Skocz do zawartości
IGNORED

Mundorf M-Lytic AG - Wyczynowe bocznikowanie głównej filtracji


Pygar

Rekomendowane odpowiedzi

A widzisz tam gdzieś miejsce, żeby je wstawić (inaczej) ?

 

Wszystko jest zrobione po Bożemu no ale wiadomo ... trzeba skrytykować :-).

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie możesz ich fizycznie umieścić na pcb,to spróbuj rozdzielic prowadzenie zasilania z mostka na płytke,żeby prąd z mostka prostowniczego przechodził przez te mundorfy a nie w formie by-pass jak masz teraz, 1.5mm2 druta wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tam coś wisi ???

 

Polystyreny są oparte o Mundorfy, a one stoją na podłodze obudowy, połączone są srebrem w teflonie z drukiem do Silmic-ów.

 

Pozdrawiam

Pygar

 

P.s.

To tak jakby ktoś nie widział co przedstawia zdjęcie.

 

Obejrzałem zdjęcie i zadumałem się.

 

Nie wiem, jak tu Szanownego Kolegi nie obrazić a jednak do czegoś sensownego przekonać.

 

Kondensatory o wyższym (w dziedzinie częstotliwości) rezonansie własnym nie służą do bocznikowania kondensatorów zasilających, zasilacza czy czego tam jeszcze, tylko do bocznikowania pracującego układu.

Dlatego powinny być jak najbliżej płytki, a nie kondensatora filtrującego zasilanie. Z tego, co widzę da się to zrobić, aczkolwiek nie będzie to łatwe. Uważam, że bardziej sensowne byłoby użycie kondensatorów mniejszych zalutowanych bezpośrednio do płytki niż takich krówek pare centymetrów od niej. Te druciki jak już, to do siebie, po co to powietrze? Żeby zwiększyć impedancję linii i zrobić skuteczniejszą antenkę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże ale wy jesteście "mądrzy", normalnie boki zrywać.

Przerywam milczenie, żeby co poniektórzy nie mogli się dalej kompromitować, bo jeszcze ktoś zapamięta i po co się potem wstydzić.

 

Dla "mistrzów" polecam lekturę początku wątku, to może otrzeźwieją.

Wystarczy już tych "dobrych" rad, bo fala krytykanctwa będzie się ciągnąć jak pier.... KOD-owców.

W tym kraju nigdy nie będzie dobrze, bo nikt normalnie nie potrafi nic powiedzieć sensownego, tylko : to nie tak, źle, od razu widać, że się nie znasz, sknociłeś, ja cię kręcę jaki śmieszny drucik itd.

Wszystkie wypowiedzi to jednozdaniowe krytykanctwo.

Zero merytorycznych wyjaśnień, przykładów, ilustracji.

Wszystko po to by samemu nie być obśmianym i nie wyjść na dyletanta w oczach reszty gawiedzi, która nie takie urządzenia audio budowała i wprost aż dziw bierze, że nie pracują jeszcze jako konsultanci u największych z branży. To wielka strata dla tych znanych marek i dlatego audio ciągle się cofa zamiast iść do przodu dzięki polskiej myśli technicznej.

Tylko co Ci ludzie by się od Was dowiedzieli po jednym zdaniu krytyki i to nie na temat ?

 

Dla tych co nie umieją czytać i mają problemy z zapamiętaniem kilku faktów przypomnę:

wspomniane kondensatory Mundorfa, które notabene stosowało z pewnością 1-2 uczestników dyskusji, reszta milczy na ten temat ale i tak wiedzą lepiej ile się wygrzewają :-), zostały umieszczone w głównej filtracji urządzenia o nazwie Denon DCD-S10.

"Znawcom" i "mistrzom" przypomnę, że niebieski laminat już powinien im dać do myślenia ale jak widać myślenie nie jest ich mocną stroną.

Za to od razu widać, czy ktoś z was widział kiedyś wnętrze CD po zdjęciu pokrywy i gdzie tam niby mają być takie elementy jak na załączonym zdjęciu ???

Dlatego dziękuję z całego serca za garść wielce pomocnych rad, przykładów prawidłowych rozwiązań i pomysłów do wypróbowania w kwestii bocznikowania Mundorfów M-Lytic AG.

Jestem z Was bardzo dumny i gratuluję nieskończonej wiedzy na temat ... ???

 

Pozdrawiam

Pygar

 

P.s. Dawno temu miałem u siebie na praktykach kolegę z pokolenia gimbazy. Używał dość często określnika adnominalnego "turbo debile".

Dla wyjaśnienia co widać na zdjęciu z fragmentem opiszę kilka części by "fachowcy" nie napisali kolejnej mądrości .

Silmic 3300 (ten najgrubszy :-) ) jest bocznikowany Silmic-kiem 2,2uF(ten malutki po prawej stronie) oraz polistyrenem 0,1uF (malutki po lewej, srebrny wewnątrz, czarny na zewnątrz), dodatkowo za 3300 a przed 0,1uF jest rezystor 2,2k. Tak się bocznikuje w wysokich modelach japońskich producentów.

Obecnie z całego układu nie zostało nic tylko golutki Mundorf w miejsce Silmic-ów 3300, po drodze do regulatorów dla analogu nie ma już ani jednego elementu.

 

Średnica Silmica 3300 wynosi 40mm, Mundorfa 10000/40V ma równe 30mm, dlatego ma więcej miejsca niż potrzebuje i spokojnie mieści się w padzie po oryginalnym Silmic-u bez lutowania na druciki ze srebra w teflonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-45609-0-99689800-1474609101_thumb.jpg

post-45609-0-06896700-1474609115_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałeś dobre rady z merytorycznymi wyjaśnieniami ,ale jesteś na nie głuchy,i tylko obrażas tych,którzy chcieli pomóc:(

Po co ten wątek wogóle istnieje, jaki jest jego cel?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamienić układ ?

Silmic 2,2uF+3300uF+R2,2k+0,1uFpolystyren

używając Mundorfa 10.000uF/40 i mając na uwadze, że Silmic to nie Mundorf oraz że znacznie różnią się pojemnością oraz budową i składem użytych materiałów, czyli teoretycznie boczniki od Silmica 3300 nie powinny być optymalnie dobrane dla 10.000 Mundorfa.

 

Jaśniej już się chyba nie da ?

Oczywiście jak ktoś nigdy w życiu nie bocznikował tego Mundorfa, to niech sobie da spokój i nie popisuje się wiedzą ogólną na inne tematy, bo ja nie szukam opinii wróżek i wróżbitów, tylko ludzi którzy przerabiali ten temat w konkretnych urządzeniach.

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o bocznikowanie w tej chwili, masz zle to połączone a właściwie zle włączone w układ. Prąd z mostka musi trafiać jednymi drutami do Mundorfow a drugimi wracać do plytki, żeby było jak piszesz po Bożemu trzeba przeciąć parę ścieżek. Jak to ogarniesz to możesz bawić się w bocznikowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

haj-fajowo jest;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra czyli rozumiem, że płytka zasilacza w Denonie jest źle zaprojektowana i ma kardynalny błąd, powielany w wielu modelach tego producenta ? :-)

Bo ja rozumiem, że kolega manieq pisze nie na temat, a mianowicie zawraca gitarę zdjęciem z niebieskim laminatem.

Wspomniane zdjęcie było przykładem jak ludzie na świecie bocznikują Mundorfa w konkretnym układzie, a u mnie to zupełnie inne urządzenie.

 

Pozdrawiam

Pygar

P.s. Dla ułatwienia newralgiczny fragment schematu zaznaczyłem cienka zieloną obwódką.

 

dostałeś dobre rady z merytorycznymi wyjaśnieniami ,ale jesteś na nie głuchy,i tylko obrażas tych,którzy chcieli pomóc:(

 

Artw, bardzo Cię proszę o przytoczenie tych konkretnych rad w formie cytatów, by nie uronić ani jednej zgłoski.

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bocznikowanie w tym Denonie jest prawidłowe, z tego powodu, że wszystkie kondensatory są fizycznie podłączone do linni zasilającej. Natomiast w tym pre, Mundorfy wiszące na kablach mogą tylko zaszkodzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adik ... brawo Ty !

Ale to nie jest odpowiedź na zadany problem.

Panowie inżynierowie z Denona są bardzo dumni, że doceniłeś ich trud i ciężką pracę.

 

Pozdrawiam

Pygar

 

P.s. W moim wcześniejszym opisie wkradł się błąd, omawiany polyestyren w rzeczywistości ma wartość 0,01uF, a nie 0,1 jak było wyżej. Na schemacie jest prawidłowa wartość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło tu sporo fachowych odpowiedzi:

Bocznikowanie małymi pojemnościami dużych kondensatorów może spowodować powstanie układu rezonansowego. Trzeba taki układ sprawdzić na oscyloskopie. Lepiej tu stosować niskoindukcyjne kondensatory.

Stosowanie kilku kondensatorów elektrolitycznych o malejących pojemnościach, w kanapce, zmniejsza ESR dla wyższych częstotliwości, jest to rozwiązanie korzystne.

Odsprzęganie zasilanych układów małymi pojemnościami jest korzystniejsze przy samych układach niż w głównym filtrze. Jest to droższe, bo potrzeba więcej takich kondów.

Wszystkie kondensatory powinny być bezpośrednio włączone w linie zasilające, na krótkich wyprowadzeniach, żeby uniknąć zakłóceń.

Bocznikowanie bez pomiarów może więcej popsuć niż poprawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie ale ja nie wzywam nikogo do tablicy i to nie jest egzamin zaliczeniowy.

Ogólniki mnie nie interesują.

Jest znany układ, konkretny kondensator który jest bardzo specyficzny i wyjątkowy, brakuje boczników.

 

Jeśli ktoś przećwiczył te Mundorfy u siebie we własnych urządzeniach i ma na ten temat coś do powiedzenia, to bardzo chętnie posłucham.

Tylko warto zadbać o doprecyzowaną wypowiedź a nie jednozdaniowe wtrącenia np.:

Sprawdziłem Mundorfy M-Lytic z bocznikami o pojemności takiej a takiej z następujących firm i serii kondensatorów X, Y, Z.

Z X było tak, z Y było tak, a z Z jeszcze inaczej.

Mi najbardziej odpowiada z Y ponieważ ...

Nie sprawdzałem z S,Q,F,G,R bo nie miałem takich części itd.

Taka wypowiedź jest na temat i dotyka sedna sprawy.

 

Można ? Można !

To nie jest trudne, klawiatura nie jest pod prądem, a zamiast pisać ogólnikami, po jednym zdaniu, to można napisać coś mądrego.

 

Pozdrawiam

Pygar

 

P.s. Przykład bocznikowania w oryginale, w bardzo solidnym urządzeniu, niestety bez użycia Mundorfów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z kolegów który nie moze sam napisać prosił o wklejenie.

Robie to niechętnie bo nie jest moim zamiarem zaognianie dyskusji ale

raz wkleję

 

Napisz prosze koledze Pygar, ze zakladanie 600 konnego silnika do malucha jest bez sensu, a to ze wzgledu na obecnosc monolitycznych regulatorow napiecia, wiec jak juz chce cos tuningowac to niech zrobi to porzadnie, przebuduje zasilacz, zrobi dyskretne zasilanie, bo wymiana kondensatorow dobrych na lepsze to zwykly wiejski tuning

Pozdrawiam i dziekuje

 

 

Artw, bardzo Cię proszę o przytoczenie tych konkretnych rad w formie cytatów, by nie uronić ani jednej zgłoski.

 

co do cytowania : moja wypowiedź odnosiła się do podłaczenia kondensatorów na srebrnych drutach i na ten temat dostałeś konkretne rady,jeśli bardzo zależy,to przekleję z góry tej samej strony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artw

 

Z Twoim kolegą rozmawiałem już na privie.

Moje pozdrowienia dla Bumpalump-a :-).

Niestety obawy i troska były spóźnione, ponieważ całe zasilanie w tym CD jest w 100% "dyskretne" od 11.11.2015. W ramach obchodów Święta Niepodległości wymieniłem wszystkie regulatory na dyskretne od DEXA.

 

Czyli jak zwykle schodzimy z istoty problemu " Jak najlepiej bocznikować Mundorfy " .

 

Mimo wszystko wybaczam :-).

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega założyciel swoim podejściem sam zabił wątek. No ale jak jest się najmądrzejszym nie ma sensu słuchać rad nieoświeconych ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

@Pygar;

Cyt "Jeśli ktoś przećwiczył te Mundorfy u siebie we własnych urządzeniach i ma na ten temat coś do powiedzenia, to bardzo chętnie posłucham."

 

Czy to będą mundorfy czy nie, efekty są te same względem proporcji różnych cech głównych filtrujących.

 

Sprawdziłem z ciekawości boczniki na trzech rodzajach kondensatorów. M.in; Philips, Filmcap, Epcos, i właśnie mundorf mlytic. Dzieląc odpowiednio przez pojemności kondensatorów. W każdym przypadku ten sam efekt, bez względu na kondensator. Objawia się to mocniej zaznaczoną motoryką różnych części pasm w górze i subtelnym wyodrębnieniem części ataku dźwięku, tym samym rozdzieleniem się cech dźwięku. Co za tym idzie przestrzennie więcej oddechu między instrumentami. Pomaga mikrodynamice ale...

Problemem jest sama jakość tych zjawisk. Tzn niektóre częstotliwości są świszczące, miejscami jest surowo" i sztucznie. Być może jest odpowiedzialna za to jakość i właściwości samych boczników, dla eksperymentu pod ręką miałem tylko jakies ciulowe mkt o potrzebnych wartościach. Spróbuje jeszcze mkp, oleje i jakieś miki może. Jeśli będzie to samo, uważam że nie warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam Panie i Panów

 

Melduję, że Mundorfy M-Lytic nie lubią mieć żadnego bocznika ani nawet rezystora do szybszego rozładowywania. Grają pięknie po około 800h, a pełnia szczęścia po około 1200h. Oczywiście w tym konkretnym przypadku czyli 10.000uF/40V w analogu, w Denonie DCD-S10, w miejsce Silmiców 3300uF/50V.

 

Dziękuję wszystkim którzy wnieśli coś sensownego do dyskusji i wymienili się swoim doświadczeniem.

 

Pozdrawiam

Pygar

 

P.s.

W następnym odcinku będę opowiadał o perypetiach wymiany głównych filtrujących w cyfrze.

Tym razem wybór padł na ... :-) Mundorfa M-Lytic 6800uF/40V zamiast Nippon ASF 4700uF/25V.

Jak szaleć to szaleć !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

@Pygar;

Cyt "Jeśli ktoś przećwiczył te Mundorfy u siebie we własnych urządzeniach i ma na ten temat coś do powiedzenia, to bardzo chętnie posłucham."

 

Czy to będą mundorfy czy nie, efekty są te same względem proporcji różnych cech głównych filtrujących.

 

Sprawdziłem z ciekawości boczniki na trzech rodzajach kondensatorów. M.in; Philips, Filmcap, Epcos, i właśnie mundorf mlytic. Dzieląc odpowiednio przez pojemności kondensatorów. W każdym przypadku ten sam efekt, bez względu na kondensator. Objawia się to mocniej zaznaczoną motoryką różnych części pasm w górze i subtelnym wyodrębnieniem części ataku dźwięku, tym samym rozdzieleniem się cech dźwięku. Co za tym idzie przestrzennie więcej oddechu między instrumentami. Pomaga mikrodynamice ale...

Problemem jest sama jakość tych zjawisk. Tzn niektóre częstotliwości są świszczące, miejscami jest surowo" i sztucznie. Być może jest odpowiedzialna za to jakość i właściwości samych boczników, dla eksperymentu pod ręką miałem tylko jakies ciulowe mkt o potrzebnych wartościach. Spróbuje jeszcze mkp, oleje i jakieś miki może. Jeśli będzie to samo, uważam że nie warto.

 

i tak jak pisałem sprawdziłem olejaki TAD, polskie mikowe, i Vishaye MKP-1837, i ERO Roederstein foliówki (płaskie seledynowe)

Zdecydowanie najlepiej wypadły i najmniej bruździły miki i foliówki ERO.

Jest na tyle ciekawie że na jakiś czas je zostawię, jak się znudzi usunę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam Panie i Panów

 

Melduję, że Mundorfy M-Lytic nie lubią mieć żadnego bocznika ani nawet rezystora do szybszego rozładowywania. Grają pięknie po około 800h, a pełnia szczęścia po około 1200h. Oczywiście w tym konkretnym przypadku czyli 10.000uF/40V w analogu, w Denonie DCD-S10, w miejsce Silmiców 3300uF/50V.

 

Dziękuję wszystkim którzy wnieśli coś sensownego do dyskusji i wymienili się swoim doświadczeniem.

 

Pozdrawiam

Pygar

 

 

Ja również dziękuję Ci za podzielenie się doświadczeniem, właśnie czekam na te Mundorfy tylko 63V. Będę je instalował w DCD 2700 w sekcji analogowej zasilacza. Bez tych informacji na pewno zrezygnowałbym już po 20 godzinach ;). Świetne opisy/analiza zmian dźwięku wskazująca na doświadczenie, osłuchanie i wysoką wrażliwość :)

 

pozdrawiam

s.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Uzywam Mlyticow od dawna , zdecydowanie nie zalecam ich bocznikowania

A ja uważam odwrotnie. (Używam od paru lat Mlyticów, żeby nie było.)

Z dobrymi bocznikami dopiero zaczynają grać. Nie trzeba nawet czekać 1200h, ba nawet 20h.

Oczywiście większość sugerowanych kondów do bocznikowania z mlyticami się nie zgrywa.

Ale dobry mkp małej wartości maks. 150nf poprawia mikrodynamikę i dodaje precyzji, bez straty barwy i koherencji mlytica.

Testowane na co najmniej 10 różnych urządzeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale dobry mkp małej wartości maks. 150nf poprawia mikrodynamikę i dodaje precyzji, bez straty barwy i koherencji mlytica.

Testowane na co najmniej 10 różnych urządzeniach.

 

Dzięki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam odwrotnie. (Używam od paru lat Mlyticów, żeby nie było.)

Z dobrymi bocznikami dopiero zaczynają grać. Nie trzeba nawet czekać 1200h, ba nawet 20h.

Oczywiście większość sugerowanych kondów do bocznikowania z mlyticami się nie zgrywa.

Ale dobry mkp małej wartości maks. 150nf poprawia mikrodynamikę i dodaje precyzji, bez straty barwy i koherencji mlytica.

Testowane na co najmniej 10 różnych urządzeniach.

Moglbys zasugerowac jakies dwa przykladowe kondy, ktore uwazasz ze sie zgrywaja z mlytic?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Moglbys zasugerowac jakies dwa przykladowe kondy, ktore uwazasz ze sie zgrywaja z mlytic

Niestety jeden z nich - mkp epcos nie jest produkowany, a drugi to osiowy MKP philipsa 1nf.

Jak ktoś chce na bogato to polecam Rike Audio S-Cap-2 0,01uf - genialny kond tylko cholernie drogi i potrzebuje trochę więcej czasu do ułożenia niż epcos i philips.

Nie polecam żadnych mkt i vishaya 1837, mkt dodają szorstkości, a mkp 1837 zmiękcza za mocno dźwięk (fajne wybrzmienia, ale kontur już słaby)

Przy jakichkolwiek bocznikach elektrolitach (było ich sporo) tracimy zalety m-lytica.

To chyba tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam S-Cap 2 ktory mi zostal po testach w kolumnach. Tyle ze 1.8uF moge eksperymentalnie posluchac efektu.

 

Co do bocznikowaniem elektrolitami. Mam taki uklad z 3 x M-lityc 10000 kazdy a przy nich Chemicony LXZ i LXY.

Myslisz ze nimi wiecej szkodze zaletom M-Lytic niz pomagam w tym ukladzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.