Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Impuls Audio


Krzysztof_54067

Rekomendowane odpowiedzi

Krzysiek napisz pare zdan o brzmieniu tych kolumn. Czy tak jak Calima moga sie pochwalic piekna, plastyczna i bardzo barwna srednica? Gdyby mnie ktos zapytal, z ktorych kolumn, ktore u mnie graly chcialbym "zabrac" umiejetnosc oddania nasycenia barwami to bylyby to zdecydowanie kolumny od Impuls Audio, tej barwy nie moge zapomniec, o oddaniu brzmienia deciakow juz pisalem, tu byl calkowity nokaut, nawet Dynaudio excite x18, ktore tak mi podeszly z Atoll-em, z Calima nie mialy zadnych szans.

 

Średnica i góra ma większą rozdzielczość/"krystaliczność" i nadal pozostaje łagodna i nie męcząca w odbiorze . Dociążenie, barwa, nasycenie, połączenie z basem też u Meridianów lepsze ale i pułap cenowy wyższy. Niestety nie potrafię opisywać dźwięku jak w kolorowych gazetach....

Edytowane przez krzysiek29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jest tez recenzja na "Stereo i kolorowo", co tu duzo pisac, zadne inne kolumny, ktore u mnie graly nie mialy tak pieknej barwy i to samo podnosi autor recenzji. Gdybym tylko mial wieksze pomieszczenie, moje Dynie poszlyby w swiat... Niestety w ofercie nie ma malych monitorow no ale moze w przyszlosci i takie powstana.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witamy wszystkich serdecznie!

 

Zapraszamy do odwiedzenia naszej nowej strony internetowej oraz polubienia naszego profilu na Facebook :)

http://impulsaudio.pl/

https://www.facebook.com/ImpulsAudioPL/

 

Przy okazji zachęcamy do zapoznania się z recenzją modelu Lagune, która ukazała się w "Stereo i kolorowo":

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2017/06/kolumny-gosnikowe-impuls-audio-lagune.html

 

Pozdrawiamy

Zespół Impuls Audio

Edytowane przez Impuls Audio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Rozpoczynam przygodę w poszukiwaniu kolumn po sprzedaży Rhea, skusiłem się na odsłuch Lagune, które jutro powinny być u mnie. Jestem niezwykle ciekawy co Panowie wymodzili, bo zastosowane przetworniki całkiem przyzwoite... i właściwie już mi znane.

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych godzinach spędzonych w konfiguracji: Haiku Sol2 + Impuls Audio Lagune + Dual Golden1 + Haiku Sol MM + Ortofon OM30 wnioski są następujące:

 

Lagune to naprawdę dobre kolumny, w moje 20mkw wpisują się właściwie idealnie, bas jak trzeba potrafi zaskakująco mocno uderzyć (szczególnie jak na tak małe kolumienki). Na górze jest przestrzeń, wokale są gdzie trzeba, mają ładny kształt, średnica ma bardzo dobrą barwę. Słuchając ich czuć, że poświęcono dużo czasu na zestrojenie ich.

 

W moim systemie grają bardzo swobodnie i detalicznie od najniższych poziomów głośności. Mają w sobie zdecydowanie jakąś magię. Świetnie brzmią tacy artyści jak Norah Jones, Tracy Chapman, Dire Straits, czy Shade. Pięknie brzmią klawisze na Einaudim, mam jedynie wrażenie, że na rocku tracą po prostu swój urok - grają poprawnie, ale nie tak magicznie jak na wolniejszych kawałkach.

 

A na deser: moja kobitka usłyszała dzisiaj 3 kawałki i stwierdziła, że z testowanych przeze mnie kolumn brzmią zdecydowanie najlepiej. Ja bym aż tak daleko nie szedł, ale każdemu kto szuka paczek do salonu o podobnym metrażu z czystym sumieniem polecę. Warto przetestować u siebie w domu.

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości Pana Sławomira z Impuls Audio mieliśmy przyjemność testować w 2 systemach na dość sporej kombinacji kabli sieciowych i głośnikowych nowych kolumn podstawkowych Calima – szczegóły techniczne – tutaj: http://impulsaudio.pl/calima/

 

Jako posiadacz poprzednika - modelu Alize, od pierwszych taktów zauważyłem, że sposób strojenia i prezentacji dźwięku jest niemal identyczny: pełny kultury, bez podbić i sztucznego pompowania wybranych pasm. Brzmienie jest spójne, bardzo uniwersalne, przyjemne i angażujące.

Osobiście jestem oczarowany taką prezentacją, aczkolwiek warto wspomnieć, że wg mnie nie będzie ona satysfakcjonowała osób, które lubią doświetlone, podbite skraje pasm, efektowne (pozornie) brzmienie, jakie oferuje sporo kolumn na rynku. Nie z każdym też zestawem Calima pokaże swoje maksymalne możliwości. Na pierwszym z zestawów, grała ciemno, matowo, bez wyrazu. Nie wyciągnęła mało przestrzennego systemu do góry (przypuszczalnie niedostatki wzmacniacza), a obnażyła jego niedoskonałości.

 

Dopiero drugi bardziej zaawansowany zestaw pokazał, że Calimy zdecydowanie nie są wąskim gardłem. Po podpięciu kabli zasilających Hiend-Audio Ziggy Cheetah, nie udało się znaleźć realizacji, której słuchałoby się bez zaangażowania. Od Anny Marii Jopek, która czarowała swoją obecnością, poprzez „obecną w pomieszczeniu” muzykę poważną w większych składach, skończywszy na doskonale kontrolowanym szybkim rocku Child In Time - Deep Purple ‎– Live In Japan.

 

Calimy poradziły sobie doskonale. Ich uniwersalność zachwyciła. Doskonale kontrolowany bas, dobry atak, dynamika, naturalna góra bez przeostrzeń, naturalna średnica. Doskonała kontrola i separacja źródeł pozornych przy jednoczesnym zachowaniu naturalności przekazu – to cechy, które wg mnie charakteryzują te wybitne kolumny.

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Dopiero drugi bardziej zaawansowany zestaw pokazał, że Calimy zdecydowanie nie są wąskim gardłem. Po podpięciu kabli zasilających Hiend-Audio Ziggy Cheetah,...

 

Ach te kable... ;)

złoty Graal wśród kabli... ;)

Nie jest zbyt nachalna ta kryptoreklama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wydanie? Zremasterowane wydanie z 2014 roku brzmi wybornie...

 

'98 EMI

 

Ach te kable... ;)

złoty Graal wśród kabli... ;)

Nie jest zbyt nachalna ta kryptoreklama?

 

czy złoty graal nie wiem, przeskoczyłem z NEEL N7ES Gold, na pewną są godne uwagi moim zdaniem, przed wydawaniem opinii w ciemno sugeruję wypożyczyć i przetestować u siebie, o kryptoreklamę proszę mnie nie posądzać, jestem zwykłym użytkownikiem, nie jestem z branży i cieszy mnie to hobby.

Edytowane przez Krzysztof_54067

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Tak się składa, że niechcący byłem przy teście wszystkich 3 kabli w systemie mi dość dobrze znanym dźwiękowo.

Pozwolisz, że ze względu na sympatię do zjj_wwa (i jego pionierskich poszukiwań i dokonań :) nie będę pisał o ich walorach brzmieniowych. :)

Mierzi mnie tylko taka forma reklamy, niby niechcący, tutaj pojawia się klubik...

 

Ale na AS już mnie nic nie powinno dziwić...

Szkoda, kiedyś to było fajne forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako zadowolony użytkownik ja założyłem również klub dot. kabli P. Zygmunta, w moim systemie te kable robią świetną robotę, nie twierdzę, że w każdy system się wpiszą. Nie zaśmiecajmy proszę klubu Impuls Audio wątkiem kabli tym bardziej, że jest stworzony osobny klub.

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do monitorow Calima faktycznie trzeba je bardzo pochwalic za oddanie wokali plastyczne, idealnie wypelnione, angazujace i znowu to napisze - o fenomenalnej barwie. Rowniez gora, bardzo mi sie podobala, niczego mi w niej nie brakowalo, po prostu zaczynalem sluchac muzyki a nie analizowac ( tu znowu mialem kapitalna barwe). Nie do konca podobaly mi sie niskie tony, brakowalo mi zroznicowania ale nie chce zrzucac tutaj odpowiedzialnosci na monitory bo jednak moj wzmacniacz chociaz powszechnie znany z mocarnego i zylastego basu jednak nie za bardzo radzi sobie z jego roznicowaniem. No i jednak z moimi klamotami Calima graly za duzym dzwiekiem do moich 12m2, gdyby nie to, stalyby juz obok moich Dynaudio.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tylko cz Primare i32 to dobry partner dla Calimy?

 

Koniecznie testuj. Wydatek niemały a zmiennych sporo. Nawet gdyby ktoś na forum słyszał takie zestawienie to na pewno w innych warunkach akustycznych, systemie etc.

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, jest może szczęśliwy posiadacz Lagune z Poznania lub okolic? Mam problem z doborem kolumn do Mcintosha MHA 150 który jest nominalnie słuchawkowcem, ciężko coś sparować. Gdyby był tak uprzejmy to wpadłbym na godzinkę z makiem, można wypożyczyć bezpośrednio na parę dni ale wolałbym usłyszeć opinie od posiadacza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj miałem okazję testować przedpremierowo nowe kolumny podstawkowe Norte.

Z zewnątrz przypominają konstrukcją archiwalne Alize, poza tym, że są kilka centymetrów węższe.

 

Kolumny posiadają głośniki:

http://www.sbacoustics.com/index.php/products/midwoofers/satori/5-satori-mw13p-8/

 

http://seas.no/index.php?option=com_content&view=article&id=366:e0006-06-t25cf001&catid=50:excel-tweeters&Itemid=360

 

i są dedykowane do pomieszczeń od 12 do 16m2

Brzmienie jest charakterystyczne dla Impuls Audio czyli wyrównane, bez podbijania skrajów pasma.

To między innymi dlatego jestem fanem (niestety już archiwalnych z racji niedostępności głośników) monitorów Alize.

 

W Norte balans tonalny jest minimalnie przesunięty ku środkowi. W porównaniu do Alize mają znacznie bogatszą średnicę. Uważam, że to największa zaleta tych kolumn, która potrafi zauroczyć. Neutralność, namacalność, holografia i miękkość faktury wokali bez metaliczności, wyostrzeń czy spłyceń. To według mnie kolumny podstawkowe najwierniej oddające wokale jakie kiedykolwiek słyszałem w budżecie do 10000. Lepsze w tym względzie były np. kolumny Ktema Franco Serblina, ale to zupełnie inna kategoria.

 

Bas w Norte jest nienaganny, zwarty, szybki i troszkę lepiej kontrolowany (w pomieszczeniach 12-13m2) niż w Alize.

 

Natomiast góra w porównaniu do Alize jest lekko wycofana, co wpływa na zmniejszenie przestrzenności. Talerze, oklaski na koncertach, muzyka poważna troszkę tracą w tym względzie.

 

W ogólnej ocenie postawiłbym Norte blisko Alize, ale z racji, że zbaczam w upodobaniach na delektowanie się dociążonymi, gęstymi wokalami – wybrałbym Norte. Uważam, że Norte, godnie zastąpiły w ofercie Impuls Audio wycofane już Alize, tym samym uzupełniając ofertę o kolumny podstawkowe.

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jeszcze dalsze testy Norte w innym systemie.

 

Zostały ujawnione kolejne zalety poza bajecznymi wokalami - na plus w porównaniu do Alize doszły:

- kontrola i głębia basu

- doskonała separacja

- uniwersalność - od spokojnych utworów wokalnych AM Jopek, Marek Dyjak, poprzez Dead Can Dance skończywszy na szybkich utworach The Black Eyed Peas (przy których Alize sobie już nie radziły).

 

Szykuje się zamiana :-)

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny opis, u mnie Norte beda w przyszlym tygodniu. Na te okolicznosc poza odsluchem z para Atoll-a postaram sie sciagnac na testy bardzo chwalony wzmacniacz Dayens Menuetto, ktory w przeciwienstwie do wyczynowego Atoll-a jest bardzo "ulozonym" wzmacniaczem z bogata plastyka. Zapowiada sie pysznie.

 

Fajny opis, u mnie Norte beda w przyszlym tygodniu. Na te okolicznosc poza odsluchem z para Atoll-a postaram sie sciagnac na testy bardzo chwalony wzmacniacz Dayens Menuetto, ktory w przeciwienstwie do wyczynowego Atoll-a jest bardzo "ulozonym" wzmacniaczem z bogata plastyka. Zapowiada sie pysznie. Ps. Wielka szkoda, ze nie ma juz u mnie fenomenalnego wzmacniacza Haiku Audio SOL 2, z tego co pisze Krzysztof o Norte wynika, iz w polaczeniu z SOL2 mialbym kapitalne brzmienie.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrazenia, pasuja bardzo dobrze pod elektronike Atoll-a i z ogromna przyjemnoscia bede sluchal na nich muzyki przez najblizsze kilka dni, jak juz sie z nimi dobrze poznam napisze wiecej. Na chwile obecna zacytuje moja Kobiete cyt.: zostaw sobie te wersje techniczna Norte, po co ci okleina a odeslij swoje Dynaudio Excite X14. Cholerka, tez nad tym mysle....

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za dużo dały mi pospać dzisiejszej nocy Norte a już nie mogę się doczekać piętnastej i powrotu do słuchania, jeszcze dużo dobrych płyt zostało do odkrycia na nowo. Świetnie mają "zszytą" średnicę z górą. Byle do 15.00.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu duzo gadac, swietnie brzmiace monitory, muzykalnosc ale bez utraty detalu, precyzji, takie odmulone Dynaudio. Do tego juz wspomniane swietne zszycie srodka z gora (tu pokonaly wszystkie monitory jakie u mnie graly). Przez chwile mialem wrazenie, ze w moich X14 jest lepsza plastyka srodka, jednak wieczorny odsluch naprostowal moja pomylke. To dla mnie najlepiej brzmiace monitory jakie dane mi bylo u siebie sluchac, pokonaly Dynaudio X18. Obecny moj top to: zdecydowanie nr 1 dla Norte, 2. Dynie X18, 3. Dynie emit m20, 4. moje X14, 5. Canto Grand S16hz. Wszystkie fajne ale dla siebie wybralbym Norte. To byl bardzo ciekawy rok, gdy chodzi o audio, kapitalny Haiku Audio SOL2 i Norte zmienily moje podejscie do krajowych producentow.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli już trzecia osoba potwierdza genialność Norte. Ja już myślę nad wyborem oklein z listy: http://www.atpol.com.pl/oferta/forniry/wood

Zastanawiam się konkretnie nad hebanem brazylijskim: http://www.atpol.com.pl/produkt/wood-heban-brazylijski

Co sądzicie? Jakie byłby Wasze typy?

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wieczor z Norte, bardzo mi podeszly te monitory, a najlepsze, ze z kazdym kolejnym dniem bardziej uzalezniaja. Dzisiaj plyty "funky abba" N. Landgren, i "Doll" K. Matsui i jest pieknie, alez Panowie z Impuls Audio zrobili swietne brzmienie.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.