Skocz do zawartości
IGNORED

EL34B-STR TAD - czy warto ?


hatori77

Rekomendowane odpowiedzi

Wpis przeniesiony z innego tematu ...ale na gwałt szukam porady .Za co przepraszam .

 

Zamiast 6CA7-T II PSVANE Gold ( koszt kwadry ok 1500 zł ) zaproponowano mi wymianę na EL34B-STR firmy niemieckiej TAD ( kwadra ok 500 zł ) ...ponoć bardziej wytrzymałe niż uznane za "awaryjne" psvane . link do Psvane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Problem w tym ,że nie wiem jaki charakter dźwięku reprezentuje TAD .

Jaką sygnaturę dźwięku potrzebuję? . Trochę życia i świeżości tchnąć w kolumny, ale nie pozbawiając tego lampowego klimatu-nie lubię kliniki , szorstkości i dźwięku prosto w mordkę . Poprawa zejścia na niskich tonach i kontroli -choć trochę .

Psvane bardzo mi odpowiadają ....lecz jedna para 6CA7-T padła ( tańsza od gold -ok900 zł kwadra ).

Ktoś coś poradzi ...spróbować z EL34B-STR TAD czy zostać przy psvane ...może jakaś inna alternatywa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem juz o nich w watku o EL34. Mam je od ponad roku,niedawno mierzyl je Sonus Oliwa i trzymaja parametry,bardzo je pochwalil.

Co do brzmienia to petarda bez znamion oschlosci,kolorowa z lekkim ciepelkiem.Polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

TADy grają ciepło i wg. mnie dokładnie odwrotnie od tego czego szukasz

Jaką sygnaturę dźwięku potrzebuję? . Trochę życia i świeżości tchnąć w kolumny, ale nie pozbawiając tego lampowego klimatu-nie lubię kliniki , szorstkości i dźwięku prosto w mordkę . Poprawa zejścia na niskich tonach i kontroli -choć trochę .

Odnośnie awaryjności, to nie sądzę by były jakoś super trwałe, przecież to pomierzony i dobrze sparowany ale nadal rebrand shuangów najtańszych el34B.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim kolumnom potrzebne jest trochę turbo-doładowanie . Tannoy Precision 6.2 .

Czyli te EL-e to dźwięk za bardzo rozmydlony bez dynamiki , ładnej średnicy i słabej podstawie basowej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciwnie.Mialem przedtem NOS Valvo,przejrzyste,szybkie,niekrzykliwe.Jak pisalem TAD to petarda.Np LZ II brzmi na tym jakbg nagrana wczoraj...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi teraz zabiłeś ćwieka zildjian ....sądziłęm ,że te elki to mułki .

Słucham rocka ....i wykop wskazany ...ale lubię trochę -w ramach rozsądku lampowego klimatu .... klimaty klasyczne czasami się posłucha i ...wokale damskie -także ...

Najbardziej moje kolumny cierpią na zejściu i kontroli w basie ....czy el-e tad trochę mogą to poprawić ?

Tak 10 -15 % wystarczy :-)

Fakt lepiej wydać te 500 zł niż 1450 na psvane -----tylko czy warto ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nie znam psvane a i nigdy nie dalbym tyle na lampy

zwłaszcza że za 500zł można kupić już chociażby RFT które biją na głowę TADy zarówno pod względem dżwieku jak i wytrzymałości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takze mialem i nie potwierdzam,wiekszy fun z TAD.Poza tym,na znanych i godnych zaufania serwisach nie znajduje kwartetu NOS RFT za 5 setek....,min 1000

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Takze mialem i nie potwierdzam,wiekszy fun z TAD.Poza tym,na znanych i godnych zaufania serwisach nie znajduje kwartetu NOS RFT za 5 setek....,min 1000

no a ja jak próbowałem sprzedać za 500zł kwadrę o emisji 90% to tylko oferty po 300-350zł na PW szły i w koncu włozyłem do szafki i leżą i gniją...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w zapasie 3 kwadry, aczkolwiek te ktora mam we wzmacniaczu graja od 18 miesiecy, swietny dzwiek i na dodatek niesmiertelne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Kupuje tylko NEW Old Stock

ja też tak myślałem, do momentu aż zacząłem mieć dostęp do miernika lamp ;-)

Sam jestem fanem lampek z epoki, ale jak myślisz że z popularnych lampek audio typu EL34, eccXX itd. dorwiesz coś całkiem nowego, to raczej znaczy, że żyjesz w nieświadomości. Na początku gdy zaczłąme mierzyć kupionmyślałem, że to polscy handlarze kantują i po którymś zakupie stwierdziłem, że dość już mam od naszych rodzimych kanciarzy i teraz zamwiama już lampki tylko od handlarzy z USA, UK gdzie panuje wyższa kultura handlu. I znów dupa, pomimo tyściecy pozytywnych komentarzy na ebay, polecania sprzedawcy na DIYaudio.com, podaniu niby dokładnych pomiarów tych konkretnych egzemplarzy no i ceny o 50% wyższej niż "nie sprawdzony" handlarz lampki przyjeżdzały w róznym stanie. Fakt że zwykle były sparowane, to pomimo że miały być NOSy w rzeczywistości miały od 70-90% emisji. A prawdziwy NOS (nigdy nie używany) zawsze powinien mieć sporo ponad 100%.

Tylko czemu tu się dziwić jak tych lamp z roku na rok tych lamp jest coraz mniej, a zapotrzebowanie coraz większe.. A tu co chwile ktoś NOSy wystawia - ciekawe skąd Ci handlarze mają nieprzebrane ilości tych NOSów, akurat takich rodzajów jak potrzebują audiofile ;-)

Ostatnio pożyczyłem moją kwadrę znajomemu żeby sobie posłuchał 2 tygodnie, napalił się na RFTtyle że nie chcaił używanych 90% i kupiły NOSy z allegro. Po zamontowaniu NOSów trzeba było podkręcić potek biasu 25% by osiągnąć te same warunki pracy - takie to NOSy teraz są ;-)

A tak z innej beczki, sam mam w sypialni niemieckie radio lampowe z lat 50tych, które dostałem od dziadka. Prawdopodobnie nigdy nie miało zmienianych lamp, a na 100% od lat 70tych od kiedy był w posiadaniu dziadka. Używany był przez kilka dekad do momentu kiedy trzeba było go nastroić, leżał ileś lat w piwnicy a następnie ja go sobie wziąłem i podpiłem pod niego zewnętrzny tuner radiowy. Po trzech latach słuchania jeszcze u mnie pomierzyłem lampy i okazało się że emisja ponad 70%... Także lampy są znacznie bardziej żywotne niż nam się wydaje, pod warunkiem, że nie są to chinskie badziewia z obecnej produkcji i pracują w układach które nie są spawarkami typu jakin itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja spawarka gra codziennie i ten sam kpl jest od 18 miesiecy, jak na razie zadnych oznak przedemerytalnych. Takze bylbym oszczedny w wyglaszaniu krytycznych wyrokow, na dodatek nic sie nie pali, nic nie smierdzi i gra przyzwoicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plastik1989 a co ty masz do yaqin-ów , to trauma jakaś ?

 

Yaqin nie podoba się nie kupuj. Chcesz się podzielić jakimiś wiadomościami załóż stosowny wątek. Ale bzdur publicznie nie wygaduj.

 

Potwierdzę jeszcze ja , mam janka co najmniej od 5 lat , nic się nie popsuło , nie spaliło , nie poraził mnie prądem , i gra codziennie po 10 godzin non-stop.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

plastik1989 a co ty masz do yaqin-ów , to trauma jakaś ?

 

Yaqin nie podoba się nie kupuj. Chcesz się podzielić jakimiś wiadomościami załóż stosowny wątek. Ale bzdur publicznie nie wygaduj.

 

Potwierdzę jeszcze ja , mam janka co najmniej od 5 lat , nic się nie popsuło , nie spaliło , nie poraził mnie prądem , i gra codziennie po 10 godzin non-stop.

To mam do jakinow ze sam miałem, przerobiłem kilka tych wzmacniaczy zarówno sobie jak i znajomym, znam sie na podstawach elektroniki i wiem z jakimi bolączkami borykają sie tr urządzenia. Po prostu pisze o rzeczach na których sie znam i z którymi miałem osobiście doczynienia. Cieżko mi wprawdzie odpowiadać na argumenty ze lampy są w dobrym stanie bo nic nie buczy Ani nie śmierdzi - nawet zarżnięta lampa z 50% emisja po wpięciu do wzmacniacza zagra i będzie grać znacznie dłużej niż 18 miesięcy. A co do jakinow wiele z egzemplarzy chociażby mc10l miało ustawione napięcia żarzenia na 7V i więcej - wzmacniacz gra bez problemu, nic nie buczy ani nie śmierdzi ale lampy zużywają sie kilkunastokrotnie szybciej. Można to zmienić kosztem kilku złotych i 10 minut lutowania tylko trzeba wiedzieć jak. Dalej, słynny mc10l nie ma opóźniania zasilania anodowego co znów drastycznie skraca żywotność lamp mocy.

 

Tak jak pisałem wyżej, sam mam 60 letnie radio lampowe z nigdy nie zmienianymi lampami, ale wytrzymały tak długo dlatego ze są w urządzeniu zaprojektowanym zgodnie ze sztuka, czego nie można powiedzieć o jakinach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie... , trafo na ile było 230 czy 220v ? . Trzeba czytać specyfikacje i myśleć.

Poza tym jak wół zresztą jest napisane " zasilanie +|- 10% . także i te 7v zamiast 6.3 do dla lamp betka. A prąd w gniazdku ktoś zmierzył zanim zaczął w janku grzebać ? . Nie prościej stary autotransformator było kupić. A jak prąd znowu w gniazdku skoczy , to co wtedy?

 

Z resztą temat jest nie o tym . Popytaj na triodzie.

 

Z ciekawości pomierz napięcia w swoim radyjku dziadkowym i sprawdź z jakimi tam napięciami lampy pracują. To ci się wyjaśni czemu tak długo pracują.

 

Nie demonizujmy też wpływu lamp mocy na brzmienie , różnica jest nie wielka w obrębie tego samego typu lamp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Panie... , trafo na ile było 230 czy 220v ? . Trzeba czytać specyfikacje i myśleć.

Poza tym jak wół zresztą jest napisane " zasilanie +|- 10% . także i te 7v zamiast 6.3 do dla lamp betka. A prąd w gniazdku ktoś zmierzył zanim zaczął w janku grzebać ? . Nie prościej stary autotransformator było kupić. A jak prąd znowu w gniazdku skoczy , to co wtedy?

 

Z resztą temat jest nie o tym . Popytaj na triodzie.

 

Z ciekawości pomierz napięcia w swoim radyjku dziadkowym i sprawdź z jakimi tam napięciami lampy pracują. To ci się wyjaśni czemu tak długo pracują.

 

Nie demonizujmy też wpływu lamp mocy na brzmienie , różnica jest nie wielka w obrębie tego samego typu lamp.

 

 

Po pierwsze żaden tam ze mnie Pan ;-)

 

Po drugie trafo było na 240V. Zresztą w nie wiedziałem jeszcze ani jednego jakina który mialby inne trafo niż 240/110V. Zresztą jeśli w trzech róznych jakinach wszsytkie napięcia są bardzo podobne z wyjątkiem żarzenia

gdzie w jednym jest 6,9V w drugim 7,0V, a w trzecim 7,2V to jak byk widać że po prostu nikt tam napięcia żarzenia nie ustawia (leci prosto z trafa bez żadnego rezystora).

 

Po trzecie prądu w sieci nie mierzyłem, ale zrewanżuję się tą samą radą co kolega i odeślę na triodę.

 

Po czwarte niepięcie w moim gniazdku przez ostatnie kilka lat zawsze mieściło się w przedziale 235-240V. Wg. mnie zamontowanie starego autotrafa nie jest trafnym pomysłem. Wstawienie rezystorów to koszt 2zł i przy ustawieniu na równe 6,3V nawet przy skokach napięcia w sieci zmieścimy się zawsze w widełkach 6,1-6,6V. Natomiast autotrafo to jakieś 300zł, tańsze będą brumić, grzać się itp. Waży to z 5kg zajmuje tyle miejsca co pół jakina. Więc gdzie zalety? Zresztą przecież nikt przed włączeniem wzmacniacza nie mierzy napięcia w gniazdku i koryguje na autotrafie... Inna sprawa, że robiłem odsłuchy urządzeń USA 110V przez autotrafo i przez drugie trafo na 240V i wniosek wyciągnąłem taki, że jakość autotrafa również ma wpływ na dźwiek.

 

Po piąte, nie widziałem w życiu ani jednego datasheeta lamp el34/6ca7 w którym jako maksymalne dopuszone napięcie żarzenia mieści się w większych widełkach niż 6,1V - 6,6V. Ta lampa ciągnie 1,5A na żarzenie i każde 0,1V ma na prawdę duże znaczenie. Proszę więc pokazać jakikolwiek datasheet, opracowanie w którym producent dopuszcza żarzenie 7V w normlanych warunkach pracy lampy, bo wg. mnie pisanie takich rzeczy to wprowadzanie ludzi w błąd wynikające z niewiedzy.

 

Po szóste różnice w brzmieniu lamp mocy są znacznie mniejsze niż w przypadku lamp sterujących, ale i tak są na tyle duże, że ja osobiście nie wyobrażam sobie zostać przy np. chinskich el34.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozmowa zeszla na temat spawarek a powinna sie toczyc na okolo el34, i jaki by to nie byl wzmacniacz to el34 RFT jest lepszym wyborem niz jakakolwiek el34 nowej prod. Wydaje mi sie, ze wszyscy co do tego nie mamy watpliwosci a prowadzimy niepotrzebny dyskurs na temat slabej nakosci spawarek, a faktem tez jest to iz yaqin bez pewnych modyfikacji to taki sobie wzmacniacz, ale nie wielkim nakladem prac i kosztow moze nas cieszyc,

Co z reszta w moim przypadku czyni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem i dla tego je mam , po ok roku grania po 10h dziennie bias taki sam.

Co ludzie tu piszą , a co piszą na forach pro - to dwie skrajne opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się wątek rozwinął .

Pewnie to i dobrze ....lampy od zawsze intrygowały choć niektórzy już im wróżą rychły koniec .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.