Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz do Dali Rubiconow, zeby bylo bylo soczysciej?


mal_

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje porady. Mam Rubicony 6. Napedza je PM8005 w trybie power amp, ale cos mi tu...

Nie do końca rozumiem o co Ci chodzi z tą soczystością. Każdy ma inny gust. Dla mnie Dali są lekko przerysowane. Trzeba coś takiego lubić.

 

Z doborem wzmacniacza musisz się pomęczyć. Jego zgranie z kolumnami to podstawa. Adaptacja akustyczna jest ważna, ale nie rozwiąże tego problemu. Jedyna rada to wypożyczać i słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo ludzi z tego forum miało różne modele Dali w swoich domach i równiez potwierdzają uśmiech dyskoteki. Wg. ciebie grają równo, no cóż... Tematów o problemach jak autora z kolumnami Dali, Marantzami, Yamahami, Denonami nie brakuje.

 

Sporo ludzi z tego forum miało i ma różne modele Dali i sobie chwali. Kiedyś zmienią na coś innego i wtedy jakiś mądrala uzna, że Dali to dziadostwo z dyskoteki, bo ktoś chce je sprzedać. Krótko - demagogia i nic więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo ludzi z tego forum miało i ma różne modele Dali i sobie chwali. Kiedyś zmienią na coś innego i wtedy jakiś mądrala uzna, że Dali to dziadostwo z dyskoteki, bo ktoś chce je sprzedać. Krótko - demagogia i nic więcej.

 

Z czym porównywałeś swoje dali? na jakiej elektronice, kablach itd. że twierdzisz, że nie mają podbitych skrajów pasma?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Z czym porównywałeś swoje dali? na jakiej elektronice, kablach itd. że twierdzisz, że nie mają podbitych skrajów pasma?

mają, jasne (dosłownie i w przenośni) ;), ale czy to wada? Hmm, dla tych, którzy uznają to za wadę bo ich słuch tego nie lubi tak, dla tych, których słuch tego potrzebuje to zaleta.

 

Dali robi to przynajmniej na poziomie. Pamiętam fajne zdanie z recenzji Dali Zensor 7 - chyba Pana Kisiela "nawet jeśli te kolumny są dla mas, to z założeniem, że te masy mają dość dobry gust".

 

Takie Dali Z7 czy Z5 - z wielona wzmacniaczami...klęska....posłuchajcie ich z Audiolabem 8000s - niejednemu krytykowi cośtam drgnęło ;).

 

Obiektywnie AA Hyperion są "niezłe" - i mają wielu fanów...ja wytrzymałem....2 minuty. To wszystko subiektywne. Podobnie mam z Regą Brio - niby najniżej w hierarchii...a wg mnie kładzie pozostałe Regi na łopatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, jeśli przeszkadza ci góra a brakuje doku sprawdź, wzmacniacze roksan caspian m2, musical fidelity m5si lub wspomniana yamahe as 2100. Niestety marantz do dali miga nie każdemu pasować.

 

W przypadku chęci odsłuchu zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, jeśli przeszkadza ci góra a brakuje doku sprawdź, wzmacniacze roksan caspian m2, musical fidelity m5si lub wspomniana yamahe as 2100. Niestety marantz do dali miga nie każdemu pasować.

S4Home, a czy pozyczacie sprzet, albo przyjezdzacie na odsluchy? na razie mam w planach jeszcze dorzucenie wiecej klamotow do mieszkania, dywan, kolce pod kolumny, jeszcze je troche poprzestawiam, ale jak wszystko zawiedzie, tak mysle, ze chcialbym posluchac tych kolumn z jakims mocniejszym wzmacniaczem i kablami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak krótko-Dali potrzebuje szybkiego mocnego wzmacniacza. Nie słuchałem rubiconow. Sam od kilku lat posiadam ikon 6. Nie polecam żadnych Japończyków (marantz, denon itp.). Polecam za to naim, atoll (od in200), wyższy Cyrus, leema czyli mocne szybie wzmaki z dużą wydajnością prądową. Do tego dobre miedziane kable (najlepiej producenta z U.S. - transparent, mit, xlo, acoustic zen). Oczywiście wszystko powyższe zadziała dopiero wtedy kiedy w pokoju nie będzie pogłosu jak w hali fabrycznej:). U mnie za ustroje akustyczne służą: gruby dywan, regały z książkami i płytami LP, kanapa i fotele. I wszystko gra:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaw te wzmaki obok siebie. podłącz. przekonasz się o co mi chodzi.

 

Ty nie słuchałeś żadnej z najwyższych Yamah czyli as2100 lub as3000, a ja nie słuchałem tego Atolla więc faktycznie w zasadzie taka konfrontacja byłaby wyjściem jakimś. Z parametrów jednak można wyczytać, że te lepsze japońce nie są takie złe i takie generalizowanie jest nieuprawnione, a przecież mamy jeszcze Accuphase i parę innych firm tylko już ze znacznie wyższych poziomów cenowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mimat

 

Masz zacne kolumienki ( jeśli opis w "o mnie" jest aktualny ) ale bardzo przyjazne dla wzmacniacza o łatwym przebiegu wykresu impedancji bez gwałtownych spadków oraz przyzwoitej efektywności. Z nimi poradzi sobie prawie każdy wzmacniacz. Gdybyś jednak do swojego Atolla podłączył jakieś trudne i na prawdę duże kolumny to dopiero można by coś powiedzieć o wydajności tego wzmacniacza, same trafa i moc na papierze to nie wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.