Skocz do zawartości
IGNORED

Projektor do 7 tysi. Nowy czy używany?


Rafał35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,prawdopodobnie za około 2,5 tygodnia zakupię w końcu projektor,amplituner i ekran ramowy.Przez długi czas moim faworytem był wśród projektorów LG PF1000U.

Projektor będzie mi służył do oglądania meczy,filmów z nc+ i będzie robił po prostu za tv.Po obejrzeniu recenzji tego LG-a na youtube spodobała mi się jego prostota,stawiasz przy ścianie

odpalasz i nie martwisz się ,że zaraz lampa będzie do wymiany.Jednak po konsultacjach z róznymi sklepami,panowie sprzedawcy powiedzieli niektórzy wprost,że to bardzo słaby projektor w

jakości oglądania filmów.Kazali mi skierować oczy na Panasonic PT-AT6000E.Po obejrzeniu porównania na youtube tego panasa z epsonem EH-TW6600 stwierdzam jednak ,że panas nie ma

wejścia usb,mhl-a a wymiana lampy i modułu na orginał to ponad 1600 zł, gdzie w epsonie prawie 500 zł.Potem zadzwoniłem do jednego ze sklepów w warszawie i pan powiedział,że takie

porównania należy traktować z dużym dystansem bo mogą po prostu oszukiwać i naciągać ludzi.

Panowie za około 2 tygodnie jadę na prezentację gdzieś by zobaczyć na żywo tego panasa,LG-ka.Miał ktoś do czynienia z tymi projektorami by podpowiedzieć coś?A może iść w używany jakiś np:

sony.Nie ma dla mnie znaczenia czy to będzie dlp,lcd led itd.Nie chciałbym przekraczać kwoty 7 tysi. zł i może podpowie ktoś coś jaki projektor jeszcze obejrzeć na żywo jak już pojadę na

tą prezentację i na co zwrócić uwagę by potem nie żałować.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
ewentualnie jeśli preferujesz nowy to za tą kasę coś technologii DLP też znajdziesz i też będziesz zadowolony

....Tylko niech Kolega ,założyciel tematu, sprawdzi organoleptycznie czy nie jest za bardzo uczulony na tęcze. ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę sprawdzę Yodas,już nie mogę się doczekać jak pojadę i na żywo w końcu obejrzę te projektory bo jak narazie to oglądam tylko setki filmów na youtube:-) Yodas a ty gdzie byłeś na prezentacji i skąd wziąłeś tego swojego soniaka?Jeśli przyjdzie do wymiany modułu i lampy to ile to kosztuje w soniakach panowie ?

Nie pozbywa się ktoś czasami kina i jakiegoś projka fajnego i nie zajechanego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie u mnie już ponad 1000 wyświetlone i jak dla mnie obraz bez zmian, chyba że na granicy której nie widzę. Może jakbym włączył nówke lampę obok to by było widać a tak to obraz bez zastrzeżeń. Szczególnie że używam tylko w trybie Eco co przejawia się na mniejszym zużyciu lampy a ma wg. producenta żywotność 5000h wiec jeszcze duża przed nią. .. ;-)

Odnośnie kosztów lampy to z tego co się orienowalem to cena lampy z ori modułem 1200-1500zł. Wiec koszt kupna lampy w stosunku do nowego proja moim zdaniem bardzo mały. . :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w trybie Normal lampa powinna wytrzymać około 2000-2500 godzin. Ja już też 1000 przekroczyłem i to w trybie Normal i nie ma najmniejszego problemu jak na razie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by wychodziło taniej niż do panasa i to o wiele.Koszt sony to ponad 10k a panasa 6k gdzie u japońców 1300zł moduł +lampa a w tym drugim 1600+ LOL ostro :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzialem na zywca tych projkow, ale wydaje mi sie, ze nowy sony hw45 ,ktorego mozna kupic ponizej 10k powinien byc duzo lepszy od kilkuletniego lcd panasa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie widzialem na zywca tych projkow, ale wydaje mi sie, ze nowy sony hw45 ,ktorego mozna kupic ponizej 10k powinien byc duzo lepszy od kilkuletniego lcd panasa.

Sama technologia LCOS bije na łeb LCD i to pod każdym względem. ... nie ma co porównywać bo to niesprawiedliwe... :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to aby nie ten panas o którym piszę w temacie?powiem szczerze to na youtube naprawdę mało się różnią wyświetlaniem,jak dla mnie laika to obraz mają porównywalny i jakby mi dawali za darmo któryś z tych projektorów to wziąłbym sony

tylko z powodu tańszej ekspoloatacji póżniej.Możliwe,że na żywo będą większe różnice:-)to tylko takie moje dywagacje .PPP

Ciekaw jestem jeszcze jednego,ano mianowicie kolega mi tu z forum pisze,że w większości projektorów trzeba zacząć myśleć o wymianie lampy po około 2500 godzin.Jest tu na forum ktoś ,kto ma jakiś większy przebieg niż 1000 godzin?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz kupić używkę w granicach 7k. zł. Dobra rada: rusz 4 literki i jedź osobiście odebrać.

Żadnych panów z adhd z firm "paczkarskich"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj jeszcze o hałasie. HW45 w trybie eco jest tak cichy, że bardziej słychać obracającą się płytę w napędzie BR. W trybie normal jest niewiele głośniej.

 

Wysłano z Commodore 64

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Panasonic to 22dB. Więc też cisza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Maszyna wciąż znakomita.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mu dolega - temu dżejwisu?

 

Kompletnie nic , stan sklepowy. Gwarancja do lutego , kalibrowany pod dwa ekrany .

Adeo Reference Grey i Magicscreen z eeColor Lut Box.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, no pewnie dobry ci on jest ten JVC, głosy takie chodzą. Ja się podpiąłem pod temat, bo mnie się ten Panasonic podoba, znaczy po głowie chodzi. Staniał znacznie. A JVC w stanie sklepowym jeszcze trochę na gwarancji w dobrej cenie do przejęcia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj panasonica ptae6000 do JVC i sony bo to nie ten poziom. Panasonic poległ prawi pod każdym względem, na obecną chwilę ten projektor to porażka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoki inpug lag, brak ostrości w dynamicznych scenach, slabsza czerń itd. Gdy go włączyłem i porownywalem z sony 40 i 55 oraz JVC X30 to tak jakbym włączył jakiś projektor budżetowy i zniżýł się z poziomu bardzo dobrej jakości obrazu do kilka klas niżej. Totalna porażka, gdybym nie widzi go i nieporównywał go z innymi projektora mi a jedynie opierał się na opiniach w internecie to bym w ciemno mógł go od razu kupić. Ale jak włączyłem i porównałem z konkurencją czar prysł. .. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.