Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kolumny lubi Accuphase do 2tyś.


Tal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Zwracam się z prośba do Was, a zwłaszcza osób, które miały i mają nadal przyjemność obcować z marką Accuphase.

Mianowicie kolumny o jakich cechach najlepiej współgrają i zgrywają się z tą marką?

Pytam ponieważ nabyłem okazyjnie od znajomego końcówkę P-260 i chciałbym dowiedzieć się jakich kolumn szukać, aby uzyskać ogólną równowagę?

Obecnie podpięte mam Eltax Liberty 3+ i jest super, ale chciałbym sprawić accu odpowiednie towarzystwo w założonym budżecie.

Przyznaję, że nie jest to zawrotna kwota, aby wydobyć max tej końcówki, ale zapewne istnieją rozsądne wybory.

Z uwagi, że pokój to 10m2 więc w grę wchodzą raczej monitory. Muzyka to głównie blues, rock i jazz.

 

Z góry dziekuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz, spróbować jeszcze nowe MA Silver 1, tylko nie wiem jak z P-260 zagrają. Ja lubię markę KEF i Tannoy, Spróbuj posłuchać KEF Q300 lub R100 lub starą serię XQ10 (mam XQ20 fajna kolumna do ciepłego wzmacniacza) lub Tannoy DC6 i oczywiście te, które polecałem na PW. Wszystkie są warte uwagi i dobrze grają. Wszystkie są warte uwagi i dobrze grają i nadają się do słuchanej przez Ciebie muzyki. i mieszczą się w budżecie, niektóre jako nowe inne jako używane.

Pozdrawiam

 

I jeszcze B&W 686 też można rozważyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki RobG1974 za podpowiedzi i na pewno będę miał je na uwadze, zwłaszcza KEF'y z uwagi, że posiadałem dawniej budżetowe modele tego producenta i bardzo miło je wspominam.

Na moje ucho Q300, Q100 lub R100 mogą się fajnie odnaleźć obok accu i na ten czas są to faworyci.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też lubię Kef-y dlatego zostawiłem sobie LS50, długo się zastanawiałem czy LS50 czy R300, ale pozostały LS50, ale lubię też Tannoy i tez mam stojące Precision 6.2, a miałem kiedyś Revolution 4T Signature i 6T.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli myślisz o KEF to mimo wszystko próbuj znaleźć R100 lub starsze XQ10. Mam obecnie w domu np Q500 dla kolegi ściągałem z UK, grają w porządku ale to nie jest klasa R. Z drugiej strony np Q100 wydaje mi się, że barwnie i jakością dźwięku jest gorsze od Edwards Audio SP1 lub od Tannoy DC6 i to znacząco, to zupełnie inna klasa kolumn. R i XQ to są wyższe modele Kefa i to słychać w kulturze dźwięku i jakości. I nie sugeruj się moją propozycją z PW. Taka jest moja opinia po odsłuchach. Czasami można znaleźć jeszcze starszy model Tannoy Eyris DC1 też grają super - od nich zaczęło się moje upodobanie do Tannoy.

Pozdrawiam,

 

Tak do poczytania:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polece Usher v601 jak lubisz jasniejsze brzmienie.

Poczytałem nieco o tych Usher V601 i nie ukrywam, że zaciekawiły mnie. Moja końcówka ma możliwość pracy w klasie A i z tego co doczytałem o tych monitorach to wydają się ciekawą opcją dla ciepłych wzmaków.

Muszę zorientować się, czy jest możliwość posłuchać ich na terenie Bydgoszczy.

 

RobG1974 kompletowanie mojego zestawu będzie rozciągnięte w czasie z powodu innych priorytetów, ale może owocować to większym budżetem i seria R KEF'a będzie realną możliwością.

Przygodę ze stereo rozpoczynałem od Tannoy M2 które w tamtym czasie bardzo sobie chwaliłem, ale przyszedł czas rozstania i wtedy zainteresował mnie KEF, który od początku bardzo mi podszedł. Po jakimś czasie miałem ponownie okazję wskrzesić pierwszą miłość i zakupiłem M2, jakie też było moje rozczarowanie, gdy je podłączyłem. Oczywiście wzmacniacz był inny, ale nie podejrzewałem, że się tak mój gust zmienił.

Prawdopodobnie nasze preferencje zmieniają się współmiernie do poziomu nabywanych klocków, dlatego moim zamiarem jest optymalnie wstrzelić się w charakter accu i mój gust, aby nie ganiać za króliczkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Tannoy M2 to się nie dziwię, bo są to najniższe Tannoy-e. Obecna seria Mercure też dla mnie gra tragicznie i nigdy bym jej nie kupił. Ale właśnie zawsze jest to skala odniesienia, zapewne jakbym nie słuchał głośników innych to może i by się podobały. Usher ogólnie grają jasno, być może z P-260 to będzie dobre połączenie, ale to zupełnie inne granie niż Kef seria R. Zawsze najważniejszy jest odsłuch, bo każdy z nas ma swoje preferencje.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Istnieje możliwość posłuchać Monitor Audio RX2 na terenie Bydgoszczy lub w okolicach.

Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę na Wasze słowo i poradę, czy do mojej końcówki te -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) monitorki warte są uwagi i zakupu? Jaki mają charakter i czego mogę się po nich spodziewać?

 

Accu posiada możliwość pracy w klasie A gdzie moc spada do 30W i dźwięk robi się naprawdę wciągający, ale nie chciałbym przegiąć z tym analogowym ciepłem, więc czy te Quad'y byłyby udanym połączeniem?

 

Fundusze na Quad'y znalazłyby się, ale może lepiej dozbierać i wydać na coś bardziej dopracowanego?

 

Kilka dni temu u znajomego miałem okazję posłuchać Audio Physic Spark II niestety tylko moment, ale wrażenie pozostało do dziś :) Może w coś takiego pójść? Kumpel jest bardzo zapracowany, ale będę starał się umówić z nim, by posłuchać jego paczek z accu i na pewno podzielę się wrażeniami, bo wzmacniacz kumpel ma do wymiany i nie godzi nawet pisać jego nazwy.

 

Stawiam na przestrzeń i detal przy zachowaniu przyzwoitej równowagi z dobra dynamiką, aby należycie wykorzystać klasę A, więc jeśli przychodzi Wam coś do głowy to proszę o podpowiedzi.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Usher S-520 i jestem pod wrażeniem ile te maluchy potrafią. Do pokoi 10-12m2 z czystym sumieniem polecam.

Bas pojawia się tam gdzie powinien, słodka góra no i wreszcie czuję średnicę w porównaniu do Liberty 3+.

Bardzo przyjemne monitorki o ponadprzeciętnym dźwięku w tej cenie. Rewelacja.

 

Prośbę mam do Was w sprawie doboru kabli głośnikowych jak i interkonektów.

Chciałbym dodać szlifu dolnym rejestrom i wnieść w miarę możliwości przestrzeni i wydobyć detale.

Proszę o wszelkie sugestie i porady.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki RobG, zawsze można na Ciebie liczyć :)

Będę miał je na uwadze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście polecam poszukać używanych. Ostatnio IC First na e... poszedł za 250 zł. Chord Odyssey posrebrzany kabel, wyciąga szczegóły rewelacyjnie, super kabel. Myślę że za 400-500 zł da się kupić komplet 2X2,5m. Jak chcesz taniej to możesz spróbować coś z Qed np. Ruby lub Silver A..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał Dynaudio jednak.

Ale miałem okazje słuchać kiedyś Ushera, tylko nie pamiętam modelu, ale to były małe monitorki... Dość stare, chociaż... Nie przypomnę sobie.

Przy cichym słuchaniu i materiale typu jazz, blues i rock lekki, naprawdę zagrały fajnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja bym szukał Dynaudio jednak.

No właśnie pomimo ogromnego zadowolenia z Usher'ów, gdy załączę coś bardziej gitarowego pojawia się niedosyt dolnych rejestrów. Niezaspokojony przez uszatki pod tym względem moja uwagę przykuło Dynaudio i tak wykorzystując nadarzającą się okazję zakupiłem Audience 42, które dotrą do mnie w przyszłym tygodniu. Mam ogromną nadzieję, że spełnią moje oczekiwania i będą jeszcze lepszym towarzystwem dla mojej końcówki. Podzielę się wrażeniami jak tylko dotrą i uszatki prawdopodobnie będą szukały nowego właściciela.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak znowu stwierdzisz, że za mało basu to posłuchaj KEF R300 :). Na pewno przy nich tego nie powiesz. A widziałem białe w cenie 600Eur na gwarancji niestety za granicą zachodnią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak znowu stwierdzisz, że za mało basu to posłuchaj KEF R300 :)

Przeczucie mi podpowiada, że te dynki to będzie strzał w dziesiątkę, ale jeśli mnie rozczarują to zwrócę uszy na Kef'a :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu dynki dotarły i od rana je odsłuchuję. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, te kolumienki to maleństwa, ale grają wyjątkowo. Dół rzeczywiście jest dociążony w porównaniu do uszatków, ale w moim odczuciu nie ma go więcej po prostu niżej schodzi. Pierwsze co zauważyłem to bardziej nasycone i gęste granie co mi bardzo odpowiada. Jedwabna kopułka również zachwyca swą delikatnością - miód dla uszu. Oba monitorki mają swoje uroki i w pieniążkach jakie trzeba za nie dać na rynku wtórnym do niedużych pomieszczeń to jedne z najlepszych wyborów. Prawdopodobnie dynki zagoszczą u mnie na stałe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.