Skocz do zawartości
IGNORED

Interkonekt DIY


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle, że "na bazie" N robiłem z 5x licy srebrzonej wciśniętej w dwie równoległe koszulki,

rozsunięte taśmą z PCV 8 mm i różnicy pomiędzy takimi samymi puszczonym obok siebie

w skręconych koszulkach żadnej nie usłyszałem, niestety ...

Decyduje przekrój; geometria owszem, tyle, że im gorzej skręcisz, przepleciesz, załamiesz,

polutujesz nierówne odcinki najlepiej niejednorodnego kabla itd itp,

otrzymasz różny efekt, czasem zupełnie niepowtarzalny, ale może przez wielu pożądany ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak...też chodzi mi o jakieś uporządkowanie, a nie o wymyślne wyginanie i przeplatanie.

Wszystkiego nie usłyszysz, działasz tam gdzie dosłownie słyszysz korzyści...mnie specjalnie nie zależy na dostrzeganiu brzmienia przewodów...trzeba to zrobić na miarę swoich możliwości i rozumienia tematu. Trochę uwagi poświęcam przewodom, bo jak można zrobić trochę lepiej, to się robi.

Przy okazji spytam, czy te przewody srebrzone lub miedź ze srebrem ma sens?...bo mnie się wydaje, że miedź jest wystarczająco uniwersalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest niedaleko wątek o wymianie IC Chorda i może czytałeś, jaki kabel został jego następcą.

Jak czytasz czasem moje wpisy, to "lansuję" pełną prostotę w tym temacie, tyle, że przez większość

kolegów bardzo trudną do zaakceptowania. Bo żeby grało, musi kosztować i to dużo.

Może kosztować mało, a nawet bardzo mało, jak w starym dowcipie o kupowaniu psa:

Ile, panie za tego doga - 8 stówek, a za tego buldoga - tysiąc, a za chiwawę - 5 tysięcy

To ile kosztuje ŻADEN PIES ?

Kabel grający "w podobie" do Red Dawn'a można złożyć za grosze, koszt zależny

właściwie tylko od samych wtyków, bo np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo rustykalnie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zależy, co kupujesz: sound, czy

design i dobre samopoczucie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji spytam, czy te przewody srebrzone lub miedź ze srebrem ma sens?

 

Zależy od systemu, oraz czystości przewodników.

Srebro tylko bardzo wysokiej czystości jest w stanie zagrać czysto i bez podbijania skrajów pasma. Miałem kilka interkonektów ze srebra ,w tym z Ag czystości 5N i ten był całkiem, całkiem. Ale teraz w systemie mam IC od Acoustic Lab i to jest własnie miedź solidcore UP-OCC srebrzona i wymiotła wszystkie przewody, które wcześniej miałem, a było ich trochę.

Kiedyś sam próbowałem zrobić interkonekt z miedzi 5N srebrzonej i zagrał tak sobie.

Wydaje mi się, że znaleźć właściwie spreparowany kabelek to sztuka sama w sobie.

A wszystkie te kable ze szpuli to jakieś odpady z produkcji właściwych kabli, włącznie z neotechem, który jest mocno przereklamowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , wtyki to fajna sprawa , ale właśnie wtyki / z doświadczenia i ze słyszenia / grają " raczej mniej niż sam przewód . Myślę że tu mowa jest o kilku , lub kilkunastu procentach /?/ . Ogromnej większości przewodów nie słychać " ...ale to jest związane z ; chorobami z dzieciństwa działającymi na słuch , z nie najlepszym sprzętem ( czasem głośnik , wtyczka , czy kabel wewnątrz może przymulić ) , ze słabymi kablami które dobieramy jako np IC , ze słabą akustyką pomieszczeń , jeśli jest zbyt pusto , to rani uszy , a jak za dużo bibelotów to różnicy nie słychać bo przytępia ... Ogólnie trzeba mieć takie w miarę optymalne warunki i sprzęt , choć trudno to usłyszeć na ruskich lampach , czy tanim diy ...mówimy o minimum przyzwoitości ...no cenowo to też nie określę , bo są też tanie wzmacniacze które mogą coś pokazać , np Cyrus .

Fakt , wielu uważa , że sprzęt sam powinien zagrać , i tak powinno być , ale żeby zasmakował muszą być przyprawy . Np wymieniony Cyrus , niby gra sucho , a wystarczy dołożyć mu barwną sieciówkę Acoustic Resorch pro II , aby zagrała pięknie , soczyście i kolorowo ...I tak się dobiera kable , czyli można dokładać coś co brakuje , aby kształtować . Każdy sprzęt na to reaguje / w odpowiednich warunkach / , choć przyznam , że raz spotkałem taką konfigurację która na kable nie była wrażliwa , ale tylko raz jedyny ! W każdym innym przypadku efekt był ...a w jednym zestawie za 2-3 tys zł z kablami za 5 tys zł , sprzęt zagrał jakby kosztował z 18 tys !!! ( ze zwykłymi kablami takimi do 1500 zł grał zupełnie zwyczajnie bez szału " )...Tak też się zdarzało ...i to też kwestia synergii ... albo jakości wydobytych z tych elementów /? Dla mnie , kabel to istotny element zestawu i nie ma żadnego przeliczenia procentowego . Np wzmacniacz za 3 tys gra z kablem za 9 tys , bo najlepiej ze sobą pasują i dopiero w tym kablu zaleziono odpowiedni Bsa " ..i już ...i żaden kabel do 5 tys tego nie dał . Dlaczego nie wymienić wzmaka ? ...Droższe wzmacniacze już też grają podobnie , nawet monobloki za kilkdziesiąt tys . Kwestia dobrania i dopracowania zestawu . Temat troszkę nie do DIY ...ale tak na marginesie / jeśli chodzi o kabelki " . Niektórzy mają takie za 80 tys i za 100 tys ...widocznie słyszą te różnice ? może ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował interkonektów wykonanych z DUELUND 16GA ?

Tutaj bardzo pozytywne wrażenia:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem z Western Electric WE16GA. A może jutro uda mi się polutować z Duelunda DCA16GA. Co do grania, to Westerna pogonił Belden 8402.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..a w jednym zestawie za 2-3 tys zł z kablami za 5 tys zł , sprzęt zagrał jakby kosztował z 18 tys !!! ( ze zwykłymi kablami takimi do 1500 zł grał zupełnie zwyczajnie bez szału " )..

 

Bardzo proszę nie bredzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzięło mnie i rozprułem jeden z posiadanych - jakiś polskiej produkcji. Na ucho grał fatalnie i postanowiłem sprawdzić dlaczego.

Jak się okazuje w środku przewodnik nawet nie jest z miedzi. Koncentryk, gruba warstwa gumy i ledwo można dostrzec druciki w centrum i od ekranu.

Kabel bez oznaczenia producenta. Jak ktoś rozpozna w sklepie, to proponuję unikać - tego okazu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darek67

 

zgłosił uprzejmą prośbę: Bardzo proszę nie bredzić.

 

wiadomo więc, że nie tylko nigdy się nie zetknął z dobrymi kablami, ale mało w tym

temacie dotychczas przeczytał, bo takie próby były robione choćby z Nordostem.

Efekt był właśnie taki, jak opisuje Julo102.

Reszta to kwestia słuchu i empiryzmu, a nie niezbyt kulturalnych diagnoz.

Jak ktoś nie wierzy, sprawdzi, chyba, że należy do 1/3 forumowiczów ( była ankieta )

którzy zmian w kablach w ogóle nie słyszą, a równie chętnie zabierają głos,

co daltoniści ( ślepców nie wspomnę ) o kolorach ;-)

 

@Wuelem

wykorzystaj wtyki i zrób sobie chałupniczego DNM Resona - YTDY 0,5 solid.

Będzie dobrze, mimo, że cienko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audioburak

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował interkonektów wykonanych z DUELUND 16GA ?

Tutaj bardzo pozytywne wrażenia:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Testowałem z posrebrzanymi ala "bulletami"

 

Zawodnik dość mocny i przejrzysty, lecz z góry mówię iż TARALABR RSC Master Generation 2 zabiła go ( ale to prawdopodobnie spasowanie systemu) bo u kolegów ten duelund zagrał dużo lepiej niż interconekty za kilka tyś.

 

Jak już coś proponuje:

 

Skręcić te gorący i zimny razem (Duelund 20GA), na to dać oplot bawełniany, całość nasączyć olejem eleketroizolacyjnym, następnie znowu bawełna i olej, całość w wężyk igielitowy ( nie silikonowy) i na to oplot bawełniany nie syntetyczny, lutowałem cyną mundorfa z dodatkiem złota, całość naprawdę gra bardzo okazale.

 

Zwracamy uwagę na kierunek cięcia przewodu oznaczamy i w obu kablach dajemy go w ten sam sposób!

 

Podałem mój przepis na naprawdę dobre IC, jak ktoś coś takiego wykona proszę się podzielić wrażeniami.

 

P.S kabel na początku gra tak sobie, po ok 70h się otwiera, po 200 już nie ma zmian .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gucio.

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wuelem

wykorzystaj wtyki i zrób sobie chałupniczego DNM Resona - YTDY 0,5 solid.

 

Problem w tym, że oryginalny IC Reson gra bardzo przeciętnie. Rzekłbym nawet zdecydowanie słabo.

Z różnorakich doświadczeń wychodzi mi, że jeden przewód nie chce dawać świetnych rezultatów w roli interkonektu i kabla głośnikowego. Reson głośnikowy jest bez uwag, łączówka - jak wspomniałem. Zatem DIY nie ma sensu, bo nie ma czego naśladować.

 

Z innego wątku zaczerpnąłem inspirację w postaci marki "tasker". Świetny przewód na IC. Tytułem objaśnienia dopowiem, że nie poszukuję nic docelowego - przydaje mi się czasami większa, niestandardowa długość. Te marketowe są bardzo liche i taki DIY ma wówczas dużą przewagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary oryginalny Reson gra przeciętnie, ale powodem jest INNA, większa o 0,2 mm średnica.

Nowy Reson ma tyle, ile polecam i sam korzystam od wielu lat właśnie ze średnicy 0,5.

Spróbuj i jeśli system nie wymaga modyfikacji trudno o konkurencję do 1 kzł.

A z moich doświadczeń wynika, że ten sam jako głośnikowy też nie ma konkurencji

w rozsądnych granicach cenowych, ale x 2 lub 4, co i tak jest więcej w mm2,

niż np. stara dobra Valhalla ;-)

Zresztą akurat w tej branży wielu kolegów wyżej ocenia kopułki z pasmem do 10 kHz,

niż te z pasmem do 42; tak to jest dokładnie i wcale z tym nie trzeba walczyć,

szczególnie w dzisiejszych nowych/starych czasach - każdemu wedle potrzeb ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary oryginalny Reson gra przeciętnie, ale powodem jest INNA, większa o 0,2 mm średnica.

 

A to ciekawe, bo np. Audioquest - stosujący przewodniki solid-core - opierał jakość na powiększaniu średnicy lub zwielokrotnianiu przewodników.

Adąc tym tropem można dojść do prostego wniosku, że 2 lub 3 takie resonowe druciki zamiast jednego podniosą wyraźnie jakość.

A to stoi w sprzeczności do opinii, że 0,5 mm jest lepsza niż 0,7 mm. Wiem, na ucho wydany werdykt (!), ale jednak dziwności jakieś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wuelem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darek67

 

zgłosił uprzejmą prośbę: Bardzo proszę nie bredzić.

 

wiadomo więc, że nie tylko nigdy się nie zetknął z dobrymi kablami, ale mało w tym

temacie dotychczas przeczytał,

 

 

Kolego zupełnie nie zrozumiałeś mojej odpowiedzi. Kabli miałem w rękach więcej niż mam wlosów a łysy nie jestem. Znam ich bardzo duży wpływ na dźwięk. A sprzętu słucham od 30 lat. Natomiast za brednie uważam to iż sprzęt za 2 tyś z zaaplikowanymi kablami wysokiej klasy zagra jak za 18 tyś . Nie róbmy z ludzi idiotów. Jeśli z odtwarzacza za 500zł wychodzą "śmieci" i ze wzmacniacza za 500zł także smieci to jakim cudem kolumna za 1000zł (razem wszystko 2 tyś ) zagra jak sprzęt za 18 tyś ? Pomyśl najpierw. Kabel wpłynie na brzmienie tak drastycznie tylko w przypadku sprzętu wysokiej klasy ,natomiast we wspomnianym przypadku kabel (nawet najlepszy) może doprowadzic do tego że ów zestaw zagra tak jak powinien w swoim zakresie cenowym czyli słabo . Inny kabel może spowodować że zagra jeszcze gorzej , ale nie jak Hi End bo niby jakim cudem kiepski wzmacniacz może zagrać wybitnie jeśli konstrukcyjnie jest to dno pod kazdym względem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Darek67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zupełnie nie zrozumiałeś mojej odpowiedzi. Kabli miałem w rękach więcej niż mam wlosów a łysy nie jestem. Znam ich bardzo duży wpływ na dźwięk. A sprzętu słucham od 30 lat. Natomiast za brednie uważam to iż sprzęt za 2 tyś z zaaplikowanymi kablami wysokiej klasy zagra jak za 18 tyś . Nie róbmy z ludzi idiotów. Jeśli z odtwarzacza za 500zł wychodzą "śmieci" i ze wzmacniacza za 500zł także smieci to jakim cudem kolumna za 1000zł (razem wszystko 2 tyś ) zagra jak sprzęt za 18 tyś ? Pomyśl najpierw. Kabel wpłynie na brzmienie tak drastycznie tylko w przypadku sprzętu wysokiej klasy ,natomiast we wspomnianym przypadku kabel (nawet najlepszy) może doprowadzic do tego że ów zestaw zagra tak jak powinien w swoim zakresie cenowym czyli słabo . Inny kabel może spowodować że zagra jeszcze gorzej , ale nie jak Hi End bo niby jakim cudem kiepski wzmacniacz może zagrać wybitnie jeśli konstrukcyjnie jest to dno pod kazdym względem.

Jakbys od razu jasno sprawe przedstawil to nie mialby watpliwosci co masz na mysli ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli robi się stronnicze zestawienia, to pewnie każdy zostanie przy swoim zdaniu.

Nie porównujmy boomboxa do przyzwoicie wykonanych gratów, choćby Gainclone, czy Xindaka 06

do niego tani CD'k i kolumny z tekstylna kopułką; razem ok 3 tysiące.

Z dobrymi kablami jest "na żywo" co dla dużej części 5 x droższych gratów jest nieosiągalne

nawet z audiofilskimi kablami, ale o kiepskim rodowodzie i tyle. Gdybym nie słyszał, to bym nie pisał.

Bywałem i na AS i jak sami wiecie - nie wszędzie d... urywa,

mimo często bardzo poważnych nakładów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywałem i na AS i jak sami wiecie - nie wszędzie d... urywa,

mimo często bardzo poważnych nakładów.

 

I to jest prawda niestety. Bylem niedawno na odsłuchu u pewnego człowieka mającego sprzet za około 100 tyś i powiem szczerze grało to tragicznie . Gdy mu to powiedziałem mało mnie nie 'zabił'twierdząc ze to jest zestawione przez specjalistów i to ja sie mylę.......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie właśnie kupiłem przewód Yarbo SP-1102PS z myślą zbudowania IC DIY, będę robił to jednak pierwszy raz i proszę Was o pomoc. Ten Yarbo ma 2 żyły (srebrną i z posrebrzanej miedzi) i nie bardzo wiem jak je zestawić. Czy obiema żyłami puścić sygnał czy jedynie srebrną, a tę z posrebrzanej miedzi połączyć z ekranem, co radzicie?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując Ciebie - wykorzystać:

jedynie srebrną, a tę z posrebrzanej miedzi połączyć z ekranem

a do tego proponuję ekran polutować tylko z jednej strony - od źródła sygnału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dzięki za podpowiedź

Po drugie przyznam, że nie bardzo rozumiem co masz na myśli, pisząc

z jednej strony - od źródła sygnału

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran podłączony tylko z jednej strony - do jednej wtyczki. Na drugim końcu samego ekrany nie podłączamy.

Wtedy wtyczka z podłączonym ekranem idzie do źródła sygnału DAC/CD/inne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam, że nie bardzo rozumiem co masz na myśli

 

 

Jestem pewny, że audioburak ma na myśli to, że od strony CD masz połączyć ekran z przewodem masowym (tym miedzianym srebrzonym, kolor biały), a z drugiej strony (wzmak) w ogóle nie podłączaj ekranu. Ja tak zrobiłem z tym przewodem. Gra bardzo przyjemnie, lekko ciepło, ale dla mnie zbyt blisko. Jestem "słuchawkowcem" i nie lubię tej cechy przewodów. Poza tym nie ma do czego się przyczepić. Jeśli słuchającemu to nie przeszkadza, to może to być dość tani a bardzo dobry interconnect. Ja go wykonałem z wtykami Neutrik Profi NF2C-B/2.

 

O! rafa mnie uprzedził.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawsim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, klapka przeskoczyła, zrozumiałem :) Generalnie taka sama zasada jak przy sieciówkach.

 

Czy ktoś próbował interkonektów wykonanych z DUELUND 16GA ?

Tutaj bardzo pozytywne wrażenia:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przez kilka dni testowałem łączówkę na Duelundzie 16GA, siedziała między dac a pre. Muszę przyznać, że to bardzo udany kabel, ale jak można się spodziewać ma swoje wady. Co pierwsze rzuciło się przy wpięciu przewodu to lekkie zbliżenie sceny i duża żywiołowość przekazu, (muzycy aż rwali się do grania). Duelund w moim systemie wydobył jeszcze więcej barwy na średnicy i dodał nieco agresji gitarom, za co duży plus. Spowodował również lekkie rozmycie źródeł pozornych i zbliżenie planów do siebie. Bas zyskał masy, ale też poluzował się i stracił kontur. Najmniej podobało mi się to jak kabel pokazuje górę pasma. Talerze straciły kontur, stały się mgliste, nie było słychać tylu odcieni, pojawiły się sybilanty. Generalnie kabel oceniam przy tej cenie bardzo wysoko i myślę, że przy innych kolumnach (moje to Spendor A5) mógłby zagrać lepiej. Trzeba jeszcze dodać, że porównywałem go z Wireworld Eclipse III.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary oryginalny Reson gra przeciętnie, ale powodem jest INNA, większa o 0,2 mm średnica.

Nowy Reson ma tyle, ile polecam i sam korzystam od wielu lat właśnie ze średnicy 0,5.

Spróbuj i jeśli system nie wymaga modyfikacji trudno o konkurencję do 1 kzł.

A z moich doświadczeń wynika, że ten sam jako głośnikowy też nie ma konkurencji

w rozsądnych granicach cenowych, ale x 2 lub 4, co i tak jest więcej w mm2,

niż np. stara dobra Valhalla ;-)

Zresztą akurat w tej branży wielu kolegów wyżej ocenia kopułki z pasmem do 10 kHz,

niż te z pasmem do 42; tak to jest dokładnie i wcale z tym nie trzeba walczyć,

szczególnie w dzisiejszych nowych/starych czasach - każdemu wedle potrzeb ;-))

 

Z ciekawości pokusiłem się na eksperyment i zrobilem 2 interkonekty wg Twojego pomysłu. Jeden z kabelka domofonowego i tanich wtyków, a drugi z (prawie) czystego srebra (taki drucik jubilerski) powlekanego złotem i do tego lepsze wtyki viablue skręcane. Wcześniej używałem chyba jakiegoś prolinka za 80zł.

Wrażeń dokładnie nie opiszę, bo było to już dość dawno temu i nie pamiętam co się zmieniło ale genralnie było na plus i polecam każdemu spróbować, zwłasza jeśli ktoś ma lepszy system.

Później z ciekawości zmieniłem jeszcze moje głośnikowe QED Ruby na takie domofonowe przewody (tylko po 4 żyły) i różnica była bardzo znacząca, w moim przypadku na minus ale obstawiam, że może być tu winny wzmacniacz i akustyka (u mnie bas zaczął bardziej dudnieć). Tutaj też zachęcałbym do spróbowania w lepszych systemach zwłaszcza, że koszt takiego zabiegu jest nieduży i dużo się nie traci. Pozdrawiam serdecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim systemie żadne linki się nie sprawdzają. Robiłem diy z różnych kabelków nawet z miedzi 7N ze strony Audeos. Nie podobały mi się, wokale strasznie brzmiały. Później kupiłem ic melodika i już było lepiej. Nawet nie wiedziałem że ten ic to taki pół solid, żyła gorąca to drut a masa to ekran. Już po wpięciu wiedziałem że jest ogromna poprawa a dźwięk zrobił się klarowny i pomimo że lekko ocieplony to nie tłumił dźwięku jak w przypadku linek. Sprawdziłem działanie kabelka domofonowego i byłem pozytywnie zaskoczony. Przede wszystkim rozjaśniło się, dźwięki instrumentów zyskały na przestrzeni i detalach, ale tez straciło głębie, wokale jakieś takie dziwne troszeczkę przytłumione i deczko wycofane. Obecnie używam obydwu ic na przemian bo w przypadku ic melodika który troszeczkę ociepla przekaz, bardzo naturalnie brzmią wokale, muzyka ma głębię, natomiast na ic z domofonu zyskuje przestrzeń. Takie same wrażenia odsłuchowe były na dwóch innych wzmacniaczach tej samej marki tylko jeden budżetowy a drugi wyższy model z tej samej serii, więc wykluczam autosugestię oraz filtr grzebieniowy. Zmierzyłem również opór obydwu ic i okazuje się że mają takie same 0,6 Ohma. Zauważyłem dodatkowo, że czy domofon był luzem, czy w koszulce z ekranem to nie miało znaczenia. Wydaje mi się, ale pewności nie mam że ic na domofonie lepiej brzmi na wtykach lekkich takich jak od melodiki niż na wtykach ciężkich jak neutrik rean, ale tak jak napisałem pewności nie mam bo z drugiej strony dlaczego miało by to stanowić różnice. Może to, że wtyki melodiki są lepsze pod względem styku. Żeby to potwierdzić musiałbym wykonać podwójny ślepy test, bo jeśli chodzi o wrażenia odsłuchowe samych kabelków testu nie muszę przeprowadzać z uwagi na duże różnice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie właśnie kupiłem przewód Yarbo SP-1102PS z myślą zbudowania IC DIY, będę robił to jednak pierwszy raz i proszę Was o pomoc. Ten Yarbo ma 2 żyły (srebrną i z posrebrzanej miedzi) i nie bardzo wiem jak je zestawić. Czy obiema żyłami puścić sygnał czy jedynie srebrną, a tę z posrebrzanej miedzi połączyć z ekranem, co radzicie?

 

Koniecznie daj znać co Ci z tego wyjdzie, ponieważ sam przymierzam się do tego kabelek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem bardzo ciekawy jak to zagra, mam sporą nadzieję, że się nie rozczaruję. Do tej pory słuchałem jedynie przez krótką chwilę sieciówki na przewodzie Yarbo 8000 z wtykami z Allegro i przyznam, że w poprawnej aplikacji (źródło, pre) może dać radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam sporą nadzieję, że się nie rozczaruję

 

Wykonaj go tak jak wyżej napisałem a będziesz zadowolony. Niekoniecznie z Neutrikami. Przed chwilą go podłączyłem i ponownie słuchałem. On naprawdę daje radę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawsim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.