Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy. Od czasu gdy usłyszałem BMNy kilka tygodni temu u jednego z Was cały czas chodzą mi one po głowie. Myślę o podłogówkach BERGES3 .

Czy słuchał, któryś z Was kolumn BMN ze wzmacniaczem lampowych na lampach EL34? Ja mam UNISON S6 i mam ochotę podpiąć pod niego BEGRESY 3 właśnie. Wszelkie uwagi wskazane :)

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor forniru nie mój styl, ale całkiem przyjemnie wyglądaja.

 

Wiadomo cos na temat tych monitorow z berylem i seasem excelem?

To moze byc swietne granie

Jeszcze się nie wyprodukowały :-/

Ale planuje je odrazu wypożyczyć.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor forniru nie mój styl, ale całkiem przyjemnie wyglądaja.

 

Ja szukałem jasnego dębu i taki jest obecnie najjaśniejszy z dostępnych naturalnych. Ponieważ na wiosnę będzie remont i regały na książki oraz regał pod sprzęt będą również w fornirze dębowym, to wybór jak najbardziej słuszny. Ale wiadomo kolor, rzecz gustu.

 

Ale może porozmawiajmy o dźwięku, bo w tym temacie potrzebuje pomocy i porady.

W piątek kolumny wyciągnięte z pudeł, później postały z dwie godziny aby złapały temperaturę pokojową, następnie wiadomo kable i start.

Pierwsze wrażenie bardzo fajne: o wiele więcej szczegółów, powietrza, bardzo fajne stereo oraz scena. Obawiałem się o bas ale okazało się, że niepotrzebnie. Cała noc sprzęcik odpalony, leciało radio, a kolumny jak wszyscy zalecają wygrzewały się.

W sobotę na wieczór drineczek muzyczka, wszystko wydawało się, że zakup to bardzo dobra inwestycja (od razu zaznaczam, że póki co zdania nie zmieniłem)

W niedzielę wyszedłem poza zestaw dobrze zrealizowanych utworów i tu pierwsze małe rozczarowania, ale wiadomo to nie wina kolumn.

Po poniedziałku i 3-4 dniach słuchania, gdzie kolumny są pod prądem większość czasu takie przemyślenia (wrażenia):

 

na plus

- kolumny zdecydowanie warte swej ceny, ładnie wykonane na dobrych przetwornikach, wciąż uważam, że moje poprzednie kolumny Dali Ikon 6 są znacznie słabsze

- bardzo szczegółowa góra, a przy dobrze zrealizowanych nagraniach w muzyce jest dużo powietrza, szczególnie małe składy muzyczne bazujące na instrumentach akustycznych brzmią efektownie

 

na minus

- muzykalność tych kolumn niezadawlaąca

- suchy mało plastyczny bas

 

Te minusy o których wspominam nie wrzucam na karb kolumn, a całego zestawu.

Co robić aby poprawić brzmienie.

Jeszce w tym roku chce zmienić kable głośnikowe (obecnie Real Cable - modelu nie pamiętam ale nie są to drogie kable - ot dwie sznurówki w brązowej osłonce)

W przyszłym roku jak budżet pozwoli wymiana wzmacniacza (obecnie NAD C352 po modyfikacji).

 

Co robić? Kombinować z elementami, a kolumny zostawić, jeśli tak to na co zwrócić uwagę, czy może te kolumny nie są jednak dla mnie (jeszcze mogę zwrócić), a może skrzynki fajne tylko pomyśleć o lepszych przetwornikach?

 

I teraz właśnie prośba do Was o pomoc i porady. Wszystkie sugestie cenne.

z góry dzięki

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem różnych ustawień i według mnie takie jak są w tej chwili najlepsze tj. tylna ściana kolumn ok 55 cm od ściany. Rozstaw pomiędzy kolumnami ok 220 cm. Bardziej niż bas doskwiera mi brak muzykalności. Dźwięk jest bardziej efektowny, niż ciepły i relaksujący.

Przypomina lepsza wersje poprzednich kolumn. Stąd myśl, że może wine za to ponosi wzmak, źródło lub kable głośnikowe?

W sobota wpada do mnie kolega z integrą Devialet i swoimi kablami, może to wyznaczy kierunek poszukiwań.

rafa735r, a ty z jakimi klockami, kablami grasz teraz?

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odsłuchasz na innym wzmaku coś powinno się rozjaśnić.

Ja mam integre Burmestera i DACa Music Hall na lampce.

 

Bardziej niż bas doskwiera mi brak muzykalności. Dźwięk jest bardziej efektowny, niż ciepły i relaksujący.

 

Zależy kto czego oczekuje. Ja wolę zwawsze granie, dużo zależy od realizacji. Mam płytki które wręcz są zamulone lub takie które grają sucho. Musiałabyś jakiś ciepły wzmacniacz do nich dać. Pamiętam że Primare i32 był taki cieplawy ze względu na dołek na srednicy, góra była dość charakterystyczna. Najlepiej posłuchać przed zakupem.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchałeś tych Kef? Bo jak tak i ci się podobały to Berges raczej nie spodobają się.

 

Na poważnie to ich nie słuchałem. Ich pierwotna cena nie zachęcała. Teraz są na wyprzedażach za bardziej rozsądną cenę. Bardziej byłoby to na zasadzie - kupię lub wypożyczę przez internet i oddam w przypadku kiszki. Bo ochów i achów na forach i testach co niemiara... Z autopsji kojarzę (w 500 lub 700 - nie pamiętam) dużo basu i jakby wycofaną górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może najlepiej daj sie im dobrze wygrzać i zobaczysz za kilka dni czy coś zmienia się w dźwięku :)

 

Graja od piątku, razem już ponad 20 godzin. Myślisz, że ile jeszcze powinny?

 

No i poszło zamówienie na Bergesy 3 w Hebanie... Choć przyznam, że kusiła mnie wyprzedaż KEF-ów R700...

 

Jaka jest charakterystyka tych bergesów? Myślisz, że w moim przypadku mogłyby przypasować?

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała seria R jest oparta o ten sam glosnik UniQ. Dla mnie góra jest mało szczegółówa, a średnica zlepiona. Nawet ostry Krell KAV400 nie wiele pomógł. Co kto lubi. BMNy to jest inne brzmienie. Jasne, otwarte szczegółowe, dźwięk odrywa się od glosnika swobodnie. Nic się nie klei. Jest dużo powietrza na srednicy. To jest największa różnica,która odrazu rzuciła się na uszy. W końcu perkusje zaczęły brzmieć jak perkusje. Pierwszy raz talerze dostały życia i zaczęły wyskakiwac z glosnika.

 

 

Jaka jest charakterystyka tych bergesów? Myślisz, że w moim przypadku mogłyby przypasować?

Tam jest beryl więc gora na pewno jest sporo lepsza, zapewne jaśniejsza, bardziej szczegółowa. Midwoofer jest taki sam.

 

 

 

Graja od piątku, razem już ponad 20 godzin. Myślisz, że ile jeszcze powinny?

 

U mnie dość szybko się wygrzaly, ale graly nieco głośniej niż w tle. Woofer musi się trochę poruszać.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się dopisuje jako osoba czekająca na BERGESY 3 w wersji ze Scan Speak R3004 (zalecenie konstruktora w celu zwiększenia delikatności wysokich tonów przy współpracy ze wzmacniaczem lampowym). Został mi do ustalenia fornir (prawdopodobnie heban) i oczekiwanie na odbiór wyprodukowanych kolumn.

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała seria R jest oparta o ten sam glosnik UniQ. Dla mnie góra jest mało szczegółówa, a średnica zlepiona. Nawet ostry Krell KAV400 nie wiele pomógł. Co kto lubi. BMNy to jest inne brzmienie. Jasne, otwarte szczegółowe, dźwięk odrywa się od glosnika swobodnie. Nic się nie klei. Jest dużo powietrza na srednicy. To jest największa różnica,która odrazu rzuciła się na uszy. W końcu perkusje zaczęły brzmieć jak perkusje. Pierwszy raz talerze dostały życia i zaczęły wyskakiwac z glosnika.

 

 

Tam jest beryl więc gora na pewno jest sporo lepsza, zapewne jaśniejsza, bardziej szczegółowa. Midwoofer jest taki sam.

 

 

U mnie dość szybko się wygrzaly, ale graly nieco głośniej niż w tle. Woofer musi się trochę poruszać.

 

U mnie Bergesy będą musiały wykazać wyższość nad AA Hyperion III. To też są głośniki jasne, przestrzenne, z niezłą dynamiką, stereofonią i fajnym, miękkim (ale nie ślamazarnym), nisko schodzącym basem. Niestety jest tam głośnik wysokotonowy, który do najbardziej wyrafinowanych nie należy - a w końcu fajnie by było szczegółowość na górze poprawić :). Wysokotonowiec zaś z Bergesów ma całkiem niezłe opinie... Czyli czekam z niecierpliwością.

Co do Kef - miałem pokusę, żeby sprawdzić toto u siebie w domu - ale po powyższej opinii chyba nie warto :).

 

 

Jaka jest charakterystyka tych bergesów? Myślisz, że w moim przypadku mogłyby przypasować?

 

Na razie jeszcze nie wiem - jeszcze ich nie słuchałem, a w salonach tych kolumn nie ma, więc pozostało tylko kupić z ewentualnym zwrotem. Natomiast testowane były S II z Baltlabem (który posiadam) i testy wyszły podobno zachęcająco.

 

To Bogdan będzie miał co robić :)

 

Hehe, przed świętami ruch się niezły zaczyna :)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro miałeś ochotę sprawdzić Kefy u siebie to trzeba było to zrobić.

Ja słuchałem R700 i zrobiły na mnie olbrzymie wrażenie. A porównywałem min właśnie z AA tyle, że z modelem Hyperion.

Po tym co ostatnio napisał Rafał na temat porównania brzmienia Kefa z BMN jakoś nie sądzę, że byłyby to kolumny dla mnie.

Cóż różne gusta są na świecie.

Dla mnie Kefy R700 są świetne a dla innych nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kult serii R dawno został na forum obalony. Uzywalem ich dostatecznie długo z różnymi wzmacniaczami i nawet w różnych pomieszczeniach, znam ich brzmienie.

Ale to nie wątek o KEF. Chyba wszystko zostało o nich napisane. Napiszę tylko jeszcze raz w skrócie że moje wcześniejsze kolumny na Vifie DX za 80zl wcale im nie odstawaly. Były to Magnaty. A Kefy zostawiłem tylko ze względu na mniejsze gabaryty i ta świadomość że Boga za nogi z nimi złapałem po forumowych lekturach. Przecież nie mógłby być zle.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kult serii R został obalony już dawno na forum.

Miałem nic nie pisać, ale to zdanie jest po prostu nieprawdziwe i bolesne, bo obraża tych, którym seria R się podoba.

Z tego zdania wynika, że każdy, kto chciałby posiada lub chciałby posiadać głośniki serii R jest idiotą nieznającym auta na dobrym brzmieniu.

Rafał, ja rozumiem, że Tobie się nie podobają, że BMN są lepsze, bo inaczej w tym wątku być nie może, ale szanuj inaczej myślących.

Seria R jest bardzo tanio wyprzedawana i w swej klasie to bardzo atrakcyjna propozycja. Prawdziwa okazja.

 

 

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.