompresowana średnica słyszana jakby za ściany.

 

Pozdrawiam

Pygar

 

P.s. Jestem twardy, wygrzewam dalej :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bocznikował bym tych, ani innych, dużych kondensatorów w filtrze. Ewentualnie, jeśli masz oscyloskop i będziesz obserwował zmiany po dodaniu bocznika. Taki układ może zacząć dzwonić. Odsprzęganie małymi pojemnościami stosuj raczej na nóżkach zasilających układów,

 

Witaj ...

 

A co powiesz na takie rozwiązanie w REIMYO za 115 000 ...może jednak warto spróbować ?

 

pozdrawiam Krzysiek

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat Mundorfow nie ma, a na cenę tego urządzenia to chyba miał wpływ ten filterek w zasilaniu . ������

 

Nie wiem czy zwróciłeś uwagę, że mój wpis dotyczył odpowiedzi na :

 

" Nie bocznikował bym tych, ani innych, dużych kondensatorów w filtrze "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale pomijając voodoo na którym się nie znam po grzyba takie wielkie pojemności na zasilaniu w urządzeniu typu CD/DAC???

Przecież zmiany poboru prądu nie moga być tu duże, filtrację od strony sieci załatwiają stabilizatory a większe kondensatory przesuwają częstotliwość rezonansową w stronę niższych częstotliwości, czyli mogą wręcz zaszkodzić a nie pomóc. Coś przeoczyłem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego jeśli stosując duże pojemności producenci wręcz podkreślają ich wielkość w broszurach reklamowych. Przecież więcej zawsze lepiej: i słychać, i widać, czy to większa pojemność czy więcej godzin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale pomijając voodoo na którym się nie znam po grzyba takie wielkie pojemności na zasilaniu w urządzeniu typu CD/DAC???

Przecież zmiany poboru prądu nie moga być tu duże, filtrację od strony sieci załatwiają stabilizatory a większe kondensatory przesuwają częstotliwość rezonansową w stronę niższych częstotliwości, czyli mogą wręcz zaszkodzić a nie pomóc. Coś przeoczyłem?

 

Nic nie przeoczyłeś. W sumie można jeszcze wskazać sposób pracy transformatorów pod takim obciążeniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na liczniku 460h.

Jakiś czas temu zaczęło się "odtykać" i z parodii zmieniać się w fraszkę.

Wraca wszystko co dobre w dźwięku. Jest bardziej otwarty, pełniejszy, gra szerszym pasmem i barwa zmierza w stronę naturalnej.

Widać światełko w tunelu ale trzeba mieć anielską cierpliwość !

Czekam na "trzęsienie ziemi", może w końcu się pokaże po 500h :-).

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Aktualnie kondy przekroczyły 560h.

Bas schodzi już znacznie niżej lecz posiada cechy misiowatości, przez co nie ma jeszcze zróżnicowania i szczegółów w modulacji.

Czekam co będzie w okolicach 600-650h.

Gdy dźwięk już się ustabilizuje i przestanie się rozwijać, zacznę eksperymenty z bocznikami.

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie niezłe hobby, nie ma to jak sluchać kondensatorów dla relaksu.

 

Mam nadzieje ze te kondensatory to najslabsze ogniwo w systemie, bo ciagle zmieniaja brzmienie.

A reszta elementow perfekcyjnie trzyma swoje parametry i wlasciwosci, hehe.

 

Bez obrazy, ale w calym systemie i nie tylko jest tyle zmiennych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wstawiał je dość dawno temu w CD i w PRE. Ostrzegał mnie, że muszę być bardzo cierpliwy, to są bardzo upierdliwe kondensatory jeśli chodzi o długość wygrzewania.

Słuchałem obu urządzeń u niego,a CD u siebie i nie ma można im niczego zarzucić, grają wybornie.

Wiem, że wielu kolegów nie wytrzymało i skapitulowało, lutownica poszła w ruch a kondensatory do szuflady.

To są kondy tylko dla zawodowców.

 

Słucham raz na kilka dni, a kondy są cały czas pod parą, co jakiś czas je rozładowuję i dalej do przodu.

 

Przy tak dużej pojemności i małemu obciążeniu proces układania się trwa ... wieki.

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczną grać, jak minie minimum 100 tys. godzin ;)) i zabawa od nowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pr1nce

 

Jasne, że tak.

Póki co słychać, że japońskie silmicki schodzą bardzo mocno w dół, szybko, dynamicznie, bez najmniejszych zahamowań.

Dają o wiele więcej sejsmicznych doznać z pogranicza pasma słyszalnego idąc zdecydowanie bardziej w ciśnienie, wibrację i pchanie mas powietrza.

 

Mundorfy (póki co) za to powiększają przestrzeń, napowietrzają górne wybrzmienia, zwiększają odległości między źródłami i w bardziej naturalny sposób ukazują średnicę, ze szczególnym akcentem na wokale, które są cieplejsze, przyjemniejsze, takie bardziej dopieszczone z lepsza "otoczką", jednak brak solidnej podstawy basowej osłabia cały efekt, brakuje dynamiki na kontrabasie i takiego dopełnienia masą i odpowiednim ciężarem.

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pr1nce

 

Jasne, że tak.

Póki co słychać, że japońskie silmicki schodzą bardzo mocno w dół, szybko, dynamicznie, bez najmniejszych zahamowań.

Dają o wiele więcej sejsmicznych doznać z pogranicza pasma słyszalnego idąc zdecydowanie bardziej w ciśnienie, wibrację i pchanie mas powietrza.

 

Mundorfy (póki co) za to powiększają przestrzeń, napowietrzają górne wybrzmienia, zwiększają odległości między źródłami i w bardziej naturalny sposób ukazują średnicę, ze szczególnym akcentem na wokale, które są cieplejsze, przyjemniejsze, takie bardziej dopieszczone z lepsza "otoczką", jednak brak solidnej podstawy basowej osłabia cały efekt, brakuje dynamiki na kontrabasie i takiego dopełnienia masą i odpowiednim ciężarem.

 

Pozdrawiam

Pygar

W takim razie może warto je zbocznikować je elną? W ten sposób możesz uzyskać hybrydę która sprosta Twoim wymaganiom?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nie rozumiem tego zamieszania z mundorfem m-lyticem. Wg mnie nie potrzebują milionów godzin wygrzewania. Grają już po kilku godzinach dźwiękiem takim jak trzeba. Z doświadczenia wiem, że m-lyticy nie lubią bocznikowania (może poza małym mkp), po prostu boczniki psują ich sygnaturę. Jeśli m-lytic nie gra to szukałbym innych przyczyn w torze.

 

Na pewno nie można m-lyticom zarzucić brak basu. Tu akurat można powiedzieć, że jest wybitny, nie dość że ma zejście, to ma niesamowitą fakturę i zróżnicowanie.

Nie jest to tylko moje doświadczenie, żeby nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pygar a o których Slimikach pisałeś porównując z M-lyticami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U wspomnianego wcześniej kolegi jest tak jak piszesz ale w przypadku jego urządzeń wygrzewanie było długie i bolesne, tak samo jest w tym CD. Kilkaset godzin wcześniej (około 360h) było tak tragicznie, że gorzej to się już chyba nie da.

Natomiast w posiadanym przez mnie klonie Lehmann'a "zagrały" bardzo szybko.

 

Acoustic Lab

 

Pisałem o bardzo starych ale najlepszych z najlepszych.

Ciepło-brązowe ze złotymi napisami.

To były najlepsze Silmic-ki jakie wyprodukowano w całej historii audio.

Pozostałe przy nich nawet nie leżały i podobne są tylko z nazwy i kształtów :-).

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myslę, ze jak woci chocby na chwile do oryginalnych kondensatorow, to potem bedzie musial zacząc caly proces wygrzewania mundorfow od zera. Wiem z wlasnego doswiadczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dział diy :) Powiedziałbym, ciągły uczeń :)

 

Darku tym parametrem jest oczywiście cena.

Lecz jak dobrze wiemy nie zawsze jest ona adekwatna i w zależności od aplikacji stosunek cena jakość może okazać się nieproporcjonalny do naszych oczekiwań :)

Ps mam coś dla Ciebie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem też stwierdzenia "wygrzewanie". Obecnie słucham swojej konstrukcji ( wszystko elementy nowe ) i brzmi tak samo zajebiście po pierwszym włączeniu jak po 200 godzinach pracy.

 

Co tam masz, dawaj :) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.