Skocz do zawartości
IGNORED

Szum w kolumnach.


Yankes

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie...sytuacja zmusiła mnie do wymiany kolumn i... Słyszę wyraźne szum w obu kolumnach.Zapewniam,że przed wymianą zestawów głośnikowych nie było podobnej sytuacji.Aktualnie posiadam Mission Cyrus 781.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie...sytuacja zmusiła mnie do wymiany kolumn i... Słyszę wyraźne szum w obu kolumnach.Zapewniam,że przed wymianą zestawów głośnikowych nie było podobnej sytuacji.Aktualnie posiadam Mission Cyrus 781.

Być może kolumny które miałeś wcześniej miały zawoalowaną górę. Sprawdź swój piecyk, na jakichś innych kolumnach oferujących dosadną górę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może kolumny które miałeś wcześniej miały zawoalowaną górę. Sprawdź swój piecyk, na jakichś innych kolumnach oferujących dosadną górę.

Miałem dużo różnych kolumn i nie słyszałem tego szumu.Piec który aktualnie posiadam to Marantz PM 17 KI.Jest to cichy wzmacniacz nie produkujący zbędnego szumu.Zastanawiam się czy problem nie leży w jakimś elemencie zwrotnicy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

chyba nie ma strachu, mam Xaviany NEOX2 i przy zbliżonym uchu jest poszum w wysokotonowcach, delikatny, oczywiście nie jest słyszalny przy odsłuchu muzyki. Kolumny z bogatą górą często tak mają. To można sprawdzić na 1 z pierwszych płyt Kinga Crimsona chyba (nie pamiętam której). Na tej płycie jest ciut poszumu samego w sobie, na Castleach nie było tego słychać, na Xavianach tak, ale coś za coś i to nie jest wada mam nadzieję w Twoim przypadku, przywykniesz. Lub nie.

 

Ja zachwycam się teraz NEOX2+Caspian, ale tak, do pewnych "nowych" szczegółów przywykam, np. wyciągnięcia detali, których nigdy nie słyszałem. Za niektóre bym nawet podziękował i sam przez pierwsze 2 dni rozkminiałem czy sprzęt nie jest wadliwy :), potem miałem z siebie niezły ubaw. Efekt ogólny jest niesamowity, a słuch i tak generalnie "przyzwyczaja się" do aktualnego systemu

 

Poszum jest identyczny w obu kolumnach? Zakłóca słuchanie? Jeżeli przeszkadza to może po prostu nie te kolumny lub kable głośnikowe zbyt agresywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szum niezależny od poziomu głośności (stały) pochodzi zwykle z końcówki mocy wzmacniacza.

To że aktualnie go słyszysz a wcześniej był niedostrzegalny może być jedynie tłumaczone wyższą skutecznością kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie ma strachu, mam Xaviany NEOX2 i przy zbliżonym uchu jest poszum w wysokotonowcach, delikatny, oczywiście nie jest słyszalny przy odsłuchu muzyki. Kolumny z bogatą górą często tak mają. To można sprawdzić na 1 z pierwszych płyt Kinga Crimsona chyba (nie pamiętam której). Na tej płycie jest ciut poszumu samego w sobie, na Castleach nie było tego słychać, na Xavianach tak, ale coś za coś i to nie jest wada mam nadzieję w Twoim przypadku, przywykniesz. Lub nie.

 

Ja zachwycam się teraz NEOX2+Caspian, ale tak, do pewnych "nowych" szczegółów przywykam, np. wyciągnięcia detali, których nigdy nie słyszałem. Za niektóre bym nawet podziękował i sam przez pierwsze 2 dni rozkminiałem czy sprzęt nie jest wadliwy :), potem miałem z siebie niezły ubaw. Efekt ogólny jest niesamowity, a słuch i tak generalnie "przyzwyczaja się" do aktualnego systemu

 

Poszum jest identyczny w obu kolumnach? Zakłóca słuchanie? Jeżeli przeszkadza to może po prostu nie te kolumny lub kable głośnikowe zbyt agresywne

Na pewno masz racje i przyzwyczaję się do tego.Z miejsca odsłuchy tego nie słyszę....może faktycznie wszystkie inne moje kolumny miały niższą skuteczność nawet B&W ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.