Skocz do zawartości
IGNORED

C.E.C TL5100 vs Theta Data Basic


muju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamierzam kupic transport do DACa Theta DSPro Basic II.

Do wyboru mam transporty jak w temacie w podobnych cenach,niestety nie mam mozliwosci odsluchu i w zwiazku z tym moje pytanie brzmi:CO WYBRAC???

Czy ktos zna cene detaliczna Daty Basic[oczywiscie za czasow produkcji]?

A moze zrezygnowac z zakupu drogiego transportu i wybrac tani CD na CDM4 jako transport?

Moj kolega uzywa wlasnie takiego zestawienia i gra to calkiem przyzwoicie.Na pewno transport z prawdziwego zdarzenia zagra lepiej,ale czy na tyle lepiej ze warto wydawac 10x wiecej,niz np. na taniego Marantza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Theta to tylko Data Basic II - jest dużo lepszy niż I. Jeżeli jednak masz do wyboru tylko Basic I i CEC 5100 to brałbym tego drugiego.

 

Różnica pomiedzy zwykłym CD a każdym z tych transportów będzie bardzo duża - gładszy dźwięk, lepsza przestrzeń i rozdzielczość. Zdecydowanie polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na koniec o brzmieniu - oba cytowane transporty charakteryzują się brzmieniem czystym, otwartym, dokładnym i szczegółowym. O droższych CECach mówi sie, że brzmią miękko, analogowo - ten najtańszy ma jednak inna sygnaturę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Co do taniego starego cedeka: nie tylko transport się liczy, ale i elektronika, w tym wypadku układy na wyjściu cyfrowym. Jak kiepskie, to trzeba przerabiać. Ktoś tu kiedyś pisał (czy nie Piotrek 608) że właśnie kość na wyjściu powodowała, że np. Sony 50ES nie były takimi dobrymi transportami, jak wyglądały że mogą być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..trudny wybor:(

Slyszalem wlasnie opinie o c.e.c-u 5100 ze ma wiecej "cyfrowego" nalotu niz jego drozsi bracia.

Co do Thety Data Basic I i II to troche jestem zdziwiony,poniewaz spotkalem sie z opinia ze te dwa transporty praktycznie niczym sie nie roznia.Czy roznice w brzmieniu sa az tak duze na korzysc II?

Jest tez do kupienia Data Pearl,niestety niewiele wiem o tym transporcie,czy jest wart zainteresowania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thety Data Basic I i II różnią się bardzo znacznie. Basic II jest co najmniej o klasę lepszy od swojego poprzednika. Kto twierdzi inaczej, albo ich nie słuchał, albo ma interes w tym aby tak twierdzić.

 

Theta Pearl to najtańszy i najsłabszy transport jaki wypuściła Theta. Podobnie jak transport Theta Jade, oparty jest on na transporcie z talerzykiem Pioneera. Z tego co kojarzę, to chyba nawet nie ma on w standardzie wyjścia AES/EBU.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

nie wiem jak Theta ale C.E.C TL5100 jest niezwykle czuły na jakość prądu zasilającego. Przykładowo potrafił wariować będąc podpięty do najtańszego Heliona, albo zwykłej listwy. Po wymianie kondycjonera na coś z wyższej półki działał bez problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muju - taka sugestia napęd to jedno, procesor drugie ale jest coś jeszcze, kabelek cyfrowy, a jeśli będzie zgrywał się i z napędem i z procesorem (wskazane) to będzie dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darkul,tylko uzywane.

Kabel cyfrowy jaki posiadam to Kimber Illuminations D-60.

Niestety nie mam mozliwosci sprawdzenia czy CEC bedzie u mnie dzialal bezproblemowo,z kondycjonera nie korzystam,wszystko mam podlaczone do zwyklej listwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może VRDS Teac'a? - np. model 25?

Albo pancerne Soniaki - np. model CDP-X707ES ?

 

Chyba, że celujesz w znacznie wyższy pułap cenowy - no to w tym wypadku ma wiedza może być niewystarczająca, niestety :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony odpada,nad Teacem mogl bym sie zastanowic,mam jednak ograniczony budzet,a nie znam cen VRDSa,za ile mozna go trafic?

Szczerze mowiac to brzmienia tez nie znam,musze kupic transport w ciemno,stad moja prosba o pomoc na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teac będzie moim zdaniem będzie bardzo dobrym wyborem. Najlepiej szukaj jednak (najlepiej na ebayu) modelu 25x - jest nowszy od 25. Sam obecnie używam 10VRDS i uważam je za bardzo dobre urządzenie.

Cena, za jaką można dostać 25x to okolice 1000 euro. Chociaż teraz jest sezon, więc cena może być wyższa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

>Muju

A dlaczego 707es odpada - słuchałeś jakiegoś starszego soniaka ( 777;779;707 ) po przeróbce zegara na tent jako transport ? Oczywiście vdrs to klasyka, ale wysokie napędy es wcale nie były gorsze ( ta szybkość i cisza przy pracy !).

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokie Soniaki może i mają dobry mechanizm, ale słabe wyjście cyfrowe, przez co jako transport spisują się słabo.

 

Z transportów Teaca najtańszy będzie T-1, ale tego akurat nie polecam bo miałem (IMO cienizna).

 

Podaj budżet jakim dysponujesz, to łatwiej bedzie ci coś doradzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fr@ntz - pytanko : skąd Ty wziąłeś te informacje o tym że C.E.C'e sa podatne na "słaby" prąd ?? Z mojego doświadczenia kilkuletniego z C.E.C'ami różnymi - transporty 5100 , 51 , 2 ; cd-ki 5100 , 51, 51 mkII , w róznych pomieszczeniach , u różnych osób w róznych konfiguracjach absolutnie NIC takiego nie wynika ... ale może w skrajnych przypadkach, pewnie wiesz co piszesz ...

 

i sugestia : namelessclub - z pewnoscią myśląc racjonalnie i rzeczowo - nie demonizowałbym wpływu kabla cyfrowego przy tej klasy sprzecie : zważywszy w dodatku, że RCA z pewnoscią nie ma wymaganych 75 ohm ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Idiotów podobno nie ma aż tak wielu na świecie, ale ich niewątpliwym sukcesem jest, że tak się sprytnie rozstawili, że spotkasz ich na każdym kroku..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martin - nie chodzi o 75 Ohm, tylko o rodzaj okablowania, a patrząc na twój system powinieneś być zorientowany że to co wpinasz między transport a procesor może mieć (w danym zakresie cenowym oczywiście) znacznie większy wpływ na brzmienie systemu niż przewody sygnałowe analogowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha - zapomnialem dodac konkluzję do mojej poprzedniej wypowiedzi: ... NIE DAJMY SIĘ ZWARIOWAĆ, zwróćmy lepiej uwage na naprawdę istotne aspekty ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Idiotów podobno nie ma aż tak wielu na świecie, ale ich niewątpliwym sukcesem jest, że tak się sprytnie rozstawili, że spotkasz ich na każdym kroku..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martin -> co to jest Theta ProGeny V ???

 

Była Theta Progeny, była Theta DS Pro Generation V, ale Thety ProGeny V nie było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

namelessclub: nie chce polemizować bo nie wiem z czym i jakie masz doświadczenia w kwestii okablowania transport-d/a , ale będę ustawał przy swoim zdaniu które brzmi tak jak nadmieniłem : NIE DEMONIZWAŁBYM wpływu kabla cyfrowego... ślepe testy i własne (broń Boże zasłyszane) empiryczne doświadczenie, wskazuje że przy pewnej klasie systemów lub pewnej klasie kabli cyfrowych we wzajemnych połączenich, te róznice pomiedzy kablami cyfrowymi są mniejsze niż większe. Wpływ ten jest większy (i co za tym różnice) przy korzystaniu z wejścia ASE/EBU. Wejscie RCA - z najzwyklejszymi, ale mimo wszystko nie spełniającymi dokładnie standardów przekazu cyfrowego wtyczkami , nie przynosi już takiego objawienia. Ponoć doświadczenia z dobrym złączem BNC przynoszą zaskakujące rezultaty ...

 

Elberoth: ależ masz zupełną rację: Theta DS Pro Generation V ( ProGeny miałem - to własna słowotwórczość skrótu Generation - powstała ze zmazywania i uzupełniania przy zmianach sprzętu - dzieki za zwróconą uwagę: juz poprawiam )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Idiotów podobno nie ma aż tak wielu na świecie, ale ich niewątpliwym sukcesem jest, że tak się sprytnie rozstawili, że spotkasz ich na każdym kroku..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martin -> kup sobie Digital Lens Genesisa - będziesz w małym szoku jak posłuchasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martin - mówię o swoich doświaczeniach na ucho, nie czytanych w magazynach. Ty masz inne zdanie i się z nim zgadzasz. A ja się zgadzam, że masz własne zdanie. Nie ma o co kruszyć tam czegoś, Prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth z tym dlg to przesadziłęś stracimy starego forumowicza co ś za kilka tyś. starczyło by w zupełności - aby ukazać odmienne brzmienie systemu (nie lepsze tylko inne)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ namelessclub: przecież żem absolutnie nie skory do kłutni wszelkiej maści - bo kłutnie są bezproduktywne : nie sugerowałem Boże broń że Twoje doświadczenia nie są empiryczne, zastrzegałem tylko że moje zdanie jest oparte na moim uchu, choc wiem że inni moga mieć bądź mają inne zdanie. Po Twoim poscie - aż sprawdzę raz jeszcze bo zawsze na warsztacie jest kilka sztuk żeby nie mieć do siebie żalu że się wszystkiego "raz jeszcze" nie sprawdziło. No i z jednym się z Toba na 100% zgodzę : "diabeł tkwi w szczegółach" ...

 

jest też druga RÓWNIE ważna maksyma, o ktorej prawie codziennie się przekonuje a mianowicie: "WSZYSTKO MA ZNACZENIE "

 

Elberoth - a wiesz że nie słyszałem, masz może do posłuchania ?? ;-) ... a to jest aż tak drogie ? chyba nieee - coś wyszukiwarka znalazła za około 1800$

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Idiotów podobno nie ma aż tak wielu na świecie, ale ich niewątpliwym sukcesem jest, że tak się sprytnie rozstawili, że spotkasz ich na każdym kroku..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muju : przepraszam że Ci wątek zaśmieciłem trochę i nie całkiem przedmiotowo się wpisywałem - choć nie obiecuję że się to nie powtórzy ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Idiotów podobno nie ma aż tak wielu na świecie, ale ich niewątpliwym sukcesem jest, że tak się sprytnie rozstawili, że spotkasz ich na każdym kroku..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martin,spoko,nie ma za co przepraszac,kazda informacja sie liczy,a watek tak samo moj jak i wszystkich,mam nadzieje ze inni tez znajda w nim cenne dla siebie informacje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.