Skocz do zawartości
IGNORED

Witam, mamy pytanie odnośnie kabli i amplitunera.


Umr/Agogika/.

Rekomendowane odpowiedzi

Witamy. Tu Umr/Agogika/. Rozbudowujemy domową kfaterę i tu parę pytań. Zakupiliśmy kolumny Jbl Lx 400 pod kątem odsłuchu w setupie samplera. Chcielibyśmy wiedzieć jakie kable są polecane do tych głośników aby podłączyć do amplitunera i jaki sam w sobie amplituner tak aby na linii uzyskać dwa kable

lewy, prawy i póżniej wpiać je do miksera. Fajnie by było uzyskać również informacje o tych ostatnich kablach do miksera zależało by nam na dwóch rodzajach dwa razy chinch na końcu oraz dwa razy duży jack na końcu. Czekamy na cenne wskazówki tak aby na spokojnie pracować dalej. Z góry dziękujemy.

Umr/Agogika/.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy macie z tą elektrodą ? :D hahhahahahha Przeciez tam większość starych gołodupców bez uszu wychowanych oraz dalej działających na pierdzących Tonsilach :P nie odrózniających kabla glosnikowego od gumki od majtek :):PP ( kabel glonsikowy- nie takie badziewie za 4 zl za metr niby z czystej miedzi buahahahhaha)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy macie z tą elektrodą ? :D hahhahahahha Przeciez tam większość starych gołodupców bez uszu wychowanych oraz dalej działających na pierdzących Tonsilach :P nie odrózniających kabla glosnikowego od gumki od majtek :):PP ( kabel glonsikowy- nie takie badziewie za 4 zl za metr niby z czystej miedzi buahahahhaha)

Nie zachowuj się jak voodoo-dupek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zachowuj się jak voodoo-dupek.

Przykro mi ,ze takie odnosisz wrazenie :) a jesli nie wierzysz ,ze słyszę kable to zapraszam do mnie - 10 na 10 razy odgadnę ,które sa moje wpięte w system :P wiec nie pieprz mi tu o audio voodo - a jesli nie masz słuchu to nie zabieraj glosu :P albo udaj się koniecznie do laryngologa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ,ze takie odnosisz wrazenie :) a jesli nie wierzysz ,ze słyszę kable to zapraszam do mnie - 10 na 10 razy odgadnę ,które sa moje wpięte w system :P wiec nie pieprz mi tu o audio voodo - a jesli nie masz słuchu to nie zabieraj glosu :P albo udaj się koniecznie do laryngologa :)

... ale porównanie kabli o tych samych parametrach elektrycznych? (ten sam opór, indukcyjność, pojemność, czyli np. miedź za 4PLN/m 2,5mm2 vs np. miedź za 400PLN/m 2,5mm2 ... długość oczywiście ta sama)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego testu nie przeprowadzałem gdyż nie mam czasu na szukanie odpowiedników :) NIby wszystk ładnie i pięknie lecz uszy to nie miernik elektryczny :) Tak samo jest ze zródłem cyfrowym -przeciez jest albo zero albo jedynka logiczna i co ? gufnooo:P bowiem tuner satelitarny za 60 zł brzmi zupełnie inaczej niz zródło cyfrowe za 10tyś no ale przeciez to niemozliwe ?!?! wszak cyfra to cyfra ... - raz jeszcze GUFFNOOOO :P Ponieważ są rzeczy o których się nawet filozofom nie śniło :P pzdr.:P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jest ze zródłem cyfrowym -przeciez jest albo zero albo jedynka logiczna i co ? gufnooo:P bowiem tuner satelitarny za 60 zł brzmi zupełnie inaczej niz zródło cyfrowe za 10tyś no ale przeciez to niemozliwe ?!?! wszak cyfra to cyfra ... - raz jeszcze GUFFNOOOO :P Ponieważ są rzeczy o których się nawet filozofom nie śniło :P pzdr.:P

... ale jak odtworzyłeś plik flac, lub płytę CD-Audio za pomocą tunera satelitarnego?

 

ps. nawet gdyby Ci się udało, to i tak jestem daleki od stwierdzenia, by tuner za 60PLN grał tak samo jak DAC za 10 kPLN, choćby z powodu jakości przetwornika C/A, jakości filtrów przy zasilaczu, budowy samych płytek drukowanych wpływajacej na choćby przesłuchy, itd. itd. iiii taaaak daaaalej, co jak najbardziej jest mierzalne :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale jak odtworzyłeś plik flac

w którym miejscu napisalem ,ze to był flac ?????????? prosze nie wciskac mi czegos czego nie powiedzialem ..... gdyz BARDZO TEGO NIE LUBIĘ !!!wówczas staję okoniem :P a tak w ogóle to nie slyszałes o takim czymś jak pendrive ??? aż dziwne :x i chyba na tym zakończę dalszą dyskusję z kims kto nie ma ZIELONEGO pojęcia o audio :-/ ZEGNAM!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zachowuj się jak voodoo-dupek.

Przykro mi ,ze takie odnosisz wrazenie :) a jesli nie wierzysz ,ze słyszę kable to zapraszam do mnie - 10 na 10 razy odgadnę ,które sa moje wpięte w system :P wiec nie pieprz mi tu o audio voodo - a jesli nie masz słuchu to nie zabieraj glosu :P albo udaj się koniecznie do laryngologa :)

 

Nie chodzi tu o to, czy słyszysz kable albo inne komponenty systemu, czy nie, tylko o lekceważenie z jakim odnosisz się do osób posiadających sprzęt z niższej jakościowo i cenowo półki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tu o to, czy słyszysz kable albo inne komponenty systemu, czy nie, tylko o lekceważenie z jakim odnosisz się do osób posiadających sprzęt z niższej jakościowo i cenowo półki.

Hmm.. nie wiem na jakiej podstawie tak wnioskujesz lecz zapewniam ,że myślę zupełnie inaczej ...uważam bowiem,iż każdy powinien mieć system za okolo 10tyś za klocek ;) innymi słowy sprzęty nie powinny tyle kosztować :( i kazdego powinno na nie stać... lub ludzie powiini tyle zarabiac aby było ich na to stać ... tak jak np. takiego przeciętnego niemca ... se może kupić audio physic avanti na raty i płaci tyle ,ze nawet gdyby był nastolatkiem i otrzymywałby kieszonkowe od rodziców nie pracując to i tak byłoby go na to stać :-/ a w polsce ???? :(:(:((((( ech ... :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w którym miejscu napisalem ,ze to był flac ??????????

To jak wychwyciłeś tą różnicę, skoro nie przepuszczałeś identycznego źródła? (plik flac lub inny materiał audio, raz przez DAC, raz przez tuner)

 

prosze nie wciskac mi czegos czego nie powiedzialem ..... gdyz BARDZO TEGO NIE LUBIĘ !!!wówczas staję okoniem :P a tak w ogóle to nie slyszałes o takim czymś jak pendrive ??? aż dziwne :x i chyba na tym zakończę dalszą dyskusję z kims kto nie ma ZIELONEGO pojęcia o audio :-/ ZEGNAM!

Generalnie to sam nie masz zielonego pojęcia o audio, a w dodatku nie potrafisz myśleć logicznie.

 

Hmm.. nie wiem na jakiej podstawie tak wnioskujesz lecz zapewniam ,że myślę zupełnie inaczej ...uważam bowiem,iż każdy powinien mieć system za okolo 10tyś za klocek ;) innymi słowy sprzęty nie powinny tyle kosztować :( i kazdego powinno na nie stać... lub ludzie powiini tyle zarabiac aby było ich na to stać ... tak jak np. takiego przeciętnego niemca ... se może kupić audio physic avanti na raty i płaci tyle ,ze nawet gdyby był nastolatkiem i otrzymywałby kieszonkowe od rodziców nie pracując to i tak byłoby go na to stać :-/ a w polsce ???? :(:(:((((( ech ... :(

Problem w tym, że niejednokrotnie sprzęty za bajońckie sumy, są dosyć nierewelacyjne delikatnie mówiąc (np. B&W Nautilus 805 potrafią mieć nierównomierności na poziomie +-3,5dB - a to na prawdę kiepski wynik, bo chyba nawet Ty słyszysz różnicę w głośności rzędu 7 decybeli)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. nie wiem na jakiej podstawie tak wnioskujesz lecz zapewniam ,że myślę zupełnie inaczej ...uważam bowiem,iż każdy powinien mieć system za okolo 10tyś za klocek ;) innymi słowy sprzęty nie powinny tyle kosztować :( i kazdego powinno na nie stać... lub ludzie powiini tyle zarabiac aby było ich na to stać ... tak jak np. takiego przeciętnego niemca ... se może kupić audio physic avanti na raty i płaci tyle ,ze nawet gdyby był nastolatkiem i otrzymywałby kieszonkowe od rodziców nie pracując to i tak byłoby go na to stać :-/ a w polsce ???? :(:(:((((( ech ... :(

 

Choćby na podstawie poniższego cytatu: (podkreślenia moje)

 

Co Wy macie z tą elektrodą ? :D hahhahahahha Przeciez tam większość starych gołodupców bez uszu wychowanych oraz dalej działających na pierdzących Tonsilach :P nie odrózniających kabla glosnikowego od gumki od majtek :):PP ( kabel glonsikowy- nie takie badziewie za 4 zl za metr niby z czystej miedzi buahahahhaha)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten cały polraven czy jak sie tam chłop nazwał to zwykły pajac, co nie trudno wywnioskować po kilku bełkotliwych zdaniach jakie napisał w tym topiku,

Z takimi ludźmi się nie dyskutuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Talking me at last to the World where uncertainty does not exist.

In Heaven or Underground..." - Mr. Doctor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie polraven, oceniasz pan ludzi z innego forum których nie znasz, nie masz pojęcia o ich wiedzy i nie wiesz co w życiu słyszeli, a to oznacza żeś ignorant.

Poza tym ton pańskich wypowiedzi mówi nam że z pana zwykły chamski buc i nie warto zawracać sobie głowy taką personą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie polraven, oceniasz pan ludzi z innego forum których nie znasz

znam tych starych buców ,którzy twierdzą ,ze kabel nie gra ... parowanie tranzystorów nie ma znaczenia ... oraz wiele wiele innych pierdołów za które powinno się ich spalic na stosie ... a gdy się im zwróci uwagę na błąd ... to daja bana bo nie mysli się tak jak oni ... Jezeli wiec człecze chcesz coś mi wytykac to wpierw mnie poznaj lub zadaj sobie choć trochę wysiłku (jesli Cię stać) aby przypomnieć sobie czytanie ze zrozumieniem ... ;) Ps. i nie zachowuj się jak PIS-owska swinia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z nas zachowuje się jak świnia niech inni osądzą. Poznawać cię nie mam zamiaru ani ochoty bo ton i treść twych wypowiedzi mówią aż nadto o tobie. Poza tym nie chodzi mi o gówniarzy myślących że pozjadali wszystkie rozumy, a o prawdziwych fachowców i pasjonatów którzy mają lata doświadczeń ( także zawodowych) w tej dziedzinie.

PS. Przeczytaj ze zrozumieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie chodzi mi o gówniarzy myślących że pozjadali wszystkie rozumy, a o prawdziwych fachowców i pasjonatów którzy mają lata doświadczeń ( także zawodowych) w tej dziedzinie.

Ja nie myślę ,ze pozjadałem rozumy ... po prostu WIEM LEPIEJ :P i mnie stare nauki na Tonsilach nie interesują ponieważ sa o niebo lepsze obecnie kolumny ... zrozum ... NAUKA .. TECHNOLOGIA ... POSTĘP ... rozumiesz znacznie tych slów ? :-/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie myślę ,ze pozjadałem rozumy ... po prostu WIEM LEPIEJ :P i mnie stare nauki na Tonsilach nie interesują ponieważ sa o niebo lepsze obecnie kolumny ... zrozum ... NAUKA .. TECHNOLOGIA ... POSTĘP ... rozumiesz znacznie tych slów ? :-/

 

Ortografia, interpunkcja - czy Ty rozumiesz znaczenie owych słów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu WIEM LEPIEJ

 

Z takim argumentem nie ma jak dyskutować. Rozwaliłeś system :)

 

 

mnie stare nauki na Tonsilach nie interesują ponieważ sa o niebo lepsze obecnie kolumny

 

 

Wielu uczestników TEGO forum zaczynało swe nauki na Tonsilach bo wówczas innych kolumn po prostu nie było. I co to ma dowodzić? Absolutnie nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co, znowu się pokłóciliście ? :) Nic nowego ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu uczestników TEGO forum zaczynało swe nauki na Tonsilach bo wówczas innych kolumn po prostu nie było. I co to ma dowodzić?

Hmm.. czego ma dowodzić Bucu ? otóz tego ,ze kompletnie nie masz racjii:P Tonsile zdemoralizowały sluch młodziezy lat osiemdziesiątych!!! ba ! mało tego ! jesli sie było w okresie tonsili nastolatkiem to dziś sie jest już w takim wieku ,ze słuch z ledwosica do 10khz ciągnie wiec nie mam KOMPLETNIE o czym rozmawiać z kims kto nie odrózni mp3 od cd bowiem jest to poza zasiegiem jego uszu ... Tak ! wiem ! kazdego to czeka poniewaz słuch niestety kazdemu siądzie ... :( gdy stanie się to z moimi uszami palnę sobie w łeb .. :-/ a wiem ,ze taki dzień nadejdzie :((((( Ps. do MODERACJII :P pocałujcie mnie w doope - sam sie zbanuje IDIOCI :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wg ciebie dzisiejszy czterdziestolatek nie odróżnia mp3 od cd ? Wiesz, na początku myślałem że jesteś po prostu głupi, ale teraz widzę że się myliłem. Idiota - tak, to by bardziej pasowało.

Gdy będziesz miał sobie palnąć w łeb daj znać wcześniej, zrobimy zrzutę na naboje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. czego ma dowodzić Bucu ?....

 

Może nie jest taki zły, tylko zapomniał popijać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 34

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.