Skocz do zawartości
IGNORED

jaki wzmacniacz do średnicy sony 570es czy yamaha ax700?


automoto95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję wzmacniacza który najlepiej sprawdzi się w tonach średnich (gra najbardziej średnim tonem) taki który gra z oddechem a basy ma wyraźne i je słychać a nie czuc zastanawiam sie który z tych spełnił by lepiej moje oczekiwania sony es570 czy yamaha ax700 lub jakies inne modele z tych serii? cena do 700zl pytanie skieruje do tych co juz mieli styczność z ww wzmakami i ew jakie kolumny do tych preferencji moga byc jakies altusy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie dla twoich preferencji lepiej wypadnie sony mimo że 570 jest niższy w

swojej serii od ax 700.Polecam go zestawić np z dali.Altusy odpuść na starcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję wzmacniacza który najlepiej sprawdzi się w tonach średnich (gra najbardziej średnim tonem) taki który gra z oddechem a basy ma wyraźne i je słychać a nie czuc zastanawiam sie który z tych spełnił by lepiej moje oczekiwania sony es570 czy yamaha ax700 lub jakies inne modele z tych serii? cena do 700zl pytanie skieruje do tych co juz mieli styczność z ww wzmakami i ew jakie kolumny do tych preferencji moga byc jakies altusy?

 

Yamaha A-720

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, którzy pisza rotel i yamaha powinni sie ugruść w język. To sa wzmacniacze typowo rockowe i nie mam na myśli tylko charki jak usmiech ale drive i dynamika. Dla vokalu popieram Sony lub Arcam. Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakim Arcamie piszesz, ale jak sluchalem alpha 10 z cd alpha 9 to wysokich tonow bylo zdecydowanie za duzo w porownaniu do srednich. Na dodate brzmienie bylo bardzo jasne i w efekcie koncowym troche natarczywe przez zbytnie wyeksponowanie wyzszej srednicy.

 

Kolega szuka tez kolumn, wiec pole manewru jest jeszcze w tym momencie dosyc spore.

Ja stawiam na Rotela i B&W. Ewentualnie Nad i B&W.

 

Altusow nigdy nie slyszalem, wiec nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Rotela pre z końcówką i przesiadłem się na Sony Es. Oba brzmienia zdecydowanie inne i oba bardzo ciekawe, oba mogą się podobać. Jednak z tego co piszesz Sony lepiej powinien się sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, którzy pisza rotel i yamaha powinni sie ugruść w język. To sa wzmacniacze typowo rockowe i nie mam na myśli tylko charki jak usmiech ale drive i dynamika. Dla vokalu popieram Sony lub Arcam. Pzdr

 

Kolego nie każda Yamaha jest taka sama. Owszem Yamahy z serii AX to ostrzejsze brzmienie i słabsza średnica, grają bardziej skrajami pasma. Yamaha z serii A to neutralne brzmienie z zaokrąglonymi skrajami pasma.

Poza tym, średnica będzie zależeć od kolumn w znacznej części również.

 

Sony 570ES miałem i średnicy tam nie było, a na pewno nie takiej jak bym oczekiwał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję wzmacniacza który najlepiej sprawdzi się w tonach średnich (gra najbardziej średnim tonem) taki który gra z oddechem a basy ma wyraźne i je słychać a nie czuc zastanawiam sie który z tych spełnił by lepiej moje oczekiwania sony es570 czy yamaha ax700 lub jakies inne modele z tych serii? cena do 700zl pytanie skieruje do tych co juz mieli styczność z ww wzmakami i ew jakie kolumny do tych preferencji moga byc jakies altusy?

Stawiam na Sonego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.