Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  189 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Espectro
Ten post został doceniony przez Espectro !

rafal735r otrzymał(a) odznakę 'BMN Zasłużony klubowicz' i 1500 punktów.

Witam.

Mamy kluby polskich marek takich jak Pylon czy Akkus, to czemu nie BMN?

 

Szukałem do siebie kolumn, które nie będą mi dudnic na basie, bo mam dośc specyficzne pomieszczenie. Po krótkim namyśle napisałem E-mail do konstruktora BMN, Pana Bogdana i już po 3 dniach model S3 był u mnie. Po pierwszym odsłuchu było nieco zniesmaczenia, ale po ochłonięciu i opadnięciu emocji podszedłem do tematu jeszcze raz. Rezultat jest taki że już nawet nie chciało mi się podłączać byłych kolumn do systemu. S3 świetnie wpasowały się w mój pokój. Żadnego dudnienia na basie, bas niski, swobodny. Zaznacza swoją obecność nawet przy cichym słuchaniu. Kolumny nic nie dodają od siebie. Wysoka sekcja w końcu gra jak powinna, żadnego zamulania, nic na siłe. Masa szczegółów, ale bez natarczywości.

Moje kolumny są w fornirze jatoba egzotyczna, ale chyba zamienię je na dąb, bo mi całkowicie nie pasują do pomieszczenia.

 

777019c5ca545e2021c696991ba592e4_1.jpg

 

81c53f2993835415abf432a070070c2a_1.jpg

 

151dd141bf16cf88271308896d04725a_1.jpg

 

a5553485b195c52aae1e397f6a5a9232_1.jpg

 

1d69376a71ab8598f066eb742c784c86_1.jpg

 

Zapraszam wszystkich, którzy mieli styczność z produktami BMN lub posiadają takie o podzielenie się wrażeniami, bo ja jak na razie jestem bardzo zadowolony, mimo że nie była to miłośc od pierwszego wejrzenia, a raczej odsłuchu. Firma BMN ciągle jakoś prosperuje w cieniu, może chociaż skromny klub na forum to będzie jakieś źródło informacji.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku polskich producentów, argumentem przemawiającym za wybraniem ich produktów powinien być (oprócz samej jakości towaru) otwarty stosunek do klienta. Spersonalizowany pod dane gusta, dobry serwis, miły kontakt itd.

Jeżeli tego nie ma, to trudno być konkurencyjnym w stosunku do dużych firm z tradycjami. To co piszę to banały, ale warto o nich pamiętać decydując się na zakup produktu z polskiej manufaktury. Rynek trudny, sprzętu dużo - nikt nie obiecywał, że będzie łatwo :-)

Dobrych producentów chwalmy, złych wysyłajmy na śmietnik audio - historii.

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego założyłem ten klub. Kontakt z Panem Bogdanem jest zawsze, czy to telefoniczny czy meilowy. Można wypożyczyć kolumny bez problemu. Wczoraj zapytalem czy nie wypożyczył by mi modelu S2. Oczywiście bez żadnego problemu. Swoje też mam zamiar wymienić na kolor "dąb", oczywiście zero problemu. Wspomnialem też że mi czasem nieco średnica zawyje to zaproponowal ew. przeróbkę zwrotnicy pod gust klienta, ale chyba odpuszczę. Po prostu słuchając ich już kilka dni stwierdzam że to kwestia realizacji. Ogolnie powiem tyle że kontakt jest świetny, szczególnie telefoniczny. Widać i słychać że mamy przyjemność z miłym człowiekiem, pomijając oczywiście profesjonalizm w tym co robi. Nie che tu robić antyreklamy moim poprzednim kolumnom, które jako używane wraz ze standami kosztowały tyle co nowe BMN S3, ale to jest niebo, a ziemia jeśli chodzi o dzwięk.

I napiszę raz jeszcze raz to co pisałem wiele razy, wymieniając cokolwiek, nie tylko kolumny. Czasem warto iść własną ścieżką.

 

Napisze jeszcze jedną rzecz. Myślałem od jakiegoś czasu o wymianie kolumn, ale jakoś nigdy nie zebrałem się na jakiś krok. Całkiem przypadkiem będąc w pracy i przegladając allegro natrafiłem na monitory BMN S2 i od razu zwróciłem uwagę na ten głośnik 22cm. Szybko odnalazłem stronę internetową BMN i zapytałem czy można cos wypożyczyć, już po chwili dostałem e-mail że tak. I poszedłem za ciosem, szybka wymiana meili i już wpłaciłem kaucję. Pewnie gdyby kontakt był utrudniony to dał bym sobię z tymi BMNami spokój, bo czasem jest tak że mam w głowie 100 pomysłow na godzinę i jak ktoś mi odpisz od niechcenia po dwóch dniach to już zazwyczaj nawet nie odpisuję. Heh.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym odsłuchu było nieco zniesmaczenia, ale po ochłonięciu i opadnięciu emocji podszedłem do tematu jeszcze raz. Rezultat jest taki że już nawet nie chciało mi się podłączać byłych kolumn do systemu. S3 świetnie wpasowały się w mój pokój.

 

Moglbys napisać co stało sie pomiędzy pierwszy a drugim zdaniem? :)

 

P.s

Gratuluje kolum! Ładne paczki!

Edytowane przez Balum Balum

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, nie znajdziesz ich kolumn w sklepie, a to chyba ma SPORY wpływ na cenę. Nie jestem znawca, ale raczej byle salon audio nie zadowolil by sie 10 czy 20%??

Jarex, art widziałem, ale już ma trochę czasu. Parę lat minęło.

 

 

 

Moglbys napisać co stało sie pomiędzy pierwszy a drugim zdaniem? :)

 

No w sumie mógłbym, ale w skrocie. Do odsluchu BMN wszedłem z marszu, prosto z roboty, od razu rozpakowalem i odpaliłem. Jakoś brakowalo mi basu, za dużo średnicy... Posłuchałem ich z godzinę. Pomyślałem ze podepne stare i byłem przygotowany na mega power i w ogóle. Ale mina mi zrzedla w sekundę. Twardy, podbity bas, gora, średnica jakby ktoś zakryl głośniki. Pomyślałem że to chyba jakiś zart i szybko zrozumiałem na czym stoję. Do tego kolumny są nowe, juz po 3 dniach dysponują lepszym basem, albo poprostu zacząłem słuchać tego basu, a nie podbitego dudnienia.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, nie znajdziesz ich kolumn w sklepie, a to chyba ma SPORY wpływ na cenę. Nie jestem znawca, ale raczej byle salon audio nie zadowolil by sie 10 czy 20%??

Jarex, art widziałem, ale już ma trochę czasu. Parę lat minęło.

 

 

No w sumie mógłbym, ale w skrocie. Do odsluchu BMN wszedłem z marszu, prosto z roboty, od razu rozpakowalem i odpaliłem. Jakoś brakowalo mi basu, za dużo średnicy... Posłuchałem ich z godzinę. Pomyślałem ze podepne stare i byłem przygotowany na mega power i w ogóle. Ale mina mi zrzedla w sekundę. Twardy, podbity bas, gora, średnica jakby ktoś zakryl głośniki. Pomyślałem że to chyba jakiś zart i szybko zrozumiałem na czym stoję. Do tego kolumny są nowe, juz po 3 dniach dysponują lepszym basem, albo poprostu zacząłem słuchać tego basu, a nie podbitego dudnienia.

Niektórzy sugerują nawet kilkadziesiąt godzin tzw.wygrzewania.Z każdym dniem będzie coraz lepiej!

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Dokładnie, na pewno nie wrócę do poprzednich, ale powiem tyle że różnica jest spora, wręcz ciężko jej nie zauważyć. Może dlatego tak zareagowalem na początku, całkowicie inne granie.

 

A ja gratuluje pięknych kolumn...I coraz większego osłuchania...ewoluuje w dobrym kierunku...wreszcie "słuchasz" niskich tonów...

Pozdrawiam :-)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafal735r

 

Gratuluje zadowolenia, cieszy tym bardziej że z mojego miasta kolumny :)

pzdr.

Bydgoszcz górą!!!!Pozdrawiam

 

Dokładnie, na pewno nie wrócę do poprzednich, ale powiem tyle że różnica jest spora, wręcz ciężko jej nie zauważyć. Może dlatego tak zareagowalem na początku, całkowicie inne granie.

Kiedy Rafale będziesz miał monitory do odsłuchu?

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę dogłębnie posłuchać najpierw S3. Od 3 dni mam taki katar że nic na uszy nie słyszę. Zastanawiam się czy jest sens, bo czasami S3 tak dadzą basem ze kanapa chodzi i ilosc i zejscie basu dosłownie balansuje na granicy przedobrzenia. Mam chęć sprawdzic tego 22cm woofera, ale sama kolumna też dość klocowata jest jeśli chodzi o wygląd. Na razie mam czas, bo aktualnie brak dębowych skrzynek na stanie. Chyba prędzej bym poprosił Pana Bogdana o małą korektę srednicy, ale to też nie wiem, bo wszystko zależy od realizacji. Poprawię sytuację na jednych krążkach, to zepsuje na innych. Chyba nie da się pogodzić wszystkiego przy tak zroznicowanym repertuarze, bo slucham wszystkiego.

 

Dzis przyszły nowe druty glosnikowe, czekam jeszcze na paczkę z kablami i wtykami RCA żeby zrobić sygnalowe. Ale wątpię by to coś istotnego zmieniło, raczej samopoczucie.

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że pojawił się klub BMN. Wcześniej nie słyszałem o tej firmie a, jak widać, wato się jej bliżej przyjrzeć. Cieszy mnie to, że często przy opisach produktów polskich firm zwraca się uwagę na wyjątkowo korzystny stosunek jakości do ceny. Tak jest w przypadku STX, Pylona, Studia 16 Hz, Akkusa, BMN i pewnie kilku innych. Tak trzymac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę dogłębnie posłuchać najpierw S3. Od 3 dni mam taki katar że nic na uszy nie słyszę. Zastanawiam się czy jest sens, bo czasami S3 tak dadzą basem ze kanapa chodzi i ilosc i zejscie basu dosłownie balansuje na granicy przedobrzenia. Mam chęć sprawdzic tego 22cm woofera, ale sama kolumna też dość klocowata jest jeśli chodzi o wygląd. Na razie mam czas, bo aktualnie brak dębowych skrzynek na stanie. Chyba prędzej bym poprosił Pana Bogdana o małą korektę srednicy, ale to też nie wiem, bo wszystko zależy od realizacji. Poprawię sytuację na jednych krążkach, to zepsuje na innych. Chyba nie da się pogodzić wszystkiego przy tak zroznicowanym repertuarze, bo slucham wszystkiego.

 

Dzis przyszły nowe druty glosnikowe, czekam jeszcze na paczkę z kablami i wtykami RCA żeby zrobić sygnalowe. Ale wątpię by to coś istotnego zmieniło, raczej samopoczucie.

Samopoczucie Melomana bezcenne jest....

 

Fajnie, że pojawił się klub BMN. Wcześniej nie słyszałem o tej firmie a, jak widać, wato się jej bliżej przyjrzeć. Cieszy mnie to, że często przy opisach produktów polskich firm zwraca się uwagę na wyjątkowo korzystny stosunek jakości do ceny. Tak jest w przypadku STX, Pylona, Studia 16 Hz, Akkusa, BMN i pewnie kilku innych. Tak trzymac!

Kiedyś podchodziłem do tematu krajowych producentów bardzo ostrożnie.Przekonały mnie do końca kolumny Radmora LS 30,40.Cieszy mnie fakt,że Nasze podejście do polskich wyrobów zmienia się na lepsze.Polskie nie znaczy gorsze a na pewno jest tańsze!

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

870ES ma chyba dość mocy żeby dać spokojnie radę. A ile masz metrów? Powiem tyle że te bass reflexy typu Borgan to świetna sprawa, nie emituja takich podbić jak ktoś ma ograniczone warunki.

Możesz wypozyczyć i sam sprawdzić.

Na początku brakowalo mi z nich basu, a teraz jest miazga. Standardowo nie uzywam żadnych korektorow. Bas ma mega zejscie jak na takie woofery. Codziennie większy banan na twarzy. Napisze ci tyle że te kolumny zostawily daleko w tyle gloryfikowane na forum KEF R300. Po dwóch tygodniach sluchania BMN pisze to z pełną świadomością.

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oto chodzi właśnie mam mały pokój i szukam cos z dobrym basem jestem basolubem wole aby było go więcej .

 

Mój pokój w bloku niestety więc ograniczenia 15 metrów. No zastanawiałem się tez nad R300 lub R500 ale to tez inna kasa .

Ale czytałem ze ciężko w nich okiełznać bas zrezygnowałem z nich . No i bas nie jest tak niski jak bym chciał pod tym względem mojej Jamo sa świetne ale na dłuższą metę męczą dla tego szukam czegoś nowego lepszego ..

Panie Rafale mógł by pan cos powiedzieć więcej o brzmieniu czytałem wszystkie wątki pana odnośnie tych BMC wyglądają super dobre przetworniki tylko kolor mi nie pasuje musiał bym mieć jasne cos w dębie albo nawet białe ..

Edytowane przez Slawi7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania odnośnie brzmienia, poza dobrym basem co można jeszcze powiedzieć o tych kolumnach? Jak wygląda scena ,stereofonia, "znikanie" kolumn, grają w miarę przestrzennie? . Ciekaw jestem ja wypadły by w rocku i metalu.

Ja wprawdzie nastawiam się na wersję podstawkową ale myślę że brzmienie może być podobne.

SinusAudio, Equilibrium Ether S6, Stars DSD Audio DAC, Nordost Blue Heaven LS i Purple Flare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oto chodzi właśnie mam mały pokój i szukam cos z dobrym basem jestem basolubem wole aby było go więcej .

 

Mój pokój w bloku niestety więc ograniczenia 15 metrów. No zastanawiałem się tez nad R300 lub R500 ale to tez inna kasa .

Ale czytałem ze ciężko w nich okiełznać bas zrezygnowałem z nich . No i bas nie jest tak niski jak bym chciał pod tym względem mojej Jamo sa świetne ale na dłuższą metę męczą dla tego szukam czegoś nowego lepszego ..

Panie Rafale mógł by pan cos powiedzieć więcej o brzmieniu czytałem wszystkie wątki pana odnośnie tych BMC wyglądają super dobre przetworniki tylko kolor mi nie pasuje musiał bym mieć jasne cos w dębie albo nawet białe ..

No to na takie metry S3, czy tez inne podłogowce w sam raz. Też jestem basolubem, też mam 15m2. Jak ktoś by mi powiedział ze 3 lata temu że będę się zachwycał basem z 18cm to bym się w czoło po pukał. W porównaniu do R300 to jest przepaść. Zejście basu i jego ilość. A najlepsze jest to że nawet przy cichym graniu jest już słyszalne całe pasmo, bas pracuje już od najniższych głośności. Nie trzeba kręcić volume. Nadal jestem w szoku że takie stosunkowo nie duże paczki mogą oddać tak najniższe rejestry. W dużej mierze jest to dzieki głośnikowi Seasa, i sporej skrzyni z BRami borgana. Widać że woofer jest super miękko zawieszony. Pewnie dlatego fajny, niski bas jest juz słyszalny przy małych głośnościach. W KEFach woofery są sztywno zawieszone i w ogóle mambrana sprawia wrażenie jakiejś ciężkiej. Mimo mocnego pieca trzeba odkręcać im głośność żeby z siebie coś wydusiły. A jak już to i tak nie ma tego zejścia. Całkowicie inny charakter. BMNom warto dać kilka dni, jak są nowe. Bas zmienia się diametralnie z dnia na dzień. O ile przez pierwsze 2-3 dni basu było OK dopiero przy podkręceniu około 2dB, to teraz przy ustawieniu na 0 jest go czasem aż za bogato.

Jeśli chodzi o kolory to dopiero pod koniec roku będą dostepne Dąb naturalny i Dąb Bielony (nie ma go na stronie BMN). Ja będę wymieniał na Dąb Bielony plus białe maskownice. Pan Bogdan przełoży mi całe bebechy.

 

Przyłączam się do pytania odnośnie brzmienia, poza dobrym basem co można jeszcze powiedzieć o tych kolumnach? Jak wygląda scena ,stereofonia, "znikanie" kolumn, grają w miarę przestrzennie? . Ciekaw jestem ja wypadły by w rocku i metalu.

Ja wprawdzie nastawiam się na wersję podstawkową ale myślę że brzmienie może być podobne.

Pomijając bas to góra to calkowicie inna bajka. Ta kopułka wyciaga z nagrań chyba z 99% informacji. Tram gdzie KEFy przechodziły jakby obok tych dzwięków, nawet ich nie zauważając, BMNy je akcentują. Pierwszy raz od lat usłyszalem w swoich ulubionych nagraniach dzwięki, których nigdy nie słyszalem. Takie zajwisko to obserwowałem przy zmianie klocków na poziomie 500-1000zł. Nie wiedziałem że już przy takim pułapie cenowym może dochodzić do takich rzeczy. I teraz pytanie czy te głośniki w R300 są takie powierzchowne czy ta kopułka w BMN taka szczegółowa? Nie wiem. Średnica jest w sam raz, też trzeba jej dać trochę czasu, na początku wybijała się na przód, ale to na 100% za sprawą schowanego basu, nim kolumny się wygrzaly. W końcu bębny brzmią jak bębny, talerze, wszystko. Jest dużo precyzyjniej, poszczególne instrumenty szybko naznaczają swoją obecność. Nie wiem jak to nazwać, nic nie jest zlepione, jest więcej powietrza w tym wszystkim. Wspomnę jeszcze raz że najfajniejsze jest to że przy cichym graniu słychac wszystko jak na dłoni, czuć tą potęgę basu, tą szczegółową górę, średnica zaznacza swoją obecność mocno, ale nie wyje ciągle, nie jest nic pochowane gdzieś z tyłu.

Ogólnie to w sumie moje chyba czwarte, nowe kolumny i pierwszy raz dzwięk tam znacząco zmienił się przed i po wygrzaniu. Wcześniej nie zauważałem tak sporych zmian.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za tak wnikliwy opisik . Te walory co pan podał dla mnie to miód dla uszu tego szukam więc myślę że też się skoszę na nie . O głośnikach seasa słyszałem sporo dobrego a jak wiadomo głośnik to podstawa.. U mnie na pewno będzie jeszcze większa różnica bo w moich Jamo to tanie słabe jakościowo przetworniki... Więc myślę ze nie długo skuszę się na te BMC z resztą jak cos mi się nie spodoba zawsze można zwrócić ale jak pobiją moje to już raczej ich nie oddam nikomu hihi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi że możesz sobie odesłać. Koszt jednej ubezpieczonej paczki to raptem 17zł. Więc całe 34zł kosztów, a zabawa przednia i doświadczenie.

Nie BMC, tylko BMN :)

 

Te twoje Jamo to nie taki najgorszy model. Co ci w nich nie gra?

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki właśnie BMN .

 

No powiem tak ze jedynie bas mnie zadawala w 90% średnica nie taka otwarta jak bym chciał oraz wysokie tony po wymianie kondów w wysokich tonach sporo się poprawiło ale nadal to nie to czego szukam .. No i mają tendencję do takiego wydzierania się przez to sa męczące na dłuższą metę .. Wiem ze to nie jakieś tam zabawki z hipermarketu ale jak wiadomo zawsze chce się po czasie lepiej taki urok audio :))

Na początku grałem na tych jamo z yamahą rx-v550 ale tego w ogóle nie dało się słuchac basu było jak na lekarstwo i darło się w każdym nagraniu już nawet na starym wzmaku Technicsa grało dużo lepiej a jak kupiłem sony to byłem w szoku jak te kolumny potrafią zagrać

Edytowane przez Slawi7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wciąż zastanawia jak mogłeś mieć za mało basu w R300 u mnie one tak dają basem na 23 metrach że czasami aż kanapa drży. Na testach dzwieki nawet do 30 hz są odtwarzane dlatego uważam cały czas że miałeś nie dobraną elektronikę do Kef R300.

Albo ustawienie tych kolumn bo jak mówię bas one mają potężny wręcz i z bardzo niskim zejściem. Kiedyś miałem u siebie rel t5 który myślałem że będzie potrzebny do R300 i bardzo szybko go sprzedałem bo był zbędny w stereo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie po prostu dudnił nie milosiernie. I tak skorygowałem to ile się da wzmakiem i DACkiem, bo one forsują najniższy bas. Denon miał podbity, natomiast Marantz nawet nie mogł ich ruszyć. DAC Hegla podobnie, dawał więcej basu w górnym rejetrze, natomiast Stello gra inaczej. Słuchałem swoich KEFów w kumpla w większym pomieszczeniu tam nie było tego podbicia, ale nieco twardawy charakter basu pozostawał. Porównywaliśmy je w tedy do jego Dynaudio. Może uda się zataszczyć jeszcze BMNy do niego. Miałbym fajne porównanie, bo pamiętam jak KEFy wypadły.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.