Skocz do zawartości
IGNORED

Pewne rozwiazanie audio


bmxmen

Rekomendowane odpowiedzi

6 stron mądrości a chodzi o to że to stary zamulony laptop który ma pewnie 2GB ramu i wolny dysk. Trzeba dołożyć ramu i dysk ssd,do tego odpowiednie sterownki i konfiguracja w biosie i problemy znikną ;)

Tak, tak, na pewno!!!

 

PS. Już siódma strona tych "mądrości" ;) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzilo o laptopa, tylko jak sama nazwa wskazuje pewne rozwiazanie, czyli co najczesniej jest uzywane, foobar, daphile itd. LAptop ma 4gb ramu, fakt dysku ssd nie ma, moze w przyszlosci. To nie jest tak ze temat mi w niczym nie pomogl, bo jest lepiej. Zwiekszenie buforu z50ms na 500ms pomogla, nie calkowiscie poniewaz podczas ogladania stron i sluchania wciaz moze delikatie chrupnac. Do tego dowiedzialem sie ze daphile ma mozliwosci wgrania filtrow DRC i to nawet na kanaly z osobna, co moze byc bardzo ciekawe. Kilka razy probowalem zmienic sterowniki karty graficznej jak wynikalo z testow latency, jednak nie pomoglo. Pozostaje format, poraz kolejny. Czekam az pojawi sie cos grosza na mini pc i tablet. Porownam bezposrednio foobara i daphile. Z daphile sie chwile bawilem, odpala z pendriva, jednak na ta chwile nie umiem sobie poradzic z ustawieniami polaczenia wi fi. Moze laptop za nowy nie jest, ale jak pisalem powyzej ma 4gb ramu i zmieniony procesor na i5 2x2.26ghz. A jak wiele osob pisalo, do audio starcza duzo slabsze komputery.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiekszenie buforu z50ms na 500ms pomogla, nie calkowiscie poniewaz podczas ogladania stron i sluchania wciaz moze delikatie chrupnac.

Czy masz ustawione w foobarze WASAPI ?

 

Do tego dowiedzialem sie ze daphile ma mozliwosci wgrania filtrow DRC i to nawet na kanaly z osobna, co moze byc bardzo ciekawe.

Już o tym wspomniałem: zainteresuj się convolverem do foobara (jeżeli do tej pory nie zainteresowałeś się tym ;) :) ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik dzwieku to Asio384, org od amanero. Cos przeoczylem z tym convolverem i na ta chwile dopiero patrze jakie to ma zadanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik dzwieku to Asio384, org od amanero

Niestety, ASIO tak może się zachowywać, bo ASIO nie blokuje dostępu do urządzenia (DACa) innym aplikacjom i mikser urządzenia próbuje w pierwszym momencie, jak pojawi się inny strumień audio, zsynchronizować strumienie z różnych źródeł - ASIO i inne.

Masz dwa rozwiązania:

1. Jeżeli koniecznie chcesz używać ASIO to możesz wyłączyć całkowicie usługę Windows Audio. Wtedy jednak nie będziesz miał żadnych innych dźwięków z innych aplikacji.

2. Również WASAPI jest tu rozwiązaniem. WASAPI włączone w foobarze w trakcie używania foobara będzie blokować dostęp do urządzenia (DACa) innym aplikacjom (przeglądarka, inne odtwarzacze, flashplayer) i nie będzie tych "chrupnięć". Jak wyłączysz foobara to będziesz mógł słuchać innych źródeł strumieni dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Asio nie blokuje jak blokuje, przeciez gdy slucham z foobara to tylko i wylacznie on ma priorytet odtwarzania, nie mam dzwieku z przegladarki , innych playerow itd.

 

Co do wtyczki jaka zaproponowales to wlasnie czytam, Jest to zaawansowane DSP, rozne efekty itd. Musze chyba inaczej sie wymawiac, ciagle uzywalem skrotu DSP, jednak z mysla o korekcji modow pomeiszczenia. Wiec Powinienem pisac DRC, dlatego ze nie wprowadzam az tak ogromnych zmian w dzwieku jak efekty hali itd. UZywam tylko i wylacznie parametryczny eq i tylko do 350hz , sciszajac mody. Nie podbijajac dziur w charce, bo to juz mi sie wydaje przesada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Asio nie blokuje jak blokuje, przeciez gdy slucham z foobara to tylko i wylacznie on ma priorytet odtwarzania, nie mam dzwieku z przegladarki , innych playerow itd.

Czyli albo to nie jest ASIO (to prawdziwe ASIO) a firma tylko sobie tak nazwała własne sterowniki, albo z innych aplikacji masz strumienie o innych parametrach. Np. z foobara odtwarzasz plik 44,1/16 a z przeglądarki masz np. 88,2/24. Wtedy teoretycznie ASIO potrafi zablokować (to nie jest dobre sformułowanie, bo ASIO nie zablokuje drugiego strumienia, potrafi to tylko mikser urządzenia (DACa) albo mikser windowsowy), ale na początku, w pierwszym momencie i tak będzie próbować znaleźć "wspólny mianownik" dla tych dwóch strumieni i nastąpi chwilowe zatkanie, zacięcie. Pisałeś w pierwszym poście, że używasz resamplera w foobarze

Program to foobar z dsp i reasamplerem.

i to by potwierdzało to, co piszę. Jeżeli w resamplerze foobara masz ustawione np. 96/24 czy cokolwiek innego od tego strumienia z przeglądarki, a z przeglądarki dostanie strumień np. 44,1/16 to w pierwszym momencie może nastąpić "chrupnięcie", ale dźwięk zostanie zablokowany, bo ma inne parametry.

Oryginalne, prawdziwe ASIO nie potrafi zablokować drugiego strumienia. Jeżeli będzie o tych samych parametrach, np. 44,1/16 to obydwa strumienie będą słyszalne - ten z foobara i ten z przeglądarki.

 

Co do wtyczki jaka zaproponowales to wlasnie czytam, Jest to zaawansowane DSP, rozne efekty itd. Musze chyba inaczej sie wymawiac, ciagle uzywalem skrotu DSP, jednak z mysla o korekcji modow pomeiszczenia. Wiec Powinienem pisac DRC, dlatego ze nie wprowadzam az tak ogromnych zmian w dzwieku jak efekty hali itd. UZywam tylko i wylacznie parametryczny eq i tylko do 350hz , sciszajac mody. Nie podbijajac dziur w charce, bo to juz mi sie wydaje przesada.

Ale convolver może służyć do dowolnej regulacji DSP.

Pisałem, że nie używam aż tak zaawansowanych DSP, ale wiem, że można sobie przygotować gotowy wzorzec dla swojego pomieszczenia i włączyć go w convolverze. Oczywiście potrzebne są do tego dodatkowe programy.

Ja używam convolver do nagrań z preemfazą, ale są, albo byli tu użytkownicy, którzy używali go do o wiele bardziej zaawansowanych regulacji, również do korekcji akustyki pomieszczenia.

 

Oryginalne, prawdziwe ASIO nie potrafi zablokować drugiego strumienia.

Jeszcze tylko dodam dla przypomnienia i jasności: WASAPI potrafi zablokować inne strumienie bez względu na ich parametry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.