Skocz do zawartości
IGNORED

Kable sieciowe Audio Design - Air, King Cobra


Krzysztof_54067
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś to miał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Marketing czy również dobry produkt DIY?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teksty faktycznie mocne.

Mój stan wiedzy "zebranej":

- do kilku stówek brak różnic lub są minimalne

- podróbki królują wszędzie - nawet na głównej stronie piszą:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

- podobno ważny jest przekrój - powyżej 2,5mm (do wzmacniacza) - czy faktycznie? Większość do 500 zł kończy się na 2,5mm

 

Mój stan kabli:

- mam jakieś DIY - miały być teoretycznie solidniejsze od zwykłych:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale się kupy nie trzymają :-) z wtyku iec wygina się kabel pod własnym ciężarem (choć ton nie waży)

Wymienię więc pewnie ten wtyk na to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i dam sobie spokój póki co z zasilającymi...

 

Chyba, że ktoś mnie oświeci, że błądzę we mgle...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzysztof_54067

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Niemieckie wtyki z polskim uziemieniem..."

Co na to Pacuła, ciekawym. Nie ma jakegoś kooyrajta, czy cuś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemieckie wtyki z polskim uziemieniem

 

ciekawe i śmieszne, ale może w tym coś jest, zobacz:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

dodam, że nie zwróciłem uwagi jak byłem na krótko w Niemczech na "niemieckie uziemienie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo cza uważnie czytać!:-)

 

:-) np. Herr Tusk?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Miałem możliwość testowania Air" z kilkoma innymi przewodami / do ok 1000 zł / były to chyba DH Labs , Oyaide , AQustic Resorch Pro II , i może coś jeszcze ...O! ta Kobra za 120 zł . Testy były prowadzone na Strusie za 14 tys w domu Akustyka z wykształcenia . Nie były to testy wybitnie profesjonalne , raczej wrażeniowe , ale po kilku przymiarkach " kolega stwierdził , że w Kobrze i Air najbardziej podoba mu się góra przekazu . Dźwięczność , soczystość i chyba rozdzielczość . Zostawił do swojego wzmacniacza AIR " . ....

Kiedy miałem MF A3 też go używałem , dobrze wtapiał się i dawał sporo przejrzystości . Kiedy kupiłem Class Audio ; lepszy wzmacniacz , długo szukałem odpowiednich kabli , właściwie wszystkie markowe jakie podpinałem były zamulaczami , łącznie ze słodkimi przyciężkimi ...z tzw wysokiej półki . Dopiero Hi Open wprowadził klarowność większą od pozostałych , doskonałą lokalizację , rzeczywistość instrumentu , bryłowatość i fajną barwę z odpowiednim blaskiem na górze ( Kolega stwierdził Open = Życie ! ) . Przez lata testowałem dziesiątki przewodów / takich do 1000 i 5000 tys zł / Akurat posiadam taki sprzęt i możliwości akustyczne w domu , że są widoczne też drobne różnice . Niektórzy idą dalej , szukając więcej we wtyczkach , gniazdach , podkładkach . Też testowałem ; złoto " ma ładne brzmienie , rod " nieco więcej szczegółów na górze i niższy bas , ale jakby stonowaną barwę . O tym można w nieskończoność ....

Wracając do tematu ; miała powstać firma kablowa , ale nastał kryzys" , wspólnicy się rozjechali , pozostało po bardzo wnikliwych testach ... trochę materiału na King Kobrę" i Air " jako wyroby testowe ( z tzw ciętych przewodów ) .

Oraz do lepszych urządzeń powstał Hi Open ( ręcznie składany ) który wygrywa na ogół nawet z przewodami za kilka tysięcy . Wiem że sprawa jest unikatowa ponieważ zbudowane są z przewodów audiofilskich z zagranicy które już wychodzą /albo wyszły z produkcji ...a raczej sa zastępowane inną nazwą i sprzedawane za większą kasę . ....Obecnie dobre wtyki też potrafią kosztować kilkaset złotych / takie przybajerowane / . Różnice może są , ... ale za te wtyki , np można polecieć sobie na Santorini . A bez tych wtyków sprzęt gra naprawdę świetnie , nawet podobnie ...do najpiękniejszych /wysokich"/ monobloków Rowlanda jakie kiedyś słyszałem .... Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Wzruszenia" pozostawmy na odsłuchy ... Gniazda i wtyki same nie zagrają " ...potrzebny jest odpowiedni kabel wewnątrz . Większość dostępnych przewodów diy oraz samoróbek i z kabli dostępnych / znanych / jest mętna , ciemna , mało rozdzielcza i bez blasku , o przejrzystości można zapomnieć . Nawet te uznane mają podobne ograniczenia ! ... Więc jeśli po przejrzeniu kilkudziesięciu przewodów , wygrzaniu ich i sprawdzeniu w trzech różnych cenowo systemach ...w końcu zostaną wyłonione 1-2, góra trzy kable ( cięte z metra ) , i spełniają warunki do zasilenia wzmacniacza i do tego są ładne , jak to określają sonicznie " ...to chwała im za to !!!

A wtyczki faktyczne takie same jak w Nordost Eldoradi / zdjęcie / oraz w Tara Labs ... Jakie stosowano w kablach powyżej /chyba/ 1000 zł .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-24196-0-31635500-1485509801_thumb.png

post-24196-0-24392900-1485509839_thumb.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Miałem możliwość testowania Air" z kilkoma innymi przewodami / do ok 1000 zł / były to chyba DH Labs , Oyaide , AQustic Resorch Pro II , i może coś jeszcze ...O! ta Kobra za 120 zł . Testy były prowadzone na Strusie za 14 tys w domu Akustyka z wykształcenia . Nie były to testy wybitnie profesjonalne , raczej wrażeniowe , ale po kilku przymiarkach " kolega stwierdził , że w Kobrze i Air najbardziej podoba mu się góra przekazu . Dźwięczność , soczystość i chyba rozdzielczość . Zostawił do swojego wzmacniacza AIR " . ....

Kiedy miałem MF A3 też go używałem , dobrze wtapiał się i dawał sporo przejrzystości . Kiedy kupiłem Class Audio ; lepszy wzmacniacz , długo szukałem odpowiednich kabli , właściwie wszystkie markowe jakie podpinałem były zamulaczami , łącznie ze słodkimi przyciężkimi ...z tzw wysokiej półki . Dopiero Hi Open wprowadził klarowność większą od pozostałych , doskonałą lokalizację , rzeczywistość instrumentu , bryłowatość i fajną barwę z odpowiednim blaskiem na górze ( Kolega stwierdził Open = Życie ! ) . Przez lata testowałem dziesiątki przewodów / takich do 1000 i 5000 tys zł / Akurat posiadam taki sprzęt i możliwości akustyczne w domu , że są widoczne też drobne różnice . Niektórzy idą dalej , szukając więcej we wtyczkach , gniazdach , podkładkach . Też testowałem ; złoto " ma ładne brzmienie , rod " nieco więcej szczegółów na górze i niższy bas , ale jakby stonowaną barwę . O tym można w nieskończoność ....

Wracając do tematu ; miała powstać firma kablowa , ale nastał kryzys" , wspólnicy się rozjechali , pozostało po bardzo wnikliwych testach ... trochę materiału na King Kobrę" i Air " jako wyroby testowe ( z tzw ciętych przewodów ) .

Oraz do lepszych urządzeń powstał Hi Open ( ręcznie składany ) który wygrywa na ogół nawet z przewodami za kilka tysięcy . Wiem że sprawa jest unikatowa ponieważ zbudowane są z przewodów audiofilskich z zagranicy które już wychodzą /albo wyszły z produkcji ...a raczej sa zastępowane inną nazwą i sprzedawane za większą kasę . ....Obecnie dobre wtyki też potrafią kosztować kilkaset złotych / takie przybajerowane / . Różnice może są , ... ale za te wtyki , np można polecieć sobie na Santorini . A bez tych wtyków sprzęt gra naprawdę świetnie , nawet podobnie ...do najpiękniejszych /wysokich"/ monobloków Rowlanda jakie kiedyś słyszałem .... Pozdro

Co wy chłopaki to jest kabel z castoramy , ściema kupiłem po pijanemu za jakas stówę , jescze ten kabel jest ponoc w ogóle zle zarobiony ,wtyki to tez castorama ,w ogóle to jakis zart jest , kolega mi to zarobił na w miare porzadnych wtykach i narazie lezy czeka , wczesniej to zwykły zamulacz nie dawajcie sie nabierac , a co najgorsze kolega który siedzi w klinie wyraznie mi zazanaczył to zwykła castorama , także lipa panowie lipa kazdy sobie taki zrobie bo obi tak to robi a casto za ciężkie casto

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ktoś sobie poszedł "po bandzie"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam, że nie zwróciłem uwagi jak byłem na krótko w Niemczech na "niemieckie uziemienie :-)

 

To się ciesz, że polskie wtyki obecnie są kompatybilne z niemieckimi. Kiedyś zwykłe okrągłe wtyczki nie wchodziły do niemieckich gniazd z powodu przewężenia i jedyną możliwością podłączenia się w NRD do prądu był szybki i silny kop w gniazdko - z nadzieją, że się rozwali. Dodam, że w NRD nie można było kupić oddzielnie wtyczek w sklepie, trzeba było kupić przedłużacz i rozkręcić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...

Ostatnio kolega zakupił 2 szt do monobloków Rotela i porównał je z kilkoma swoimi bardzo poważnymi kablami , przepięknymi w swojej urodzie i nazwach / Furutech Accouphase i inne /... Wygrał "

Ciekawy jest jego punkt odniesienia - "przepiękne kable Accouphase" W cytacie zachowałem pisownię oryginalną. Gdyby chociaż napisał Accuphase. Ile w tym poezji........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...
W dniu 14.08.2017 o 04:24, freju napisał:

Co wy chłopaki to jest kabel z castoramy , ściema kupiłem po pijanemu za jakas stówę , jescze ten kabel jest ponoc w ogóle zle zarobiony ,wtyki to tez castorama ,w ogóle to jakis zart jest , kolega mi to zarobił na w miare porzadnych wtykach i narazie lezy czeka , wczesniej to zwykły zamulacz nie dawajcie sie nabierac , a co najgorsze kolega który siedzi w klinie wyraznie mi zazanaczył to zwykła castorama , także lipa panowie lipa kazdy sobie taki zrobie bo obi tak to robi a casto za ciężkie casto

A ja mam ten kabelek, możecie sobie kpić z wtyków, jednak świetnie spełnia swoje właściwości, tak jak było już to wcześniej opisywane i nie jest to żadna Castorama itp. (bzdura). Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.