Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Impuls Audio


Krzysztof_54067

Rekomendowane odpowiedzi

Wciska swój kijek w mrowisko. Szymon tak ma. 

Banałem wypadałoby określić to, że pokój 35m^3 (czyli np. 3×4.5×2.70) inaczej odbija niż wymienione 270m^3 (czyli np. 9×10×3.20).

Im mniejszy (ciasny i przytulny również), tym bardziej podatny na zniekształcenia wynikające z kompletnie nierównomiernych częstotliwościowo i czasowo odbić.

Takie 9 m pomiędzy ścianami to niemal jak otwarta przestrzeń. Oczywiście życzyłbym sobie sobie od czasu do czasu mieć do dyspozycji takie niezwykłe pomieszczenie ale tylko czasem. Graty przecież zwykle wciskamy w mniejsze pokoje . Szymon ma mocno ekstremalne podejście (i warunki u siebie też). Ale chyba nie musimy być psychofanami firmy głośnikowej z szesnastką w nazwie ?

Życzę powodzenia i konstruktorom i użytkownikom. Nie w tym roku ale wkrótce - może mi przypasują któreś kolumienki od poznaniaków ?

Pozdrowienia!

 

Uzupełnię:

90 metrów^2 to niemal hala. W każdym razie - rozległy obszar. Nie wiem czemu ale (o ile brak nierównoległych ścian i pochylonego sufitu lub podłogi to) źle mi się odbierało muzykę w takiej powierzchni.

Mam przypuszczenie, że wielu użytkowników interesują raczej kameralne wnętrza i dobrosąsiedzkie relacje, ale skromniejsze i trudniejsze warunki (imo zwłaszcza te) również koniecznie trzeba ogarniać. Po to chyba te dyskusje forowe i ten cały serwis ?

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy ma możliwość dyspozycji powierzchnią pomieszczenia powiedzmy + 20m2 więc w mniejszych musi sobie jakoś radzić ale dobrze zaadaptowane akustycznie 12m2 pozwoli na lepszy odsłuch niż słabe akustycznie 20m2. 

 

5 godzin temu, xetras napisał:

Ale chyba nie musimy być psychofanami firmy głośnikowej z szesnastką w nazwie ?


No wybacz ale powątpiewam w to, że kolumny z 16 w nazwie są przepaścią brzmieniową podług produktów Impuls Audio, przykładowo Canto One New i Canto Grand naprzeciwko Alize czy Norte. 
No chyba, że ktoś tak jak wspomniałeś jest psychofanem marki "16" i ma ogromną satysfakcję, że wejdzie na klub miłośników młodszej firmy i zrobi przysłowiowy chlew, to wtedy nie można się dziwić, że ktoś stosuje takie a nie inne metody próby zwrócenia uwagi na swoją "referencyjną" firmę i jest przekonany o tym że tylko "16stka" jest słusznym wyborem.
16stki niech pogodzą się z tym, że nie są hegemonem na rynku i że takie marki jak Impuls Audio, Sounddeco, ESA, Akkus, Harpia itp. mają się dobrze i robią zestawy na tym samym a może i nawet wyższym poziomie.

No chyba że mamy tu na myśli kosmiczne ceny to rzeczywiście - są w tym najlepsi :)

Edytowane przez robert19091990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Rafał.M napisał:

Nic złego nie napisałem na temat producenta Impuls Audio. Życzę im jak najlepiej.A użytkownikom ich kolumn niezapomnianych wrażeń podczas odsłuchów. 

Mam identyczne zdanie. Kibicuję polskim producentom i chciałem posłuchać modeli tej firmy. Mam kilka chałupek i pomieszczeń do nagłośnienia. W swoim arsenale posiadam z 10 par kolumn w przeróżnych cenach, dlatego zainteresowałem się ofertą Impuls. Szkoda, że tak nieprzychylna atmosfera tutaj panuje. Tymi atakami "obrońca" przynosi producentowi więcej strat niż korzyści. Mówi się trudno zakupię produkt innej firmy.

Edytowane przez cir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szymon napisał:

Mam identyczne zdanie. Kibicuję polskim producentom i chciałem posłuchać modeli tej firmy. Mam kilka chałupek i pomieszczeń do nagłośnienia. W swoim arsenale posiadam z 10 par kolumn w przeróżnych cenach, dlatego zainteresowałem się ofertą Impuls. Szkoda, że tak nieprzychylna atmosfera tutaj panuje. Tymi atakami "obrońca" przynosi producentowi więcej strat niż korzyści. Mówi się trudno zakupię produkt innej firmy.

W bezczelności i obłudzie jak widać jesteś Mistrzem. Szkoda, że moderator usunął wcześniejsze wpisy, bo aż raziło prowokacją z twojej strony i podobnych tobie kolegów z forum, którzy Ci wtórowali i podkręcali atmosferę hejtu i wyśmiewania. Ostrzeżenia nie dostałeś za nic więc bezczelny i obłudny nie bądź.
Z mojej strony dostałeś propozycję jakie kolumny możesz przetestować i co mogę ci polecić a ty to skrzętnie wykorzystałeś jako podpórka do drwin i zaczepek.
Szczerze wątpię, że kogoś to obchodzi (a już na pewno nie mnie) ile masz chałupek i pomieszczeń do nagłośnienia. Na kilometr śmierdzi snobizmem. Kolejna przykra cecha.

 

 

Godzinę temu, Szymon napisał:

Szkoda, że tak nieprzychylna atmosfera tutaj panuje


Wróć do początku dyskusji w tym klubie i zobacz jaka panowała atmosfera dopóki nie wsadziłeś tu swoich brudnych buciorów i nie zacząłeś drwić i hejtować.

 

 

Godzinę temu, Szymon napisał:

Mówi się trudno zakupię produkt innej firmy. 

Trudno nie zgadnąć jakiej. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, robert19091990 napisał:

Wróć do początku dyskusji w tym klubie i zobacz jaka panowała atmosfera dopóki nie wsadziłeś tu swoich brudnych buciorów i nie zacząłeś drwić i hejtować.

 

 

 

Poczytaj swoje wypowiedzi w wątku" Kolumny na całe życie.. " i zastanów się,dlaczego przekroczyłeś granicę zdrowego marketingu.

Rzuciłeś kamykiem i gruz wrócił.

 

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kazik II napisał:

gruz wrócił.

Lepiej siebie i kolegów określić nie mogłeś a jeszcze biorąc pod uwagę zachowanie no to trafniej się po prostu nie dało ;)

A nad resztą to bym najchętniej spuścił kurtynę milczenia, bo zwyczajnie jest to dla mnie kompletnie absurdalne. Posądzanie kogoś o marketing za to, że podzielił się tym jakie kolumny chciałby na całe życie jest....mniej niż śmieszne a więcej niż żenujące.


 

Edytowane przez robert19091990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim pokoiku Norte bardzo podobały mi się z Atollem in100se, a potem kupiłem Cyrusa i było już tylko ok. ale nie podobało mi się już tak jak wcześniej z Atollami. Przy cichym odsłuchu z Atollem niczego mi nie brakowało. Chciało się tego połączenia słuchać. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, g69 napisał:

Mozecie polecic jakies konkretne połaczenia Norte z konkretnymi modelami wzmacniaczy? Jak Norte sprawuja sie w cichym odsłuchu?

To kolumny ze wspaniałą piękną barwą, średnicą, strasznie muzykalne, ale jak przystało na moniotry prądem nie gardzą.

Żeby było dobrze cicho trzeba coś z delikatnie zaostrzoną górą.
Nie pamiętam juz z którym Haiku słuchałem - chyba Sol I i podobało mi sie, choć sądze że dopiero z SOL II pokazałyby dużo więcej. Generalnie w ciemno obstawiałbym że zagra to fajnie z Heglem, czy jakimś Exposurem , Atoll IN200 też powinien się znakomicie nadać.

Unikałbym ciepłych, gęstych czy wolnych wzmaków jak Bright mk4, vincent sv 237, czy Xindak. 

Niemniej te kolumny mają bardzo duży potencjał i jak ktos je kiedys zepnie z systemem na dobrej elektronice, z dobrym źródłem, fajnym kablem to mogą zrobić niezłe zamieszanie.

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, julius-6 napisał:

Unikałbym ciepłych, gęstych czy wolnych wzmaków jak Bright mk4, vincent sv 237, czy Xindak

a widzisz, u mnie znowu z Xindakiem A06 zagrały świetnie. Odniosłem wrażenie, że Xindak właśnie jest bardzo szybki i jest mniej ciepło grający niż jego większy kuzyn czyli XA-6800, czyli na górze ma więcej przejrzystości, choć ocieplenia w graniu mu nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie warto wspomnieć o pewnej niestandardowej szkole grania Norte, która jednocześnie klasyfikuje kolumny przynajmniej w moim przypadku jako docelowe. To kolumny grające naturalnie, neutralnie z piękną, bardzo bogatą średnicą, bez podbijania skrajów pasm i bez syczenia na wysokich (tak jak gra większość współczesnych kolumn). Taki rodzaj prezentacji trzeba lubić. Warto więc obowiązkowo posłuchać u siebie. Nie każdemu może to się podobać.

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłużej były:

  • Usher S520
  • Impuls Audio Alize

Odsłuchiwałem też sporo modeli w budżecie do 7000, ale nie zagościły na dłużej.

 

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysztof_54067 napisał:

To kolumny grające naturalnie, neutralnie z piękną, bardzo bogatą średnicą, bez podbijania skrajów pasm i bez syczenia na wysokich (tak jak gra większość współczesnych kolumn). Taki rodzaj prezentacji trzeba lubić. Warto więc obowiązkowo posłuchać u siebie. Nie każdemu może to się podobać.



Generalnie zgadzam się z tym co napisałeś, bo właśnie tak odbieram brzmienie Norte ale w skrócie bym to nazwał w ten sposób, że do takiego brzmienia trzeba dorosnąć. Dlatego nie każdy będzie lubił takie brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rafal735r napisał:

Mam taki sam tweeter w swoich kolumnach. Uważam że jest super. Dużo zależy od strojenia zapewne. Gora jest świetlista, jasna, ale nie ostra czy męcząca. 

Jak byś chciał przetestować Norte (skoro mają te same tweetery co Twoje) to mogę wysłać Tobie w wolnym ich czasie (pomiędzy wypożyczeniami) dla porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za propozycję. Ale myślę że bas z 13 nie do końca może mi podpasic. Obecnie mam 18cm a i tak czasem człowiek chciałby zejść nieco niżej z basem. Mimo to dziękuję za propozycję, zapamiętam. Może kiedyś coś większego bym wypozyczyl? 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jeśli masz pomieszczenie odsłuchowe ok od 20 do 30m² to mogę wysłać w tym tygodniu Horizony. To są jedne z dwóch naszych najlepszych modeli (drugi to Norte), więc jeśli nie podpasuje, to inne również mogą nie przypaść do gustu. Przy okazji możesz sprawdzić granie zamkniętej obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moje Norte grają u mnie od Maja 2018 r. Miałem okazję przesłuchać większość oferowanych kolumn Impuls - wielki ukłon dla Pana Sławka. Jak dla mnie, najlepsze produkty Impuls to Norte i  Horizon. Wybrałem Norte ponieważ ograniczało mnie pomieszczenie oraz zaczarowały mnie swoją neutralnością. Po prostu muzyka jest - nie irytuje, nie kuje, subtelnie czaruje. Obecne zasilam je wzmacniaczem SUGDEN. Jest pięknie :-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
26 minut temu, Adam 38 napisał:

Na miejscu posiadaczy  Norte wolałbym nie poznać większych  Calima. Zmiany mogą okazać się nieuniknione ?

Ciekawe co piszesz z powodów:
- to tańsza linia, zapewne na tańszych, słabszej jakości głośnikach
- byłby to hit
- nie było jeszcze premiery

Słuchałeś już jednych i drugich?

Możesz napisać coś więcej?

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe.

Jakie głośniki tam siedzą?

Jaki mają rozmiar, efektywność?

Jeśli wyraźnie większe - odpadają jak dla mnie, chyba że wyłącznie do max. 2 cm szersze..

Edytowane przez Krzysztof_54067

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich siedziały chyba dwa głośniki tego producenta od Satori ( na górze bardzo fajny i drogi bo coś koło 6 stów ćwierkacz) a na dole znana chyba wszystkim szesnastka. Sam wkład głośników to coś koło 2200zl wychodziło jak dobrze pamiętam czyli tłusto ? Ale to nie ważne ważne, że nawet z Atollem to już grało. Podtrzymuję swoje zdanie, jak masz Norte a nie masz wolnej kasy - nie słuchaj Calima...Chyba, że lubisz audiofilskie cierpienie, to jak najbardziej ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Adam 38 napisał:

BR z przodu, kawał monitora, to nie kategoria wagowa moich Dynek X14 czy Norte.

to niestety nie dla mnie

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.