Skocz do zawartości
IGNORED

PARADIGM MONITOR 9v7 + NAD C326 BEE = METAL


Parabellum

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM I POZDRAWIAM WSZYSTKICH NA FORUM !!!

 

 

Przymierzam sie do zakupu sprzętu grającego do mojego pomieszczenia 20m2 i przypadł mi do gustu wyżej wymieniony zestaw, kierowałem się głównie opiniami, ponieważ nie mam wolnego czasu, aby pojechać na odsłuch danego sprzętu. Gatunek muzyczny jaki będzie odsłuchiwany to głównie Metal i Rock.

Przedział finansowy przeznaczony na sprzęt to: 3500zł na głośniki i 1500zł na wzmacniacz 1000zł używka

Naczytałem sie trochę pozytywnych opinii na temat tych głośników i wzmacniacza, dlatego chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej tutaj na temat tego sprzętu,czy warto za tą cenę ? Może ktoś ma ten sprzęt i się wypowie ?

 

Dosyć ciekawa opinia na temat tego wzmacniacza do odsłuchiwania Metalu :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Miałem Paradigmy 9 v.7, podobno stworzone do rocka, moje pierwsze kolumny, wtedy był zachwyt. Dziś bym ich nie tknął, owszem - grają energetycznie, metalicznie, skrajami...ale właśnie aż za bardzo i wychodzi jakby karykatura lekko. Wg mnie rock właśnie lepiej brzmi lekko ocieplony, przynajmniej na dłuższą metę.

 

Nad chyba ok, w tej cenie jeszcze Audiolab 8000s sobie radzi, jakbyś jakiegoś Atolla znalazł też byłoby fajnie. Kolumny? Phonar, Epos, Elac, Focal to tylko przykłady. A jeśli nie posłuchasz i kupisz to co Ci napiszemy to Ty będziesz się z tym ewentualnie męczył. Jeśli Paradigmy to może Roksan Kandy, łagodzi je trochę, umuzykalnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Moim zdaniem także bardzo dobra konfiguracja, może ewentualnie warto byłoby pomyśleć o wyższym modelu wzmacniacza NAD C356 BEE (http://q21.pl/nad-c356-bee.html), z kolumn natomiast dobrą alternatywą jest Dynavoice DF-6 (http://q21.pl/dynavoice-definition-df-6.html).

 

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem Klipsch rf62 II. Głownie z myślą o metalu. Dzisiaj do słuchaniu metalu z NADem kupił bym Monitor Audio Bronze. Broń Boże Silvery. Jako druga opcja i bardziej prawdopodobna budował bym zestaw na Elac FS77 i Rotelu ra12. Ewentualnie Polk Audio RTi z czymś co ich nie zamuli ani nie rozjaśni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam Nad 326 bee i Klipsch R26f na 20m. Jak dla mnie Rock , Metal gra na takim zestawieniu bardzo dobrze. Jest energia, szybość, duża dawka mocy. Gitary i perkusja brzmią rewelacyjnie, wokale też niczego sobie ;) Polecam odsłuchać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bardzo dobry zestaw, bedzie mieso i rytm

Jeżeli lubisz duże trzęsienia ziemi to gorąco polecam.Sąsiedzi powinni się już pakować....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie !

Dziękuje za przeczytanie posta i odpowiedzi

 

Przemyślałem wasze sugeste, ale przeglądałem i poczytałem jeszcze co nieco internety i znalazłem jeszcze coś takiego, co o tym sądzicie, nadaje się to do słuchania ostrego metalu i rocka, jak się to ma do paradigm monitor 9v7 ?

 

Dość ciekawe używane kolumny FOCAL CHORUS 816v

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parabellum no to nieco inne granie focal też eksponuje skraje pasma, ale gra bardziej stabilnie mniej żywiołowo od klipscha i paradigm. Bas jest też miekszy.

 

Pozdrawiam

 

No więc właśnie. Polecam ci nabyć najprostszy dac i podłączyć komputer pod to. System nie zagra jak powinien przy takim połączeniu. A odbiornik BT kuo najtańszy bo i tak różnica będzie znikoma.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.