Skocz do zawartości
IGNORED

Kable głośnikowe do Yamaha RN-602 + B&W CM1


krauker

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł czas na wymianę okablowania w moim domowym audio.

Aktualnie sprzęt gra w zestawieniu Yamaha RN-602 + B&W CM1 na standach + kable RealCable TDC200.

 

Szukam czegoś nowego, lepszego. Co poprawi możliwości sprzętu i da więcej radości dla ucha.

Przeglądając sieć wybrałem kilka opcji

- Chord Rumour 2 - używane

- Chord Oddysey 2- używane

- Chord Carnival Silverscreen - nowe

 

Mam kilka pytań do was, bardziej doświadczonych użytkowników forum.

 

1. Czy może jakieś inne kable bardzie sie nadają do tego zestawienia?

 

2. Czy przy porównywalnej cenie lepiej Oddysey używany czy Carnival nowy? . Czy kabel używany w rozsądny sposób jest lepszą inwestycją?

 

3. Kable na metry czy z konfekcja? Na forach można przeczytać ze wtyki świetnie sie sprawdzają przy dużej ilości przepięć. Tylko ja jak włożę kable w zacisk to przez najbliższe 5 lat ich nie ruszę :). Ale ponoć końcówki śniedzieją i temu maja zapobiegać wtyki. I już sam nie wiem...

4. Singe czy Bi-wire ? temat pewnie stary jak świat ale sprawia że nie wiem jakiego kabla poszukiwać. Pojawiają się opinie ze bi-wire może może pogorszyć odsłuch i czasem lepiej zostać przy singlu. Czy to prawda?

 

Za wszystkie komentarze, uwagi i sugestie z góry dziękuje!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy może jakieś inne kable bardzie sie nadają do tego zestawienia? Szukam czegoś nowego, lepszego. Co poprawi możliwości sprzętu

 

Do zestawienia nadają się każde z wymienionych, pytanie powinno być inne, co chciałbyś minimalnie zmienić. Nic o tym nie napisałeś. Chyba że chodzi o zmianę dla zmiany np. marki.

2. Czy przy porównywalnej cenie lepiej Oddysey używany czy Carnival nowy? . Czy kabel używany w rozsądny sposób jest lepszą inwestycją?

Używany kabel to nie inwestycja, bo to nie obraz Wyczółkowskiego . Używany jest tańszy względem nowego, a w używce nie ma ryzyka awarii.

Czy jesteś fanem że im droższy tym ogólnie będzie lepiej ? Nie zawsze tak jest.

Ad3. Co do konfekcji sam sobie na pytanie odpowiedziałeś

Ad4. Skoro i tak planujesz coś kupić to zostaw dotychczasowe kable i posłuchaj na bi-wiringu. Jednym gra innym nie , zależy od sprzętu , słuchu i zastosowanych kabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinany się do pytania kolegi co chcesz uzyskać wymiana kabla? Skąd jesteś? Masz możliwość wypożyczyć dużo droższy kabel w celu sprawdzenia go w swoim systemie? Pytanie czy taki wydatek da ci pożądane efekty.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Kielcach, często bywam w Częstochowie. Chciałbym ocieplić dźwięk, jakoś tak ostro jest, sucho.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może problemem jest akustyka twojego pokoju, bo tu można więcej uzyskać niż z kabla, zwłaszcza w kwestii tych problemów o których piszesz .

 

Z jednej strony o RN602 nie można napisać, że gra ostro i sucho, bo gra trochę łagodniej niż słyszane kiedyś modele wzmacniaczy Yamaha as 500. Z drugiej strony B&W cm1, ciepło nie grają, a góry jest sporo.

Jak to mawiają od ziarnka do ziarnka i miarka się przebrała z góra i górną średnicą, barwą, oba urządzenia są poniekąd nieco winne.

Obydwa sprzęciki są w swojej klasie bardzo dobre, dodatkowo ten B&W to cacko, szkoda by było tu coś zmieniać.

.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może problemem jest akustyka twojego pokoju, bo tu można więcej uzyskać niż z kabla, zwłaszcza w kwestii tych problemów o których piszesz .

Pewnie masz racje, właśnie słuchałem wypożyczonych ze sklepu kabli Melodika. Modelu nie zapamiętałem ale wartość ok 4 metrów to 600 pln. I nie zmieniło się nic. Chyba muszę poeksperymentować z ustawieniem kolumn względem siebie i ściany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklej zdjęcie pokoju to coś się pomyśli z ustawieniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz racje, właśnie słuchałem wypożyczonych ze sklepu kabli Melodika. Modelu nie zapamiętałem ale wartość ok 4 metrów to 600 pln. I nie zmieniło się nic. Chyba muszę poeksperymentować z ustawieniem kolumn względem siebie i ściany

No właśnie. Więc raczej poeksperymentuj z ustawieniem kolumn. Wklej także zdjecia pomieszczenia. Dużo odbić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz racje, właśnie słuchałem wypożyczonych ze sklepu kabli Melodika. Modelu nie zapamiętałem ale wartość ok 4 metrów to 600 pln. I nie zmieniło się nic.

Jeśli nic się nie zmieniło, to znaczy, że to dobry kabel, tylko drogi. Można kupić taki sam za 100 pln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odyssey 2 to rewelacyjny kabel, ale...posrebrzany. Ta yamaha zapewne gra ostrymi wysokimi, więc jest to ryzykowne rozwiązanie. Odyssey 2 u mnie najlepiej zagrał, jako jeden kabel. Bi-wire mi nie przypadło do gustu. Może Kimber 4pr? Pewny wybór, fajne dociążenie. Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecna mam zdjecie tylko zestawu. Pokój jest w kwadrat, bez wysokich mebli ( kanapa pod ścianą , centralnie stolik i dwa niskie fotele) metraż do 20 metrów.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Za parę miesięcy zmieniamy mieszkanie i salon będzie wyglądał tak. Nie będzie tej dużej szafki po prawej od telewizora. Standy będą po bokach niskiego białego stolika pod tv.

16262-2270564391.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo goło i blisko, dziwne jak byłoby dobrze, bez pogłosu , suchości i natarczywości.

Kolumny blisko siebie, bez dogięcia.

Dosyć blisko tylnej ściany.

Goła tylna ściana.

Brak dywanu między tobą i kolumnami.

Coś jest za tobą i tymi fotelami ?

Jakieś firanki zasłony w oknach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />Z tyłu po lewej widać grzejnik, nie wiem czy to dobrze żeby zaraz przed nim stała kolumna <br /><br />

 

To jest mieszkanie do którego się dopiero przeprowadzę. Niestety grzejnika nie przesunę. W planach mam przesuniecie telewizora nieco w prawo wraz z szafką pod nim tak by kolumna miała trochę miejsca. Na szczęście nie jestem ciepłolubny więc ten grzejnik nie będzie pracował na wysokich obrotach

 

 

<br />Bardzo goło i blisko, dziwne jak byłoby dobrze, bez pogłosu , suchości i natarczywości.<br />Kolumny blisko siebie, bez dogięcia. <br />Dosyć blisko tylnej ściany.<br />Goła tylna ściana. <br />Brak dywanu między tobą i kolumnami. <br />Coś jest za tobą i tymi fotelami ?<br />Jakieś firanki zasłony w oknach ? <br />

 

w miejscu w którym stałem robiąc to zdjęcie jest fotel, obok stolik . Za mną nieco do boku drugi, większy fotel. Kawałek dalej sciana z oknami i balkonem, w oknach zasłony.

 

Wiem ze zdjecie nie oddaje sytuacji a opis jest mało jasny. Jak tylko bede na miejscu wrzuce coś lepszego.

 

Proponujesz odsunąć kolumny od sciany ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio założyłem do tej yamaszki monsterXP i teraz gały od wysokich i niskich tonów są na zero nawet mp3 jednak z " dobrego źródełka" pięknie słychać nie mówiąc już o plikach hi res ;) Jednak niektóre nagrania np. Blue Oster Cult są tak kiepskie, że tu muszę się trochę podeprzeć korekcją i gały skręcam delikatnie 8-10%, czyli dodaje tyle basu i odejmuje tyle sopranu - takich rzeczy się inaczej nie przeskoczy nawet najdroższymi kablami ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo niedobrego robi tu akustyka. dokladnie jsak pisal kolega:

kolumny za blisko siebie

za blisko sciany

gole sciany oraz podloga

 

 

na chwile obecna poczekal bym na nowy salon. Bo tu wyglada juz nieco lepiej. bardziej uporzadkowanie. Aczkolwiek nadal obstawiam za jakims chociaz niewielkim dywanikiem na srodku.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />Różnica między kablami będzie marginalna jeżeli nie do wychwycenia na tym sprzęcie. <br />
\

 

Mam rozumieć ze sprzęt jest zbyt słaby ??

 

A jeszcze mam takie pytanie, to już całkiem na przyszłość. Następnym krokiem powinna być wymiana amplitunera na jakiś mocniejszy zestaw np Cambridge czy Marantz? czy może jednak zostawienie ampli i zakup innych, lepszych kolumn ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co u Ciebie robi za źródło? Ja uważam, że taki zestaw to i tak coś lepszego niż 90% innego sprzętu jaki Polacy mają w domach więc nie jest słaby. Sam mam amplituner stereo i 2 kolumny - piszę z doświadczenia gdzie porównywałem różne kable do 1000zł za metr i różnica absolutnie nie była warta tej kasy. Jakiekolwiek przyzwoite kable się sprawdzą - np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carnivalem Silverscreenem można w pewnym stopniu zniwelować ostrości górnego pasma podbijane przez pomieszczenie. Rumour zagra po prostu neutralnie, więc pozostaną wszelkie podbicia wywołane przez pomieszczenie, natomiast Odyssey da świetne zejście na basie, ale w tym systemie i w takich pomieszczeniach może ono być zagłuszane wysokimi tonami, i choć to naprawdę niezły kabelek, to do tej konfiguracji go nie polecę. O ile nie planujesz wielu zmian w akustyce, to Silverscreen powinien się spisać, ale oczywiście lepszy dźwięk będzie po zmianach w akustyce i z Rumourem.

Przy okazji - nie podzielam zdania, iż do tego sprzętu nie warto kupić lepszego kabla, bowiem Yamaha nawet w tańszych urządzeniach bardzo fajnie różnicuje jakość tego, co się do niej podłącza, czego nie można powiedzieć o większości konkurencji - i to na bazie tej konkurencji właśnie opinie, iż do taniego sprzętu nie ma co dokładać lepszego okablowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.