Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Impuls Audio


Krzysztof_54067

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie.

Nie piszecie z czym to gra.

Jaka akustyka.

Jaki metraż.

Jakie Wasze doświadczenie, co przerobione i jaki wiek słuchacza.

Jaka muzyka.

Czy z czym porównywane czy nie.

 

Opis że gra bosko/super/itd to ciut za mało by być obiektywnym... ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Nie piszecie z czym to gra.

Jaka akustyka.

Jaki metraż.

Jakie Wasze doświadczenie, co przerobione i jaki wiek słuchacza.

Jaka muzyka.

Czy z czym porównywane czy nie.

 

Opis że gra bosko/super/itd to ciut za mało by być obiektywnym... ;)

 

Z czym gra znajdziesz w profilu "o mnie". Chcesz zejść głębiej do poziomu listwy, kabli, oczyszczaczy - pytaj. Nie podaję szczegółów ponieważ na tym forum jest sporo ideologicznie nieprzyjaznych kablom i polepszaczom typów, którzy po zwęszeniu kabli z marszu zaczynają krucjatę.

 

Kolumny Impuls Audio słuchałem też na kilku innych zestawach u znajomych, ale w wątku opisywałem z czym i jak grało.

Jeśli masz pomysł na zestaw z wykorzystaniem kolumn Impuls Audio - pytaj i co najważniejsze - wypożycz do odsłuchów.

 

Wg mnie są 2 ogólne zasady:

- te kolumny lubią prąd - wtedy pokazują co potrafią, nie podpinaj do piecy-słabeuszy,

- ich sygnatura jest analogowa, przyjemna, sugestywna - fani jasnych, technicznych sygnatur będą zawiedzeni

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie.

Nie piszecie z czym to gra.

Jaka akustyka.

Jaki metraż.

Jakie Wasze doświadczenie, co przerobione i jaki wiek słuchacza.

Jaka muzyka.

Czy z czym porównywane czy nie.

 

Opis że gra bosko/super/itd to ciut za mało by być obiektywnym... ;)

 

 

Kable i listwy zostawmy w spokoju

Ale z jednym Yasica ma racje

Na zagranicznych forach podanie zestawienia ( wzmak i źródło ) w jakim grają kolumny to wręcz niepisany obowiązek

A nie ma bardziej obrazowego i miarodajnego oisu brzmienia kolumn niż porównanie do innych

 

Tonsile mogą mieć dla kogoś wybitne brzmienie w porównaniu do ..Voice Krafta

A Diory być najlepsze na świecie jeśli nie słyszał nic innego

 

Nie przeczę ze Impulsy mogą być dobrymi kolumnami ( użyte dobre głośniki ) a Polak potrafi o czym przekonuja mnie choćby studio 16Hz czy RLS ( Impulsów niestety nie słyszałem )

 

Po prostu wartałoby napisać z czym były porównywane przed zakupem ( lub po ) - to daje lepszy obraz niż pisanie ze maja zaebisty bas, średnice , górę czy barwę

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podanie zestawienia ( wzmak i źródło ) w jakim grają kolumny to wręcz niepisany obowiązek

 

To z czym gra jest w opisie "o mnie" czyli klikasz w nick i masz wszystko na tacy - tak jak na zagranicznych forach :-)

Jesteśmy zwykłymi użytkownikami a nie czasopismem, które na stanie ma dziesiątki odpowiedników porównawczych.

Chcesz wiedzieć więcej - wypożycz lub pytaj konkretniej. Nie spodziewaj się od zwykłych użytkowników recenzji jak z czasopisma Audio choć i tak uważam, że często te drugie są coraz mniej wiarygodne.

Ja przesiadłem się ze starszego modelu Alize a wcześniej przesłuchiwałem jeszcze kilka Usherów z przedziału 3000 do 8000 zł (słabsza rozdzielczość, mniej angażujące) oraz KEF LS50 (techniczne granie, mniej angażujące).

 

Jeszcze ważna uwaga. Z racji, że potrzebuje obudowy zamkniętej lub BR z przodu nie testowałem kolumn (za wyjątkiem LS50) z BR tylnym.

Wyżej koledzy pisali z jakimi innymi kolumnami porównywali. Klub to 2 strony - można zapoznać się w 5 minut z całością.

 

A kolega "zza miedzy", który też ma Norte gra na zestawie:

NAD 356 BEE (+ mod muda44) z CA Stream Magic (+ mod muda44) spięte poprzez Cardas Neutral Reference.

Przerzucił sporo monitorów do 10000 przed wyborem w tym wszystkie KEF-y i Pylony.

Edytowane przez Krzysztof_54067

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z czym gra jest w opisie "o mnie"

Jesteśmy zwykłymi użytkownikami a nie czasopismem, które na stanie ma dziesiątki odpowiedników porównawczych.

Chcesz wiedzieć więcej - wypożycz lub pytaj konkretniej. Nie spodziewaj się od zwykłych użytkowników recenzji jak z czasopisma Audio choć i tak uważam, że często te drugie są coraz mniej wiarygodne.

 

Recenzje prasowe są mało wiarygodne , gdyż Panowie Redaktorzy unikają krytyki i porównań aby nie zrazić do siebie producentów ( są to organizmy żyjące w symbiozie )

 

Z opisu " o mnie " dowiem się z czym to gra , ale z jakimi innymi kolumnami porownywales już nie- a takie porównanie mówi więcej niż kwieciste opisy

 

Teraz doczytałem końcówkę Twojego postu - i o to chodzi

Edytowane przez morawka

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie są 2 ogólne zasady:

- te kolumny lubią prąd - wtedy pokazują co potrafią, nie podpinaj do piecy-słabeuszy,

- ich sygnatura jest analogowa, przyjemna, sugestywna - fani jasnych, technicznych sygnatur będą zawiedzeni

 

o to mi chodziło przynajmniej.

i na zasadzie jaki piec i źródło.

 

Kabli nie ruszam, grząski grunt ;)

 

Widzisz to już jakieś info że nie dla mnie one są.

Ja gram na lampie i raczej tego po 15 latach doświadczenia nie zmienie. Po prostu tranzystor żeby był ekstra to IMHO 10 000 w góre trzeba. Lampka - 2000-4000 zł i jest super.

 

Więc ja raczej szukam teraz kolumn do reszty a nie odwrotnie.

Edytowane przez Yasica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na lampie i raczej tego po 15 latach doświadczenia nie zmienie.

 

Odradzam jeśli tylko masz słabą i ciemną lampę (moc poniżej 2 x 25W). Wtedy szukałbym wysoko-skutecznych, jasnych kolumn np. Klipsch Heresy III, które cenią sobie właściciele kultowych Lebenów CS-300F.

Natomiast ja mam lampę na KT88 (wykop, dynamika, przejrzystość) i też nie przejdę na tranzystora, ale Norte są idealne dla tego typu lampy, więc nie warto generalizować...

Edytowane przez Krzysztof_54067

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ja mam lampę na KT88 (wykop, dynamika, przejrzystość) i też nie przejdę na tranzystora, ale Norte są idealne dla tego typu lampy, więc nie warto generalizować...

 

Po odsłuchu modeli Lagune i Horizion też uważam , że jeśli lampa do nich to bardziej zadziorna , dynamiczna. Tak grają zazwyczaj KT88. Dobrze się też na pewno sprawdzą przejrzyste, szybkie wzmacniacze tranzystorowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne pamiętacie jak bardzo spodobało mi się brzmienie Norte w połączeniu z Atollem in 100 se, zwłaszcza góra, która była krystalicznie czyściutka, dźwięczna,nasycona ale też rozdzielcza. Ostatnio doszedł u mnie nowy, docelowy piecyk Cyrusa, zmieniło się też trochę ustawienie różnych mebelków w pokoju, więc postanowiłem jeszcze raz sprawdzić u siebie Norte będąc przekonany, że zastąpią moje Dynaudio Excite X14. Niestety w audio zabawie to co teoretycznie wydaje się idealnym zestawieniem, nie zawsze potwierdza się w praktyce. W połączeniu z Cyrusem brzmienie nadał było bardzo ok., była świetnie wypełniona, barwna i plastyczna średnica, zwarty, szybki basik, niestety gdzieś znikła ta fantastyczna góra jaką miałem w połączeniu Norte z Atoll-em. Dynaudio z Cyrusem zagrało wyraźnie ciekawiej niż Norte w tym samym połączeniu, różnica była właśnie na wysokich tonach (subiektywnie na korzyść Dynaudio). Nie sprawdziłem drugi raz jak Norte zagrałyby w połączeniu z Atollem bo chociaż piecyk stoi cały czas pod prądem to nie mam pod niego obecnie podłączonych przewodów głośnikowych, a że Cyrus ma swoje dziwne wtyki więc nie chciało mi się ich odkręcać, potem na nowo skręcać itd., żeby w miejsce Cyrusa podłączyć Atoll-a, chociaż teraz trochę żałuję (no cóż, moje lenistwo...).

Oczywiście zachęcam do wypożyczenia Norte i sprawdzenia we własnym pokoju oraz systemie. Świetny kontakt z Producentem a i zasady wypożyczenia kolumn bardzo sympatyczne. Kolumny jak widać na załączonych zdjęciach są wyjątkowej urody a i wykonanie to pierwsza klasa.

ps1. Sorry za te za krótkie kabelki głośnikowe Supry, które mam podłączone "na skróty", muszę w końcu kupić dłuższe (i tańsze np. Classic od Supry) i puścić je w ten sposób, żeby nie rzucały się tak w oczy, niestety ja chociaż nie neguję wpływu kabelków to jednak traktuje ten element układanki trochę po macoszemu.

ps2. Tak zerknąłem na te zdjęcia mojego pokoiku i zaczyna on wyglądać jak mały Salon Audio (Q21 rośnie Wam konkurencja na Pomorzu heh).

post-58132-0-28828600-1532333288_thumb.jpg

post-58132-0-25431300-1532333306_thumb.jpg

post-58132-0-99195500-1532333320_thumb.jpg

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam 38 bardzo ładnie to wszystko napisałeś i ująłeś więc teraz moja kolej na opis

 

No więc Norte zagościły w zeszłym tygodniu u mnie w domu a dokładnie w środę. Niestety w czasie weekendu nie mogłem przetestować kolumn ponieważ wybrałem się na zlot grupy Audio-Vintage (nazwa nieco myląca ponieważ nie tylko sprzęt vintage gościł na spotkaniu) na które zabrałem swoje Alize i zrobiły oszałamiające wrażenie na wielu słuchających i nie obyło się bez pytań o markę Impuls Audio i same kolumny Alize. Natomiast w zeszły czwartek oraz wczoraj i dziś znalazłem sporo czasu na odsłuch i sprawdzenie Alize w połączeniu z moim Xindakiem A 06.

Może zacznę od repertuaru jakiego użyłem :

1. Daft Punk - Random Access Memories

2. Al Jarreau - Tenderness

3. Jessie Ware - Glasshouse

4. Pink Floyd -The Wall

5. Phil Collins - ...But Seriously

6. Seal - IV

7. SZA - Ctrl

8. Katie Melua - Piece By Piece

 

Było na czym słuchać, testować, różne gatunki poszły na odsłuch i muszę powiedzieć, że Norte sprawiły iż kolejny raz doznałem zaskoczenia. Na początek duże słowa uznania za samo wykonanie stolarki i wybarwienie. Klasa światowa moim zdaniem. Wysokiej jakości terminale zasługują na duże uznanie.

Wracając do dźwięku - nie sądziłem, że potrafią zagrać tak dojrzałym dźwiękiem i wydobyć z siebie tak niski i szybki bas, zważając na rozmiar przetwornika niskośredniotonowego. Jedynie do czego mógłbym się przyczepić to to, że bas jest nieco wolniejszy niż w Alize ale ciągle jest to szybki i zwarty bas a do tego mięciutki i zróżnicowany.

Średnica jest bardzo plastyczna, potrafi czarować, ładnie oddaje dźwięk fortepianu i wokale, są bardzo naturalne i nie gubią się w szybkich i bardziej POP-owych nagraniach.

Góra jest bardziej otwarta niż w Alize, czuć większą swobodę w przekazie ale jest to też spowodowane charakterem brzmienia, bo Alize to ciepłe granie natomiast Norte już idą w granie bardziej rześkie i przejrzystsze w górnym paśmie przenoszenia. Oczywiście nie oznacza to, że góra w Alize jest gorsza. Jest po prostu inna i ciągle świetna a wszystko co związane z brzmieniem Norte to kwestia gustów a jak na mój gust są rewelacyjne. Nie męczą podczas odsłuchu, czasami można się rozmarzyć i delektować tym co nam przekazują a my dosłownie rozmarzeni możemy na chwilę zniknąć i być gdzieś daleko stąd .

Nie są oczywiście stworzone do tzw. "łupanki" czyli nie zrobimy na nich dyskoteki ale przecież nie o to chodzi w delektowaniu się ulubioną muzyką ;) Po cichu zdradzę małą tajemnicę - ....gdy trzeba... łupnąć też potrafią ;)

 

Konkluzja jest taka, że Norte zdecydowanie są warte swojej ceny i jeżeli ktoś będzie się zastanawiał nad nimi to gorąco polecam wypożyczenie i odsłuch i przekona się na własne uszy co potrafią te "maleństwa" ;)

Edytowane przez robert19091990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

<p>Robercie napisz jakie roznice w Twoim systemie sa miedzy Bryza a Norte, z gory dziekuje. Impuls Audio czemu nie dajecie na wysokich Satori w swoich monitorach, tak ladnie umiecie te gore "ustawic" wlasnie z tym glosniczkiem. Oczywiscie to tylko moje samolubne zyczenie.Ps. Chodzilo mi o ten wysokotonowy SB z taka "wgniotka" w srodku a nie topowy wysokotonowy Satori. Sorry.

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Robercie napisz jakie roznice w Twoim systemie sa miedzy Bryza a Norte, z gory dziekuje. Impuls Audio czemu nie dajecie na wysokich Satori w swoich monitorach, tak ladnie umiecie te gore "ustawic" wlasnie z tym glosniczkiem. Oczywiscie to tylko moje samolubne zyczenie.Ps. Chodzilo mi o ten wysokotonowy SB z taka "wgniotka" w srodku a nie topowy wysokotonowy Satori. Sorry

 

Postaram się opisać brzmienie za kilka dni ale już mogę powiedzieć, że jest dobrze.

Może Pan Sławomir sam wyjaśni powstanie modelu Bryza, jeśli nie to przy opisie brzmienia o tym wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impuls Audio czemu nie dajecie na wysokich Satori w swoich monitorach, tak ladnie umiecie te gore "ustawic" wlasnie z tym glosniczkiem. Oczywiscie to tylko moje samolubne zyczenie.Ps. Chodzilo mi o ten wysokotonowy SB z taka "wgniotka" w srodku a nie topowy wysokotonowy Satori. Sorry.

 

Bryza jest projektem, który będzie udostępniony przez nas na naszej stronie za darmo dla tych, którzy będą chcieli zbudować sobie sami niezbyt drogie kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak jak obiecałem to napiszę coś na temat monitorów "Bryza". Jest to tani projekt, zbudowany na bardzo tanich przetwornikach od SB Acoustic. Budowa zwrotnicy na wysokim poziomie, cewki powietrzne, kondensatory foliowe Jantzen. Bardzo solidnie to wygląda :)

 

Do przesłuchania wybrałem ten sam repertuar co przy testach Norte ( kilka postów wcześniej jest lista)

 

Co o brzmieniu można powiedzieć? Tytułem wstępu zaznaczę, że brzmieniem klasy Norte i Alize rzecz jasna nie przebiją ale....uczciwie trzeba powiedzieć, że brzmienie monitorów "Bryza" trzyma bardzo dobry poziom i jeżeli weźmiemy pod uwagę cenę przetworników to nie zawaham się użyć stwierdzenie, że jest to rewelacja!

 

Brzmienie określiłbym w ten sposób : jeżeli weźmiemy pod uwagę całość brzmienia to jest ono bardziej ocieplone na średnicy i na basie. Mnie osobiście bardzo taki przekaz brzmienia odpowiada ponieważ nie jestem fanem twardego i agresywnego brzmienia.

Bardzo spodobał mi się przekaz wysokich tonów. Nie są one może tak szczegółowe i analityczne jak w Alize i Norte natomiast są dość mocno wyrównane, czasami powściągliwe a przy tym bardziej piaszczyste co zresztą też słusznie zauważył Pan Sławek.

Średnica ma bardzo ładny przekaz, jest ciepła i miękka ale nie jest przy tym przymulona, fortepian brzmi bardzo przekonująco, jak za tą cenę jest lepiej niż bardzo dobrze. Wokale są wyraźne, czasami brakuje im takiej świeżości i swobody ale w tej cenie to raczej marzenie ściętej głowy.

Bas to duża zaleta w "Bryza" . Biorą pod uwagę średnicę głośnika (13cm) to trzeba przyznać, że potrafią zamruczeć jak niewielkie podłogówki albo duże monitory. Nie ma przy tym przeciągania basu, jest zwarty i szybki. Nie jest on twardy, raczej miękki jak zresztą całość brzmienia ale nie traci przy tym na szybkości a to bardzo ważne.

 

Reasumując "Bryza" to bardzo uniwersalne kolumny, sprawdzą się właściwie w każdym gatunku, brzmienie jest ocieplone, nie jest męczące, czasami pozbawione szczegółów ale można to skorygować doborem wzmacniacza. Jeżeli ktoś będzie chciał zbudować tani system stereo to poważnie niech się zastanowi nad kupnem bądź zbudowanie monitorków "Bryza". Gwarantuje, że nie pożałuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej ładnej recenzji wkradła się mała nieścisłość. Mimo, że midwoofer ma w oznaczeniu 13 (SB13PFC25-8), to biorąc pod uwagę powierzchnię membrany jest to 15tka. Tweeter to SB26ST-C000-5.

 

 

Jak 2 osoby chciałyby jeszcze przesłuchać Bryzę w obudowie technicznej, to proszę o wiadomość w tej sprawie na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu minionych dwóch tygodni miałem okazję przetestować najpierw Lightstormy, a potem Horizony.

Okazało się, że opisy tych kolumn znajdujące się na oficjalnej stronie bardzo dobrze oddają to czego doświadczyłem.

Gdybym granie Lighstormów miał określić jednym słowem rzekłbym – dyscyplina. Kolumny prezentują bardzo wyrównane pasmo z intensywnym, nasyconym brzmieniem. Na ich tle Horizony utrzymają niezły detal i doskonałą kontrolę całego pasma, ale wprowadzają więcej koloru i czaru do muzyki. No i ten bas – owszem czasami może brakować trochę masy i potęgi, ale za to dostajemy niezwykle muzykalny i urozmaicony dół pasma. W nagraniu Depeche Mode It’s No Good chyba nigdy nie usłyszałem takiego bogactwa barwy podkładu basowego przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej motoryki.

Trochę mniej imponująca była przestrzeń i stereofonia. Co ciekawe w przypadku Horizonów bardziej rozbudowaną scenę uzyskałem ustawiając kolumny tweeterami na zewnątrz.

Kolumny napędzałem NAD-em C375 – nie jest może super wyrafinowany wzmacniacz, ale na pewno nie zabrakło mu mocy do wysterowania kolumn.

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu minionych dwóch tygodni miałem okazję przetestować najpierw Lightstormy, a potem Horizony.

Okazało się, że opisy tych kolumn znajdujące się na oficjalnej stronie bardzo dobrze oddają to czego doświadczyłem.

Gdybym granie Lighstormów miał określić jednym słowem rzekłbym – dyscyplina. Kolumny prezentują bardzo wyrównane pasmo z intensywnym, nasyconym brzmieniem. Na ich tle Horizony utrzymają niezły detal i doskonałą kontrolę całego pasma, ale wprowadzają więcej koloru i czaru do muzyki. No i ten bas – owszem czasami może brakować trochę masy i potęgi, ale za to dostajemy niezwykle muzykalny i urozmaicony dół pasma. W nagraniu Depeche Mode It’s No Good chyba nigdy nie usłyszałem takiego bogactwa barwy podkładu basowego przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej motoryki.

Trochę mniej imponująca była przestrzeń i stereofonia. Co ciekawe w przypadku Horizonów bardziej rozbudowaną scenę uzyskałem ustawiając kolumny tweeterami na zewnątrz.

Kolumny napędzałem NAD-em C375 – nie jest może super wyrafinowany wzmacniacz, ale na pewno nie zabrakło mu mocy do wysterowania kolumn.

Widzę że masz doświadczenie z Hiperionami AA powiedz o różnicach

Miedzy ww.kolumnami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak kiedyś słuchałem AA Rhea i mam wrażenie że jeśli chodzi proporcje poszczególnych części pasma to przeskok z Hyperionów na Rhea jest podobny jak z Hyperionów na Lightstormy i Horizony. W kolumnach Impulsa producent bardzo stara się unikać eksponowania skrajów pasma ale z drugiej strony nie dopuścić do sytuacji, że czegoś będzie brakować. Powiedziałbym, że w pewnym sensie AA Rhea oraz IA Lightstorm i Horizon grają w tej samej lidzie. Mimo oczywiście pewnych różnic łączy je mocna średnica, brzmienie bardzo zrównoważone, bogate i nasycone. Na ich tle Hyperiony są bardziej komercyjne i widowiskowe, bardziej zaznaczone skraje pasma, mniej zdyscyplinowany bas, dużo rozmachu i potęgi brzmienia kosztem jednak pewnej jakości. W kwestii ilości dźwięku przy coraz większych pomieszczeniach moim zdaniem najszybciej skończą się możliwości Horizonów. To znaczy tam gdzie one już będą za małe, to pozostałe z wymienionych kolumn jeszcze będą jeszcze dawać radę.

Lightstormy na tle Hyperionów są na pewno bardziej analityczne i zwarte, ale niekoniecznie oczarują barwą.

Horizony dają już dużo więcej czaru i bogactwa barwy, a dzięki obudowie zamkniętej pozwalają odkrywać bas na nowo, ale za to nie uderzą z taką siła jak Hyperiony.

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych klubowiczów

Właśnie pozbyłem się swoich ATC scm7 MK3 i wpadlem całkiem przypadkiem na trop małych Norte które mnie bardzo zainteresowały pomieszczenie odsłuchowe przyzwoicie zaadaptowane to 15m2 kolumny będą stały na krótszej ścianie , myślę że byłby to krok do przodu ?

Jak sądzicie Czy jest szansa dostać je z rynku wtórnego nowe narazie niestety poza zasięgiem pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie Czy jest szansa dostać je z rynku wtórnego nowe narazie niestety poza zasięgiem pozdrawiam

 

Tak jak Adam napisał najlepiej skontaktuj się z producentem. Są to sympatyczni ludzie więc pewnie się dogadasz odnoście ceny oraz odsłuchu. Nie liczyłbym na rynek wtórny bo jest to świeży produkt więc pewnie jeszcze sporo czasu upłynie zanim pojawią się do sprzedania używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj o nowe a najlepsze jest to, że masz możliwość wypożyczenia i wypróbowania.

To świetne monitory, skok na wyższy poziom, jakość przetworników mówi sama za siebie.

Niech nie zmylą Cie ich gabaryty, bo grają mocnym i dociążonym dźwiękiem a przy tym niesamowicie kulturalnym i wyrównanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie klubowiczów

Czy ktoś z was testował w 15 M2 większe paczki od IA mianowicie Lagune

Z tego co czytałem mogą się sprawdzić również w mniejszym pomieszczeniu bardziej chodzi mi o barwę i srednice co do basu tego akurat nie trzeba mi wiele

 

 

Rozmawiałem z producentem i zaproponował spróbować podłogowki więc jestem ciekaw czy to lepsze rozwiązanie niż Norte.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie klubowiczów

Czy ktoś z was testował w 15 M2 większe paczki od IA mianowicie Lagune

Z tego co czytałem mogą się sprawdzić również w mniejszym pomieszczeniu bardziej chodzi mi o barwę i srednice co do basu tego akurat nie trzeba mi wiele

 

 

Rozmawiałem z producentem i zaproponował spróbować podłogowki więc jestem ciekaw czy to lepsze rozwiązanie niż Norte.

 

U mnie w małym systemie sprawdzałem Lagune właśnie w 16m2 i basu nie było za dużo. Myślę ,że warto nad tym pomyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według producenta przy spadku +/- 3db Lagune schodzą do 38Hz a przy +/- 6db jest to 33Hz czyli bardzo nisko i to już jest granie optymalne dla 30 a nawet 40m2 ale przy odpowiedniej akustyce pomieszczenia i rozmieszczeniu kolumn mogą się spokojnie sprawdzić w 15m2.

 

Norte w pomieszczeniach 10-18m2 są bezapelacyjnie świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.