Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Impuls Audio


Krzysztof_54067

Rekomendowane odpowiedzi

Według producenta przy spadku +/- 3db Lagune schodzą do 38Hz a przy +/- 6db jest to 33Hz czyli bardzo nisko i to już jest granie optymalne dla 30 a nawet 40m2 ale przy odpowiedniej akustyce pomieszczenia i rozmieszczeniu kolumn mogą się spokojnie sprawdzić w 15m2.

 

 

U mnie w 32m2 Lagune basu miały za mało (oczywiście subiektywnie) , moje próby w 16m2 były jakby "przy okazji" i myślę ,że przy dobrej akustyce pokoju może się spodobać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szybko na gorąco mogę powiedzieć że absolutnie w 15m2 u mnie bad niedominuje paczki są tak zestrojone że się w ogóle niwzbudza co oczywiście jest na + porównując je do moich przedostatnich proac r 2.5 gdzie 18ka weglowka naprawdę potrafiła zejsc nisko że szyby zadrżał tu jest jak pisałem wyżej wszystko równo zestrojone ,to pierwszy odsłuch na szybko więc postaram się coś skrobnąć jak się osłuchanie dłużej

Pozdrawiam

 

Tak szybko na gorąco mogę powiedzieć że absolutnie w 15m2 u mnie bad niedominuje paczki są tak zestrojone że się w ogóle niwzbudza co oczywiście jest na + porównując je do moich przedostatnich proac r 2.5 gdzie 18ka weglowka naprawdę potrafiła zejsc nisko że szyby zadrżał tu jest jak pisałem wyżej wszystko równo zestrojone ,to pierwszy odsłuch na szybko więc postaram się coś skrobnąć jak się osłuchanie dłużej

Pozdrawiam

Z góry przepraszam za błędy szybkie pisanie na smartfonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, że kolumny dobrze zgrały się z pomieszczeniem i nie ma efektu wzbudzenia się basu. Miałem u siebie 3 zestawy od Impuls Audio z czego jeden mam na stałe od pół roku prawie i szczerze powiem, że bas jest na tyle szybki i precyzyjny a dodatkowo miękki, że tylko źle zrealizowane nagrania gdzie bas jest mocno podbity sprawiają, że jest efekt wzbudzonego basu. Poza tym jest wszystko tak jak być powinno. Może to też być wina mojego wzmacniacz, bo Xindak A 06 jest znany nie tylko z bardzo wciągającej średnicy ale także z niskiego zejścia basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja ważne że się nie wzbudza.

Ale ja aż jestem ciekaw jak by zagrała OZ w moim pokoju z dwoma satori w Horizon mam już obycie z OZ i naprawdę jest to świetna kontrola i szybki punktowy bas bez podbarwien nie ujmując nic oczywiście Lagunie bo to bardzo równo zestrojone paczki których można słuchać godzinami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie.

Nie piszecie z czym to gra.

Jaka akustyka.

Jaki metraż.

Jakie Wasze doświadczenie, co przerobione i jaki wiek słuchacza.

Jaka muzyka.

Czy z czym porównywane czy nie.

 

Opis że gra bosko/super/itd to ciut za mało by być obiektywnym... ;)

 

To o czym pisać !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, niepotrzebne nerwy :)

 

Jutro sprawdzę Alize w połączeniu z NAD C320, który docelowo będzie poddany modyfikacjom, podzielę się wrażeniami. Na początek pozbyłem się fabrycznych zworek, które rzekomo dość mocno degradują dźwięk i zastąpiłem je interkonektami. Zobaczę jak zabrzmi całość w porównaniu do Xindaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
20 godzin temu, robert19091990 napisał:

Ktoś pozbywa się swoich perełek https://www.olx.pl/oferta/kolumny-podstawkowe-impuls-audio-alize-CID99-IDxTVF0.html

Cena bardzo dobra, powinny szybko znaleźć nowego właściciela. 

Jaki wzmacniacz do tych kolumn żeby pokazały na 100 % co potrafią ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chcheckitout napisał:

Jaki wzmacniacz do tych kolumn żeby pokazały na 100 % co potrafią ?


Musi być wydajny prądowo. U mnie grały z Xindakiem A06 i było to fajne połączenie, ocieplony dźwięk, natomiast też dobrze grają z NAD C320 i póki co z nim grają, bardziej rozjaśniona góra ale ogólnie bardzo ciepłe brzmienie na średnicy i całość wypada bardzo dobrze. NAD wbrew pozorom ma w sobie dużo wydajności i spokojnie sobie radzi z Alize.

Im lepszy wzmacniacz tym więcej pokażą.

Edytowane przez robert19091990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
19 godzin temu, Stas napisał:

Proponuję wejść na stronę sympatyköw Impuls Audio .

Gdzie jest ta strona sympatyków?

20 godzin temu, Seweryn napisał:

To wejdz w yb

Polecasz jakiś konkretny model, masz takie kolumny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Szymon napisał:

Może doprecyzuję oczekiwania, chciałbym poprawić porządek na scenie. 


Jak duże masz pomieszczenie?


P.S. Żałuję, że nie są dostępne już podłogówki Stratus, chętnie przetestowałbym i sprawdziłbym co potrafią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szymon napisał:

Jedynie 90m2.

I 2,59 wysokie ;))  to trochę metrów3 jest, chyba

 

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Szymon napisał:

Tak konkretnie to 3,20. Czekam na propozycje klubowiczów. 



W takim pomieszczeniu to można spróbować podłogowe Lightstorm, pracuje tam 22cm woofer więc jeżeli akustyka pomieszczenia nie budzi zastrzeżeń to warto spróbować i przetestować, bo 90m2 to jest kubatura sporego M4.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robert19091990 napisał:



W takim pomieszczeniu to można spróbować podłogowe Lightstorm, pracuje tam 22cm woofer więc jeżeli akustyka pomieszczenia nie budzi zastrzeżeń to warto spróbować i przetestować, bo 90m2 to jest kubatura sporego M4.

 

Chętnie bym przetestował te kolumny. Akustyka raczej ogarnięta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Szymon napisał:

Chętnie bym przetestował te kolumny. Akustyka raczej ogarnięta :)

Szymon co się tak pastwisz? zaraz chłopaki poproszą o fotę pokoju i pozamiatane :)

ps jak to mawiał klasyk : błogosławieni ci co nie widzieli a uwierzyli :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście rafal735r to nie świętoszek i tu racja. Jednak wracając do tematu wątku. Ludzie (właściciele) Impuls Audio to bardzo sympatyczni ludzie. Dali mi posłuchać dwóch par kolumn bez zobowiązań kto to jeszcze na polskim rynku potrafi ?  Wysłać produkt zmierzyć się z krytyką ? Znam tylko jak na razie dwie takie firmy. Impuls idzie swoją drogą i dobrze. Dobre produkty nie tanie, ale dobre. Myślę, że znajdą swoich nabywców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już na luz, cir jest tu nie od dziś i zna nas forumowiczów dobrze heh. Szymon widzę, już jest wzięty na obserwację i coś mi mówi, że chyba nie chce być z nami dłużej a szkoda bo doświadczenia odmówić mu nikt nie może. Jego wybór...

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adam 38 napisał:

nie chce być z nami dłużej a szkoda bo doświadczenia odmówić mu nikt nie może. Jego wybór... 

Można byłoby tak wnioskować gdyby to był człowiek zachowujący się normalnie i konwersujący normalnie a tak? Mała strata, nie ma ludzi niezastąpionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rafał.M napisał:

Nic złego nie napisałem na temat producenta Impuls Audio. Życzę im jak najlepiej.A użytkownikom ich kolumn niezapomnianych wrażeń podczas odsłuchów. 

Wiem Rafał nie o to chodziło. Ci z Impuls-a po prostu to fajni ludzie. Nie jest to produkt dla Ciebie. To nie ten poziom. Bez obrazy dla obu stron. Chętnie jaszcze bym wpadł do Ciebie z większą ilością płyt :) Jak Twoje dzieciątko podrośnie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.