Skocz do zawartości
IGNORED

Tani zestaw, 3 glosniki + wzmacniacz


marek0

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry,

potrzebuje w trzech pomieszczeniach zainstalowac system naglosnienia, ktory bedzie odtwarzal (np. z mp3 lub z pendrive) dzwieki tego typu:

lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pytalem sprzedawcow na allegro, niestety wiekszosc chce mi wcisnac kabel za 5zl za metr, kolumny za 350zl za sztuke i wzmacniacz za 2tys!

 

Czy ktos moze mi poradzic, jak ugryzc ten temat? Najwazniejsza sprawa sa te trzy glosniki, nie mam pojecia niestety jak sie za to zabrac.

Wiem jak powiercic w scianie, pociagnac przewody i zamontowac glosniki w naroznikach pomieszczenia (nie pod sufitem), brakuje tylko i az dopasowania odpowiedniego sprzetu i nie przeplacenia za niego.

 

dziekuje za pomoc.

 

pozdrawiam,

Marek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązaniem dla Ciebie jest wzmacniacz radiowęzłowy, który na wyjściu daje sygnał o napięciu 100V i sieć głośników sufitowych z transformatorami. Zaletą takiego rozwiązania jest zasilanie dużej liczby stosunkowo niedużych głośników (pisałeś o 3 pomieszczeniach po 4 głośniki dla równego nagłośnienia tła), a także małe straty przesyłanego sygnału. Popatrz np na Dexon.pl lub inny sklep zajmujący się nagłośnieniem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było powiedzieć że muzyka ma być do plumkania w jakiejś poczekalni, a nie do muzycznych uniesień. Z drugiej strony kolumna za 350 zł to poziom podstawowy, tak jak kabel za 5 zł. więc nie ma co się obrażać że wciskają. Tak jakbyś się obrażał, że w markecie naciągają cię na szynkę po 20zł a to nie powód do obrażania, chyba że z powodu jej wątpliwej jakości .

Problem może być z 3 kolumnami bo sprzedaje się w parach, jak buty ;)

Myślę że takie Magnat supreme 202 będą ok. para za 500zł więc jak kupisz 2 pary będziesz mieć zapasowy głośnik;). Ewentualnie wersja mniejsza supreme 102.

Kabel głośnikowy, montażowy musi być w dodatkowym oplocie,osłonce np. Klotz , Melodika, Cordial,a najcieńszy czyli 2x1,5mm kosztuje nawet nieco więcej, więc o co chodzi ?

 

Natomiast z ceną wzmacniacza, czy amplitunera z opcją odtwarzania z USB to wiele nie ugrasz swoje musi kosztować jakieś 1500zł Yamaha RN500, Onkyo tx8130. Podłączenia naraz 3 małych kolumienek, czyli opcja speakers A+B nie ma co się bać zwłaszcza, że nie będą ryczeć głośno, a te amplitunery są dość wydajne jak na cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam sklep lfx, fachowo Ci doradzą. A mają tam sprzęty od tanich budżetowych do plumkania w restauracyjkach, po sprzęty za kilkaset tysięcy do klubów. Powiedz im czego konkretnie oczekujesz, jakie pomieszczenia itd. a będziesz zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porlick - chcialbym miec po 1 glosniku na kazde pomieszczenie. Chodzi o puszczenie takiej muzyczki jak pokazalem w toalecie. W restauracji mam "normalny" drozszy system naglosnienia, ktory zdal egzamin i tam faktycznie mam wzmacniacz za 1500zl. Muzyka leci w tle, nie zaglusza rozmow. W zwiazku z tym, chcialbym za naglosnienie toalet zaplacic mniej, niz zaplacilem za lokal.

 

Arekm, moglem napisac czytelniej, wydawalo mi sie, ze po linkach bedzie jasne, ze ma to byc do "plumkania" ;) Napisalem na forum audio liczac, ze nie obraze audiofilii uzyskam pomoc. Tak jak pisalem wyzej, chcialem uzyskac informacje, czy obedzie sie bez sprzetu za 1500zl. Naprawde trzeba tyle wydac na podstawowe dzwieki i obsluzenie 3 pojedynczych kolumn?

 

djmilkyway - dzieki!

 

 

 

Poczytalem troche i mam dodatkowe pytanie. Czy mozna zrobic tak, ze kupuje 3 kolumny w cenie okolo 80-100zl. dwie 4ohmy i jedna 8 ohmow. Wpinam we wzmacniacz kosztujacy w granicach 200zl w ten sposob, ze osobno glosnik 8 ohmow a razem w 1 gniazdo dwie kolumny 4 ohmy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Stosowaliśmy podobne rozwiazanie, w przypadku nagłaśniania groty Solnej. Takie same dźwięki szły w kolumn.

Zastosowane zostały sufitowe interior później przykryte imitacja skały. Oraz jeden z tańszych amplitunerow kinowych z usb. Nie pamiętam już teraz modelu. Amplituner stał stosunkowo blisko pomieszczenia więc kable nie były długie. Rozwiązanie za ok. 2 tys. Nowe. W przypadku używanego amplitunera da się taniej.

 

W razie pytań zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wakacjami w sklepie music99 kupowałem do jednego z klubów 4 kolumienki i wzmacniacz na 4 kanały, wszystko chinczyki. Dwa daliśmy na ogródek i po dwa właśnie w toaletach. Całość około 900zł, ale jakościowo nadają się tylko do plumkania właśnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpinam we wzmacniacz kosztujacy w granicach 200zl w ten sposob, ze osobno glosnik 8 ohmow a razem w 1 gniazdo dwie kolumny 4 ohmy?

Bez urazy, ale mam ważenie że ja przeczytałem dokładniej Twój post niż Ty zastanowiłeś się go pisząc ;)

system naglosnienia, ktory bedzie odtwarzal (np. z mp3 lub z pendrive) d

Jak chcesz kupić wzmacniacz , a właściwie amplituner z poprawnym odtwarzaniem plików pendriva pod usb za 200 zł ?

Może znajdziesz jakiś wyrób spełniający warunek ceny, ala wzmacniacz do karaoke z aledrogo, ale nie licz na normalną pliki z usb i że Ci nie padnie jak popodpinasz 3 kolumny, czy w ogóle po paru dniach i nie licz też na gwarancję.

Podobno jak się nie ma kasy to nie kupuje się półśrodków, ale mądry polak po szkodzie;/

Pomysł z używanym amplitunerem KD jest ciekawy, używany model nie musi być supernowoczesny (pod kątem kodeków filmowych, bo ma służyć w innym celu), jednak musi mieć USB dla pena z obsługa plików.

 

Co do kolumn które proponowałem czyli supreme 102 to są tanie i dobre, a także estetyczne na takie rzeczy jak piszesz że chcesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.