Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

Też była u Ciebie taka slabizna na początku jak to opisuje Artur, bo mi właśnie zależało żeby wysokie i środek to była bajka...

One powinny grać niczym sklepowe w przedziale 6k ale chyba jest inaczej.

Edytowane przez DjTechnics

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od reszty systemu, pokoju i upodobań. Przecież to oczywiste. Wszyskim niestety się nie dogodzi, dlatego jest setki kolumn na świecie. Jeżeli od razu nastawiasz się negatywnie to pewnie wynik będzie oczywisty. Słuchałem u siebie i znajomych kolumn nawet dwa razy droższych i nie był to żaden szał w porównaniu do BMN. Każdy ma inny gust.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nastawiam się nagytwnie, właśnie czekam na nie, nastawiony bardzo pozytywnie.

Bo o to w tym wszystkim chodzi by trafić w swoją barwę dźwięku ;-)

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Nie nastawiam się nagytwnie, właśnie czekam na nie, nastawiony bardzo pozytywnie.

Bo o to w tym wszystkim chodzi by trafić w swoją barwę dźwięku ;-)

 

Rafał pisze, że są neutralne więc nie spodziewaj się dodawania barwy tam gdzie jej nie ma...bo później będziesz głupoty na ich temat wypisywał jak to jest w zwyczaju na tym forum...

 

Co zamierzasz na nich słuchać,jakieś przykłady albumów...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DjTechnics nie patrz na opinie. Sam posłuchaj i oceń czy Ci się podobają. To co dla jednego jest naturalne czy podbarwione nie oznacza, że tak będzie u Ciebie. Raz, że preferencje, dwa akustyka, trzy reszta toru. Daj znać jak wypadną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to ogólnie nie jestem zwolennikiem słuchania w bliskim polu. Ciekawe jak one wypadną w takiej roli.

 

Nie wiem czy neutralne kolumny sprawdza się w muzyce elektronicznej i grach, dlatego je wypozyczam by się dowiedzieć.

Ja tam słucham wszystkiego. Moim zdaniem stosunkowo neutralne klamoty wszystko zagrają na jakimś sensownym poziomie. Potrafię przeskoczyć z Guns'n'roses na Olivera Schoriesa.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ciężkim dniu pracy wracam, a one już na mnie czekają, moje wielkie pudła.

 

Nie mogłem dziś niestety, sprawdzić dokładnie jak grają, ponieważ obok śpią dziadkowie, którzy oczywiście na widok kolumn stwierdzili kiedy ja zmadrzeje i ciężkie gadanie przez pół godziny,heh, lecz nie mogłem wytrzymać i podłaczylem na szybko, pociuchutku.. Pierwsze wrażenie grają super :-D

Więcej napiszę za trzy dni po testach.

 

Co mogę jeszcze napisać to, to, że kolumny były bardzo dobrze zapakowane, jakość wykonania pierwsza klasa.

Jeśli chodzi o dźwięk to tak jakby brakowało wypełnienia w dźwięku, nie wiem jak to nazwac sucho?

7bd2d46b918b959b522acf61b6686a1d.jpgce839ca52b8159d121a111f52b93b42e.jpg1bfef4cf1da1e9c77af8afda61c302ae.jpg4e630ba5cc606b904ec4a34ab7d74188.jpg

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem dzisiaj te kolumny do innego pomieszczenia, wcześniej pisałem że grały płasko i nudno, zgadza się tak grały ponieważ słuchałem ich bliskim polu i było słychać sam środek i trochę góry.

Teraz słucham i zupełnie inny dźwięk. Brzmią bardzo naturalnie, świetnie mi się słucha wokali. Słucham kilka godzin i nic nie męczy jedynie brakuje mi trochę więcej szczegółowosci i wysokich. Kolumny grają każdy gatunek. Później wrzucę fotki oraz różne konfigurację.

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki 4606faf55cf069cbda016bf2ba54a186.jpg695a8448d845a94ab48c388b02576a75.jpg832b9eeb6b701fccd23cb980323a3dcb.jpgdfba1068926f4a73eb063cca9c27ce0d.jpg27b9f540506c4ae4d08775a87d156c80.jpg

 

Wrzucam krótki filmik jak grają disco hehe ;-) jakość dźwięku fantastyczna, gra to bajecznie, tak jak wcześniej pisałem kolumny z jednego metra nie grają.

Ustawienie może fatalne ale i tak świetnie grało. Podłączyłem pod górne terminale dało to trochę więcej góry i wyrazniejszy detal.

https://drive.google.com/file/d/0B4Baq90gSDV6MGlFZVRJblZvTGc/view?usp=drivesdk

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wąsko i blisko ścian. Podlacz jakiś lepszy wzmak stereo i będzie szczegółowosc. Co jak co, ale szczegółów im nie brakuje.

 

I ja też dziś miło rozpocząłem dzień:

912031e47c3ed8dfd6b9251d12a7dd7a_1.jpg

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wąsko i blisko ścian. Podlacz jakiś lepszy wzmak stereo i będzie szczegółowosc. Co jak co, ale szczegółów im nie brakuje.

 

I ja też dziś miło rozpocząłem dzień:

912031e47c3ed8dfd6b9251d12a7dd7a_1.jpg

No,no panie Rafale,czyste szaleństwo!Ale warto!

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po waszych opiniach zamówiłem kolumny BMN S3. Pierwsze wrażenia to takie , że dzwięk jest suchy i tak samo odebrał to mój syn. Na pewno bardzo podoba mi się bas. Poczekam trochę aż sie wygrzeją i zobaczę co będzie. Czy mieliście podobne odczucia po odsłuchu?, Wczesniej używałem kef iq9, ale bas był w nich dla mnie zbyt męczący za to srednica i wysokie tony super. w s3 odwrotnie.

I co tam z tymi S3? Wpinales z powrotem Kefy do porównania?

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość

(Konto usunięte)

Mam już Primare. Na 99% zostaje, a Yamahy idą na sprzedaż. Classe też, to całkowicie nie to. Za duży przemiał na basie.

 

Rafał rozwijasz się...to cieszy...

Pamiętam jak kilka lat temu tylko bas, bas, bas ;-)

Pozdrawiam serdecznie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mam wątpliwości czy s2 z tym wooferem nie będzie duchoty,jeszcze przyklejone do ściany...w twoich s3 pudło daje zejscie a przy niskiej głośności to fajna sprawa

S1, albo S3. Na pewno nie S2 do takiego metrażu. Do tylu masz nieco miejsca?

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

S1, albo S3. Na pewno nie S2 do takiego metrażu. Do tylu masz nieco miejsca?

właśnie nie mam,lokalizacja na dłuższej ścianie, odległość odsłuchu 2,5m też na ścianie. Słyszałem że jest możliwość tylko br z przodu. Powiedz proszę jakie odczules różnice lini s od FX. Zależy mi bardziej na cieple i klimacie ( jak to w jazz-ie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S jest sporo lepsza. FX brak nieco wypełnienia na basie. Nic nie wiem o BR tylko z przodu. Ja bawiłem się zatykanie BR i przy zatykaniu tylnego basu było sporo mniej. Głównie gra tylny, ocenił bym to 80% do 20%. Ja do tylu mam też nie wiele, może 25cm, bas jest nieco podbity, ale sytuację ratuje nie typowy BR, nie ma podbić w pewnych zakresach co może uwypuklac się dudnieniem tylko w całym zakresie basu, dodatkowo wentylacja z przodu zmniejsza ciśnienie samo basu. Te kolumny nie przeskocza fizyki, ale podbicia są sporo mniejsze niż w przypadku zwykłych BRow i kolumny więcej wybaczaja bliskość ścian.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.