Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw do 5.000zł


Szymon Lewandowski

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim witam wszystkich na forum ;)

 

Otóż na przestrzeni przyszłych kilku miesięcy mam zamiar skompletować zestaw do ok. 5.000zł. Nie mam kompletnie nic poza komputerem, który póki co będzie głównym źródłem audio.

 

Pokój ma ok. 25m2

 

Muzyka, której z reguł słucham to damskie wokale: LP, Norah Jones, Katie Melua, ale przeplatam to czasem popowymi kawałkami (z tej racji zależałoby mi jednak na basie).

 

W tej kwocie chciałbym zawrzeć wzmacniacz + kolumny i okablowanie. Później dozbierać pieniążka i dokupić CD i rDAC.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Szymon

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Szymonie,

biorąc pod uwagę Twoje preferencje brzmieniowe oraz wielkość pomieszczenia odsłuchowego, z mojej strony zasugerowałbym zestaw, oparty na wzmacniaczu NAD C356BEE (http://q21.pl/nad-c356-bee.html) lub Xindak A-06 (http://q21.pl/xindak-a-06.html). Xindak jest na pewno skromniejszy pod względem mocy, oferuje y dynamicznie, szybko. W spokojniejszych gatunkach muzycznych Xindak będzie idealny, w mocniejszych, szybszych kawałkach trochę lepiej sprawdzi się NAD.

Kwestia kolumn - spójrz na bardzo ciekawą konstrukcję Audio Pro Black Diamond v3 (http://q21.pl/audio-pro-black-diamond-v3.html). To bardzo eleganckie (Czarny lakier piano) i mocne kolumny, gwarantujące dobrze wypełniony, dynamiczny dźwięk. To idealne połączenie z NAD, z którym uzyskamy spójny, równy i uniwersalny dźwięk. Drugą opcją jest polska konstrukcja Pylon Audio Opal 23 (http://q21.pl/pylon-audio-opal-23.html). To trochę spokojniejsze granie ze świetnym wypełnieniem. Na koniec STX Electrino 250 (http://q21.pl/stx-electrino-250.html), dynamiczne, mocne i szybko grające kolumny.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Została spora różnica między założonym budżetem, a Twoimi radami :)

To zamierzone działanie? Pewnie powyższe zestawy mnie zadowolą, tylko ciekawość bierze górę.

Pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja skromna porada. Zależy Ci na basie. Zainwestuj jak najwięcej z tej kwoty w kolumny, a za resztę kup na początek nawet używany wzmacniacz. Jest tego na aukcjach od metra. Nawet tu w zakładce sprzedam. Po pierwsze, kupno używanego wzmacniacza, wiąże się z mniejszym ryzykiem, że będzie to sprzęt jakiś zajechany. Dobrze gdyby miał zintegrowany DAC, lub na początek jakiś tani zewnętrzny DAC. Źródło już byś jakieś miał, bo DAC robi tu za źródło nie komputer. Teraz kolumny. Z opłakanego doświadczenia wiem, że kolumny z 13cm przetwornikami to jakieś nieporozumienie. Chyba, że chcesz słuchać kołysanek, a z Twojego postu wynika, że raczej nie. Miałem kolumny, które wg. sprzedawcy miały oferować dobry bas. Również zbudowanych na bazie 13cm głośniczków. Wiesz co zrobiłem, wyrzuciłem przez okno (żartuje, za dużo ludzi kręciło się pod oknem). Sprzedałem, 1300 złotyszy w p..... a kolumny nie miały nawet pół roku. Przemyśl to.

Życzę dobrego wyboru, żeby banan pojawił się na twarzy a nie łzy w oczach!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Cześć

Słucham tych pań itp. Na Usher v602 jest wybornie warunek mocny wzmacniacz, wydajny prądowo

25m to idealne warunki dla V602

Obecnie wystawiłem je na sprzedaż. Nie dlatego je polecam, szczerze to super kolumny

 

Przy tym budżecie nie kupuj nowych sprzętów bo możesz być rozczarowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

do propozycji q21 dopisałbym AA Phoebe 3 i Elac Debut z serii F z kolumn. Popieram pomysł skupienia się na jak najlepszych kolumnach (nawet za 3.500 -pamiętaj o negocjacjach) + używany wzmak do 1.500 zł, np. NAD, Audiolab, MF, Roksan Kandy.

 

Dopiero będziesz poznawał tą chorobę i lepiej nie inwestować na początku w nowy wzmacniacz, pewnie za jakiś czas i tak będziesz go zmieniał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Zapraszam do kontakt, forumowicze zawsze mogą liczyć na atrakcyjną ofertę cenową.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pamietaj, ze wlasnie wychodzi nowa seria nad c 3xx, wiec cena takiego c 356 powinna wynosic obecnie 1700zl po "rabatach" a nie jakies wydumane 2700zl... (no i w koncu! w nadach nie bedzie trzeszczacych od nowosci potencjometrow). Propozycje, ktore wyszukal Ci kolega Numik sa bardzo dobre. W ogloszeniach sa tez male podlogowki spendora, zerknij na nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja skromna porada. Zależy Ci na basie. Zainwestuj jak najwięcej z tej kwoty w kolumny, a za resztę kup na początek nawet używany wzmacniacz. Jest tego na aukcjach od metra. Nawet tu w zakładce sprzedam. Po pierwsze, kupno używanego wzmacniacza, wiąże się z mniejszym ryzykiem, że będzie to sprzęt jakiś zajechany. Dobrze gdyby miał zintegrowany DAC, lub na początek jakiś tani zewnętrzny DAC. Źródło już byś jakieś miał, bo DAC robi tu za źródło nie komputer. Teraz kolumny. Z opłakanego doświadczenia wiem, że kolumny z 13cm przetwornikami to jakieś nieporozumienie. Chyba, że chcesz słuchać kołysanek, a z Twojego postu wynika, że raczej nie. Miałem kolumny, które wg. sprzedawcy miały oferować dobry bas. Również zbudowanych na bazie 13cm głośniczków. Wiesz co zrobiłem, wyrzuciłem przez okno (żartuje, za dużo ludzi kręciło się pod oknem). Sprzedałem, 1300 złotyszy w p..... a kolumny nie miały nawet pół roku. Przemyśl to.

Życzę dobrego wyboru, żeby banan pojawił się na twarzy a nie łzy w oczach!

 

Popieram kolege w 100%

 

I pamietaj, ze wlasnie wychodzi nowa seria nad c 3xx, wiec cena takiego c 356 powinna wynosic obecnie 1700zl po "rabatach" a nie jakies wydumane 2700zl... (no i w koncu! w nadach nie bedzie trzeszczacych od nowosci potencjometrow). Propozycje, ktore wyszukal Ci kolega Numik sa bardzo dobre. W ogloszeniach sa tez male podlogowki spendora, zerknij na nie.

 

Skad takie info? Jakies zdjecia lub link?

 

Cześć

Słucham tych pań itp. Na Usher v602 jest wybornie warunek mocny wzmacniacz, wydajny prądowo

25m to idealne warunki dla V602

Obecnie wystawiłem je na sprzedaż. Nie dlatego je polecam, szczerze to super kolumny

 

Przy tym budżecie nie kupuj nowych sprzętów bo możesz być rozczarowany

 

Ile za v602?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki, zaraz zerkne.

 

Natomiast autorowi watku ja rowniez moge polecic kolumny marki Usher. Do niedawna sluchalem na X718 i bylem bardzo zadowolony, dlatego ponownie zainwestowalem w wyroby tej marki i kupilem Mini Dancer Two.

X718 graaja swietnie i ani mysle sie ich pozbywac, stoja teraz w sypialni i czekaja na nowy wzmacniacz o czym pisalem w innym watku.

Szczerze moge polecic Usher do repertuaru jakiego sluchasz, bo akurat bardzo dobrze sie w nim sprawdzaja.

Napewno nie bedziesz zawiedziony.

Mysle ze to 3000zl kupisz fajne uzywane Ushery a za pozostale 2000 wzmacniacz, ktory napewno spelni Twoje oczekiwania. W Nada bym sie nie pchal. Szukaj czegos od Primare.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Jesli szukał byś sprzętu nowego polecam dwa rozwiązania albo amplituner stereofoniczny coś pokroju Onkyo 8150 i wtedy do niego podłączyć komputer, wówczas odchodzi kwestia przyszłego dokupowania DACa lub czysty wzmacniacz np NAD 356 BEE, jednak tu wskazane szybsze nabycie zewnętrznego DAC'a lub wybranie modelu z DACiem w środku.

 

Co do kolumn proponuję rozejrzeć się pomiędzy ELACkiem Debut F6, Magnat Quantum 755 czy Tannoy XT6F.

 

Jeśli chciałbyś iść w sprzęt używany. To wspomniane u góry z linku Roksan oraz Musical sa warte nabycia.

 

Nie zgadzam się co do info że NAD 356 BEE powinien obecnie kosztować 1700 zł a nie wygórowane 2700. Gdyż do 3000 zł za nowy to obecnie najlepszy wzmacniacz. I bardziej spodziewał bym się tego że nowe modele będą po prostu drożej. Jeśli następcą 356 będzie C368 to zapewne będzie 40% droższy.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja do tej muzyki proponuję Ci Tannoy Revolution DC6T (cena ok. 2200-2500zł) lub SE jak Ci się uda tanio znaleźć a są takowe na al... i do tego Nad C356 BEE lub np Cambridge Audio Azur 651A (ma juz dac-a po usb nie jest to jakiś super klasy ale na początek starczy). W przypadku wybrania Nad-a dodatkowo do PC dokup sobie rDac-a i w budżecie się zmieścisz. A gwarantuje CI, że Tannoy do tej muzyki będą pasowały.

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dużo tego... Strasznie dziękuję! Podoba mi się Atoll in 100 (a raczej jego recenzje), ew. Roksan.

Co do kolumn nie mam pojęcia. Kojarzycie może jakiś salon, który umożliwia odsłuchy takich sprzętów w Bydgoszczy?

 

Edit:

Całość sprzętu raczej będzie używana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o budżecie do 5tys. i uważam, że nie będzie latał za sub. Mam sam Precision 6.2, miałem DC6T i DC6TSE i DC4T Signature i mam polecane wzmacniacze i mi basu nie brakuje na pewno nie do muzyki, a do Precision, żaden wzmacniacz z tej półki cenowej wg mnie nie pasuje. Ale co człowiek to inne odczucia.

 

Wzmacniacz trzeba dobierać do kolumn lub odwrotnie kolumny do wzmacniacza nie zawsze super oceniane produkty razem w połączeniu wykażą się odpowiednią synergią. Każdy sprzęt ma swoją specyfikę i wskazany odsłuch jak najbardziej. Ale budżet większy przeznaczyłbym na kolumny niż na wzmacniacz.

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o budżecie do 5tys. i uważam, że nie będzie latał za sub. Mam sam Precision 6.2, miałem DC6T i DC6TSE i DC4T Signature i mam polecane wzmacniacze i mi basu nie brakuje na pewno nie do muzyki, a do Precision, żaden wzmacniacz z tej półki cenowej wg mnie nie pasuje. Ale co człowiek to inne odczucia.

 

Wzmacniacz trzeba dobierać do kolumn lub odwrotnie kolumny do wzmacniacza nie zawsze super oceniane produkty razem w połączeniu wykażą się odpowiednią synergią. Każdy sprzęt ma swoją specyfikę i wskazany odsłuch jak najbardziej. Ale budżet większy przeznaczyłbym na kolumny niż na wzmacniacz.

Pozdrawiam,

 

A z jakim wzmacniaczem graja u ciebie Precision?

Ja uwazam, ze dc6t to cienizna. Sluchalem ich z paroma dosyc dobrymi wzmacniaczami i z niczym nie zablysnely. Ot takie plumkanie bez wyrazu.

Precision to juz inna bajka, szczegolnie za pieniadze za ktore mozna je teraz kupic. W Irlandii nowe kosztuja 1150e. Aczkolwiek i tak wole Usher.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie grają z CA 851A (ale to nie jest to co lubię), ale czekam właśnie na lampę w sobotę będę miał odsłuchy. Precision są jasne i muszą mieć wzmacniacz z dobrym wypełnieniem średnicy. Ale widzę, że skoro lubisz Usher to lubisz granie po jasnej stronie, ja wole neutralne lub ciemne. I tak to właśnie z nami ludźmi jest każdy ma swoje zdanie i dlatego jest ciekawie.

 

Odnośnie DC6T SE to mam odwrotnie zdanie, przesłuchałem kilka zestawów nowych i żaden w cenie do 4,5 tys. zł dla mnie nie grał lepiej niż DC6TSE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Ile za v602?

 

3300zł na gwarancji

Kojarzycie może jakiś salon, który umożliwia odsłuchy takich sprzętów w Bydgoszczy?

 

 

jeśli chodzi o Usher to raczej ich w Bydgoszczy nie posłuchasz

 

Co do wzmacniacza to stary Rotel ra980bx dynamiką i wydajnością prądową nie daje szans Atollowi 100se

http://allegro.pl/rotel-ra-980bx-i6524062667.html#thumb/1, to nie mój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3300zł na gwarancji

 

jeśli chodzi o Usher to raczej ich w Bydgoszczy nie posłuchasz

 

Co do wzmacniacza to stary Rotel ra980bx dynamiką i wydajnością prądową nie daje szans Atollowi 100se

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , to nie mój :)

 

Ja bym sie na miejscu Szymona nie zastanawial. Mysle, ze 3300 za v602 to dobra cena a i na wzmacniacz zostanie 2000. Zestaw do sluchania dziewczyn na bazie Ushera bedzie doskonaly.

 

Z jakim wzmakiem graja u Ciebie?

 

za w miarę dobrą lampę trzeba dać minimum 5tyś nowa i najlepiej wysoko skuteczne kolumny do niej

 

Wlasnie jestem na etapie poszukiwania lampy do x718, ale nie wiem czy nie zakonczy sie tranzystorem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą wszyscy tu są wyznawcami tranzystorów? Miałem kiedyś Yaqin Mc 10L + Heco Victa 300 i całkiem fajnie to grało.
Dlaczego sprzedałeś?
W sumie, to nawet bardziej zależy mi na używanym sprzęcie. Można w tej samej cenie skomponować lepszy zestaw.
5k to problematyczna kwota. Na szybko, Phoebe 3 + jakiś starszy MF o przyzwoitej mocy i będziesz przez jakiś czas szczęśliwy. Ja bym się jednak nie spieszył, zaliczał kolejne odsłuchy i zbierał dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad roku jestem posiadaczem Usherów, przesłuchałem u siebie jak i u ziomków multum kolumn i śmiało mogę polecić. Dla mnie za używki w kwocie do 3-4tys nic lepszego nie ma. I jak koledzy wcześniej pisali ten Roksan albo Musical z ogłoszeń wygląda fajnie, chociaż Roksana z Usherami nie miałem okazji usłyszeć, ale z MF tylko 5 grały pięknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Co to za wynalazek ten NAD BEE? Niezależnie, czy pytający o poradę, słucha metalu, klasyki, Jazzu, czy Disco Polo zawsze widzę m.in. propozycję owego NAD-a. Czy to jakiś przełomowy wzmacniacz, który charakteryzuje się świetnym stosunkiem jakości do ceny i jest tak uniwersalny, że świetnie zagra z pawie każdym ZG?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.