Skocz do zawartości
IGNORED

EMS LB12 w JE Labs Open Baffle


wally

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu dzisiejszym po blisko 3 miesiącach grania na Tonsilu GDS 30/30, w obudowie DIY zadebiutował EMS LB12 ....

Driver prosto z pudełka. Pomimo całkowitego nierozegrania efekty są ... obiecujące. BARDZO obiecujące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...po to by sprawdzić pewne cechy określonych rozwiązań - zarówno w konstrukcji baffla jak i interakcji z pomieszczeniem.

 

No właśnie, interakcja z pomieszczeniem. Kolego gra na szerokość, czy długość ?

Jakieś obserwacje i wnioski ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrody zostały odwrócone. Centrum głośnika ok. 50 cm nad podłogą. Takie ustawienie pozwala na poprawę warunków odsłuchu w polu do 3m. Docieranie trwa ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie ... Byłbym jak najdalej od kpin z tego GDS 30/30. Rzecz jasna od EMS dzieli go przepaść, ale cenowa także ... Gdyby nie on nie zdobyłbym wielu cennych spostrzeżeń co do samego zastosowania open baffla, jego ustawienia i jak i samej wielkości i stosunku wymiarów odgrody. Bas z Tonsila jest (biorąc pod uwagę cenę) znakomity, sam głośnik choć bardzo "upraszcza" sam przekaz, pozwala jednak na wychwycenie zasadniczych cech charakteryzujących taką konstrukcję. Jeśli masz możliwość polecam posłuchanie go w OB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mija około 200 godzin pracy głośników. Były "męczone" bądź muzyką ( na różnych poziomach głośności) bądź (w czasie mojej nieobecności) sygnałem z płyty XLO Reference Recordings - scieżka 9 Burn-In Cd ...

Myślę że okres zasadniczego docierania został zakończony.

Zauważyłem "wypełnienie" obrazu dźwiękowego, chyba największe(ilościowo) w obszarze średnicy ... choć najłatwiej zauważalne na skrajach pasma. Całkowicie zniknęła odczuwalna początkowo krzykliwość przełomu średnicy i najwyższego zakresu pasma. Co ciekawe, nic nie "zmiękło". Atak transjentów jest równie "natychmiastowy", natomiast mam ogólne wrażenie całościowego wygładzenia i uspokojenia brzmienia.

Jedno jest dla mnie pewne - nie widzę potrzeby dodania jakiegokolwiek " wsparcia" skrajów zakresu - mam wrażenie że mógłbym tylko przedobrzyć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.