Skocz do zawartości
IGNORED

Kino domowe a muzyka + ojciec = problemy


T-9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od Niemca z ojcem kupiłem używany zestaw KD Bose Lifestyle V20 za 100euro, deal życia bo na ebayu po 600$ chodzą, ale mniejsza o to...

 

Zmontowaliśmy to w pokoju 4,5x4,5m2 - sub + centralny z przodu i satelity po bokach, tyle że... on na tym słucha muzyki (sic!) i mówi że nie gra tak jak by chciał (bo ma słuchawki beatsa za ~150E i na bose nie ma tego "efektu"... nie do końca pojmuje że to KD, a nie stereo i wymyśla jakieś tu wzmacniacze, teraz mi tu znalazł Denon avr1306 na olx, już nie wspomnę o tym że puszczał muzykę z telefonu kablem jack -> 2x rca...................

 

Słucha głownie muzyki z FLAC albo internetu (spotify, itp...)

 

Ktoś coś mądrego jest w stanie doradzić? Coby mi tu nie kupił wzmacniacza (bo ktoś mu nagadał że potrzebuje wzmacniacz za 1000e do tego!) i będzie z tego kicha bo ten zestaw ma subwoofer aktywny, ale tego nie rozumie...

 

Wiem że powinno być stereo ale już "po ptokach" bo kable w ścianach i na nich też satelity poprzykręcane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jesteś blisko problemu i rozumiesz go więc to ty musisz mu go wyjaśnić. Po pierwsze wzmak tu nic nie zmieni. Po drugie to kino domowe a nie stereo po 3 skoro to deal życia to puscie to dalej i kupcie stereo.

 

Koniec rozważań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed kupnem tego zestawu trzeba było się zastanowić jakie będzie jego przeznaczenie bo jeśli w większości do muzyki ( dla ojca) to na frontach tylko dobre monitory lub podłogówki a do tego to już dochodzi niestety dobry wzmak jeśli chce mieć podobny efekt co na słuchawkach , jednak tego nie będzie miał bo tu dochodzi akustyka pomieszczenia a słuchając na słuchawkach nie ma tego problemu.

 

Myślę, że żeby faktycznie Was pogodzić należałoby pomyśleć o sprzedaży tego zestawu i nazbierać kilka tysięcy ( ok 6 tys), żeby mieć dobry efekt jednak wg mnie troszkę będzie kulało kino bo za tą cenę zakupicie najwyżej w miarę stereo i będzie brakowało głośników surround oraz wg mnie najważniejszego - subwofera. Jeśli chcielibyście wspomagać kolumny frontowe w muzie subwoferem to ten musi się do tego nadawać więc musi on "trochę" kosztować (+ dodatkowo granice 3 tys na sam sub).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była robótka u gościa, demontowało się satelity ze ścian i nagle "a weź zapytaj się go czy chce te głośniki sprzedać i za ile", no to zapytałem... Na następny dzień gość wszystko do kompletu poskładał i okazało się że to nie są tylko 4 satelity, a całe KD... I tak teraz to to jest.

A czemu? A napalił się bo "Bose", markowe, naczyta się bóg wie czego, lata temu przytargał ze stanów Pionieera 2.1 , normalnie był "szał", a że pograło to może kilka razy bo na 110V itd, a że teraz leży w piwnicy to już inna bajka, czy brat mu ze stanów nagada też nie wiadomo co, albo ten wzmacniacz za 1000e co mu powiedział niby ktoś mądry...

 

Ja bym pewnie sprzedał, ale się trochę uparł (prawie 50lat na karku to wiadomo) i jeszcze mi tu wzmacniacz kupi... To też nie jest byle co ten bose bo w roku premiery - 2008 to kosztowało średnio 2,5k zielonych papierków , więc może by dało się do tego dostawić jakieś konkretniejsze fronty? Filmy fajnie się ogląda bo puszczałem, tylko że filmy to będą raz na ruski rok zapewne...

Też nie musi być bóg wie jakie super to to bo wcześniej w zasadzie nie słuchał konkretniejszych sprzętów, ani też jakimś audiofilem nie jest., byle by mogło to zagrać fajnie bądź przynajmniej "fajnie"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sub + centralny z przodu i satelity po bokach

 

V20 składa się z 5 kolumienek + subwoofer. 3 mont. z przodu (lewy,central,prawy) a 2 satelitki z tyłu. Sub wg.uznania.

Z opisu wynika, że nie masz wszystkich elementów. Jak poprawnie podłączysz, to Tata będzie zadowolony na bank.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No weź zrób takiego, wychowaj, wykarm, opieraj, a przede wszystkim daj geny, a on ci tak 4 litery na audiostereo obrobi.

 

 

eh życie..............

 

;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplet pełny jest, sub+4 sat FL, FR, RL, RR, centralny, "centrum dowodzenia", wyświetlacz no i zmieniarka ;p

 

Rozstawienie i podłączenie jest dobrze zrobione, tylko że mówi że "nie ma tego efektu", cokolwiek miało by to znaczyć, pytam się - "no takiego jak w słuchawkach"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki efekt stereo jaki ma w słuchawkach ciężko będzie mu osiągnąć za kilka tysięcy zł, a napewno nie będzie to możliwe tym zestawem Bose.

Musi się ocknąć i zdecydować czy chce słuchać dźwięku stereo , czy też wielokanałowej ułudy .

Tak na marginesie jeśli szuka czegoś więcej, za taką kasę o której mowa , mogę mu opchnąć Harman Kardona AVR 7200 wersja USA siedmio kanałowy x115 W z trafem, plus wyj sub , czyli można by przyjąć ze ośmio kanałowy.

Tyle że te wypierdki Bose nie wydolą, może na rear by były. Dorzucę suba aktywnego Polk Audio za jakąś tam dopłatą .

W moim przypadku wielokanałowość trwała bardzo krótko , kilkanaście lat temu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tej wersji bose kolumienki są podpisane pod suba?

Jeśli tak to nic z tym nie zrobisz. Moc generowana przez wzmacniacz w subwoferze jest odpowiednio dostosowana do właśnie tych kolumienek i nawet jeśli końcówki są inne to raczej bym ich nie wymieniał.

 

Dziwne że ojciec zapalił się na Bose posłuchał że gra słabo i nadal go chce...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satelitek od Bose nie da się do niczego wykorzystać, bo bez firmowego systemu z korektorami dsp one w ogóle nie grają. Sprawdzone w praktyce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satelitek od Bose nie da się do niczego wykorzystać, bo bez firmowego systemu z korektorami dsp one w ogóle nie grają. Sprawdzone w praktyce.

No to lipa , trza szukać jelenia lub się przyzwyczaić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ale pogoń cały zestaw Bose, bo korekcji nie wyłączysz i z innymi, normalnymi kolumnami też to nie będzie grało.

 

Niemiec nie płakał jak sprzedawał za sto ojro ;)

 

Ciekawy jest ten "Efekt Bose"... Człowiek niezadowolony, ale sprzęt zostaje, można by to sprzedać jakiemuś jeleniowi za jakieś pewnie ~3 tysie i kupić coś porządnego to niee ;)

 

Chociaż nie wiem jak uzyskać "efekt słuchawek" na kolumnach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

*CRY*

 

 

Temat wraca dokładnie po roku jak bumerang..............

 

Kupił "nowego" (nowy w sensie nowy w pudle ale bez papierów) za pół ceny... marrantza sr5011 i znów się zaczęło, tylko że znajomy mu nagadał że do tego bose'a powinien mieć wzmacniacz(!) [dlatego ten marrantz] i powinien kolumny bose'a podpiąć do tego marrantza + znajomy gadał że powinien odkręcić tylną klapę od suba bose'a i tam powinny być wyjścia na 10 kabli (5x 2kanały) i to powinno iść do marrantza - odkręciłem tył i oczywiście nic tam takiego nie ma, tylko trochę elektroniki, jakieś trafo zatknięte w metalowej powłoce no i głębiej w skrzyni głośnik od suba - porobiłem foty, pokażę temu mądremu, zobaczymy..............

 

 

 

Oczywiście już go uświadamiam (z oporem...) że stereo, a KD to dwa różne światy + to że "wejście" musi mieć w odpowiedniej jakości, a nie jakieś szmiry z youtuba, jakieś radia internetowe (tuba.fm, itp.) czy mp3 z telefonu.

 

Generalnie to ogląda filmy ale 99% to z samej telewizji, 1% to jest właśnie np z komputera, czy dysku, no i słucha muzyki - głównie jean michael jarre, pink floyd, trochę gregorian i wszystko podobne co wpadnie do ucha. W jakich proporcjach? To mi jest ciężko ustawić, hmmm... 60/40% ?

 

IMO, ja bym pogonił jedno i postawił obok zestaw do samego stereo, ale weź to wbij do łba...

 

Dobrze słyszałem że marrantzy AV nie tak źle grają w stereo? Bo wczoraj podpiełem swoje Ushery v-602 i mu się podobało (źródło oczywiście w odpowiedniej jakości) więc może by zakupić fronty do stereo wpięte do tego marranza...? No nie wiem, ja już przy tym powoli wysiadam...

 

-------------------------------------------

 

Pytanie trochę z innej beczki, jak to aktualnie najlepiej spiąć wszystko do kupy? Mam:

TV Samsung Seria UE

Telewizja z multimedii z własnym dekoderem

Bose lifestyle V-20

Marrrantz sr5011

+ ewentualne źródła sygnału pchane do marrantza - usb, bluetooth, raido internetowe z marrantza, laptop (Tak to jest kretyńskie, wiem, ale nie ruszajmy tego tematu...)

 

I spięte jak na "schemacie" :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pytanie czy da się "prościej", trochę kabli mam, poza tym też często obraz na TV "miga", skacze, czasem zanika na sekundę jakby tracił sygnał, obstawiam że to może być problem pchania Video przez BOSE'a - mowa o zwykłej telewizji z dekodera. Oczywiście chwilowo pomijając problem NR 1, czyli nieszczęsny marrantz i brak kolumn do stereo.

Bo aktualnie żeby "korzystać" z marrantza to muszę zmieniać źródło w TV i Bose

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy da się "prościej"

 

Da się - sprzedać Bose w cholerę, kupić kolumny, podłączyć do Marantza :)

 

Mam SR5011 i jak dla mnie gra dobrze, ale nie jestem specem co to słuchał mnóstwa sprzętów, więc podeprę moje zdanie opiniami z internetu, że ten amplituner daje radę w stereo całkiem nieźle. Do dźwięku wielokanałowego też jest dobrym sprzętem - ma automatyczną kalibrację Audyssey, jest dość mocny w swojej klasie, jest na bieżąco z dekoderami dźwięku. Funkcje multimedialne ma również na czasie, Spotify, radia internetowe itp. działają jak należy.

 

Dobrze słyszałem że marrantzy AV nie tak źle grają w stereo? Bo wczoraj podpiełem swoje Ushery v-602 i mu się podobało (źródło oczywiście w odpowiedniej jakości) więc może by zakupić fronty do stereo wpięte do tego marranza...? No nie wiem, ja już przy tym powoli wysiadam...

 

Wg mnie to właśnie najlepsze wyjście - skoro już ma ten amplituner to bym go zostawił bo jest niezły, a jeśli ten wynalazek Bose można sprzedać z zyskiem to nie ma się co zastanawiać, tylko Bose pogonić a kupić fajne kolumny na front do Marantza i będzie git. A jak ojcu przyjdzie kiedyś ochota na "kino" to sobie przytarga jakieś kolejne wynalazki i będzie miał do czego podpiąć ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zróbmy tak... czyli zorganizujmy fronty do stereo, ale jakie? Tak w cenie powiedzmy do 3k PLN za parę. Jak najbardziej wchodzą w grę używane i najlepiej jakby były białe (bo wyleci za okno razem z kolumnami...), ew.czarne.

 

A temat KD i Bosea na razie spycham na boczny tor, z czasem się pomyśli co z tym "fantem".

 

Muzyka jak wspomniałem - Jarre, pink floyd, gregorian, czasem Budka Suflera, itp... pokój 4,5x4,5m2x2.6 (DxSxW)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zróbmy tak... czyli zorganizujmy fronty do stereo, ale jakie?

 

A z czym będą grać te kolumny, zostaje wtedy ten Marantz?

 

Temat Bose możesz odłożyć, ale najsensowniejszym wyjściem jest namawianie na sprzedaż tego wynalazku (najlepiej od razu, będzie kasa :)). Jeśli amplituner Marantza by został i dokupiłbyś fronty to potem bezboleśnie można to przecież rozbudować i będzie pełne "kino domowe" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz ojcu, by zmienił najpierw znajomego, później kolumny. Już pisałem i nadal utrzymuję, że Bose to gówno w papierku po czekoladzie- pierwsze wrażenie super, ale na dłuższą metę nie da się tego słuchać. Do tego na starcie cena co najmniej 3x przegięta. Jako używka już ujdzie, ale trzeba do tego mieć drewniane ucho. Wszystko to pod warunkiem, że ma się cały, kpl zestaw.

 

Przecież jak do tego Marantza podepnie sie normalne kolumny, będzie można uzyskać całkiem przyzwoity dźwięk, nawet dla muzyki w stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kolumny do marrantza (czy mam iść z tym do działu stereo?), na razie jako stereo i potem rozbudowa, a w między czasie będę dusił do pogonienia BOSE'a (ale to nie od razu).

 

I lepiej by szybko znalazł odpowiednie kolumny bo owy znajomy nagaduje mu już o kolumnach Bowers & Wilkins, też za 3000...ale euro...

 

EDIT, powiedzmy że mogę podbić budżet do 3,5k z takim +-500 za parę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kolumny do marrantza (czy mam iść z tym do działu stereo?), na razie jako stereo i potem rozbudowa, a w między czasie będę dusił do pogonienia BOSE'a (ale to nie od razu).

 

W dziale stereo na bank będą cię zaraz namawiać na wzmacniacz zintegrowany, albo jakieś w ogóle kosmiczne rozwiązania no bo przecież "amplituner w stereo nie zagra" :) Załóż nowy temat tutaj z pytaniem jakie kolumny do tego Marantza z myślą o późniejszej rozbudowie do pełnego zestawu KD.

 

I lepiej by szybko znalazł odpowiednie kolumny bo owy znajomy nagaduje mu już o kolumnach Bowers & Wilkins, też za 3000...ale euro...

 

Hehe na to kolega @porlick wyżej dał odpowiedź:

 

Powiedz ojcu, by zmienił najpierw znajomego

 

W sumie jeśli twój ojciec poważnie rozważałby kolumny w takim budżecie to bez urazy, ale to wymarzony klient dla jakiegoś naganiacza, wcisnąłby mu jakieś drogie gówno z wysoką marżą :)

 

Myślę że za 3000-4000zł kupisz fajną parę kolumn podłogowych na fronty, akurat klasowo pasującą do tego amplitunera. Osobiście szukałbym czegoś z wysoką skutecznością i z "wykopem" jakiejś firmy mającej dobrą prasę - łatwiej go na takie namówisz, pierwsze wrażenie będzie też dobre bo "efektowność" na pewno przykuje uwagę, a później w zestawie wielokanałowym będzie też dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I lepiej by szybko znalazł odpowiednie kolumny bo owy znajomy nagaduje mu już o kolumnach Bowers & Wilkins, też za 3000...ale euro...

 

EDIT, powiedzmy że mogę podbić budżet do 3,5k z takim +-500 za parę

I tak ich nie wykorzysta przy amplitunerze kina.

Obok masz już temat chyba o tym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.