Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w końcu zakupiłem kolumny BMN S2 II i jestem pod wrażeniem.

Przez ostatnie pół roku bujałem się po sklepach, komisach i osobach prywatnych by znaleźć kolumny, ktore dla mnie będą grać.

Te które grały były po za moim zasięgiem finansowym, a reszta niestety nie wpasowała się w mój gust.

Dziś mogę śmiało powiedzieć, że już nie szukam niczego innego.

Teraz jeszcze zmienić mieszkanie na domek i będzie już prawie wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się cieszę, że jest kolejna osoba "pod wrażeniem". Przyznam, że zbieram się do małego aneksu w zakresie tego co już napisałem, a raczej będzie to porcja pochlebnych spostrzeżeń. A taki mały domek, najlepiej z własnym pokojem do słuchania muzyki, to podstawa. Dobra akustyka, dobry sprzęt, wyrozumiała żona, muzyka i świadomość, że nikomu nie przeszkadzamy. Mam to, tylko, że jeszcze czasu brak. Może kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu zakupiłem kolumny BMN S2 II i jestem pod wrażeniem.

Przez ostatnie pół roku bujałem się po sklepach, komisach i osobach prywatnych by znaleźć kolumny, ktore dla mnie będą grać.

Te które grały były po za moim zasięgiem finansowym, a reszta niestety nie wpasowała się w mój gust.

Dziś mogę śmiało powiedzieć, że już nie szukam niczego innego.

Teraz jeszcze zmienić mieszkanie na domek i będzie już prawie wszystko :)

Z jakim atolem sluchasz BMN?

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że chętnie przeczytam jaki wpływ miał np. Crescendo

W moich S2II po dłuższym czasie nastąpiła prawdziwa metamorfoza. Prawie w każdym aspekcie. Kolumny jakby przeskoczyły o ligę wyżej. Pierwsza, może mniej istotna cecha, to kolumny grają głośniej. Nie wnikam, nie znam się, nie jestem stąd :). To fakt. Natomiast w każdym obszarze nastąpiła poprawa. Przejrzystość. Niesamowity skok do przodu. Teraz nie jestem w stanie nawet podejrzewać jak kolumny z daną płytą zagrają. każda jest odtwarzana chyba tak jak je nagrano, jak zamierzał to akustyk. Każdy, kto mieszał przy dźwięku. Efekt jest niesamowity. W dodatku nie dzieje się to kosztem uwypuklania wad, a raczej pokazywania tego co zrobiono najlepiej. Płyty w miarę dobrze, a raczej przeciętnie nagrane brzmią teraz niesamowicie. Te audiofilskie, nawet nie musze tu nic dodawać. Naprawdę, niczym się nie wyróżniające, poprawne płyty, jak choćby A. Andrusa "Cyniczne córy ...", czy Szcześniaka i Herdzina brzmią rześko, czysto, dynamicznie, z mnóstwem szczegółów. Pierwszy raz usłyszałem jak dobrze potrafią być nagrane utwory M.Jacksona. Dynamika, separacja, porządek na scenie, nasycenie barw, od samej góry, do samego dołu. Co jeszcze bardziej się uwypukliło, do swoboda grania, przedstawiania na scenie poszczególnych sekcji, wykonawców. Wszystko ma swoje miejsce. Brak kompresji. Scena jeszcze bardzie została "poszatkowana". Tak w głąb, ja i wszerz, ale także góra dół. Nasycenie. Takie, jak sobie zażyczył realizator. O tych kolumnach teraz nie można powiedzieć, że mają jakiś swój charakter. One po prostu odtwarzają muzykę, taką jaką im się podaje. Co ważne, bas jest nadal na swoim miejscu. Stał się jeszcze bardziej nasycony, zróżnicowany. Jak w jednym czasie słyszymy miękką stopę i konturowy kontrabas, to właśnie tak to kolumny zagrają. Niewątpliwe, iż prezentacja przeszła jakby bardziej w kierunku live, co nie przeszkadza intymnie pokazywać spokojną i studyjna muzykę jazzową. Na razie nie złapałem kolumn, od czasu metamorfozy, by jakieś płyty były degradowane. Przejrzystość niesamowicie różnicuje, ale nie degraduje. Oby tak dalej. Inna kwestia, to iż na możliwościach i obiorze zyskał wzmacniacz tranzystorowy Xindak. Owszem, nie dorównuje jeszcze lampie ale ten dystans jakby się zmniejszył, a szczególnie w tych bardziej dynamicznych nagraniach. Niewątpliwie ta umiejętność pokazywania separowanych dźwięków na scenie, umiejętność ich indywidualnego odtwarzania robi wrażenie. Nie ukrywam, iż korci mnie zmiana wysokotonówki na jeszcze lepszą, tylko że zdarzają się nagrania, w których góry nie brakuje, jest ekspansywna, dynamiczna, w pełni nasycona, choć fakt, nigdy nie agresywna. Po tym czasie jeszcze bardziej poprzekonuję się, iż kolumny te polubią się z dobrym tranzystorem. Przejrzystym, nasyconym, zrównoważonym. Tylko, że to kolejny skok w kwotach wydanych na elektronikę, ale będzie warto, by w pełni wykorzystać potencjał tych kolumn. A tak na koniec, z ciekawością przeczytam co potrafią Ex2 II, bo to jednak inne przetworniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawy. Crescendo i Excel będą już z najwyższej półki więc nie ma to tamto. Domyslam się ze będzie sporo lepiej.

Co do Jacksona. Moim zdaniem jego nagrania są dobrze zrobione. Już na Magnatach kilka lat temu mi się podobał :)

Apeluje jeszcze raz o dobrą elektronike do tych kolumn. Można dużo ugrać. Przede wszystkim wzmak i źródło. DAC czy tam CD.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że kieruję swoją uwagę na kolumny BMN, czy moglibyście podpowiedzieć, czy sprawdzą się one w gatunkach takich jak rock, muzyka filmowa, trance, ambient? Planuję do nich dokupić wzmacniacz Yamaha A-S2100, rozważam też Batlaba Endo 1. Dziś dodałem temat z prośbą o pomoc w doborze zestawu stereo, liczę na opinie użytkowników kolumn BMN :) To na ten moment moja opcja numer 1 jeśli chodzi o kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Posiadam wzmacniacz Atoll IN 100SE + dac Musical Fidelity V90. Szukam kolumn do około 3500 - 4000 zł. Muzyka, której słucham jest różna od Dire Straits poprzez Stinga, Bednarka, a na muzyce pop kończąc. Często nie są to pliki wysokiej rozdzielczości. Całość pomieszczenia odsłuchowego to salon+ otwarta kuchnia o pow. ok. 35 m.kw. ale miejsce tzw. odsłuchowe czyli trójkąt odsłuchowy to ok. 17 m.kw.Salon jest w kształcie prostokąta ale miejsce odsłuchowe jest przy jednej z krótszych ścian tzn. kolumny będą stały na dłuższej ścianie, a na przeciwko będzie kanapa ( też na dłuższej ścianie ) ale wszystko będzie znajdować się przy krótszej ścianie. Odległość pomiędzy kolumnami ok. 2,5 do 3 m. odległość od miejsca odsłuchowego do linii kolumn ok. 4m. ( długość krótszej ściany czyli odległość między długimi ścianami 4,7 m. ) Kanapa będzie stała prawie przy samej ścianie, a kolumny będę mógł odsunąć od tylnej ściany ok. 40-50 cm. Lewa kolumna będzie mogła być odsunięta od ściany także ok. 40-50 cm. ( na tej ścianie będzie wisieć zasłona ), a prawa kolumna będzie stała przy schodach i do ściany bocznej będzie kilka metrów. O akustyce się nie wypowiem bo to jest nowy dom i dopiero się wprowadzamy ale na pewno między miejscem odsłuchowym, a kolumnami wyląduje dywan ;-) Na liście kolumn pozostały trzy konstrukcje tj. Audio Academy Hyperion IV, Pylon Diamond 28 no i BMN S3. Nie znam m-ki BMN ale polecono mi je tu na forum. I tu nasuwa się pytanie jak S3 ma się do ww. dwóch konstrukcji i czy mój wzmacniacz je uciągnie oraz czy dadzą radę w moim pomieszczeniu odsłuchowym 35/17 m.kw. No i jeszcze jedno pytanie czy ktoś miał okazję odsłuchać Atolla in100se + s3 czy warto je łączyć z ww. wzmacniaczem czy będzie to nietrafiony mezalians? Z góry dziękuję za odpowiedź i porady. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega porównywał Pylon Diamond 25 z jakimiś BMN , bo i te drugie blado wypadły.

Mieszka obok twórcy i je wypożyczył na jakiś czas.

Ciężko mi uwierzyć, że te Pylony zagrały lepiej od czegokolwiek...

Choć nie, przepraszam 25 nie słuchałem... Słuchałem 28...

 

Takie tam słuchanko :)

 

c44d0b575c714a63931caea011ccf95b_1.jpg

 

739b3c3687af341dad95793d01d59be8_1.jpg

 

cc362233eda5758959e609c34836a8e3_1.jpg

No dawaj Rafał! Szczegóły!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glosniki są takie same, ale to nie jest żaden KIT. Bez przesady.

Prawdopodobnie będzie też wersja na berylu. Podobno podobne granie.

 

 

Ciężko mi uwierzyć, że te Pylony zagrały lepiej od czegokolwiek...

Choć nie, przepraszam 25 nie słuchałem... Słuchałem 28...

 

Z tego co wiem to był chyba test na ampli KD więc...

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza. Dlatego napisałem, że "jak dla mnie". Mi sprzedawca w salonie zaprezentował Pylon Diamond 28 aby mi pokazać, że pieniądze nie grają i niestety w tym przypadku to kompletnie się nie udało...

Ale nie o tym chciałem! Jak Rafale wypadło porównanie?

Edytowane przez marekw 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.