Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

Ja głownie i tak słucham po XLR, ale tak dużych zmian nie wprowadzę kablem. Zmieniałem wzmaki, daki.... Jak coś nie gra to trzeba radykalnych kroków. Albo pomieszczenie, albo kolumny.

Nie chodzi tylko o bas, góra też ma więcej szczegółu, powietrza. Talerze, bębny brzmią całkiem inaczej. Po prostu teraz słychać jakby ta muzyka oddychała. A najlepsze jest to że całe pasmo i ten pulsujacy bas słychać już od samego początku. Z tego co wiem to w serii R są oszczędności na zwrotnicy. W moich BMNach siedzą jakieś elementy najwyższej klasy. Nie powiem co to jest, bo się nie znam na tym nawet.

Ja nie chce nikogo namawiać do zakupu tego, czy tamtego. Każdy może sobie sam sprawdzić. Myślę że jakby BMNy miały jakiegoś dystrybutora i "odpowiednią załogę" były by dziś popularne jak inne Polskie marki. Ale akurat to nie służy klientowi.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na BMN-y wpadłem jakiś czas temu a temat o nich trochę mnie popchną do ich sprawdzenia. Wczoraj przyjechały, zdążyły już pograć z 8h, dzisiaj wychodząc do pracy zostawiłem je w towarzystwie trójki.

 

Kolumny ogólnie przyzwoicie wykonane - przynajmniej z zewnątrz, bo do środka nie zaglądałem :), dość masywne i ciężkie. Dzwiękowo za wcześnie aby wyrokować, na pewno są inne od obecnie posiadanych EA SP2. Na pierwszy rzut ucha będzie zdecydowana poprawa na basie, fajnie jest podany wokal. Zobaczymy czy z czasem grania "otworzą się" wysokie tony. Na chwilę obecną w zakresie wysokich tonów i górnej średnicy kolumny zdecydowanie odstają od SP2, podają mniej szczegółów i brak im tutaj tej swobody, którą maja SP2.

 

Zobaczymy jak będzie kiedy wrócę z pracy i dłużej posłucham. Z domu wyszedłem z wrażeniem, że są delikatnie "efekciarskie", SP2 maja taką swobodę i zrównoważenie w podawaniu dźwięku, nie męczą i nie robią efektu wow ale przy tym swoim zrównoważeniu, gdy człowiek się już odpręży potrafią podać jakiś detal tak, że :) Gdyby jeszcze miały lepszy i bardziej zróżnicowany bas.

post-49234-0-42062200-1476866027_thumb.jpg

post-49234-0-61622200-1476866027_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, fajnie. To są S2? Ile masz metrów i z czym grają?

A, widze Atolla i strimer Denona. U mnie po tygodniu zaczęły grać pełnym pasmem.

Ja powiem Ci ze gora jest ich mocną stroną, bynajmniej w porównaniu do Kef R300. Szczegół jest sporo większy. Jeżeli trochę ci go mało z BMN to ciekawe co bys powiedział na R300? :)

Jeśli czytałeś moj temat z HiFi to pewnie wiesz że ja krytycznie do nich podszedłem. Możesz podać pełną nazwę swoich obecnych kolumn?

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne kolumny macie chłopaki.

 

Myślę że ta jedna 22cm powinna lepiej się sprawować jak dwie 13cm.

 

Tylko przy monitorze na tak dużym przetworniku średnica może być trochę wycofana. Nie jest to oczywiście reguła i nie wiem jak brzmi ten seas, ale jak porównywałem np. Dynaudio 2/8 i 2/7 to większe miały trochę cofniętą średnicę, ale za to większy potencjał w basie.

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne kolumny macie chłopaki.

 

 

 

Tylko przy monitorze na tak dużym przetworniku średnica może być trochę wycofana. Nie jest to oczywiście reguła i nie wiem jak brzmi ten seas, ale jak porównywałem np. Dynaudio 2/8 i 2/7 to większe miały trochę cofniętą średnicę, ale za to większy potencjał w basie.

Ale lampa akurat te średnicę nadrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko przy monitorze na tak dużym przetworniku średnica może być trochę wycofana. Nie jest to oczywiście reguła i nie wiem jak brzmi ten seas, ale jak porównywałem np. Dynaudio 2/8 i 2/7 to większe miały trochę cofniętą średnicę, ale za to większy potencjał w basie.

Teoretycznie. Niby duży głośnik nie potrafi grać dobrze średnicy. Nie wiem, największe dwudrożne kolumny jakie słuchałem miały 20cm i nic tam się nie działo.

 

Poza tym gebeth, fajne gitary. Też myślałem żeby coś takiego kupić i powiesić w ramach ozdoby :)

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gitar to należą do żony, nawet swego czasu grała w kapeli, ja to tylko tak raz na tydzień coś sobie pobrzdąkam :)

 

Ale do sedna. Jestem po wstępnych odsłuchach. Na pierwszy ogień poszedł jazz, blues i śpiewające panie. Góra faktycznie się trochę otworzyła i nabrała oddechu. Poziom szczegółowości jest wciąż niższy niż w SP2, ale jest już przyjemnie. Nie wiem jak wyszłoby to na pomiarach ale mam wrażenie pewnego osłabienia na przejściu średnicy i wysokich tonów, choć nie przeszkadza to w odbiorze muzyki. Bardziej doskwiera mi niedosyt szczegółowości wysokich tonów. Sama średnica, jej zszycie z niskimi tonami i sam bas są naprawdę dobre. Wokale są dobrze podane i są czytelne, może lekko ocieplone. Bas zróżnicowany i lekko zmiękczony (w tym dobrym znaczeniu).

 

Bardzo fajnie brzmią gitary, podoba mi się sposób prezentacji gitary klasycznej i jej rezonansu. Dobre są wokale i stopa perkusji, choć sam bas wcale nie zapuszcza się w czeluście piekielne :)

 

Słów kilka jeszcze o scenie, w BMN S2 wychodzi trochę przed kolumny, podczas gdy w SP2 zaczyna się ona mniej więcej na linii kolumn. Głębokość jest bardzo podobna, może ją według mnie ograniczać w pewnym stopniu mój in100se, który nie cechuje się spektakularną głębią. Co do szerokości BMN-y grają szerzej i wyżej, są też mniej czułe na ustawienie niż SP2. SP-dwójki , ustawiałem dość dokładnie "celując" wysokotonowymi w moją głowę i zmiana miejsca, z którego słuchałem pogarszała odbiór. Tak przynajmniej było w moim pomieszczeniu. Ustawieniem BMN-ów też jeszcze się pobawię.

 

Na koniec zostawię sobie rock progresywny, klasykę i metal, zwłaszcza w metalu spodziewam się usłyszeć najwięcej różnic pomiędzy BMN-ami a SP2. Odsłuchy te ze względu na czas pewnie czekają mnie w weekend. Przez sobotę i większość niedzieli pomęczę BMN-y różną muzyką a w niedzielę przełączę się z powrotem na SP2 i wtedy zobaczymy :)

 

Proszę się nie przejmować ustawieniem kolumn na "stołkach", reszta słuchania będzie na stabilniejszej podstawie, zaznaczam też, że kolumny są tak ustawione, że głośnik wysokotonowy jest mniej więcej na wysokości moich uszu. SP2 ustawiałem pochylając je dzięki kolcom.

 

Chodzi mi też po głowie oddanie BMN-ów na upgrade wysokotonowca. Wyrazy uznania i pochwały należą się konstruktorowi za ogólny osiągnięty skutek i cierpliwość oraz chęć pomocy wobec klienta.

 

Gdybym miał krótko określić różnice pomiędzy BMN S2 a EA SP2 to: BMN-y grają bardziej miękko i ciepło. SP2 grają w punkt, ze słabszymi wybrzmieniami i mniejszym, twardszym i nie tak zróżnicowanym basem.

 

Na chwilę obecną nie dokonałem jeszcze wyboru. Na pewno S2 jest jednak b. dobrą konstrukcją. Nie tak dawno (oczywiście dla mnie i w pełni subiektywnie) z moimi SP2 sromotnie przegrały Harbethy 30.1, mając kiepską górę i niewyróżniający się bas, sama średnica to za mało. SP2 dotychczas byłem skłonny wymienić jednak (z tego co słuchałem) tylko na Harbethy SHL5 plus ale ta cena.

 

Rafal735r - jak masz podłączone kolumny? Pobaw się z wpięciem do górnych i dolnych terminali oraz zastąpieniem zworek kawałkiem kabla. Jestem ciekaw twoich wrażeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na koniec zostawię sobie rock progresywny, klasykę i metal, zwłaszcza w metalu spodziewam się usłyszeć najwięcej różnic pomiędzy BMN-ami a SP2. Odsłuchy te ze względu na czas pewnie czekają mnie w weekend. Przez sobotę i większość niedzieli pomęczę BMN-y różną muzyką a w niedzielę przełączę się z powrotem na SP2 i wtedy zobaczymy :)

 

W moim przypadku powrót do starych paczek był tragedią. Na początku nie spodobała mi się prezentacja BMN, a po powrocie do pierwotnych kolumn mina mi zrzedła i nie było juz odwrotu. Więcej ich nie podłączyłem już.

 

 

Rafal735r - jak masz podłączone kolumny? Pobaw się z wpięciem do górnych i dolnych terminali oraz zastąpieniem zworek kawałkiem kabla. Jestem ciekaw twoich wrażeń.

Myślałem żeby wstawić kawałek jakiegos kabla zamiast tych blaszek, ale ja jakoś silnie nie odczuwam zmiany okablowania. Teraz mam Wireworlda Oasis 5 na widłach XLO.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W moim przypadku powrót do starych paczek był tragedią. Na początku nie spodobała mi się prezentacja BMN, a po powrocie do pierwotnych kolumn mina mi zrzedła i nie było juz odwrotu. Więcej ich nie podłączyłem już."

 

Zobaczymy jak to będzie u mnie. SP2 wytrzymały już konfrontację z Chario Delphinus, Opera Seconda, Harbeth 30.1, Tannoy XT8F i 6.2, Pylon Diamond 25 i 28, Audiovector Ki3 super oraz SR3 (te były super ale nie do mojego pomieszczenia), i jeszcze kilka, których nie pamiętam. Oprócz Harbeth-ów SHL5 plus nie słuchałem niczego na tyle przyjemnego, żeby pozbyć się SP2 i wyłożyć kasę na nowe, no może jeszcze monitorki morela, które niestety były szkaradne lub Karisy Diapasona - również bardzo przyjemne.

 

"Myślałem żeby wstawić kawałek jakiegos kabla zamiast tych blaszek, ale ja jakoś silnie nie odczuwam zmiany okablowania. Teraz mam Wireworlda Oasis 5 na widłach XLO."

 

Jeśli masz podłączone widełki tak jak ten kabel na zdjęciach to spróbuj przełączyć je do górnych terminali a zworki jak masz kawałek "druta" zamień dla zaspokojenia ciekawości :) Spróbuj a (może) nie pożałujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy kto, na co kładzie nacisk i jakie ma pomieszczenie. Dla mnie ważny jest bas i zawsze ten aspekt interesuje mnie najbardziej, bo słucham też dużo elektroniki, a tam bas musi byc. Ty masz chyba spory metraż więc z basem nie powinno być większego problemu.

Będę się nudził to może zamieni te blaszki.

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W moim przypadku powrót do starych paczek był tragedią. Na początku nie spodobała mi się prezentacja BMN, a po powrocie do pierwotnych kolumn mina mi zrzedła i nie było juz odwrotu. Więcej ich nie podłączyłem już."

 

Zobaczymy jak to będzie u mnie. SP2 wytrzymały już konfrontację z Chario Delphinus, Opera Seconda, Harbeth 30.1, Tannoy XT8F i 6.2, Pylon Diamond 25 i 28, Audiovector Ki3 super oraz SR3 (te były super ale nie do mojego pomieszczenia), i jeszcze kilka, których nie pamiętam. Oprócz Harbeth-ów SHL5 plus nie słuchałem niczego na tyle przyjemnego, żeby pozbyć się SP2 i wyłożyć kasę na nowe, no może jeszcze monitorki morela, które niestety były szkaradne lub Karisy Diapasona - również bardzo przyjemne.

 

"Myślałem żeby wstawić kawałek jakiegos kabla zamiast tych blaszek, ale ja jakoś silnie nie odczuwam zmiany okablowania. Teraz mam Wireworlda Oasis 5 na widłach XLO."

 

Jeśli masz podłączone widełki tak jak ten kabel na zdjęciach to spróbuj przełączyć je do górnych terminali a zworki jak masz kawałek "druta" zamień dla zaspokojenia ciekawości :) Spróbuj a (może) nie pożałujesz :)

I widzisz właśnie takie opinie jak twoja są dla mnie bardzo istotne a dlaczego mianowicie jeżeli BMN S2 gra dla ciebie mniej więcej na podobnym poziomie jak SP2 a te z kolei zostawiła w tyle konstrukcje o wiele wiele droższe niż S2 to tylko bardzo dobrze świadczy o tej konstrukcji. I dlatego nie będę czarować będę się starał zobaczyć co te kolumny są warte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze jestem tylko mega ciekawy reakcji gebeth-a jak wroci do swoich kolumn. Czy będzie to powrót do "swojego" brzmienia czy już raczej nie. I jak u mnie zniesmaczenie.

 

Kurde venom, ja nie wiem gdzie widzisz problem. Rzut beretem do Bydgoszczy, wzmak pod pache i wszystko wiesz. Bez kręcenia się.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gebeth dzięki za opinię, tym bardziej dla mnie cenna że też mam Atolla , z niecierpliwością czekam jak sprawdzą się S2 w rocku progresywnym i metalu bo to jest to co głównie słucham.

Zastanawiam się tylko czy moje standy będą się nadawać jeśli górna płyta standu jest troche mniejsza od wymiarów kolumny

SinusAudio, Equilibrium Ether S6, Stars DSD Audio DAC, Nordost Blue Heaven LS i Purple Flare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując po weekendzie. Podczas słuchania klasyki BMN-y sprawdził się słabiej od SP2, właśnie ta góra i punktowość z SP2 odpowiadają mi akurat w takim materiale bardziej. Co do natomiast rocka i metalu to BMN S2 są na prawdę ok. Zwłaszcza metal brzmi dobrze, dość łagodnie kolumny obchodzą sie z gorzej zrealizowanymi nagraniami. Dźwięk co prawda nie goni na łeb na szyję, ale trzyma rzetelny poziom i nie zlewa się w brejowatą kulę zawieszoną pomiędzy kolumnami. EA SP2 nie są niestety wyjątkiem i również zbliżają się często przy ostrym graniu do takiej papki. Tutaj S2 mają przewagę na Edwards-ami, cięższe granie nie poniewiera BMN-ów.

 

Zostają czy nie. Dla mnie zestawienie wszystkiego czego słucham i kosztów jakie wiązałyby się ze zmianą sprawiły, że podjąłem decyzję o zostaniu przy EA SP2. Jeśli chodzi o metal, który akurat na Edwards-ach brzmi nie najlepiej, to gwarantującym więcej, przy mniejszych kosztach rozwiązaniem będą dla mnie chyba słuchawki. Dodatkowo inni domownicy nie będący fanami tego gatunku pewnie odetchną :)

 

BMN-y ogólnie polecam. Biorąc pod uwagę cenę są na pewno solidną propozycją. Jeśli słuchacie rożnych gatunków (no może bez albo z mniejszą ilością klasyki) warto dać szansę kolumnom BMN. Całość opinii oczywiście trzeba wrzucić do wora z moim pomieszczeniem i resztą sprzętu. Inna osoba lubiąca inny dźwięk, mająca inne pomieszczenie i sprzęt może mieć oczywiście inna opinię. Na pewno polecam ją sobie wyrobić samemu podczas odsłuchu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie to, że mi nie podeszły, bo kolumny są super. Problem z tym, że lubię brzmienie posiadanych edwardsów i gdyby nie braki przy słuchaniu metalu to pewnie słuchałbym innych kolumn tylko u kogoś przy okazji. Skoro wiem, że nawet zmieniając je na podobające się mi S2 wciąż pewnych cech EA by mi brakowało, to cóż, racjonalny wybór był tylko jeden. Możliwe, że jak już wydostanę się z mieszkania do domu, to dam szansę wersji podłogowej. Zresztą P. Bogdan to fajna osoba do rozmowy i skłonny był nawet do modyfikacji zwrotnicy, to plus, jeśli chodzi o podejście do klienta. Ale na chwilę obecną przestaję wkurzać żonę przewalaniem paczek.

 

Na szczęście opakowania słuchawek są mniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.