Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Impuls Audio


Krzysztof_54067

Rekomendowane odpowiedzi

Aha. Dziwne, że wiszą w kategorii "budżetowej" a z tego co piszesz to konstrukcja nie z kategorii do 5000.

Jeśli tak to wyszło to czy nie jest to kanibal dla Norte. Z drugiej strony jeśli jest wyraźnie większy to straci cechy monitora.

Już Norte są duże jak na typowy monitor. Pomijam oczywiście wyjątki - czyli smoki jak Heresy.

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alize są większe od Norte jeśli się nie mylę ( Norte chyba głębsze) więc oba zestawy można klasyfikować jako duży monitor.

Natomiast przedni BR to dużo zalet ( ułatwienie w ustawieniu, dobrze wyprofilowany eliminuje ewentualne "turbulencje" ).

No to kolega wbił troszkę klina z tymi Calima. Przetworniki Satori to już konkretna liga więc powinno być więcej niż dobrze.

Ja poczekam aż Producent wypowie się nieco na ich temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Calimie są głośnika producenta Satori, ale z niższej linii SBacoustics SB29RDAC-C000-4 i SB15NRXC30-8.
Calima mimo ciut większych wymiarów (wys 43 x sze 17,5 x głę 32) jest projektowana jako najtańszy wyrób IA, więc zamiana z Norte na Calimę to raczej by był krok w tył. Ale może się zdarzyć, że niektórym będzie się takie granie podobało -rzecz gustu.

W dniu 19.03.2019 o 21:11, toopcool napisał:

Jakie wymiary ma obudowa projektu BRYZA?

Wymiary monitorów Bryza będą: (wys 40 x sze 17 x głę 26)

Edytowane przez Impuls Audio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chyba coś się zmieniło od przełomu lipca i sierpnia 2017r.  w projekcie Calima (wtedy miały kosztować coś koło 8 kzł.) i miały woofer z tej samej serii co Norte tylko większy a ćwierkacz jak sprawdzałem w cenniku kosztował coś koło 6 stów (jeden). Pamiętam, że membrana woofera była taka "centkowana" ? (szukam fot w fonie ale chyba już ich nie mam, te kolumny miały takie specyficzne załamanie na froncie w kształcie wycinka okręgu - nie wiem jak to lepiej nazwać, bardzo duży i ciężki monitor). Miałem je wtedy ja i Kolega Krzysztof 29, od którego to dowiedziałem się o nich. On zgłaszał jakieś uwagi do basu, nawet miał je chyba dwa razy z inną długością rury BR.  ps. Ależ ten czas leci, 2 lata pękły jak jeden dzień... 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mamy wyjaśnione i nie są to przetworniki z linii Satori ?

Generalnie nie są złe, bo nawet najtańsze przetworniki SBAcoustic potrafią zadziwić, w końcu to wyrób odłamu ludzi, którzy odeszli z Scan Speak ? Natomiast przetworniki przykładowo z Alize są na papierze lepszej jakości niż te zastosowane w Calima. Seas 27TDFC/G uważny obok aluminiowego brata TBFC/G za rewelacyjne wysokotonowe za śmieszne pieniądze - parametrami i brzmieniem pobiły SS D2905-970000 kosztującego 3-krotność Seasa. 
Natomiast niedostępny w sprzedaży Tang Band W5-1367B dziś kosztuje między 250 a 300 zł na zagranicznych portalach ( widocznie jakieś leżaki magazynowe).

Szkopuł taki, że same przetworniki nie grają dlatego ufam doświadczeniu Panom z IA i jestem przekonany, że Calima będą tak zaaplikowane, że nikt nie będzie zwracał uwagi na przetworniki a na całość brzmienia, bo przecież o to właśnie chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeżeli ktoś by chciał, to na allegro wiszą Alize, cena jak za nie śmieszna biorąc pod uwagę z jakim brzmieniem mamy do czynienia.

https://allegro.pl/oferta/impuls-audio-alize-okazja-7965823639

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 12.04.2019 o 12:04, robert19091990 napisał:

Jeżeli ktoś by chciał, to na allegro wiszą Alize, cena jak za nie śmieszna biorąc pod uwagę z jakim brzmieniem mamy do czynienia.

https://allegro.pl/oferta/impuls-audio-alize-okazja-7965823639

Skusiłem się na te monitorki, są w drodze, w poniedziałek powinny dotrzeć. Problem w tym, że nie mam obecnie żadnego wzmacniacza i zastanawiam się co by tu do nich zakupić. Wstępnie myślałem o Nad C326, chyba jest to bezpieczny wybór, jak się nie zgra z kolumnami łatwo można odsprzedać i ewentualnie dołożyć do czegoś lepszego. Może ktoś z obecnych/byłych użytkowników Alize ma lepszy pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się na te monitorki, są w drodze, w poniedziałek powinny dotrzeć. Problem w tym, że nie mam obecnie żadnego wzmacniacza i zastanawiam się co by tu do nich zakupić. Wstępnie myślałem o Nad C326, chyba jest to bezpieczny wybór, jak się nie zgra z kolumnami łatwo można odsprzedać i ewentualnie dołożyć do czegoś lepszego. Może ktoś z obecnych/byłych użytkowników Alize ma lepszy pomysł ?
Kiedyś słyszałem alize ze wzmacniaczem Monrio, nie pamiętam jaki model, ale miał ok 150w na kanał, bardzo przyjemne to grało
Pozdro

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, niki666 napisał:

Skusiłem się na te monitorki, są w drodze, w poniedziałek powinny dotrzeć. Problem w tym, że nie mam obecnie żadnego wzmacniacza i zastanawiam się co by tu do nich zakupić. Wstępnie myślałem o Nad C326, chyba jest to bezpieczny wybór, jak się nie zgra z kolumnami łatwo można odsprzedać i ewentualnie dołożyć do czegoś lepszego. Może ktoś z obecnych/byłych użytkowników Alize ma lepszy pomysł ?


U mnie grają z Xindakiem A 06 ale mam w zanadrzu też NAD C320, który ma niby tylko 40W na kanał przy 8R ale jest to bardzo uczciwe 40W i nie dość, że odpowiednio je wysterowuje to jeszcze bardzo dobrze się zgrywa z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, niki666 napisał:

Skusiłem się na te monitorki, są w drodze, w poniedziałek powinny dotrzeć. Problem w tym, że nie mam obecnie żadnego wzmacniacza i zastanawiam się co by tu do nich zakupić. Wstępnie myślałem o Nad C326, chyba jest to bezpieczny wybór, jak się nie zgra z kolumnami łatwo można odsprzedać i ewentualnie dołożyć do czegoś lepszego. Może ktoś z obecnych/byłych użytkowników Alize ma lepszy pomysł ?

A jaki jest budżet na wzmacniacz ? 

Mialem te monitorki jakiś czas temu i byłem zachwycony . 

U mnie następca Alize grają z Lectorem i działa . 

Polecam . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Stas napisał:

A jaki jest budżet na wzmacniacz ? 

Mialem te monitorki jakiś czas temu i byłem zachwycony . 

U mnie następca Alize grają z Lectorem i działa . 

Polecam . 

Budżet wstępnie do 1000 zł ale ewentualnie mogę wydać nawet 2 razy tyle o ile będzie warto. Oczywiście chodzi o używane wzmacniacze.

Edytowane przez niki666
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem z Roksan Caspian M1 i bardzo pozytywne wrażenie takie połączenie na mnie wywarło (chyba najlepsze, lepsze niż z Xindakiem A 06) więc tu mogę polecić. Co do reszty to nie miałem styczności więc trudno mi powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2019 o 20:02, robert19091990 napisał:


U mnie grają z Xindakiem A 06 ale mam w zanadrzu też NAD C320, który ma niby tylko 40W na kanał przy 8R ale jest to bardzo uczciwe 40W i nie dość, że odpowiednio je wysterowuje to jeszcze bardzo dobrze się zgrywa z nimi.

A jak wypada ten Nad względem tego Xindaka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2019 o 14:06, niki666 napisał:

A jak wypada ten Nad względem tego Xindaka? 


Jest słabszy ( NAD ma 40W przy 8R oczywiście na papierze bo w rzeczywistości NAD-y miały sporo więcej zapasu, natomiast Xindak ma teoretycznie 2x80W przy 8R a po pomiarach w oficalnym teście wyszło aż 2x91W przy 8R) ale wydajności prądowej mu nie brakuje absolutnie.

Co do brzmienia - Xindak gra nieco cieplej niż C320, ma nieco bardziej rozbudowaną podstawę basową. NAD z kolei kreuje bardzo ładną scenę i sprawia wrażenie bardziej dynamicznego. Może się czasami wydawać, że sybilanty dają we znaki ale to kwestia doboru kolumn.
Xindak z kolei ma tendencję to słodkiego grania ale ma bardzo poukładane całe pasmo, jak od linijki dosłownie. Bas tak jak wspomniałem ma solidną podstawę ale nie ma tzw załamania pasma na średnicy, nie gra konturowo. Ma również na pokładzie DAC-a na kości Burr Brown PCM2702 ale osobiście zaopatrzyłbym się w DAC, który nieco rozjaśni najwyższe rejestry.

Edytowane przez robert19091990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, robert19091990 napisał:


Jest słabszy ( NAD ma 40W przy 8R oczywiście na papierze bo w rzeczywistości NAD-y miały sporo więcej zapasu, natomiast Xindak ma teoretycznie 2x80W przy 8R a po pomiarach w oficalnym teście wyszło aż 2x91W przy 8R) ale wydajności prądowej mu nie brakuje absolutnie.

Co do brzmienia - Xindak gra nieco cieplej niż C320, ma nieco bardziej rozbudowaną podstawę basową. NAD z kolei kreuje bardzo ładną scenę i sprawia wrażenie bardziej dynamicznego. Może się czasami wydawać, że sybilanty dają we znaki ale to kwestia doboru kolumn.
Xindak z kolei ma tendencję to słodkiego grania ale ma bardzo poukładane całe pasmo, jak od linijki dosłownie. Bas tak jak wspomniałem ma solidną podstawę ale nie ma tzw załamania pasma na średnicy, nie gra konturowo. Ma również na pokładzie DAC-a na kości Burr Brown PCM2702 ale osobiście zaopatrzyłbym się w DAC, który nieco rozjaśni najwyższe rejestry.

Dzięki za porównanie. W każdym razie poszedłem po taniości i kupiłem tego Nada C326. Nie chciałem w ciemno inwestować więcej we wzmacniacz do kolumn których w sumie też jeszcze nie słuchałem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako że jestem już po kilkudniowym odsłuchu, mogę powiedzieć że Alize to bardzo fajne kolumny. Grają równo, nic nie drażni, góra nie daje po uszach, mają dobry bas i dynamikę. Pewnie z lepszym wzmacniaczem i przy lepszej akustyce zagrałyby jeszcze lepiej. Wcześniej miałem Acoustic Energy Aegis 2, Dynaudio Audience 42 i 52 oraz DM 2/7 i moim zdaniem Alize są od nich wszystkich lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, niki666 napisał:

Jako że jestem już po kilkudniowym odsłuchu, mogę powiedzieć że Alize to bardzo fajne kolumny. Grają równo, nic nie drażni, góra nie daje po uszach, mają dobry bas i dynamikę. Pewnie z lepszym wzmacniaczem i przy lepszej akustyce zagrałyby jeszcze lepiej. Wcześniej miałem Acoustic Energy Aegis 2, Dynaudio Audience 42 i 52 oraz DM 2/7 i moim zdaniem Alize są od nich wszystkich lepsze.

Gratulacje. Długich i miłych odsłuchów!

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Stas napisał:

Alize są rewelacyjne , w tej cenie . 

Jak NAD się spisuje ?

Jakie podstawki ?

Jaki metraż ?

Co do Nada to trudno tak jednoznacznie powiedzieć biorąc pod uwagę że nie mam bezpośredniego porównania z innymi wzmacniaczami. Na moje niezbyt osłuchane ucho to gra dociążonym dzwiękiem, górę ma trochę cofnietą, jest lekko ocieplony, niezbyt szczegółowy. Ale ma też dobrą dynamikę i nie męczy w odsłuchu. Ogólnie to myślałem, że wypadnie gorzej. Podstawki mam jakieś kupione kilka lat temu na Allegro za 200 zł, dociążyłem je śrutem tak że są dość ciężkie i stabilne. Gram na 20 m^.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej chwili gram na 16m2 (nowe pomieszczenie, wystarczające) i mogę powiedzieć tak, że Alize z racji dość wyrównanego grania ale z solidną podstawą basową wymagają wzmacniacza, który wyciągnie więcej góry a poskromi bas. Tkaninowy Seas ma potencjał do szczegółowego grania, zestawienie Alize ze wzmacniaczem o ocieplonym i misiowatym brzmieniu to nie jest dobra droga.
W zeszłym roku zestawiłem Alize z Yamahą AX 892 należącą do mojego znajomego i było to znakomite połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście góry nie brakuje ale ja osobiście wolę jej raczej mniej niż więcej. Poza tym mam dość żywą akustykę i nadmiar sopranu zaraz mi przeszkadza. Oczywiście za jakiś czas będę się rozglądał za lepszym wzmacniaczem żeby wyciągnąć jeszcze więcej z kolumn. Póki co jestem zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/impuls-audio-meridian-8156334185
 

ciekaw jestem tych zestawów, wyglądają pięknie, przetworniki klasowe więc efekt musi powalać.

Poza nimi ciekaw jestem ja spisywały się podłogówki Stratus, niestety trudno będzie je sprawdzić o kupnie nie wspominając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2019 o 10:27, robert19091990 napisał:

https://allegro.pl/oferta/impuls-audio-meridian-8156334185
 

ciekaw jestem tych zestawów, wyglądają pięknie, przetworniki klasowe więc efekt musi powalać.

Poza nimi ciekaw jestem ja spisywały się podłogówki Stratus, niestety trudno będzie je sprawdzić o kupnie nie wspominając.

To moje ogłoszenie ? jak coś zapraszam na odsłuch. Z obecnych Impuls Audio to Meridiany trochę przypominają graniem model Lagune tylko ,że są  z większą podstawą basową. 

W dniu 30.05.2019 o 09:56, robert19091990 napisał:

Ja w tej chwili gram na 16m2 (nowe pomieszczenie, wystarczające) i mogę powiedzieć tak, że Alize z racji dość wyrównanego grania ale z solidną podstawą basową wymagają wzmacniacza, który wyciągnie więcej góry a poskromi bas. Tkaninowy Seas ma potencjał do szczegółowego grania, zestawienie Alize ze wzmacniaczem o ocieplonym i misiowatym brzmieniu to nie jest dobra droga.
W zeszłym roku zestawiłem Alize z Yamahą AX 892 należącą do mojego znajomego i było to znakomite połączenie.

Do Alize "wystarczy" wzmacniacz wydajny prądowo i bas się natychmiast dyscyplinuje. Góry nie będzie nigdy więcej niż np z Meridianów  z racji użytych głośników wysokotonowych . Alize też lubią prąd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, krzysiek29 napisał:

To moje ogłoszenie ? jak coś zapraszam na odsłuch. Z obecnych Impuls Audio to Meridiany trochę przypominają graniem model Lagune tylko ,że są  z większą podstawą basową

Szkoda że tak daleko mieszkasz ( ja jestem z okolic Oświęcimia ) bo z miłą chęcią zawitałbym 

 

14 godzin temu, krzysiek29 napisał:

Do Alize "wystarczy" wzmacniacz wydajny prądowo i bas się natychmiast dyscyplinuje. Góry nie będzie nigdy więcej niż np z Meridianów  z racji użytych głośników wysokotonowych . Alize też lubią prąd...

Zgadza się, z wydajnym prądowo bas momentalnie nabiera dyscypliny a góry w Alize nie brakuje - szczegółów nie gubi, może Seas nie jest mistrzem że tak powiem przejrzystości ale uważam to też za zaletę ponieważ nie jesteśmy narażeni na drażniące sybilanty przy zbyt ostrych i gorzej zrealizowanych nagraniach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.