Jump to content
IGNORED

Dlaczego nikt nie zajmuje się dystrybucją igieł do AT95EX?


thd

Recommended Posts

Nie ma problemu z kupieniem igły ATN 95 E do wkładki AT95 E, ale lepszą igłą jest ATN 95 EX, która pasuje do AT95E, a oryginalnie jest igłą do wkładki AT95EX. Ktoś kto chce mieć tą lepszą igłę we wkładce AT95E musi ją sobie ściągnąć zza granicy albo kupić wkładkę AT100E, która ma taką samą generalnie igłę jaką jest ATN95EX.

 

Problem dla mnie to ściąganie igły zza granicy. Zamiast wymienić igłę do AT95E, którą mam na nową i lepszą, bo przyszedł na to czas mogę kupić tylko ATN95E, a nie chcę, bo jest lepsza. Nie chcę też kupować nowej wkładki AT100E.

 

Naprawdę nikt w Polsce, poza mną nie używa wkładki AT95E i chce lepszą igłę?

Link to comment
Share on other sites

Znając ceny igieł może taniej będzie kupić nową wkładkę. AT95EX

No nie bardzo. Ta wkładka ponoć jest specjalnie zrobiona go gramofonu at-lp5. Dedykowana, panie tego. Ale igły już nie są dedykowane i można kupić, ale nie w Polsce. Ciekawe co z ludźmi, co kupili at-lp5 i będą chcieli wymieniać igły. Też mają kupować na E-baju? Przecież to jaja są.

Link to comment
Share on other sites

A co koledzy tacy uszczypliwi ? At 95 to całkiem fajna wkładka w swojej cenie - proszę dać przykład lepszej :-) . Jak np. wkładka At 120 była w cenie koło 350 zł to się wszyscy o nią zabijali a teraz przy nowej cenie cisza ... Nikt nie poleca ? Czy już każdy z was zapomniał od czego zaczynał ?

Link to comment
Share on other sites

Ja zresztą - śmiem zauważyć , że wraz z ceną wprost proporcjonalnie nie idzie jakość . I może te niuanse i detale nie są warte tych setek , czy tyś . złotych na wkładki , kolumny , pre .

 

Może mądrzej jest te niuanse olać ? , i zamiast z pietyzmem i chirurgiczną dokładnością opuszczać igłę o wartości połowy chałupy - kupić taką zwyczajną i oszczędzić sobie stresu..

 

A jak się Panowie czujecie z faktem , że producent kilka miesięcy temu wyceniał wkładkę na 400 zł a dziś żąda 1200 zł. (dl103)

Nie czujecie się robieni w trąbę . Czy to audiofil , meloman - czy już frajer , jeleń ? .

 

A tu kupił tanio , gra i się cieszy. Może to panaceum na chciwość handlarzy ,pośredników i itp.

 

bartek - np body od m2 reda z igłą od om-a

Link to comment
Share on other sites

Bartek tu nie chodzi o uszczypliwosc w stosunku do wkladki. Badz co badz dobrej na poczatek.

 

Gdybyscie mieli igle np do v15 za euro na ebay to czy byscie narzekali ze nie jest u nas za zlotowki.

 

Wazne ze jest i gosc moze dalej sie cieszyc muzyka a wy dla ilu igiel musicie kombinowac.

Link to comment
Share on other sites

Ja się spodziewam po bardziej "szczupłym" szlifie igły, że z pięciu utworów na stronie 4 będą odtworzone czysto, bo teraz mam wrażenie że już na trzecim zaczynają się brudy, bo igła się nie wpasowuje w zagęszczający się zapis. Poza tym lepsza wkładka to raczej już tylko mniejsza różnica głośności pomiędzy kanałami. W każdym razie nowa "zielona" igła do starej wkładki będzie jednak lepsza od takiej samej, ale już nieco starej.

Link to comment
Share on other sites

Troszke sie tutaj kolego mylisz bo wkladka o lepszym szlifie prowadzi sie tak samo praktycznie na poczatku jak i na koncu plyty.

Dokładnie tak napisałem. Skoro taka sobie igła jaką ma AT95 odtwarza dobrze 3 utwory z pięciu, lepsza będzie odtwarzać dobrze 4 z pięciu, a te najlepsze być może nawet 5/5 będą grać dobrze, jak piszesz. Ale taka np. igła MicroLine to już nie tyle nie na moją kieszeń, ale po prostu nie widzę potrzeby.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.