Skocz do zawartości
IGNORED

Prośba o porady dotyczące optymalizacji akustyki w pokoju


DelphiX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ustawiłem moje ścinki w taki sposób i jest trochę poprawy, jeżeli chodzi o czytelność i głębie sceny.

Są to dwie warstwy po 5 cm. Oddalone od kamienia o jakieś 10 - 15 cm. Wnioskuję początek tłumienia na podstawie ch-ki

z noty katalogowej w przedziale 200 - 250 Hz (przy grubości 2x5cm). - na zdjęciu nie ma na górnych płytach podwójnej warstwy .

@Zbig

Nie mam pojęcia ile to kosztuje. Dostałem "odpady" od znajomego :-)

Delfix fajna ta pianka i na pewno dziala, ale niskiego srodka i basu ni cholere nie zlapiesz. Basf podaje 9-10 kg/m3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miewam czasem wątpliwości przy używaniu tej konstrukcji

 

Twoje wątpliwości nie są bezpodstawne. Jak wyczytasz w artykule, który przytoczyłeś, "ów" to zaimek wskazujący używany z rzeczownikiem - podobnie jak "ten". Zaimek taki podlega odmianie przez przypadki i liczby. Zatem nie "na ów płyteczkach" i "ów płyty", tylko "na owych płyteczkach" i "owe płyty". Forma "ów" jest wyłącznie w mianowniku liczby pojedynczej w odniesieniu do rodzaju męskiego. A jeśli masz wątpliwości to zamiast "ów" użyj "ten", nie będzie problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam miejsce odsluchowe blisko tylnej sciany to co najlepiej tam zamontowac?

Kanapa jest przysunieta pod sciane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jak mam miejsce odsluchowe blisko tylnej sciany to co najlepiej tam zamontowac?

Kanapa jest przysunieta pod sciane.

Nic. Jeżeli siedzisz typowo po angielsku, czyli z głową blisko ściany, to mózg nie rozróżnia sygnału odbitego zza głowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nic. Jeżeli siedzisz typowo po angielsku, czyli z głową blisko ściany, to mózg nie rozróżnia sygnału odbitego zza głowy.

 

Jestes pewien? Bo myslalem, zeby na bokach walnac dyfuzory, za kolumnami szafaka bedzie z plytami-musi starczyc poki co. A za glowa wlasnie zastanawialem sie na czyms absorbujacym... Siedze "po angielsku" tak jak napisales :)

 

Wydaje mi sie, ze taka pozycja wlasnie poteguje szczegolnie niskie czestotliwosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jestes pewien? Bo myslalem, zeby na bokach walnac dyfuzory, za kolumnami szafaka bedzie z plytami-musi starczyc poki co. A za glowa wlasnie zastanawialem sie na czyms absorbujacym... Siedze "po angielsku" tak jak napisales :)Wydaje mi sie, ze taka pozycja wlasnie poteguje szczegolnie niskie czestotliwosci.

 

Oczywiście że po bokach - w miejscu pierwszych odbić - mam sofy i miękkie poduchy.

Ale z tyłu nic i akurat u mnie w Szkocji sprawdza się klasyczne angielskie ustawienie :)

 

Poza tym, basu za głową nie wytłumisz i po stłumieniu góry będzie go jeszcze więcej.

 

e188f8e7f20fae0957b7b1321b07c7b8.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Oczywiście że po bokach - w miejscu pierwszych odbić - mam sofy i miękkie poduchy.

Ale z tyłu nic i akurat u mnie w Szkocji sprawdza się klasyczne angielskie ustawienie :)

 

Poza tym, basu za głową nie wytłumisz i po stłumieniu góry będzie go jeszcze więcej.

 

e188f8e7f20fae0957b7b1321b07c7b8.jpg

 

Musze sprobowac...dzieki. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.