Skocz do zawartości
IGNORED

Sprzęt AUDIO, z którym się nie rozstaniesz...


PawelKRK

Rekomendowane odpowiedzi

Nic dziwnego, strasznie ciężkie musi być :)

 

A ja z tym :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z tym :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

... a upgrade do Referenca? ;) wchodzi w rachubę :) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a upgrade do Referenca? ;) wchodzi w rachubę :) ?

 

Jak na razie chyba nie, ten egzemplarz w zupełności mnie satysfakcjonuje jest jedyny w swoim rodzaju. Upgrad zrobiłem rok temu ,doszedł cięższy talerz, drugi silnik i referencyjny zasilacz. Teraz dopracowuje resztę toru, nie wiem co jest czy pre jest lekko podciągnięte , czy też wzmak lekko odbiega od linii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co jest czy pre jest lekko podciągnięte , czy też wzmak lekko odbiega od linii

 

To już raczej z Januszem trzeba skonsultować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel RCD971, mam go z 17 lat, przeżył wszystkie zmiany systemu i zostaje już do końca swojego żywota.

 

A..., no wlascie ! Wymieniajac wczesniej Tannoy-e zapomnialem o o Rotel-u RCD 971, ktory ma 16 lat, chodzi jak burza, no i jakosc dzwieku, wiec rowniez zostaje dalej, bo wymiana na inny niczego lepszego by nie wniosla. A dlaczego tak twierdze ? Spiesze z wyjasnieniam.

Zastanawialem sie kiedys czy wymiana mojego Rotela RCD 971 moze poprawic jeszcze cos u mnie w brzmieniu, choc porownania przed laty z bodaj 7-ma roznymi cd-kami (w tym Accu DP500 nie potwierdzaly zadnej lepszosci innych cd-kow. Postanowilem wiec sprobowac z uznawanym za jeden z najlepszych na swiecie cd-kow ARC-CD8, ktorego pozyczylem od kolegi z mojej miejscowosci.

Do porownan posluzyly dwie identyczne plytki. W czasie testow okazalo sie, ze te cd-ki roznia sie tylko tym, ze Rotel ma wieksze wypelnienie na dole, co bylo wyraznie slychac. Zszokowany pomyslalem, ze to przeciez niemozliwe - toz to przepasc cenowa. Aby rozwiac swoje watpliwosci zaprosilem jeszcz bardzo dobrze slyszacego kolege - slyszy najdrobniejsze szczegoly - do ponownego testu. Teraz zrobilem tak, ze wreczylem mu kartke, na ktorej narysowalem dwie pionowe kolumny i na gorze w pierwszej napisalem: "Tak ?", a w drugiej: "Czy tak ?" Puszczalem te same urywki utworow - raz z jednego, a drugi raz z drugiego odtwarzacza i to bez przerwy czasowej na jakies przelaczanie kabelkow. Kolega nie wiedzial, ktory odtwarzacz w danym momencie gra. On mial za zadanie tylko w kolumnach na kartce pisac uwagi, jesli uslyszy jakies roznice kiedy ja glosno pytalem: "Tak ?", "Czy tak ?" i jednoczesnie po: "Czy tak ?", przelaczalem odtwarzacze. W czasie testu kolega w jednej kolumnie - tej drugiej - zapisal sporo takich uwag jak; "lzej", "lepiej", "wiecej wypelnienia", "lepszy kontur" itp (12 takich uwag). W pierwszej kolumnie rowniez znalazly sie uwagi takie jak lzej, delikatniej i tylko takie 3 uwagi. Po zakonczonym tescie zapytalem go: jak sadzisz..., ktora kolumna dotyczy ARC CD8 ? A on na to bez wahania... ta druga... A ja na to: wlasnie jako drugi gral Rotel !!! Odpowiedz kolegi: Jestem w szoku !!! Od tego czasu wyparowala mi z glowy mysl o szukania lepszego odtwarzacza..., bo niby po co, jesli okazalo sie, ze rowniez mam "jeden z najlepszych na swiecie"

- ha..., ha...,ha...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już raczej z Januszem trzeba skonsultować.

 

 

Konsultowałem, był u mnie kilka razy , każdy ma swoją śpiewkę moje trzyma linię . Powolutku dojdziemy do sedna sprawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego czasu wyparowala mi z glowy mysl o szukania lepszego odtwarzacza..., bo niby po co, jesli okazalo sie, ze rowniez mam "jeden z najlepszych na swiecie"

- ha..., ha...,ha...

Odkryłeś prawdę której nikt nie odkrył...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłeś prawdę której nikt nie odkrył...

 

 

Od dawna wiadomo, że niektórym wszystko gra tak samo ... zwłaszcza jak się wyrówna poziom głośności i jest prawidłowo technicznie ... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szczególnie jak nakupili sprzętu i gadżetów i dalej nie gra...ha ha ha

 

 

Nie chciałbym być zbyt uszczypliwy . Czy kolego rozumie istotę liniowości a zarazem naturalności toru odsłuchowego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna wiadomo, że niektórym wszystko gra tak samo ... zwłaszcza jak się wyrówna poziom głośności i jest prawidłowo technicznie ... ;)

Pierwsza część zdania złośliwie fałszywa, druga jest technicznie prawdziwa i wymagana w porównaniach (wyrównanie głośności porównywanych sprzętów).

 

To śmiech przez łzy ...

Nawet jak to łzy to łzy szczęścia ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD Krell 280. Najlepsze CD jakie można aktualnie kupić w cenie do 5000 PLN. Tyle, że trzeba mieć wzmaka z prawdziwymi XLRami i porządne kable XLR.

 

krell280.jpg

 

Bezproblemowa wymiana transportu Philipsa na nowy w przypadku awarii i może grać jeszcze kolejnych 20 lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monobloki jolida fusion na lampach 211, buczą im trafa strasznie ale po pierwszych dzwiekach nie chcesz ich wylaczac, obecnosc muzykow i do tego kopyto jak z wielkiego tranzystora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

 

 

Nie chciałbym być zbyt uszczypliwy . Czy kolego rozumie istotę liniowości a zarazem naturalności toru odsłuchowego?

 

No co Ty... "absolutnie nie" ... ;-)))

Może mi wytłumaczysz...? Proszę

???...albo zapraszam do siebie...ocenisz liniowość mojego systemu...

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tannoyi Lutka, sluchalem pol roku temu i czułem niedoststek basu i gorszą niż u mnie gradację planów w głąb ale ten dźwięk nie daje mi spokoju do dziś i tannoy chodzi mi po głowie :) Muszę się wybrac jeszcze raz do Lutka bo mam kilka km a przy okazji może zabiorę rotela na drugą runde z arc cd 8.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tannoyi Lutka, sluchalem pol roku temu i czułem niedoststek basu i gorszą niż u mnie gradację planów w głąb ale ten dźwięk nie daje mi spokoju do dziś i tannoy chodzi mi po głowie :) Muszę się wybrac jeszcze raz do Lutka bo mam kilka km a przy okazji może zabiorę rotela na drugą runde z arc cd 8.

spróbuj tych Goodmansów o których pisałem, myślę, że pomysł na dźwięk podobny i jest to tania alternatywa pójścia w stronę Tannoya, jako pierwszy etap :) tak czy inaczej warto Goodmansa rozważyć.

 

przy naszym wariactwie nie wierzę w istnienie słowa "nigdy"! ;)

 

Masz racje, "nigdy" jest tu ryzykownym słowem.

 

...no powiedzmy , jak nawet znajdziesz coś lepszego od tego sprzętu to na pewno "ten zostawiasz do sypialni" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik pelot dnia 04.09.2016 - 09:57 napisał

Doprawdy co poniektórzy potrafią doprowadzić do śmiechu przez łzy.

 

Szczególnie jak nakupili sprzętu i gadżetów i dalej nie gra...ha ha ha

 

Albo jesli kupili jakis model elementu systemu za pier..lion PLN - na podstawie krazacych opinii, ze to jeden z najlepszych na swiecie - i owszem..., gra, ale jak sie potem okazuje, ze ani o wlos lepiej jak model rownorzednego elementu, ale taki uchodzacy jako budzetowy, bo za max kilka k PLN. I taka sytuacja faktycznie doprowadza do lez i tylko co pozostaje ? Ano mozna jeszcze sie posmiac przez te lzy aby sobie troche psychicznie ulzyc :-)

Takie sa wlasnie konsekwencje kupowania na podstawie opinii innych, a nie na podstawie wlasnych odsluchow oraz przeprowadzanych testow i porownan..., Kol. szpakowski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie sa wlasnie konsekwencje kupowania na podstawie opinii innych, a nie na podstawie wlasnych odsluchow oraz przeprowadzanych testow i porownan..., Kol. szpakowski.

 

Jeszcze niczego nie kupiłem czego bym nie posłuchał u siebie w domu ... ha ... ha ... ha ... ;)

 

... przyznam, że miałem nieraz podobne doświadczenia do Twojego. Jednakże dla mnie poprzez swoje "testy" i całą otoczkę wokół tego cyrku straciłeś wiarygodność.

 

... porównywać to trzeba umieć ... Kol. Lutek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niczego nie kupiłem czego bym nie posłuchał u siebie w domu ... ha ... ha ... ha ... ;)

 

... przyznam, że miałem nieraz podobne doświadczenia do Twojego. Jednakże dla mnie poprzez swoje "testy" i całą otoczkę wokół tego cyrku straciłeś wiarygodność.

 

... porównywać to trzeba umieć ... Kol. Lutek

 

 

Dokładnie tak jak piszesz.

Co do kolegów oponentów , i szyderców, czy ja powiediałem że mi nie gra , gra , jednak że gdy posłuchałem nagrań (i przy każdej okazji słucham) w studio nagraniowym w pełni analogowym troszkę zmieniła mi się optyka na ten właśnie cały cyrk . Prócz tego wszystko co mam słuchałem tygodniami w domu zanim zapłaciłem . ha..ha...ha...ha , i wiem co mam , koledzy niestety nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.