Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz do Dali Rubiconow, zeby bylo bylo soczysciej?


mal_

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!

 

Potrzebuje porady. Mam Rubicony 6. Napedza je PM8005 w trybie power amp, ale cos mi tu... Od poczatku Marantz gral bardzo jasno, znacznie jasniej, niz podczas odsluchow w sklepie. Musialem na EQ wbic korekty na gorze po -3-5db, zeby "ssssz czzszzzzz szzszzz tsss" z talerzy perkusji nie powodowalo krwawienia z uszu, ale i tak gora jest szorstka, gornego basu brak, w dodatku chyba nie tedy droga z korektami. Do kameralnych utworow, wokali -- super, ale jakikolwiek rock, cos ciezszego, robi sie plasko, dudniaco i wszechobecne "ssssz czzszzzzz szzszzz tsss". "Sygnatura dzwieku Marantza to cieple i muzykalne brzmienie". Slucham? ;)

 

Moje pomieszczenie akustycznie to odrebna historia, bo ma dziwny ksztalt i na razie jest glownie puste. Tylko kanapa, stolik i podloga. Ciagle eksperymentuje z ustawieniem kolumn. Stoja na gumkach, musze je w koncu postawic na kolcach. Mam duzo plaskich, twardych powierzchni. Stopniowo dorzucam miekkie rzeczy, dywan, zaslony, ksiazki na polkach, itd. ale to chwile jeszcze portwa. Rozwazam wizyte u akustyka i pomiary, ale boje sie, ze mi powie, ze musze wydac rownowartosc samochodu na ustroje akustyczne, jakies pianki i pulapki, a salon zacznie wygladac jak bunkier przerobiony na studio nagran.

 

Pytanie co najlepiej teraz zrobic. Na razie wydaje mi sie, ze z tym wzmacniaczem i tak sie nie polubimy, bo Rubicony maja otwarta gore i ten wzmacniacz jest dla nich tez za "rzeski". Sprobowalbym go podmienic na cos, co gra wiekszym, tlustym miechem. Jak go sprzedam i dorzuce troche, mialbym budzet w granicach 8-9k na inny wzmacniacz. Czy moglbym prosic o jakies sugestie w jakich markach szukac takiego brzmienia, albo czy jest lepsza droga od zmiany wzmacniacza? Na razie na krotkiej liscie do zbadania mam:

 

Naim Supernait 2

Roksan K3

Rega Elicit-R

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz kiepsko w pokoju to sprzęt za 30k polegnie.

jak kupowalem cd rotela to gosc mial pm8005 i jakies stare bowersy,gralo to fajnie nic z tych rzeczy o ktorych piszesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten PM8005 w środku wygląda biednie jak stare PM7001, ktore miałem. Też gral gora i kartonowym basem.

 

Wpozycz sobie Yamahe AS1100, a lepiej AS2100.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

 

Potrzebuje porady. Mam Rubicony 6. Napedza je PM8005 w trybie power amp, ale cos mi tu... Od poczatku Marantz gral bardzo jasno, znacznie jasniej, niz podczas odsluchow w sklepie. Musialem na EQ wbic korekty na gorze po -3-5db, zeby "ssssz czzszzzzz szzszzz tsss" z talerzy perkusji nie powodowalo krwawienia z uszu, ale i tak gora jest szorstka, gornego basu brak, w dodatku chyba nie tedy droga z korektami. Do kameralnych utworow, wokali -- super, ale jakikolwiek rock, cos ciezszego, robi sie plasko, dudniaco i wszechobecne "ssssz czzszzzzz szzszzz tsss". "Sygnatura dzwieku Marantza to cieple i muzykalne brzmienie". Slucham? ;)

 

Moje pomieszczenie akustycznie to odrebna historia, bo ma dziwny ksztalt i na razie jest glownie puste. Tylko kanapa, stolik i podloga. Ciagle eksperymentuje z ustawieniem kolumn. Stoja na gumkach, musze je w koncu postawic na kolcach. Mam duzo plaskich, twardych powierzchni. Stopniowo dorzucam miekkie rzeczy, dywan, zaslony, ksiazki na polkach, itd. ale to chwile jeszcze portwa. Rozwazam wizyte u akustyka i pomiary, ale boje sie, ze mi powie, ze musze wydac rownowartosc samochodu na ustroje akustyczne, jakies pianki i pulapki, a salon zacznie wygladac jak bunkier przerobiony na studio nagran.

 

Pytanie co najlepiej teraz zrobic. Na razie wydaje mi sie, ze z tym wzmacniaczem i tak sie nie polubimy, bo Rubicony maja otwarta gore i ten wzmacniacz jest dla nich tez za "rzeski". Sprobowalbym go podmienic na cos, co gra wiekszym, tlustym miechem. Jak go sprzedam i dorzuce troche, mialbym budzet w granicach 8-9k na inny wzmacniacz. Czy moglbym prosic o jakies sugestie w jakich markach szukac takiego brzmienia, albo czy jest lepsza droga od zmiany wzmacniacza? Na razie na krotkiej liscie do zbadania mam:

 

Naim Supernait 2

Roksan K3

Rega Elicit-R

 

Musisz po prostu przejść pewną drogę, którą jedni przechodzą w nieskończoność, a inni szybko przy odrobinie szczęścia. Chodzi o to, że zarówno marantz, jak i Dali to marki, gdzie na cene produktu składa się marketing i wypłaty dla księgowych, reklama itd. koszt podzespołów jest na samym końcu. Marantz grał dobrze ale ponad 20 lat temu. Teraz to projektują i składają księgowi. to samo tyczy się innych marek, których reklam na każdym kroku pełno.

 

Miałem ten wzmacniacz i miałem kiedyś Dali Zensor, nie trzeba było długo słuchać by mieć dość. Wszystko sprzedałem i zacząłem składać system z klocków produkowanych przez małe manufaktury. Zaczęło to grać ale swoje musiałem się najeździć i nasłuchać.

 

salony audio z produktami jak marantz i Dali można omijać szerokim łukiem. Dobre klocki znajdziesz w sklepach, gdzie właśnie tych najpopularniejszych marek nie spotkasz. Po prostu jak sprzedawca podchodzi do tematu z pasją, jest osłuchany, to nie będzie handlował czymś co nie gra nawet jak za połowę swojej ceny. Co innego jeśli liczy się tylko kasa, to w ofercie marantz, yamaha, Dali itd na pierszym miejscu.

 

Marantz to efekciarskie granie, Dali to samo, więc połączenie kiepskie. Brak emocji, muzyka nudzi i męczy. Potrzebujesz czegoś o naturalnym, neutralnym, muzykalnym i analogowym brzmieniu. Wówczas będą emocje, dreszcze, przyjemność i nic nie będzie męczyć.

 

I najważniejsze, gra cały system. Z kablami włącznie. Czy to się komuś podoba, czy nie. Udowadniać nikomu wpływu kabli nie zamierzam, bo szkoda na to energii i mojego czasu.

 

Że tak spytam, gdzie kupiłeś wzmak i kolumny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście małe manufaktury wszystko robią lepiej. Dlatego na drogach jeżdżą same, produkowane w kilku egzemplarzach auta.

 

A już zupełnie szczerze, to duże korpo oczywiście stara się dogodzić jak najszerszej gawiedzi co naprawdę nie musi oznaczać, że jest lepsze niż mała manufaktura. I jedno i drugie może naprawdę przyjemnie śmigać, kluczem jest zgranie wszystkich elementów, pomieszczenie i ucho słuchacza. Co komu pasuje.

 

Dziwne natomiast, że połączenie Dali + Marantz gra metalicznie z tego co piszesz. Owszem, basu z niższych Marantzów jest moim subiektywnym zdaniem nieco za mało, ale góra też jest mocno stonowana. Generalnie to musi być coś nie tak z akustyką pomieszczenia, tu szukałbym rozwiązania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten wzmacniacz i miałem kiedyś Dali Zensor, nie trzeba było długo słuchać by mieć dość

Jak ktoś ocenia Dali po Zensorach które miał to gratuluję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj najwięcej do powiedzenia maja ci, którzy opierają swoje wypowiedzi o jeden klocek przypisując jego wady innym. Akurat teraz padło na marki komercyjne. Ale mogło tez np na daną markę, albo kraj z którego pochodzi. Każdy może sobie przypiąć co chce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz kiepsko w pokoju to sprzęt za 30k polegnie.

zgoda, czyli glos za tym, zeby lepiej najpierw ogarnac akustyke pokoju, a dopiero potem sie bawic w wymiane klockow?

 

Wpozycz sobie Yamahe AS1100, a lepiej AS2100.

czy mozna gdzies wypozyczac taki sprzet? czy chodzi o kupno przez net i zwrot po kilku dniach? tak czy inaczej, po odsluchach w sklepach, zrozumialem, ze ma sie to nijak do sluchania potem w domu. tylko jak najlatwiej testowac rozny sprzet u siebie w domu?

 

Marantz to efekciarskie granie, Dali to samo, więc połączenie kiepskie. Brak emocji, muzyka nudzi i męczy. Potrzebujesz czegoś o naturalnym, neutralnym, muzykalnym i analogowym brzmieniu. Wówczas będą emocje, dreszcze, przyjemność i nic nie będzie męczyć.

I najważniejsze, gra cały system. Z kablami włącznie. Czy to się komuś podoba, czy nie. Udowadniać nikomu wpływu kabli nie zamierzam, bo szkoda na to energii i mojego czasu. Że tak spytam, gdzie kupiłeś wzmak i kolumny?

kupilem przez net w promocji, ale wczesniej jezdzilem i jezdzilem, odsluchalem chyba z 15 innych kombinacji i nie zgodze sie do konca, ze to brzmi efekciarsko. wlasciwie glownie dlatego je wybralem, bo graly miekko, analogowo, ale z wystarczajacymi detalami i z przyjemna, szeroka scena za glosnikami, takze te kolumny potrafia przyjemnie zagrac. na odsluchach graly lepiej i tyle. stad szukam winnych, ale coraz wiecej palcow wskazuje na wine pomieszczenia, a moze i na koncowke mocy. a kable, fakt, mam najtanszego, miedzianego van den hul, the twin. jak wszystko zawiedzie, to zmienie i kable.

 

słuchałem Rubiconów z Marantzem 14 - bardzo ładne granie, tak ładne, że rozważam zakup

niestety seria premium raczej poza moim zasiegiem cenowym, ale tez wydaje mi sie, ze to nie tedy droga dla mnie, bo premki graja chyba jeszcze delikatniej niz nizsza polka Marantza. chociaz nie watpie, ze moze to swietnie zagrac.

 

Dziwne natomiast, że połączenie Dali + Marantz gra metalicznie z tego co piszesz. Owszem, basu z niższych Marantzów jest moim subiektywnym zdaniem nieco za mało, ale góra też jest mocno stonowana. Generalnie to musi być coś nie tak z akustyką pomieszczenia, tu szukałbym rozwiązania.

+1 do winy pokoju. dla testu podlaczylem kolumny do amplitunera zamiast do wzmacniacza stereo, tez Marantz i gora zlagodniala znaczaco, wrecz zrobila sie przyjemna, ale zniknal tez gorny bas, zostalo tylko troche dudnienia najnizszego, bardziej odczuwalnego stopami na podlodze niz w uszach. i scena tez sie zrobila dziwna. wlasciwie dzwiek jest tylko w 3 miejscach: na membranach i na srodku miedzy kolumnami. ciekawostka, po wstaniu z kanapy jest znacznie wiecej basu niz siedzac. odbicia sie znosza na tej wysokosci?

 

Miałem ten wzmacniacz i miałem kiedyś Dali Zensor, nie trzeba było długo słuchać by mieć dość.

sluchalem zensorow i faktycznie nic specjalnego. ale juz ikony mk2 albo opticony wydawaly z siebie zupelnie przyzwoite dzwieki. epiconow nie slyszalem, ale moze to i lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgoda, czyli glos za tym, zeby lepiej najpierw ogarnac akustyke pokoju, a dopiero potem sie bawic w wymiane klockow?

 

 

czy mozna gdzies wypozyczac taki sprzet? czy chodzi o kupno przez net i zwrot po kilku dniach? tak czy inaczej, po odsluchach w sklepach, zrozumialem, ze ma sie to nijak do sluchania potem w domu. tylko jak najlatwiej testowac rozny sprzet u siebie w domu?

 

 

kupilem przez net w promocji, ale wczesniej jezdzilem i jezdzilem, odsluchalem chyba z 15 innych kombinacji i nie zgodze sie do konca, ze to brzmi efekciarsko. wlasciwie glownie dlatego je wybralem, bo graly miekko, analogowo, ale z wystarczajacymi detalami i z przyjemna, szeroka scena za glosnikami, takze te kolumny potrafia przyjemnie zagrac. na odsluchach graly lepiej i tyle. stad szukam winnych, ale coraz wiecej palcow wskazuje na wine pomieszczenia, a moze i na koncowke mocy. a kable, fakt, mam najtanszego, miedzianego van den hul, the twin. jak wszystko zawiedzie, to zmienie i kable.

 

 

niestety seria premium raczej poza moim zasiegiem cenowym, ale tez wydaje mi sie, ze to nie tedy droga dla mnie, bo premki graja chyba jeszcze delikatniej niz nizsza polka Marantza. chociaz nie watpie, ze moze to swietnie zagrac.

 

 

+1 do winy pokoju. dla testu podlaczylem kolumny do amplitunera zamiast do wzmacniacza stereo, tez Marantz i gora zlagodniala znaczaco, wrecz zrobila sie przyjemna, ale zniknal tez gorny bas, zostalo tylko troche dudnienia najnizszego, bardziej odczuwalnego stopami na podlodze niz w uszach. i scena tez sie zrobila dziwna. wlasciwie dzwiek jest tylko w 3 miejscach: na membranach i na srodku miedzy kolumnami. ciekawostka, po wstaniu z kanapy jest znacznie wiecej basu niz siedzac. odbicia sie znosza na tej wysokosci?

 

 

sluchalem zensorow i faktycznie nic specjalnego. ale juz ikony mk2 albo opticony wydawaly z siebie zupelnie przyzwoite dzwieki. epiconow nie slyszalem, ale moze to i lepiej.

 

Akustyka jest bardzo istotna. To też masz do ogarnięcia, jednak w kwestii basu za dużo nie zdziałasz bo musiałbyś włożyć w to więcej kasy niż w sprzęt. Tutaj poeksperymentuj z odpowiednim odsunięciem kolumn od ściany. Nie wiem, co Ci tu jeszcze doradzą i w jakim stopniu zaadoptujesz akustycznie pokój ale minie kilka tygodni i znowu założysz temat z podobnym problemem :(

 

Poza tym, nigdzie nie pisałem, że poza Zensorami innych modeli Dali nie słuchałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, nigdzie nie pisałem, że poza Zensorami innych modeli Dali nie słuchałem.

 

Nigdzie też nie pisałeś, że słuchałeś innych modeli. A seria Rubicon, której model posiadam, nie ma nic wspólnego z efekciarskim graniem co próbujesz wszystkim wmawiać. Fakt z kiepską elektroniką nie zagrają dobrze bo obnażą jej wszystkie wady ale już z średniej klasy wzmacniaczem grają wręcz wyśmienicie. Boję się podłączyć coś z wyższej półki bo mogę mieć później dużo nieprzespanych nocek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem masz genialne kolumny - to po pierwsze, po drugie zensor 3 w swoim przedziale czyli do kupienia obecnie za 1400 zl po "rabatach" sa bardzo dobrym wyborem (bas, w tym kuleja), po trzecie -na razie graj na tym sprzecie co masz a zajmij sie akustyka pokoju ( sam napisales, ze jest "golo"), bez wyelimimowania poglosu itd co nie podepniesz pod kolumny to ciagle efekt bedzie ten sam, stracisz pieniazki na zmianach klamotow, o nerwicy nie wspominajac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A seria Rubicon, której model posiadam, nie ma nic wspólnego z efekciarskim graniem co próbujesz wszystkim wmawiać.

Sporo ludzi z tego forum miało różne modele Dali w swoich domach i równiez potwierdzają uśmiech dyskoteki. Wg. ciebie grają równo, no cóż... Tematów o problemach jak autora z kolumnami Dali, Marantzami, Yamahami, Denonami nie brakuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mal, sprzęt możesz wypożyczyć bezpośrednio w salonie lub umówić się przez internet.

ok, dzieki! dobrze wiedziec. zobacze ile kosztuje wypozyczenie na weekend czegos zupelnie innego charakterem od mojego wzmacniacza i zobaczymy jakie beda roznice w moim pokoju.

 

Boję się podłączyć coś z wyższej półki bo mogę mieć później dużo nieprzespanych nocek.

czyli z tym Audiolabem Rubicony graja zacnie? wlasnie dlatego bym podpial jeszcze cos innego i posluchal.

 

po trzecie -na razie graj na tym sprzecie co masz a zajmij sie akustyka pokoju ( sam napisales, ze jest "golo"), bez wyelimimowania poglosu itd co nie podepniesz pod kolumny to ciagle efekt bedzie ten sam, stracisz pieniazki na zmianach klamotow, o nerwicy nie wspominajac.

wgryzam sie dopiero w temat akustyki, ale przekonuje mnie ten film

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo ludzi z tego forum miało różne modele Dali w swoich domach i równiez potwierdzają uśmiech dyskoteki. Wg. ciebie grają równo, no cóż... Tematów o problemach jak autora z kolumnami Dali, Marantzami, Yamahami, Denonami nie brakuje.

szkoda słów.... ludzie z forum potwierdzają- jak przedszkolak- i poglądy i argumentacja a uszy drewniane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo dużo okazji słuchać i Dali i Marantza. Sam posiadam Marantza i to nie jednego, w tym PM14S1. Piece Marantza bardzo dobrze się z Dali zgrywają. Jest to dźwięk lekko podkręcony (główna zasługa Dali), ale bardzo przyjemny w odbiorze. Jeżeli masz takie problemy to albo akustyka leży, albo okablowanie. Jak czytam co niektórzy wymyslają na temat tych marek, to się płakać chce. A wstawienie Yamahy zamiast Marantza, żeby uratować suche ostre granie. No litości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

szkoda słów.... ludzie z forum potwierdzają- jak przedszkolak- i poglądy i argumentacja a uszy drewniane

 

Mam tu na mysli osoby, ktore wstawialy zdjecia swoich systemow , aktywnych userow. Pozniej ci sami ludzie wystawiali ogloszenia w dziale Sprzedam z kolumnami Dali oraz na allegro. Takze bylo wiadomo, ze na prawde ten sprzet maja, a nie jak 80 % pozostalych, ktorzy sie udzielaja na temat danego sprzetu , a znaja go z reklam w internecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Potwierdzam opinie poprzedników, zwróć uwagę na akustykę pomieszczenia.

Natomiast w kwesti nowego wzmacniacza, na pewno warto rozważyć wyzszy model Narantz PM-14 S1 SE (http://q21.pl/marantz-pm-14s1-se.html). To bardzo dobre połączenie z kolumnami Dali. Warto także posłuchać integrę T+A Power Plant Balanced (http://q21.pl/t-a-power-plant-balanced.html). To wzmacniacz, grający szybko, dynamicznie, bardzo swobodnie, czysto i analitycznie, co także jest dobrą opcją do Twoich kolumn. Jesli lubisz natomiast bardziej wypełnione, gęste brzmienie, proponuję posłuchać integrę Musical Fidelity M5si (http://q21.pl/musical-fidelity-m5si.html) bądź polską hybrydę lampową Wile Rock (http://q21.pl/wile-rock.html).

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo dużo okazji słuchać i Dali i Marantza. Sam posiadam Marantza i to nie jednego, w tym PM14S1. Piece Marantza bardzo dobrze się z Dali zgrywają. Jest to dźwięk lekko podkręcony (główna zasługa Dali), ale bardzo przyjemny w odbiorze. Jeżeli masz takie problemy to albo akustyka leży, albo okablowanie. Jak czytam co niektórzy wymyslają na temat tych marek, to się płakać chce. A wstawienie Yamahy zamiast Marantza, żeby uratować suche ostre granie. No litości.

 

Rozumiem, że słuchałeś też Yamahy AS-2100 i AS-3000. Czy też Twoja opinia oparta jest na znajomości KD Yamahy oraz wzmacniaczach za 1000 zł?

Jeśli jest tak jak przypuszczam czyli, że nie słuchałeś tych najwyższych modeli, to nie generalizuj, bo byś się mocno zdziwił zwłaszcza AS-3000 w porównaniu do jakiegokolwiek Marantza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, czyli na razie z rozbudowy sprzetu kupuje... dywan, poduszki i kartony po jajkach. dywan dam na srodek, poduszkami obloze sciane za kolumnami i rogi pokoju, a kartony po jajkach przylepie na kazda sciane i zobacze co sie stanie.

 

Potwierdzam opinie poprzedników, zwróć uwagę na akustykę pomieszczenia.

Q21, a czy takze macie oferte na wypozyczenie sprzetu na kilka dni, czy nie ma takiej opcji? korci mnie jednak troche zobaczyc jakby to zagralo z innym wzmakiem i na lepszych kablach. przyjechalbym na odsluch, ale bylem juz na tylu roznych i kazdy w innych warunkach, ze doszedlem do wniosku, ze jedyny miarodajny test, to sluchac u siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko odsłuch u siebie. Wiadomo że akustyka jest ważna, ale jak piszesz, nie oblozysz się na maksa ustrojami. Kombinacje sprzętem są dłuższą droga, ale niestety tak czasem trzeba. Ja miałem to samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.