Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz Pm7000 opamp


flagui

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

To mój pierwszy post na forum, bardzo proszę o wyrozumiałość.

 

Posiadam zmodyfikowany przez kolegę z forum - KrzysztofPL - wzmacniacz Marantz PM 7000. Wzmacniacz gra z CD Marantz 7300 i kolumnami Audio Physic Yara. Moje pytanie: Czy jestem w stanie wymianą opampa uzyskać dźwięk dźwięczniejszy z pełniejszą średnicą, mniej suchy? Obecnie wokale są nieco schowane i brakuje ogólnie wypełnienia. Jaki opamp polecalibyście?

Oczywiście zdaję sobie sprawę że wymiana kolumn załatwiłaby sprawę, jednak interesuje mnie czy wspomniane aspekty brzmienia mogę skorygować opampem?

 

Swoją drogą bardzo polecam modyfikację Pm7000, różnica w brzmieniu jest duża za przystępną cenę. KrzysztofPL opisuje swoją pracę w innym wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

No więc sam sobie odpowiem, może komuś się przyda. Zmiana opampa w sekcji przedwzmacniacza w tym Marantzu przynosi wyraźnie odczuwalną zmianę brzmienia. Z OPA2604 poprawiła się głębia sceny, dźwięk stał się bardziej naturalny i namacalny (względem OP275). Wiele jednak zależy od źródła. Moje spostrzeżenia dotyczą CD Marantz CD7300, natomiast z gramofonem i z OPA2604 było już misiowato. OPA 2134 nie polecam - jest za sucho. Warto sprawdzić OP275.

I jeszcze jedno. Nic nie zastąpi zmiany kolumn. Moje wnioski są takie że AP Yara nie pasują do Marantza. Zmieniłem kolumny na Tannoy XT 6F i to zestawienie w moim odczuciu zgrywa się bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zmienił się bas. Stał się głębszy i lepiej kontrolowany. Poprawie uległa głębia sceny, dźwięk ogólnie stał się "większy", masywniejszy, "gęstszy". Jeśli miałbym doradzać to za 500zł warto Marantza poddać tuningowi. Dodatkowym plusem jest opamp na podstawce - można samemu dobrać dźwięk który najbardziej nam odpowiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest poprawa, ale na ile - to zależy od reszty toru, pewnie w dużej mierze od źródła. Dla mnie PM7000 nigdy nie był misiowaty, no może trochę w basie, ale tu poprawę słychać wyraźnie po tuningu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamika, kontrola basu i zejście w tym wzmacniaczu da się poprawić ale akurat nie w preampie, modyfikacja mostków zasilających daje bardzo dobre efekty.

Dla mnie osobiście najlepiej ten wzmacniacz grał z całkowitym pominięciem przedwzmacniacza (w torze zostaje sam potencjometr). Dynamika może i mniejsza niż z preampem aktywnym ale naturalność i swoboda wybrzmień wiele lepsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki operton. Pisałem do Ciebie nawet priva w tej sprawie ale jakoś nie odpisałeś :)

Czytałem Twoje wpisy w temacie o tuningu tego modelu i właśnie się zastanawiam czy warto :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />Dynamika, kontrola basu i zejście w tym wzmacniaczu da się poprawić ale akurat nie w preampie, modyfikacja mostków zasilających daje bardzo dobre efekty.<br />
Na to to akurat ja wpadłem pierwszy na tym forum jeszcze w 2004 roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę pojawił się i szanowny McGyver :) Podejrzewałem że ten temat możne wywabić wilki z lasu ;)

Na to to akurat ja wpadłem pierwszy na tym forum jeszcze w 2004 roku.

Wiem, wiem czytałem temat od deski do deski.

Jako że stałem się posiadaczem takiego pieca tez do Ciebie pisałem PW w sprawie tuningu i niestety też cisza :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie lutownice w rękach trzymałem nie raz to nie czuje się na siłach na takie wyzwanie. Obawiam się że mogę więcej zaszkodzić niż poprawić. Nie mam odpowiedniego sprzętu i doświadczenia. Może wiesz kto w Krakowie lub okolicach mógłby zrobić taki tuning ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrSalieri,skontaktuj się z autorem wątku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Może się dogadacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Pan Krzysztof zrobi rozmawiałem z Nim telefonicznie. Pomyślałem że może znalazł by się ktoś bliżej. Odpadają wtedy koszty dostawy i ryzyko uszkodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak Pan Krzysztof zrobi rozmawiałem z Nim telefonicznie. Pomyślałem że może znalazł by się ktoś bliżej. Odpadają wtedy koszty dostawy i ryzyko uszkodzenia.

 

MrSalieri. Jestem bardzo zainteresowany czy modyfikacja twojego marantza doszła do skutku. mam 7200 i bardzo mocno sie nad tym zastanawiam.Gdybyś mógł podrzucić jakieś informacje na ten temat będe bardzo wdzięczny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei uważam że PM7000/68 gra tak jak kosztuje na rynku wtórnym, czyli poziom 600-900zł max. Apgrejd coś tam daje, sensowny trochę więcej ale nie jest w stanie się równać z dobrymi i używanymi wzmacniaczami za 2kzł typu amplifikator, baltlab, primare (np. A20 MKIII), Yba Audio Refinement Complete, Copland CSA8 itp. więc czy jest sens grzebać? Tak ale wydawać kasę na modyfikację u kogoś już zdecydowanie nie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za swojego pm 7200 dałem 1050. Była to cena jedna z wyższszych na olx ale dosłownie wygląda jakby przez 15 lat stał na półce nie dotykany. Jest srebrny i b.mi się podoba. Dziękuję za wasze porady. Nie mam gdzie odsłuchać poszczególnych klocków więc jesteście dużym źródłem wiedzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy. Mam prośbę . Jaki byście polecili CD marantza żeby pasował do PM 7200. Chciałbym żeby elementy pasowały do siebie. Myślę ze CD z czasem poddam także jakieś modyfikacji. Gdyby ktoś coś to będę wdzięczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.