Skocz do zawartości
IGNORED

czytanie CD'R przez KSS 150A


AmAdeuz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Krotkie pytanie :-)

Czy ktos z uzytkownikow posiadajacy w swoim CD laser

KSS 150A moze sie wypowiedziec na temat czytania przez niego plyt CD'R?

(u mnie siedzi w Denonie DCD 1420)

 

A teraz dluzsze uzasadnienie pytania ;-) (chodzi o to co mi mi Pan Serwisant we Wroclawskim SanSerwisie powiedzial)

Otoz moj Denon czytal i czyta nagrywane plyty, ten procent ktorych nie moze przeczytac w wyniku jak sadze braku dokladnego wyregulowania to jakies 5-10% (plyt CDR) z normalnymi tez ma problemy, ale bardzo rzadko, zwlaszcza przy końcach dluzszych plyt potrafi zgubic sciezke, przerzucac do tylu itp. Laser ma kilka miesiecy i nie byl mocno eksploatowany, wszystko bez kurzu, prowadzenie naoliwione, cichutko chodzi.

Oddalem Denona do Sanserwisu by ludzie majacy aparature tylko go "doregulowali" bo na ucho dalej sie bawic nie mialem juz sily (no i doswiadczenia, bardzo duzo i tak mi pomogl tu Arcodan z tego forum:-). Dzis sie dowiedzialem ze wszyystko pieknie i ladnie gra, a CDR'ow moze nie czytac bo... "odtwarzacz" nie byl przewidziany pod takie plyty (tak mniej wiecej uslyszalem) a co mnie juz rozlozylo na lopatki: powiedzialem serwisantowi ze ten laser bardzo ladnie !czytal! te plyty (dlugie plyty) byla to jednak regulacja cos za cos.. zaczytal tu to cos nie chcial zaskoczyc tam itp. tak na granicy, mowie ze CD ma glownie problemy pod koniec nagran i to odkad zostal wymieniony na nowy, uslyszalem wtedy odpowiedz w stylu: "no to co, nic to nie zmienia.."

Moze ktos z Was mi cos wiecej wyjasni... Pan Stelmach wysylajacy mi tego zmodyfikowanego Denona jeszcze ze starym laserem sam pisal ze regulowal go jeszcze, sprawdzal dokladnie wiele godzin i faktycznie wtedy czytal przepieknie wszystkie Cdr'y... dzis nowy ten sam model i w serwisie mowia ze to ze czytał nic nie zmienia...

Dodam ze glownie mam oryginalne plyty jednak CDR'ow troszke sie trafia :-]

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan z serwisu jest "fahofiec". KSS150 ma psi obowiązek czytać CDRy, chyba że sprzedali Ci cińską kopię (na co wskazują kłopoty na długich płytach). Zamiennikiem jest też KSS210. Albo Samsung, modelu nie pamiętam. W niektórych CDekach zdarza się że czyta czasem (nie za każdym razem) nawet CDRW. Możesz posmarować prowadnicę (taki wypolerowany pręt) smarem LSM, dość gęstym,jak tawot, bo oliwa za rzadka jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no przeczuwalem cos ze rezyser-serwisant nadal mi role barana...

Jak wroci CD (powiedzieli ze jeszcze sprawdza go) i bedzie bez zmian

to jeszcze posiedze nad nim, w tej chwili uzywam drozszych oleji i

smarow rowerowych (Finish Line, Kryptonite i sprawdzaja sie, nie wysychaja i dlugo zachowuja swoja pierwotna konsystencje)

Kierujac sie ceną lasera moze i faktycznie mam chinski...

w impelshop'ie 150A jest prawie 2x drozszy niz ja za takowy dalem.

Wielkie dzieki za rade :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smar powinien mieć konsystencję masła w chłodny, deszczowy letni dzień. Zeby nie za rzadki i nie za gęsty. Pomysł z rowerowymi wart sprawdzenia. Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no... chyba musze to napisac co by ostrzec innych ktorzy chcieli by cos oddac do naprawy na czarneckiego do Sanserwisu (Wroclaw)

Dzis dzwonilem, pytalem sie serwisanta czy przesluchal plyte, czy moj Denon odtwarza ją... (pozyczylem plyte fadeovera ktora wlasnie moj CD nie czytal przy koncu) i co uslyszalem...

"nie, nie sprawdzalem nawet tej plyty bo tam jakies dziwne szumy byly..." (a sam powiedzial ze mam przyniesc plyty ktorych mi nie czyta)

Powiedzialem ze jutro przyjde odebrac CD, pan mnie poinformowal ze bedzie mnie to kosztowac 50zl. Co tyle kosztuje - nie mam pojecia, ale z checia jutro zapytam. Ani nie regulowal, ani nie pokwapil sie sprawdzic jaki czytnik siedzi w srodku, dodatkowo to co go powinno gowno obchodzic obchodzi go najbardziej, czyli to co jest nagrane na plycie, to ze Pan Stelmach odlaczyl tor sluchawek by nie posaozytowal tam itd. (nie podobala mu sie wyraznie ingerencja w dziewicze czesci Denona)

Wiecej takich "mistrzow". Ja tam ide ostatni raz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.