Skocz do zawartości
IGNORED

Interkonekt DIY


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro masz Audeos DELUX z miedzi OCC 7N, to chyba nie warto rzucać się na taką cenę. Co innego gdybyś miał pierwotny od producenta. Takie stopniowe, dochodzenie do coraz lepszych kabelków jest wysoce niekorzystne finansowo. Znacznie lepszym wyjściem będzie uderzyć w inne miejsca gdzie jest kiepsko.

Ostatnio kupuję dużo rzadziej, ale jak już, to naprawdę coś dobrego. Sprzedawanie używanych części audio jest dość niewdzięczne, stresujące. Lepiej kupić mniej, ale lata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pozostanę przy pomyśle interconnectu takiego jak zrobił Dave, czyli:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

+

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Może wyjść taniej niż zakup u Dave`a. Jeśli finanse pozwolą i go wykonam, napiszę jak zagrał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że grubszy z nich na masę a 28 AWG na "gorący".

Też ciekaw jestem, jak zagra w porównaniu z 24 AWG ze zwykłej miedzi, albo srebrzanki,

który pewnie też masz pod ręką zrobiony do podstawowych porównań ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że grubszy z nich na masę a 28 AWG na "gorący".

 

Tak to właśnie widzę, dokładnie tak jak w poniższym linku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niedawno z tym srebrnym Neotechem użyłem na masę ten:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Brzmiało to zaskakująco dobrze, tylko ten miedziany jest trudny w obróbce i wymaga zawodowych umiejętności lutowania. Nie dość, że każda nitka jest izolowana, to przy próbie lutowania izolacja gwałtownie się topi i "znika". Jest na to pewien sposób, ale przy niektórych wtykach ręce opadają. W tej chwili mam po jednej żyle srebrnej na "gorący" i na masę i naprzemiennie słucham go z Furutechem FA-220. Odpadły takie jak Van den Hul The Orchid, WireWorld Equinox 6, FAW Claire Interconnect itd. Używam wyłącznie słuchawek i na nich mam wrażenie, że pierwszy plan jest na Neotechu trochę bliżej niż na Furutechu, poza tym nie mam uwag. Gdyby nie cena stosowałbym go wszędzie. Nie dostrzegam w jego brzmieniu tych krytykowanych cech srebra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo też srebro nie ma brzmienia takiego jak powszechnie się przedstawia, mowa oczywiście o srebrze klasy "monokrystaliczne". Przejaskrawienie górnej średnicy, czy nieeostatki basu, to efekty generowane przez zanieczyszczenia niemetaliczne wtrącone do metalu, znajdujące się pomiędzy licznymi kryształami, to pewnie półprzewodniki i dielektryki.

Próbowałem różne tanie srebra jak to z SonusOliva, czy jakieś 5N, 6N z ebay i innych. Wszystkie miały w mniejszym, czy większym stopniu tę przypadłość. Jedynie srebro i stopy ze złotem neotecha up-occ, a także wstążka Duelund brzmiały zupełnie neutralnie, prawie tak jakby ich w torze nie było, bez jakiejś obcej sygnatury.

Srebra mundorfa nie próbowałem, też ponoć, jest ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo też srebro nie ma brzmienia takiego jak powszechnie się przedstawia, mowa oczywiście o srebrze klasy "monokrystaliczne". Przejaskrawienie górnej średnicy, czy nieeostatki basu, to efekty generowane przez zanieczyszczenia niemetaliczne wtrącone do metalu, znajdujące się pomiędzy licznymi kryształami, to pewnie półprzewodniki i dielektryki.

Próbowałem różne tanie srebra jak to z SonusOliva, czy jakieś 5N, 6N z ebay i innych. Wszystkie miały w mniejszym, czy większym stopniu tę przypadłość. Jedynie srebro i stopy ze złotem neotecha up-occ, a także wstążka Duelund brzmiały zupełnie neutralnie, prawie tak jakby ich w torze nie było, bez jakiejś obcej sygnatury.

Srebra mundorfa nie próbowałem, też ponoć, jest ok.

 

Kolego poleć coś na dobry, naprawdę dobry IC RCA, srebra widzę tak jak Ty przerabiałem, Duelunda nie przerabiałem, przerabiałem natomiast sznurówki neotecha BRDCC-24 i fajnie to brzmi, ale wiem że można dużo lepiej, myślałem o 3001 żeby użyć ale może kolega coś podpowie bo chyba już przerobiłeś trochę tych drutów, chciałem naprawdę solidny IC który może się równać już z dobrymi markowymi produktami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego poleć coś na dobry, naprawdę dobry IC RCA, srebra widzę tak jak Ty przerabiałem, Duelunda nie przerabiałem, przerabiałem natomiast sznurówki neotecha BRDCC-24 i fajnie to brzmi, ale wiem że można dużo lepiej, myślałem o 3001 żeby użyć ale może kolega coś podpowie bo chyba już przerobiłeś trochę tych drutów, chciałem naprawdę solidny IC który może się równać już z dobrymi markowymi produktami

Jak juz pisalem wczesniej, ciezko mi znalesc lepszy kabel niz Yarbo (ze srebra) i bardzo polecam. Ma poukladana scene, jest gladki i zrownowazony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinasz wszystkie 3 ekrany z jednej strony w tym kablu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego poleć coś na dobry, naprawdę dobry IC RCA, srebra widzę tak jak Ty przerabiałem, Duelunda nie przerabiałem, przerabiałem natomiast sznurówki neotecha BRDCC-24 i fajnie to brzmi, ale wiem że można dużo lepiej, myślałem o 3001 żeby użyć ale może kolega coś podpowie bo chyba już przerobiłeś trochę tych drutów, chciałem naprawdę solidny IC który może się równać już z dobrymi markowymi produktami

 

O nie nie, trochę mnie przeceniasz. Bawię się przewodami, ale interkonekty to nie jest moja specjalność. Kilka zrobiłem. Na pewno niezawodny jest Duelund V1, trochę drogi, ale pewny.

Tak jak mówiłem nie jestem fanem kabli i nie uznaję ich pozytywnego wpływu, wprost przeciwnie. Wybieram takie przewody, których nie słyszę.

Najlepszym dowodem na powyższe jest mój wiodący zestaw audio, który nie ma interkonektów żadnych, udało się wszystkie wyeliminować, ale takie rzeczy tylko w diy, bo komercyjny sprzęt jest robiony według innej filozofii.

 

Jeśli chodzi i IC cięte z metra, to nie mam żadnego doświadczenia, zawsze robiłem począwszy od drutu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gucio. napisał:

 

chciałem naprawdę solidny IC który może się równać już z dobrymi markowymi produktami

 

jakiś czas temu przeglądałem strony Nordosta i byłem zaskoczony podawaniem przez nich

struktury kabli np. IC. Począwszy od Red Dawn'a - 24AWG po Odina - 23AWG nawet z ilością

przewodów i sposobem skręcania. I to tylko srebrzona miedź ;-)

Ja bym na Twoim miejscu spróbował tego tropu.

Sam od ładnych paru lat używam IC solid 24 AWG z miedzi i dalej nie szukam.

A podpowiedzią dla mnie był już wtedy właśnie Nordost .R.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinasz wszystkie 3 ekrany z jednej strony w tym kablu ?

Dokładnie tak. Z jednej strony wszystko, tj od strony źródła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie Panowie,

Jak wcześniej już wspomniałem, moje działania się zakończyły w tym temacie.

Podam, pokażę też powód (zdjęcie poniżej).

Powodzenia - sobie i Wam - w uzyskaniu takiego efektu jak przedstawiony.

Nie jestem powiązany z firmą DIR AUDIO, tylko tyle że pracuję w okolicy i do domu mi po drodze.

Kabel dostępny na metry, wtyczki też są ale konfekcja plus kabel luzem nie opłaca się.

Lepiej kupić gotowy 2x1m bo wychodzi taniej.

Zrobiłem sobie też 0,5 metra do tranzystora bo 1m do lampy został podłączony i jest super.

Ostatnio konfekcjonowałem też IC Neotech 3002 i ten Kacasa brzmiał dalej lepiej - jak dla mnie.

Zdjęcie poniżej.

 

Głuchy jak pień

Zorge

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zorge

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie Panowie,

Jak wcześniej już wspomniałem, moje działania się zakończyły w tym temacie.

Podam, pokażę też powód (zdjęcie poniżej).

Powodzenia - sobie i Wam - w uzyskaniu takiego efektu jak przedstawiony.

Nie jestem powiązany z firmą DIR AUDIO, tylko tyle że pracuję w okolicy i do domu mi po drodze.

Kabel dostępny na metry, wtyczki też są ale konfekcja plus kabel luzem nie opłaca się.

Lepiej kupić gotowy 2x1m bo wychodzi taniej.

Zrobiłem sobie też 0,5 metra do tranzystora bo 1m do lampy został podłączony i jest super.

Ostatnio konfekcjonowałem też IC Neotech 3002 i ten Kacasa brzmiał dalej lepiej - jak dla mnie.

Zdjęcie poniżej.

 

Głuchy jak pień

Zorge

 

Ten masz za jednego, jedynego tauzena ?? :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten masz za jednego, jedynego tauzena ?? :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W zasadzie trochę mniej o jakieś 60 zł.

Kolega trochę zaokrąglił.

Tylko nie wiem czy to bulwersacja, czy coś innego?

:-)

Uwierz mi - jako sceptyk kablowy nie wydałbym w ciemno prawie 1K zł.

A jeżeli wydałem, to znaczy że coś usłyszałem i było warto.

W tranzystorze też słychać i to dobrze.

No cóż, dalej nie szukam - jestem spełniony.

 

Głuchy jak pień

Zorge

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie trochę mniej o jakieś 60 zł.

Kolega trochę zaokrąglił.

Tylko nie wiem czy to bulwersacja, czy coś innego?

:-)

Uwierz mi - jako sceptyk kablowy nie wydałbym w ciemno prawie 1K zł.

A jeżeli wydałem, to znaczy że coś usłyszałem i było warto.

W tranzystorze też słychać i to dobrze.

No cóż, dalej nie szukam - jestem spełniony.

 

Głuchy jak pień

Zorge

 

Żadna bulwersacja - nie zaglądam nikomu w portfel ( mnie osobiście stać na taki wydatek gdyby sie napiął ) - odpowiedziałem z usmiechem na ustach z tym tauzenem.

Też byłem nie słyszący i sceptyk, aż usłyszałem i teraz jestem realista - czyli słyszę zmianę ale subtelną przy porównaniu 1:1 w czasie ciągłym ( ślepy test - ja słucham - ktoś przepinał w " locie")

 

Czy ich tańsze produkty słuchałeś, testowałeś ??

Można je wypozyczyć wysyłkowo za kaucją ??:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Można je wypozyczyć wysyłkowo za kaucją ??:

 

http://diraudio.pl/produkt/kabel-konfekcjonowany-rca-rca-o-dl-1mkco-is2-100r/

 

Yasica o tym kablu pisałem. Nie jest to żaden cud świata ale za tę cenę ok.

Ten, który ma Zorge wygląda na bardziej zaawansowany technologicznie więc i cena wyższa.

Gdybym jeszcze szukał interkonektu, to chyba bym tego spróbował.

 

natomiast tego ostatniego:

http://diraudio.pl/produkt/kabel-konfekcjonowany-rca-rca-o-dl-1mkcs-210/

odpuść, jeśli to jest zwykła miedź tylko srebrzona, to na 99% pojawią się przekłamania w wyższej średnicy i odchudzenie w dźwięku. Chociaż drogi nie jest, możesz się sam przekonać. Może się mylę ;)

Edytowane przez boomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Yasica,

Spox, u mnie też uśmiech.

A słuchałem też tego z pierwszego linku (złoty) i jak przepieliśmy na ten gruby niebieski to dołożyłem te 6 stówek i miałem spokój.

Pierwsze wrażenie: jaśniej, czyściej, bardziej przestrzenie (3D efekty - super). W domu na lampie (TEAC CD3, Marantz CD 6000, STX Electrino 500) pełnia szczęścia.

I teraz tłumaczę: Ile musiałbym dołożyć żeby uzyskać taki dźwięk? A przecież już sprzęt jest w domu.

Na pewno więcej niż 1K zł. O ile nie więcej.

Ten z drugiego linku bardzo to, taki normalnie grający kabelek, ładnie zrobiony, podobny do złotego, ale jak sobie wpiąłem grubaska.

W między czasie miałem w domu IC Neotecha 3002, nie gra dla mnie lepiej niż ten grubasek.

Miałem wrażenie że Neotech jest bardziej analityczny, zimny i to nie dlatego że jest tańszy, po prostu prezentuje inaczej dźwięk.

Dokupiłem więc 1m niebieskiego i wtyczki do tranzystora i dalej się nie opłaca bo wyszło około 650 zeta na IC 2x0,5m z wtyczkami dedykowanymi do tego kabla.

Jakby co to zajedź, pogadaj, pożycz i oceń sam na swoim sprzęcie.

Np. u kumpla na tranzystorze Sherwood (takie dwa monobloki w jednym opakowaniu) nie było szału, mój węglowy grał lepiej. Tak twierdzi kolega.

 

Pozdrawiam

Głuchy jak pień

Zorge

 

A cha, bym zapomniał.

W Marantzach chyba trzeba będzie gniazda cinch wymienić, bo z tymi firmowymi wtykami nie kontaktują i trzeba obudowy odkręcić, zdjąć i wpiąć bez obudowy i dopiero wtedy łapie kontakt i gra.

Taka mała niedogodność.

 

Pzdr

Zorge

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Te 300z groszami moge ostatecznie wydac.

Ale to moze kiedys ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yasica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towarzyszu Yasica, apeluję do WAS.

 

Nie wydawajcie pieniędzy na zasadzie późniejszego posiada półśrodka, bo tak to jest, proszę uwierz.

Nie naciągam Cię na koszty, ale moim zdaniem nie warto kupować w ciemno, pożycz, posłuchaj, sam oceń.

Ja bym się teraz mocno zastanowił, czy warto wydawać 300 zeta na minimalną i to minimalną różnicę (podpięte miałem taki DIY ze srebra - zdjęcia wcześniej, później węgiel i wylądowałem tam gdzie teraz jestem).

Jak chcesz mogę Ci swoich pożyczyć do sprawdzenia - kontakt na priv.

Mnie się nie śpieszy, ale to co narobiłem pójdzie na allegro, po kosztach jak ktoś oczywiście będzie chciał.

A jak nie to będzie leżeć, szkoda było wydawać pieniądze - stwierdzam po czasie - i szukać złotego grala w domowych warunkach - NIE DA SIĘ!!!

Lepiej poczekaj, dołóż kolejne 300 i zrób sobie tego grubego, tylko może jakieś tańsze wtyczki niż dedykowane do tego kabla.

Nie naciągam, ale jako sceptyk dalej twierdzę, że ten wydatek jest jedynie uzasadniony.

Z resztę, to mili ludzie (DIR Audio), pożycz, włącz, posłuchaj to raczej nic nie kosztuje.

 

ZORGE

 

No i sam "zbagniłem" taki piękny wątek DIY.

Mea culpa - wstyd jak beret i przepraszam WSZYSTKICH KOLEGÓW KABLOTWÓRCZYCH!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zorge

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z ciekawością przeczytałem ten wątek. Muszę przyznać, że dokonania wielu z Was w dziedzinie "kablotwórstwa" są naprawdę imponujące.

Natchnęliście mnie do tego, by dokonać "upgrade'u" jednego z interkonektów, który posiadam. Jest to kabel, który posiada cztery żyły po siedem drucików z miedzi solid core srebrzonej, w ekranie z nieznanego mi metalu (być może jest to stal?). Obecnie wszystkie żyły stanowią przewód "gorący", a ekran masę. Wtyki takie sobie. Brzmienie jest zaskakująco dobre - przejrzyste i szczegółowe - i pasuje do mego obecnego systemu (do niedawna kabelek służył w systemie mojej siostry i trochę o nim zapomniałem, ale wygląda na to, że już tam nie wróci..;)

Mam prośbę/pytanie - jak najkorzystniej dla brzmienia podłączyć przewody i ekran? Jakie wtyki RCA warto zainstalować? Na stronie diraudio.pl jest kilka interesujących propozycji, czy ktoś z Was miał z nimi do czynienia? A może inne godne polecenia?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi.

Pozdrawiam

Jarek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z ciekawością przeczytałem ten wątek. Muszę przyznać, że dokonania wielu z Was w dziedzinie "kablotwórstwa" są naprawdę imponujące.

Natchnęliście mnie do tego, by dokonać "upgrade'u" jednego z interkonektów, który posiadam. Jest to kabel, który posiada cztery żyły po siedem drucików z miedzi solid core srebrzonej, w ekranie z nieznanego mi metalu (być może jest to stal?). Obecnie wszystkie żyły stanowią przewód "gorący", a ekran masę. Wtyki takie sobie. Brzmienie jest zaskakująco dobre - przejrzyste i szczegółowe - i pasuje do mego obecnego systemu (do niedawna kabelek służył w systemie mojej siostry i trochę o nim zapomniałem, ale wygląda na to, że już tam nie wróci..;)

Mam prośbę/pytanie - jak najkorzystniej dla brzmienia podłączyć przewody i ekran? Jakie wtyki RCA warto zainstalować? Na stronie diraudio.pl jest kilka interesujących propozycji, czy ktoś z Was miał z nimi do czynienia? A może inne godne polecenia?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi.

Pozdrawiam

Jarek

Witam, jako że byłem tam kilka razy pozwolę sobie coś napisać.

Nie będzie tanio jak ma być dobrze.

Poniżej linki do dobrych wtyczek cinch:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Te są godne polecenia jeżeli chcesz mieć, usłyszeć różnicę.

Tanio nie jest ale sam się przekonałem, że w budżecie powiedzmy średnim lub niskim różnic nie ma - istotnych.

Dopiero w "pewnej jakości" użytych materiałów można mieć fan.

Wracając do mojego grubaska zbudowany jest z trzech żył, a w zasadzie taśm miedzianych o różnym rozmiarze - każdy z przewodów.

 

Można coś w domu osiągnąć ale pewnego pułapu się nie przeskoczy - materiały, jakość przewodów, złączy.

Warto jednak próbować, bo może właśnie znajdzie się złoty środek do własnego systemu, kto wie...

Inne wtyczki nie odbiegają oczywiści od dobrych jakościowo, ale jak chcesz mieć jakość, to trzeba zainwestowć.

Fizyki nie da się pokonać magią, czy pobożnymi życzeniami.

 

Zorge

Ale wracając do mojego grubaska.

Budowa: dwie żyły w teflonie składają się z różnych rozmiarów taśm z miedzi monokrystalicznej.

Każda izolowana osobno, obie żyły są identycznie zbudowane.

Między nimi są żyły z jakiegoś materiału (może pochodna teflonu) utrzymujące miedziane druty w stałej odległości, jest jeszcze coś na kształt włókniny ale to też raczej jakiś "materiał syntetyczny". Ekran podwójny bez rozdzielenia, styka się jden z drugim - folia miedziana i tradycyjna plecionka z miedzi.

Efekt jest.

Właśnie wymieniłem ganiazda w tranzystorze i CD. Pierwsze wrażenie to, że jest głośniej więc zmieniłem kolumny i dalej tak samo. Niestety moje konserwatywne podejście do wtyczek, gniazd i kabli uległo zmianie. Sam sobie nie wierzę ale nie będę się oszukiwał.

Różnice są.

 

Głuchy jak pień

Zorge

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zorge

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Te mam i też są super. Na tych drugich warstwa rodu jest bardzo gruba, sprawdzałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić gotowy 2x1m bo wychodzi taniej.

Zwróciłeś zapewne uwagę, że w opisie gotowych przewodów napisano, iż wtyki są z fosforobrązu, których nie widzę w ofercie. Te dostępne w ofercie są z miedzi tellurowej. Nie wiem, które są lepsze. Czy ten przewód mocno wypycha środek do przodu, czy tylko wydobywa niektóre szczegóły? Nie bardzo lubię, gdy wokal mam "na twarzy" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawsim:

Wtyczki mają dedykowane (miedź telurowa) do tego kabla, takie same a może nawet lepsze. Wiem że rodowane też są.

Zapłaciłem za 4 sztuki coś około 340 zeta + plus kabel 1 m i wyszło coś ponad 600 złotych - w sumie kabel 2x0,5 metra tanio nie wychodzi.

Co prawda musiałem poczekać parę dni na wtyczki bo akurat "zeszły" ze stanu ale dojechały.

Teraz policzmy: gotowe 1m to 930 zeta, zrobienie 2x0,5 m wychodzi jakieś 650 zeta.

Jestem lżejszy w parę dni o 1,5K zeta ale warto.

Niestety nic nie wypychają ani nic nie obcinają, moim zdaniem odgrywają rzetelnie nagrany materiał, całe pasmo jest wyrównane. Nic nie jest podbijane ani obcinane.

Wiarygodny przekaz.

 

Zorge

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic nie wypychają ani nic nie obcinają, moim zdaniem odgrywają rzetelnie nagrany materiał, całe pasmo jest wyrównane. Nic nie jest podbijane ani obcinane.

Wiarygodny przekaz.

 

Tak właśnie bym chciał. Okazuje się, że w opisie wkradł błąd o miedzi tellurowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawsim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powinienem zmienić swój identyfikator na "nawrócony sceptyk".

Wczoraj do późna w nocy słuchałem sobie muzyki na tych grubaskach (Marantz PM6010, CD6000, Elec ELR 56 Jubilleum i Jamo Classic 4).

No cóż mogę powiedzieć, po wymianie interkonektów i gniazdek cinch na rodowane mam nowy zestaw w domu.

Docelowo zostają podpięte Jamo do normalnego łupania - przez żonę też.

Ale do rzeczy.

Poprawiła się zdecydowanie przestrzeń, wszystko jest bardziej odseparowane, poukładane i umieszczone w przestrzeni. Wybrzmienia i takie drobne smaczki nabrały bardziej namacalnego charakteru. Słychać wszystko wyraźniej. Bas zszedł trochę niżej i jest bardziej, lepiej "słyszalny". Zarówno w zróżnicowaniu brzmienia jak i w wyrazistości wszystko uległo dużej poprawie. Pozostałe pasmo (średnie i wysokie) bez przebarwień, syczenia, jest czysto. Umiejscowienie smaczków w przestrzeni i odtwarzanie pozornych źródeł jest o wiele lepsze. Rozumiem przez to umiejscowienie dźwięków w przestrzeni w każdym kierunku.

Cóż mogę powiedzieć. Wcześniej miałem chyba do czynienia z zamulatorami a nie z interkonektami.

Na razie lampa poszła w odstawkę bo na nowo odkrywam możliwości PM6000 i niech sobie piszą na forach, że to kiepski wzmacniacz. Mnie się teraz podoba, po prostu gra dobrze i mam do niego pilota, do CD6000 więc pełne lenistwo mnie ogarnia i "delektacja nowym zestawem".

Tak, że jak ktoś może sobie tego niebieskiego grubasa przysposobić, szczerze polecam.

Może i drogi (1K zeta na 2x1m), ale jak się policzy zyski i straty z wymiany sprzętu na podobne brzmienie to chyba się nie opłaca wymieniać klocków. Raczej na pewno się nie kalkuluje, jak można ożywić sprzęt, który już jest dobry.

 

Zorge

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zorge

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś może przewód :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Szukam czegoś na kabel XLR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.