Skocz do zawartości
IGNORED

Harman Kardon HD970 - prośba o sprawdzenie zachowania odtwarzacza


yayacek

Rekomendowane odpowiedzi

Przypadkiem wpadł mi w ręce odtwarzacz Harman Kardon HD970.

Odtwarzacz coaxialem podpiąłem do zewnętrznego przetwornika D/A.

Wkładam zwykłą płytę (oryginał) CD do odtwarzacza.

Włączam PLAY

Na wyświetlaczu w przetworniku pokazuje się info, że sygnał z Harmana wychodzi po cyfrze z próbkowaniem 48kHz

 

O co tu chodzi??!!

W życiu się z takim czymś nie spotkałem. Nawet tanie DVD odtwarzając zwykła płytę CD wypluwa po cyfrze 44.1Khz.

 

I teraz prośba do osób posiadających odtwarzacz Harman Kardon HD970 i przetwornik z detekcją graficzną wchodzącego próbkowania.

Proszę o sprawdzenie, czy powyższe zachowanie występuje w Waszych Harmanach.

Nie wiem czy mam grzebany model (jeśli grzebany to przez wysokiej klasy majstra) czy też Harman zastosował sztuczkę resamplowania sygnału na wyjściu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno go mialem i z sentymentem wspominam, bo po sprzedazy dowiedzialem sie od zadowolonego kolegi, ze posiada przetwornik DAC o czym pojecia nie mialem, a lat to bylo temu sporo-taki paradox.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Na wyświetlaczu w przetworniku pokazuje się info, że sygnał z Harmana wychodzi po cyfrze z próbkowaniem 48kHz

 

O co tu chodzi??!!

Nie masz innego przetwornika pod ręką w celu sprawdzenia?

 

Ja bym stawiał na błędne rozpoznawanie częstotliwości próbkowania - dawno temu mój DAC Denona też tak reagował na niektóre urządzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ba, mam sześć przetworników z czego trzy takie same.

Każdy przetwornik informuje mnie, że sygnał wychodzący z digital out z odtwarzacza CD Harman Kardon wychodzi z próbkowaniem 48kHz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe.

 

A próbowałeś odtworzyć płytę audio z sygnałem DTS-WAV?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe.

 

A próbowałeś odtworzyć płytę audio z sygnałem DTS-WAV?

 

Jedyne próbki jakie mam z sygnałem DTS-WAV to próbki 24 bit, więc CD z takich sampli nie utworzę.

 

----------

 

Nie wierzę, że posiadam tak mało spotykany odtwarzacz CD.

Czyżby nikt z forumowiczów nie posiadał tego Harmana? Przecież to popularny klocek. Wystarczy włożyć płytę CD i sprawdzić jaka częstotliwość próbkowania wyświetla się na podpiętym pod odtwarzacz zewnętrznym DACu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jedyne próbki jakie mam z sygnałem DTS-WAV to próbki 24 bit, więc CD z takich sampli nie utworzę.

W załączniku masz co trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

W załączniku masz co trzeba.

 

Dzięki za zaangażowanie.

Nie wiedziałem, że mam/miałem tak rzadki model odtwarzacza. Nikt jak widać na forum go nie ma i nie jest w stanie sprawdzić tak prostej funkcji.

 

Poddałem się, odtwarzacz oddałem do utylizacji w MediaMarkt. Stwierdziłem, że moje zdrowie psychiczne jest ważniejsze i całkowicie odechciało mi się dumać nad zasadą działania tego Harmana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nikt jak widać na forum go nie ma i nie jest w stanie sprawdzić tak prostej funkcji.

Dzięki temu plikowi sam mogłeś sprawdzić tę funkcję.

 

Szkoda, że tego nie zrobiłeś, bo bardzo byłem ciekaw wyniku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.