Skocz do zawartości
IGNORED

Rotel RA-11 + Yamaha NS-555


Łukasz_63466

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

zaczynam budować swój pierwszy zestaw stereo, byłem odsłuchać Rotel RA-11 razem z Yamahą NS-555.

Źródło narazie nie jest mi znane, ale będzie to urządzenie streamujące podłączone optycznie.

Szukam czegoś w podobnym zakresie cenowym głównie do jazzu, klasyki i czasami rocka i popu, jaka jest wasza opinia nt. tego zestawu? Co do wzmacniacza to jestem raczej zdecydowany, jakie jeszcze kolumny powinienem przesłuchać? Cena zestawu to ~4700zł (ok 1200 za głośnik).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem rotela końcówka z pre, ta firma ma swoje specyficzne brzmienie. Akurat tego, którego Ty słuchałeś nie znam. Napisz w klubie Rotela, tam na pewno chłopaki Ci doradzą.

Kolumny Yamaha według mnie słaby wybór, a w budżecie jaki masz 5tys znajdziesz lepsze kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Zacznę od kolumn, w podobnym budżecie możesz znaleźć konstrukcje brzmieniowo znacznie lepsze. Natomiast wybór wzmacniacza Rotel jest ok, chociaż to urządzenie, które zdecydowanie najlepiej czuje się w muzyce rockowej, klasyka czy jazz to nie te klimaty brzmieniowe.

Nie podałes wielkości pomieszczenia odsluchowego, jednak po wyborze kolumn wnioskuję, że jest to 20-26m2. Jeśli tak, to moja propozycja składa się ze wzmacniacza NAD C356 BEE (http://q21.pl/nad-c356-bee.html) oraz kolumn Pyln Audio Sapphure 25 (http://q21.pl/pylon-audio-sapphire-25.html). Do wzmacniacza możesz w przyszłości dokupić moduł przetwornik NAD MDC DAC2 (http://q21.pl/nad-mdc-dac.html) bądź streamera NAD MDC MT1 (http://q21.pl/nad-mt1.html). Moim zdaniem taka konfiguracja zagra o kilka klas lepiej.

Drugą opcją jest zestaw, oparty na wzmacniaczu Marantz PM6006 (http://q21.pl/marantz-pm6006.html) oraz bardzo eleganckich kolumnach AudioPro Black Diamond v3 (http://q21.pl/audio-pro-black-diamond-v3.html).

Jeśli lubisz raczej gęsty dobrze wypełniony dźwięk, dobrym rozwiązanie jest także integra Xindak A-06 (http://q21.pl/xindak-a-06.html).

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynam budować swój pierwszy zestaw stereo, byłem odsłuchać Rotel RA-11 razem z Yamahą NS-555.

A co ty sam sądzisz na temat tego zestawu? Podobał się, czy odpadł w przedbiegach?

 

Z tego co proponuje Q21 raczej pozostałbym przy tym Rotelu, albo spojrzeć oczko wyżej- na RA-12.

Unikniesz wtedy dodatkowych wydatków na okablowanie i kupowania DAC i streamerów.

 

I jak dla mnie Rotel nie tylko dobrze czuje się w rocku, z muzyką lżejszą też radzi sobie dobrze, a nawet lepiej niż w rocku. :-)

Wszystko zależy jakie kolumny podłączysz pod niego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sittek dobrze prawi.Miałem Rotela Ra-12

Posiada ciekawy DAC na pokładzie,czasami żałuję że go sprzedałem od tego zaczęło sie gonienie uszatego ale co tam,przez to miałem fajne sprzęta w domu.

Co do kolumn to Rotel brzmi dobrze z wieloma słabszymi kontrukcjami dlatego te Yamahy Ci podeszły,nie jest wymagający.

Oczywiście Bypass tzw Direct to porażka,lepiej sprawuje się grając z regulacją tonów.

 

Dużo osbób twierdzi że nowa seria RA dwucyfrowa to nie to samo co starsza.

Nie wiem bo nie słuchałem "staroci" za wyjątkiem Rcd 991

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Uważam że ten rotel z rocku sprawdzi się dobrze, proponował bym także odsluch nad 366bee. Jednak co do kolumn to w tym budżecie znajdziesz więcej ciekawych konstrukcji. Elac FS 77, heco music style 900 czy melodika bl40.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje serdecznie za porady,

 

co do pomieszczenia to niestety nie jest to idealne miejsce, prostokąt + mały kwadrat (małe 'b' boldem?), nieduże może mieć około 20m^2 ale nie jestem pewien, miejsce się zmieni pewnie za jakieś kilka lat na większe więc niema co się nim przejmować.

Dzięki za sugestie napewno postaram się przesłuchać/porównać.

 

Co do tytułowego zestawu to mam odczucia neutralne (nic mnie nie porwało) grało bardzo poprawnie ale liczyłem na więcej w tej cenie, rock rzeczywiście grał bardzo sympatycznie, miałem delikatny problem z separacją instrumentów przy większych składach, obecnie słucham na Shure SE215 + ALAC, niestety nie miałem własnych plików i płyt, słuchałem na Tindal HIFI.

 

Zakładałem na początku Rotela RA-10 (1333zł, ciężko coś tak taniego znaleźć) i mission vx-4 ale brak pilota w rotelu i dźwięk perkusji na vxach kompletnie ten zestaw zdyskwalifikował, brzmiało jakby ktoś walił w karton...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po rozmowie z jednym ze sklepów, które mają w ofercie Rotela Ra-10 i sprzedający stwierdził, że lepszym wyborem byłby TEAC A-R650 lub nawet A-R630... a już chciałem jechać po Rotela. Sprzedawca powiedział mi, że mogę posłuchać jak przytargam kolumny, bo niestety nie wypożyczą mi tego Rotela za kaucją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze to tophifi?

Teac zaskakuje dzwiekiem to prawda. Ale warto przytaskac kolumny bo moze ani jeden ani drugi ci nie podejdzie.

 

Lukasz w tej cenir masz prawo oczekiwac wiecej. Zapraszam do nas jesli masz po drodze. Podeone ci kilka kokumn i wybierzesz cos dla siebie.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałbym na pewno tak jak wyżej kolega sittek napisał RA-12. Z tym, że radziłbym to podpiąć coaxialem gdyż na tym wejściu seria 12 gra najlepiej i jest to bardzo odczuwalne w porównaniu do połączenia analogowego czy optical. Kable typu interkonekt nie mają żadnego znaczenia, czy będzie to prolink, Van den Hull czy jakiś Qed ten wzmacniacz jest po prostu nie czuły na okablowanie i chwała za to inżynierom Rotela. Co do innych starszych serii w rocku wypada przy nich słabiej ze względu na mniejszą ostrość przekazu. Gitary, czy perkusja brzmią z mniejszym dynamitem niż w poprzednich seriach. Ale do muzyki Jazz czy Pop, której Ty słuchasz powiedziałbym, że jest stworzony. I jeszcze jedna zaleta ten wzmak nie ma prawa jazgotać. A kwestia kolumn jeśli chodzi o Rotele to już indywidualna sprawa. Tu raczej nikt Ci nic nie doradzi, a jeśli już doradzi to można ewentualnie wziąć to pod uwagę, ale odsłuchać i tak należy samemu.

 

Rozumiem ze to tophifi?

Ja miałem od nich za kaucją jeden wzmak i jednego cd-eka. Nie było problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem od nich za kaucją jeden wzmak i jednego cd-eka. Nie było problemu.

 

Powiedziano mi, że w przypadku modelu wyprzedażowego nie ma takiej możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem jest u nich ciężko z tym.

Nie pozostaje ci więc nic innego jak taskanie kolumn.

Ale uważam że warto. Choć druga sprawa to jak to zagra w docelowym pomieszczeniu.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem jest u nich ciężko z tym.

Nie pozostaje ci więc nic innego jak taskanie kolumn.

Ale uważam że warto. Choć druga sprawa to jak to zagra w docelowym pomieszczeniu.

 

 

Taszczył kolumn nie mam zamiaru, bo już kiedyś tak zrobiłem i miałem tej gimnastyki serdecznie dość...o różnicach akustycznych między pomieszczeniami wolę nawet nie wspominać. Na szczęście od jakiegoś już czasu podchodzę chłodno do zakupów audio, więc nie mam ciśnienia, że za wszelką cenę muszę coś mieć. Dziwi mnie jednak to, iż wyprzedażowe modele to właściwie te z ekspozycji więc wydaje mi się, że ryzyko porównywalne bądź mniejsze jak nówki z kartonu, poza tym płacę całą kwotę za sprzęt więc w czym problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taszczył kolumn nie mam zamiaru, bo już kiedyś tak zrobiłem i miałem tej gimnastyki serdecznie dość...o różnicach akustycznych między pomieszczeniami wolę nawet nie wspominać. Na szczęście od jakiegoś już czasu podchodzę chłodno do zakupów audio, więc nie mam ciśnienia, że za wszelką cenę muszę coś mieć. Dziwi mnie jednak to, iż wyprzedażowe modele to właściwie te z ekspozycji więc wydaje mi się, że ryzyko porównywalne bądź mniejsze jak nówki z kartonu, poza tym płacę całą kwotę za sprzęt więc w czym problem.

Żadnego sprzętu absolutnie nie odsłuchuje się w pomieszczeniach odsłuchowych w sklepie. Chyba, że słuchawki :) raz się na tym przejechałem i w żadnym wypadku nie popełnię drugi raz tego błędu. Trochę dziwne,że nie chcą wypożyczyć za kaucją towaru wyprzedażowego, tym bardziej, że nie jest to drogą internetową. A druga sprawa jest taka jeśli chodzi o wypożyczenie przez neta, że kasę przysyłają dopiero po 14 dniach. Tak było w moim przypadku. Nie wiem czy jest to złośliwość czy co? Tym bardziej, że sprzęt użytkowałem 3 dni. Na 5 dzień mieli towar z powrotem. Ale co zrobić kiedy w okolicy nie ma danego modelu tylko 500 km od mojego miejsca zamieszkania. Takie życie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, a wy chętnie wypożyczali byście każdemu swój sprzęt ?

A czy chętnie zakupilibyście sprzęt wypożyczany, tzn już używany, ale jako nowy?

 

No pomyślcie trochę.

To że sklepy wypożyczają to jest tylko ich dobra wola, a nie obowiązek.

 

Czy jak kupujecie samochód to też wypożyczacie przed zakupem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tylko i wyłącznie ich dobra wola. Ale to się nazywa Handel. Bo akurat komuś przypadnie do gustu i się sprzeda. Sprzęt wypożyczany jest dokładnie sprawdzany i jeśli jest coś nie tak to kaucji nie muszą wrócić. Druga sprawa jest taka. To co ja mam kupić w ciemno? Jest wiele sklepów, które są wyrozumiałe i wiedzą dobrze, że sprzęt powinien być odsłuchiwany we własnych warunkach odsłuchowych tudzież akustycznych. Gdyby Tobie zależało na odsłuchu wzmacniacza czy CD-eka po przeczytaniu pochlebnych recenzji pojechałbyś 500 km specjalnie po niego? I gdyby okazało się, że nie spełnia twoich oczekiwań pluł byś sobie w brodę? Kij ma zawsze dwa końce rozumiem to doskonale. Ale tak jak powiedziałem to się nazywa Handel. I jeśli o mnie chodzi kupiłbym sprzęt odsłuchiwany kiedyś przez kogoś jeśli już się pytasz. I na pewno było tak nie raz choć o tym wcale zapewne nie wiedziałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jako branża ją też coś dodam. Gdyż każdy z was ma swoją rację.

Lowfi81 możesz zatem kupić on linę i oddać bez podania przyczyny dlatego uważam że.lepiej po prostu wypożyczyć.

Sittek po to jest ekspozycja. W takim celu się ją nabywa. My np sprzedajemy po pewnym czasie takie modele dużo taniej. Odswierzamy ekspozycję. Aby sprzęt nie był eksploatowany za długo.

Przed zakupem samochodu trochę zły przykład po i są jazdy testowe nowych jak i jazda konkretnego używanego modelu przed zakupem. Więc tak kupując samochód jeździłem nim wcześniej. Chwilę bo chwilę ale jednak. Kupując motocykl mogłem jeździć pół dnia.

Ale rozumiem o co ci chodzi.

I w pełni sie z tym zgadzam. My każdemu nie wypożyczamy.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupiłem nowe auto też miałem jazdę testową, ale bardziej jest to zwykła przejażdżka, niż faktyczne sprawdzenie jego możliwości.

Po prostu w ciągu kilkudziesięciu minut nie da się ocenić danego modelu.

 

Parę klocków z ekspozycji zakupiłem i zawsze byłem z nich zadowolony. Dobra cena i pewność zakupu to było to.

Mnie chodziło o wypożyczanie modeli do domu, to już nie jest to samo, bo do końca nie wiadomo w jakich warunkach odbywa się ich testowanie. Niegdyś zakupiłem taki wypożyczany sprzęt (jak się okazało) i musiałem niestety go reklamować.

 

EOT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz rację.

Niestety sprzęt poznaje się po prau godzinach grania. No chyba że na wstępie od razu jest odrzut.

Jednak to co się podoba może po tygodniach okazać się nie do strawienia.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.