Skocz do zawartości
IGNORED

Czy ktoś ma/miał Sansui SR-929 ?


adamgdansk

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy i piękny gramofon z samej końcówki lat 70tych, wg gminnej wieści to głównie wytwór MicroSeiki (brandowane dla Sansui) aczkolwiek ramię nieudokumentowanego (?) pochodzenia (możliwe że SEAC). Wg mnie śliczny i "serious" do bólu - choć przypomina mi Dartha Vadera ;)))))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czasem gdzieś w second hand występuje. Ciekawi mnie czy może ktoś na forum ma albo miał? Jakieś doświadczenia?

 

Tu na zdjęciu akurat z matą Cu.

post-3626-0-67349800-1473412507_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry mode, mogę coś skrobnąć jak będę miał troszkę czasu, dziś idę na wesele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sansui SR 929

Sprzęt znajomego, który trafił do mnie na poprawki estetyczne i naprawę ramienia z jednoczesną wymianą okablowania wewnętrznego. Gramofon został sprowadzony za oceanu, więc zasilanie 110V potrzebny transformator. Plinta gramofonu wykonana z MDF i pokryta lakierem fortepianowym, wygląda pięknie i wydaje się że to kawałek drewna, a tak naprawdę to tylko ubranko, całość składa się z czterech warstw, monolitu wykonanego z żywicy do której przykręcone są stopki z dolną metalową pokrywą, ubranko czyli plinta oraz napęd wraz z talerzem i całą elektroniką przykręconą do niej.

Całość waży 17 kg , stopki dają możliwość poziomowania tej całej masy.

Teraz kilka słów o ramieniu, wszystkie modele gramofonów Sansui były wyposażane w ramiona Micro Seiki tak jest i tu, podstawa ramienia wykonana jest z odlewu cynku.

Łożyskowanie w poziomie, u dołu łożysko toczne w oprawie antyrezonansowej, u góry łożysko szpilkowe z gniazdem szafirowym. Łożyskowanie pionowe, pływające w formie dwóch noży osadzonych w gniazdach o kształcie odwróconej litery V

Rurka ramienia wewnątrz wytłumiona masą ala silikon w formie grzebienia.

Ramie posiada regulacje VTA

 

Ramie dostało nowe okablowanie Cardas zostało naprawione i ponownie trafiło na swoje miejsce. Gramofon posiada fabryczne terminale RCA.

Gramofon Sansui 929 to typowa ręczna obsługa.

Start obrotów talerza zaczyna się, gdy wciśniemy przycisk power ON

 

Dźwięk z tego cacka.

Na początku do testowania granie było z Ortofona FF15XE i już zapowiadało się bardzo dobrze, następnie zawisła MP110 którą dostałem wraz z gramofonem, granie podobne jak z Ortofona może troszkę więcej detalu czysto do samego końca płyty ł

adna przestrzeń i stereofonia bez przenikania zakłóceń z zewnątrz masa gramofonu swoje robi, ale to wszystko nic, gdy znajomy przyjechał po odbiór gramofonu i wyjął z torby nowiutką MP 500 to mnie zatkało. Szybki montaż i ustawienie, powiem krótko najlepsza wkładka MM jaką słuchałem a w duecie z Sansui 929 istna bomba, mega wkładka MM. Ten gramofon to super sprzęcik, życzę każdemu takiego sprzętu i takiej wkładeczki jak MP500

Na koniec kilka fotek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-5705-0-64868600-1473662168_thumb.jpg

post-5705-0-77507100-1473662198_thumb.jpg

post-5705-0-96249700-1473662242_thumb.jpg

post-5705-0-86267600-1473662274_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sansui SR 929

Sprzęt znajomego, który trafił do mnie na poprawki estetyczne i naprawę ramienia z jednoczesną wymianą okablowania wewnętrznego. Gramofon został sprowadzony za oceanu, więc zasilanie 110V potrzebny transformator. Plinta gramofonu wykonana z MDF i pokryta lakierem fortepianowym, wygląda pięknie i wydaje się że to kawałek drewna, a tak naprawdę to tylko ubranko, całość składa się z czterech warstw, monolitu wykonanego z żywicy do której przykręcone są stopki z dolną metalową pokrywą, ubranko czyli plinta oraz napęd wraz z talerzem i całą elektroniką przykręconą do niej.

Całość waży 17 kg , stopki dają możliwość poziomowania tej całej masy.

Teraz kilka słów o ramieniu, wszystkie modele gramofonów Sansui były wyposażane w ramiona Micro Seiki tak jest i tu, podstawa ramienia wykonana jest z odlewu cynku.

Łożyskowanie w poziomie, u dołu łożysko toczne w oprawie antyrezonansowej, u góry łożysko szpilkowe z gniazdem szafirowym. Łożyskowanie pionowe, pływające w formie dwóch noży osadzonych w gniazdach o kształcie odwróconej litery V

Rurka ramienia wewnątrz wytłumiona masą ala silikon w formie grzebienia.

Ramie posiada regulacje VTA

 

Ramie dostało nowe okablowanie Cardas zostało naprawione i ponownie trafiło na swoje miejsce. Gramofon posiada fabryczne terminale RCA.

Gramofon Sansui 929 to typowa ręczna obsługa.

Start obrotów talerza zaczyna się, gdy wciśniemy przycisk power ON

 

Dźwięk z tego cacka.

Na początku do testowania granie było z Ortofona FF15XE i już zapowiadało się bardzo dobrze, następnie zawisła MP110 którą dostałem wraz z gramofonem, granie podobne jak z Ortofona może troszkę więcej detalu czysto do samego końca płyty ł

adna przestrzeń i stereofonia bez przenikania zakłóceń z zewnątrz masa gramofonu swoje robi, ale to wszystko nic, gdy znajomy przyjechał po odbiór gramofonu i wyjął z torby nowiutką MP 500 to mnie zatkało. Szybki montaż i ustawienie, powiem krótko najlepsza wkładka MM jaką słuchałem a w duecie z Sansui 929 istna bomba, mega wkładka MM. Ten gramofon to super sprzęcik, życzę każdemu takiego sprzętu i takiej wkładeczki jak MP500

Na koniec kilka fotek.

Piekna rzecz. Super opis. Ale z fotki wnioskuję że na ramieniu brakuje elementu do poziomowania?

 

Do mnie jedzie MP500, będę testował z Pioneer PLC-590 na ramieniu SME 3009S2 (Non-Impr)....

 

Te całe światełka i wygląd tego SR-929 - aż się nie chce wierzyć że takie gramofony produkowano/sprzedawano te prawie 40 lat temu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z fotki wnioskuję że na ramieniu brakuje elementu do poziomowania?

 

Zdjęcia były robione podczas prac.

 

Te całe światełka i wygląd tego SR-929 - aż się nie chce wierzyć że takie gramofony produkowano/sprzedawano te prawie 40 lat temu...

Wygląda pięknie, ale mnie najbardziej zaskoczyło to tłumienie w rurce ramienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Stare dobre japońskie ramiona gamofonowe nadal robią na mnie ogromne wrażene i mógłbym je oglądać i podziwać jak wyglądaj i błyszczą - siedząc w fotelu bujanym ;)

 

Sławek, kiedy sesja u Ciebie z "sansujem"?!? ;D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz Sansui został oddany właścicielowi, ale są plany, aby wymienić w nim terminale RCA, stare są już zniszczone upływem czasu. Może przy okazji jakiś odsłuch da się zorganizować. W tej chwili dostałem do przeglądu oraz kosmetykę Hitachi HT 660 też ciekawy gramofon z ciekawym żurawiem a do tego wkładka AT 150MLX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Widzę, że nie tylko mnie urzekł ten gramofon :D

 

Obecnie posiadam dwa takie cuda i bardzo chciałbym przeprowadzić ich renowację, tu nasówa się pytanie do Pana 4321, jak odnawiał Pan obudowę i skąd ta struktura?

 

A jeżeli by ktololwiek znał jakiś serwis godny polecenia do wykonania takich usług to bardzo bym prosił aby podpowiedzieć. Więcej napisałem o moich planach w klubie sansui, tam też podałem 2 serwisy które znalazłem.

 

Pozdrawiam,

Husher

 

Ps.

Może Pan 4321 chciałby się podjąć takiej renowacji? :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też choruję na ten gramofon, pasowałby mi do AU-919 :) Jednak to tak trzymie cenę, że raczej nie dane mi będzie posiąść, gdybym miał wydawać tę trójkę, raczej wybrałbym co innego. Zwłaszcza że 929 w kraju kupić to już zupełnie misja, a bez dotykania i z lotem zza granicy - loteria.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.