Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe jak podłogówki by wypadły u ciebie, ja mam mniejszy pokój, ale wziąłem podłogowe. Niby podłogowe, ale na basie 18cm, a nie 22cm. Tak tylko spekuluje, że bas pewnie jest bardziej nadmuchany przez samą wielkośc skrzyni.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od tygodnia męczę nowe źródło jakim jest CD player Audio Analogue Paganini. BMNy grają całkiem innym charakterem, ciekawe jest to że źródło ma aż tak duży wpływ na brzmienie. Średnica nieco schowana, bas ani mocny, ani słaby. Az ciężko go okreslić. Na pewno nieco brak mu uderzenia, ale góra... O ile mam nieco niedosytu na średnicy i basie to góra jest na zdecydowany plus. Jest dźwięczna, jest niej nieco więcej, a w sumie nawet sporo więcej, ale nie drażni. Dobrze współgra z resztą. Detal jest cięty tak że nawet stare, gorsze nagrania mają blask. Od dawna słuchałem Scorpionsów, miałem coś tam na dysku we Flac. Zawsze nie leżała mi ich realizacja, przytłumione granie. Ostatnio postanowiłem kupić CD i dalej to samo... Żadnej poprawy. Zmulona góra, słaby detal. Ale paganini sprawił że góry jest tam w brud, nie jest zamulona, przytłumiona. Mega tętni życiem. Czasami nawet jest mi jej aż za dużo, potrafi przyświdrować, ale w pozytywnym znaczeniu. Całe szczęście że nie mam dylematu na zasadzie zostawić tego playera, czy nie. Bo i tak potrzebuję DACa, bo gram z CD jak i pliki więc bedę szukał DACa, który łączy wszystkie zalety źródeł jakie miałem.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Od ponad 2 tygodni jestem posiadaczem kolumn BMN Fx2. Wpadłem na nie przypadkiem, przeglafajac oferty kolumn na Allegro. Poszukałem, poczytałem. Zachęcony opiniami oraz faktem, że to produkt małej Polskiej firmy, stworzony z pasji- zdecydowałem sie na zakup. Mail, przelew, kilka dni i na podłodze w salonie stoją dwa pokaźnej wielkości kartony. Z radością dziecka zabrałem się za rozpakowywanie i po chwili miałem przed sobą kolumny. Pierwsze słowa żony- trochę duże :) i faktycznie jak na podstawki są sporych rozmiarów. Czas na odsłuch, na początek poleciało Cabnnibal Corpse, Death, Sepultura itp. i już wiedziałem, że to był udany zakup. Obawiałem się trochę, że nie poradzą sobie z łomotem zwanym metalem, jednak każdy dźwięk był na swoim miejscu. Solówki brzmią pięknie nie dziurawiąc bębenków usznych, perkusja odwzorowana jak dla mnie idealnie (sąsiedzi pewnie nienawidzą podwójnej stopy). Bas nie buczy i przyjemnie dopełnia całą resztę, nawet przy bardzo szybkich partiach. Na koniec żeby trochę oczyścić klimat od metalowej zgnilizny, przerzuciłem się z cd na winyl i włączyłem Pink Floyd, po kilku utworach już wiedziałem, że kolumny są zrobione z pasji. Kolumny podłączone od razu po wyjęciu z kartonu zagrały świetnie, a teraz po "wygrzaniu" grają jeszcze przyjemniej.

To było by na tyle :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od ponad 2 tygodni jestem posiadaczem kolumn BMN Fx2. Wpadłem na nie przypadkiem, przeglafajac oferty kolumn na Allegro. Poszukałem, poczytałem. Zachęcony opiniami oraz faktem, że to produkt małej Polskiej firmy, stworzony z pasji- zdecydowałem sie na zakup. Mail, przelew, kilka dni i na podłodze w salonie stoją dwa pokaźnej wielkości kartony. Z radością dziecka zabrałem się za rozpakowywanie i po chwili miałem przed sobą kolumny. Pierwsze słowa żony- trochę duże :) i faktycznie jak na podstawki są sporych rozmiarów. Czas na odsłuch, na początek poleciało Cabnnibal Corpse, Death, Sepultura itp. i już wiedziałem, że to był udany zakup. Obawiałem się trochę, że nie poradzą sobie z łomotem zwanym metalem, jednak każdy dźwięk był na swoim miejscu. Solówki brzmią pięknie nie dziurawiąc bębenków usznych, perkusja odwzorowana jak dla mnie idealnie (sąsiedzi pewnie nienawidzą podwójnej stopy). Bas nie buczy i przyjemnie dopełnia całą resztę, nawet przy bardzo szybkich partiach. Na koniec żeby trochę oczyścić klimat od metalowej zgnilizny, przerzuciłem się z cd na winyl i włączyłem Pink Floyd, po kilku utworach już wiedziałem, że kolumny są zrobione z pasji. Kolumny podłączone od razu po wyjęciu z kartonu zagrały świetnie, a teraz po "wygrzaniu" grają jeszcze przyjemniej.

To było by na tyle :)

Pozdrawiam

Hej

Do jakiego wzmacniacza podpiąłeś kolumny i jakie pomieszczenie kolumny maja do "obrobienia"?

Pozdrawiam

tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Do jakiego wzmacniacza podpiąłeś kolumny i jakie pomieszczenie kolumny maja do "obrobienia"?

Pozdrawiam

tomek

 

Podpięte są pod Yamahe rx-v479 (wiadomo to amplituner, jednak na moje skromne potrzeby gra ok.) Gramofon przez przedwzmacniacz Cambridge Audio 640p też do Yamahy, pokój ok. 17m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpięte są pod Yamahe rx-v479 (wiadomo to amplituner, jednak na moje skromne potrzeby gra ok.) Gramofon przez przedwzmacniacz Cambridge Audio 640p też do Yamahy, pokój ok. 17m2.

Nawiasem mówiąc to nie wykorzystujesz potencjału tych kolumn. Spróbuj integry.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie , kusicie strasznie.

 

Już od jakiegoś szukam czegoś do cichego ale cieplutkiego/plumkającego grania.

 

No ale do rzeczy .. różnice pomiędzy seriami S , Fx , B itd. wynikają jak widać m.in. z zastosowanych głośników : http://www.bmn.com.pl/bmn.dane.tech.serii.b-m.html

 

Ciekawy jednak byłbym różnic brzmienia pomiędzy nimi , tymbardziej że seria S jest w sumie dwukrotnie +/- droższa od B. Może ktoś miał okazję posłuchać jednocześnie i S i B ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a napiszę do nich czy by indywidualnie czegoś nie sklecili bo szukam 3waya z duzym wooferem

Z tego co wiem to raczej nici. Na razie oferta kolumn składa się z 3 skrzyń, dwa monitory i jedna podłogówka. Plusy są takie że można sobie robić upgrade jak napisałem. Nie wiem co wy z tymi 3 way. Za dużo tu zmiennych żeby wnioskowac z góry że 3 way są lepsze. Wszystko zależy od jakości przetworników i samej zwrotki. A w tych przedziałach cenowych to wiadomo jak jest, kto pójdzie na większy kompromis...

 

Jak chcesz jakieś kolumny pod siebie zamówić, to wejdź w kontakt ze studio 16Hz.

Za dwa razy większe pieniądze. Tutaj tkwi diabeł. Jak na razie BMN jest w tej kwestii nie do pobicia. Ale z niecierpliwością czekam na coś, na jeszcze lepszych głośnikach. Patrząc na obecne oferty Polskich producentów to takie S3 powinny kosztować z 8 tysięcy zł. Pewnie szybko w tedy znalazła by się kasa na nowe konstrukcje i testy.

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie oferta kolumn składa się z 3 skrzyń, dwa monitory i jedna podłogówka

 

Z tego bierze się też korzystna cena. W sumie nie głupie rozwiązanie.

 

To skoro już padła nazwa studio 16Hz to ja jestem ciekaw porównania S2 z Canto Grand

 

Trzeba wypożyczyć i porównać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro już padła nazwa studio 16Hz to ja jestem ciekaw porównania S2 z Canto Grand

S2 przede wszystkim są na 22cm wooferze. Prędzej zestawil bym je z S1. Głośniki tej samej wielkości, ale cena S1 już sporo niższa.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.