Skocz do zawartości
IGNORED

Denon DCD 980 - problem z laserem?


robert19091990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ze swoim DCD 980. Otóż od czasu do czasu potrafi zrobić przeskok między utworami (zdarzy się to może raz na tydzień a słucham muzyki praktycznie codziennie ) ale mimo to jest to denerwujące. Ogólnie cały odtwarzacz jest bardzo czuły na każdy nawet najmniejszy ruch, ścieranie kurzu z niego powoduje, że potrafi zrobić przeskok o przesuwaniu całego odtwarzacza nie wspominając. To oznaka, że laser już jest na wykończeniu? Czy jest szansa go ratować czy lepiej szukać oryginału w internecie? (siedzi tam bodajże Sony KSS240) A może przyczyna tego problemu tkwi gdzie indziej? Bardzo proszę o pomoc i wskazówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma oryginalow, sa gorsze i lepsze zamienniki. Można by tego jeszcze podkrecic jak już i tak na straty. Jeszcze by trochę pochodził. Ale ciężko zebys sam to zrobil, sa tam az 3 prki. Wyczyść go na początek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by tego jeszcze podkrecic jak już i tak na straty.

 

Czyli już raczej to będzie ratowanie trupa? Nieopłacalne?

 

Wyczyść go na początek.

 

Czym najlepiej go wyczyścić? Co polecasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Może być zwykly wacik i plyn do szyb.

Fajne dajesz rady, najpierw podkręcić prąd lasera, a pózniej umyć soczewkę płynem do szyb... Ile już CDkow zajechałes takim postępowaniem?

 

Do czyszczenia soczewki są specjalne płyny. Podkręcanie lasera ma chyba tylko sens jak ma się serwisowe plus odpowiedni sprzęt pomiarowy (a i tak nawet wtedy efekty są bardzo krótkotrwałe)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Wyczyść cały mechanizm i przesmaruj specjalnym smarem.

Laser czyści się specjalnym płynem do optyki.

Oryginalnego KSS240 już nie ma niestety nigdzie więc trzeba szukać dawcy.

Chińskie podróbki mogą źle działać w denon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne dajesz rady, najpierw podkręcić prąd lasera, a pózniej umyć soczewkę płynem do szyb... Ile już CDkow zajechałes takim postępowaniem?

Tia, bo soczewka jest z kosmicznego plastiku i plyn do szyb jej zaszkodzi. Właczy płyte i wyleci w kosmos.

 

Jak laser i tak spisany na straty to co mu zalezy, moze go kręcić. Chyba że też wysadzi go w kosmos od tego. Uzywalem swojego DCD-3000 z kręconym laserem ze 2 lata, potem kupiłem niby oryginał za 200zł na zapas i chodził gorzej jak ten kręcony oryginał. Druga rzecz że czasem nawet nie trzeba kręcić mocą lasera (KSS-240A), wystarczy ustawić mu np focus na nowo i będzie dalej działał. Te lasery są żywotne i można go ożywić na dłuższy czas.

W serwisowce tego nie ma to nie wiesz. Nic na to nie poradzę.

 

A poza tym nie wiem o co ci chodzi? Masz lepsze rady to proszę. Niech kupi chinola za 50zł i za pol roku znowu będzie to samo. Kupi dawce i może w ogole nie wystartować z laserem z innego modelu. Ale tego też w serwisówce nie ma to też możesz nie wiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plyn do szyb nie jest żrący i nie zostawia smug, specjalne płyny do czyszczenia laserów też są na bazie alkoholu i mają nawet większe stężenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

Tia, bo soczewka jest z kosmicznego plastiku i plyn do szyb jej zaszkodzi. Właczy płyte i wyleci w kosmos.

 

Jak laser i tak spisany na straty to co mu zalezy, moze go kręcić. Chyba że też wysadzi go w kosmos od tego. Uzywalem swojego DCD-3000 z kręconym laserem ze 2 lata, potem kupiłem niby oryginał za 200zł na zapas i chodził gorzej jak ten kręcony oryginał. Druga rzecz że czasem nawet nie trzeba kręcić mocą lasera (KSS-240A), wystarczy ustawić mu np focus na nowo i będzie dalej działał. Te lasery są żywotne i można go ożywić na dłuższy czas.

W serwisowce tego nie ma to nie wiesz. Nic na to nie poradzę.

 

A poza tym nie wiem o co ci chodzi? Masz lepsze rady to proszę. Niech kupi chinola za 50zł i za pol roku znowu będzie to samo. Kupi dawce i może w ogole nie wystartować z laserem z innego modelu. Ale tego też w serwisówce nie ma to też możesz nie wiedzieć.

Płyn jej nie uszkodzi o ile się nie rozleje, ale czy idealnie wyczyści? Oryginalny płyn do czyszczenia optyki Sony kupiłem za 30 zł i starczy mi do końca życia, a Ty baw się dalej Ludwikiem.

Co do podkręcania lasera to twoja rada jest wg. mnie głupia - przecież napisał wyraźnie ze zdarza się przeskok płyty raz na tydzień może - nim taki laser padnie do tego stopnia ze stanie się uciążliwe słuchanie płyt może minąć dobrych kilka lat - wiec po co go katować podkręcając? Zwłaszcza ze rownie dobrze takie same objawy może dać nie nasmarowana prowadnica...

Napisz w jaki sposób ustawiasz ten laser skoro w serwisowe nie na wytycznych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Witam.

 

Choć forum czytałem od pewnego czasu, to zarejestrowałem się dopiero mając problem.

Chciałbym wszystkich serdecznie przywitać i poprosić o radę lokalnych guru.

Zachęcony kilkoma pozytywnymi opiniami na Forum, zakupiłem już trochę zajechanego Denona DCD-960.

Odtwarzacz czyta płyty ale lubi przeskakiwać. Pierwotnie myślałem że laser jest do wymiany , ale gdy z boku przyjrzałem się

płycie podczas odtwarzania chyba znalazłem prawdziwą przyczynę. Praktycznie wszystkie płyty mają bicie w pionie.

Płyty nie są krzywe i w tanich odtwarzaczach czytają się bez problemu. W związku z powyższym podejżewam

jakieś uszkodzenie w mechanizmie trzymającym płytę. W któryś starszym wątku czytałem , że dem z kolegów miał DVD-980 i chyba

właśnie w nim coś centrował czy prostował. Niestety nie mogę znaleźć tej wiadomości.

Co prawda zapłaciłem nie wiele , ale miło by było przywrócić ten odtwarzacz do życia.

Bardzo proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej talerz krzywy. Trzeba przeszczepów z jakiegoś innego napędu.

 

Witam.

 

Trochę pomajstrowałem wieczorem.

Zmieniłem ustawienie potencjometru oznaczonego - TR , w skrajnym prawym położeniu (obrót zgodnie z ruchem wskazówek zegara) nastąpiła poprawa ,ale nadal zdarzają się przeskoki.

Być może moja diagnoza była błędna i nie ma konieczności wymiany talerzyka ?

Może to jednak laser pada ?

Proszę doradźcie coś.

A może ktoś z forumowiczów dysponuje uszkodzonym Denonem na części (po oględzinach doszedłem do wniosku że jeśli bym wymieniał talerzyk to chyba razem z z silnikiem).

 

Pozdrawiam

M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma ta płyta bicie czy nie? Jak dolozyles mocy laserowi to raczej długo nie pociągnie, choć są one wytrzymałe.

 

Trochę bicia jest , przyjrzałem się dokładnie na kilku płytach i stwierdziłem że chyba nie jest tak tragicznie.

Myślałem , że TR to traking.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ktora PRka dokładnie do czego jest. A są one podpisane? Jedna jest od mocy, jedna tracking jak piszesz i jeszcze jedna nie pamiętam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Udało mi się znaleźć instrukcję serwisową do DCD-960 ale niestety tylko w języku niemieckim.

Gdy koś mi pomógł to rozszyfrować byłbym wdzięczny.

Link do strony z opisem potencjometrów:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na razie kręciłem tylko FR104 i uzyskałem pewną poprawę, ale przeskoki jeszcze się zdarzają.

Chodzi mi o to, czy jest sens kupować nowy laser (znalazłem na znanym portalu aukcyjnym za 80zł - podobno oryginalny).

Sam nie potrafię zdiagnozować czy przeskakiwanie to wina starego lasera czy może jednak to coś innego.

Brzmienie tego CD coraz bardziej mi się podoba i jestem skłonny trochę grosza włożyć.

 

Pozdrawiam

M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sprzęt mozna za sto kilkadziesiat zł kupic więc nie wiem czy warto kupowac cokolwiek do niego bez gwarancji że to pomoże. ...lepiej zaczaj się na inny egzemplarz w idealnym stanie :)

 

Albo idz w wyzsze modele tej serii...np 1460 lub 1290

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Udało mi się znaleźć instrukcję serwisową do DCD-960 ale niestety tylko w języku niemieckim.

Gdy koś mi pomógł to rozszyfrować byłbym wdzięczny.

Link do strony z opisem potencjometrów:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na razie kręciłem tylko FR104 i uzyskałem pewną poprawę, ale przeskoki jeszcze się zdarzają.

Chodzi mi o to, czy jest sens kupować nowy laser (znalazłem na znanym portalu aukcyjnym za 80zł - podobno oryginalny).

Sam nie potrafię zdiagnozować czy przeskakiwanie to wina starego lasera czy może jednak to coś innego.

Brzmienie tego CD coraz bardziej mi się podoba i jestem skłonny trochę grosza włożyć.

 

Pozdrawiam

M.

Oryginałow juz raczej nie ma. Nawet te za 200zł dośc szybko padają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Oryginałow juz raczej nie ma. Nawet te za 200zł dośc szybko padają.

 

Witam.

 

Laser wymieniony , żadnych przeskoków.

Nawiasem mówiąc trochę eksperymentowałem i po zwiększeniu prądu stary laser przestał przeskakiwać.

Przy okazji , być może , odkryłem przyczynę szybkiego padania nowych laserów.

Według instrukcji serwisowej, po wymianie lasera należy skontrolować natężenie prądu płynącego przez laser.

Na laserze jest etykietka z zakodowanym natężeniem prądu zalecanym dla danego modelu lasera.

W przypadku starego lasera (KS151A - bo mam DCD-960) zalecane natężenie prądu wynosi 53 mA.

Według oznaczeń na nowym egzemplarzu zalecane natężenie prądu wynosi 34 mA i tutaj pojawia się problem.

Nowy laser prawdopodobnie był fabrycznie regulowany (kropka kleju na potencjometrze) , ale po zamontowaniu

pomiar wykazał prąd 44 mA. Zmniejszyłem prąd do minimum ale nadal jest większy niż zalecany i wynosi 41 mA.

I teraz mam dylemat: walczyć dalej (ale jak ?) czy uznać że od czasu wyprodukowania odtwarzacza zmieniono oznaczenia prądu

nanoszone na nowych laserach i dać sobie spokój.

Może ktoś mądry coś podpowie.

 

Pozdrawiam

M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Laser wymieniony , żadnych przeskoków.

Nawiasem mówiąc trochę eksperymentowałem i po zwiększeniu prądu stary laser przestał przeskakiwać.

Przy okazji , być może , odkryłem przyczynę szybkiego padania nowych laserów.

Według instrukcji serwisowej, po wymianie lasera należy skontrolować natężenie prądu płynącego przez laser.

Na laserze jest etykietka z zakodowanym natężeniem prądu zalecanym dla danego modelu lasera.

W przypadku starego lasera (KS151A - bo mam DCD-960) zalecane natężenie prądu wynosi 53 mA.

Według oznaczeń na nowym egzemplarzu zalecane natężenie prądu wynosi 34 mA i tutaj pojawia się problem.

Nowy laser prawdopodobnie był fabrycznie regulowany (kropka kleju na potencjometrze) , ale po zamontowaniu

pomiar wykazał prąd 44 mA. Zmniejszyłem prąd do minimum ale nadal jest większy niż zalecany i wynosi 41 mA.

I teraz mam dylemat: walczyć dalej (ale jak ?) czy uznać że od czasu wyprodukowania odtwarzacza zmieniono oznaczenia prądu

nanoszone na nowych laserach i dać sobie spokój.

Może ktoś mądry coś podpowie.

 

Pozdrawiam

M.

 

Kolego - tolerancja miernika da wynik w górę/w dół...nie masz dostępu do oscyloskopu to zostaw temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - tolerancja miernika da wynik w górę/w dół...nie masz dostępu do oscyloskopu to zostaw temat.

 

Witam.

 

Mój błąd , faktycznie KSS-150A.

Do oscyloskopu mam dostęp, ale pomiar wykonałem metoda pośrednią zalecaną w instrukcji serwisowej (pomiar napięcia we wskazanych punktach układu i wyliczenie przy użyciu wzoru z instrukcji)

Miernik (woltomierz napięcia stałego) miał dokładność 0,5%.

Jeśli wiesz jak pomiar wykonać dokładniej przy użyciu oscyloskopu, to chętnie przeczytam i zastosuje.

 

Pozdrawiam

M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.