Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was!

Obserwuje wasze wpisy od kilku dni i coraz bardziej sie zastanawiam nad kupnem 3-jek. Jeszcze nie wiem ktore ale wszystkie w moim budzecie. I tu pytanie do was.

Pokoj 20m2 ale uklad 3mx6,5m. Troche nie teges ale na razie nie zmienie mieszkania. Kolumny na dluzszej scianie, tak wiec odsluch z okolo 2,5m. Inaczej sie nie da. Mam na razie koncowke mocy Rotel RB 1070 (130w na kanal) oraz "grajek" denon heos link hs2. Testowalem to u znajomych i ten heos daje w miare rade. Pieknie to zagralo na kolumnach DIY za kilkanascie tysiecy. Na razie mam co mam ale mysle inrensywnie o jakims preampie, moze tez Rotel?

Czy myslicie ze w moim pomieszczeniu 3-ki sie prawdza? Nie bedzie bas mi latal po scianach przez mala odleglosc?

Znajomy przytargal do mnie kolumny Akustyka rd12 z bassreflexem z przodu. Wszystko super ale bass sie mulil i kumulowal gdzies dookola nas ( siedze praktycznie przy scianie).

Tu pytanie do kolegow majacych podobny uklad pomieszczenia. Jak u was? Bas nie dudni za bardzo??? 

Czy ktos ma lub mial te paczki z rotelem? 

Bede wdzieczny za odpowiedz, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam tylko 2.5m do kolumn i stoją na dłuższej ścianie. Pokój trochę mniejszy i jest OK. Bas jest nieco podbity, ale nie dudni itp. Kolumny wentylowane z dwóch stron więc nie ma typowego ciśnienia z basem. Fakt że w jedym z kątów pokoju basu jest dużo, ale w miejscu odsłuchu jest OK. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Szymon napisał:

Trzeba tylko kupić najlepsze kable zasilające!

Jakaś sugestia co do modelu?

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Szymon napisał:

Nic a nic. Trzeba tylko kupić najlepsze kable zasilające!

A co maja kable zasilajace do dudnienia w basie spowodowanego bliskoscia sciany za sluchaczem? Nie wiem czy to zart, czy troche voo doo?

Czy moze ktos mial je polaczone z rotelem?

albo moze jakas propozycja przedwzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szymon napisał:

Do BMN najlepiej pasuje Nordost Odin 2, cały set. Będziesz Miał Najlepsze granie w okolicy.

Nudzisz się.....?

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2019 o 17:33, Szymon napisał:

Do BMN najlepiej pasuje Nordost Odin 2, cały set. Będziesz Miał Najlepsze granie w okolicy.

Myślę że dopiero na wymagającym materiale np.Bayerful ,wyżej podane zestawienie wypadłoby świetnie pokazując możliwości całego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przymierzałem się od kilku dni aby napisać na temat wrażeń po kilku tygodniach odsłuchów Bergesów 3 ze ScanSpeak R3004. Myślę, że kolumny mają za sobą jakieś 120-150 godzin grania. 

Napędza to cały czas wzmacniacz lampowy UNISON RESEARCH S6, zródło to CD ROKSAN CASPIAN M2, okablowanie VDH.

Uznaję,  że z kolumnami już się dobrze osłuchałem więc mogę co nie co napisać jak to brzmi w mojej konfiguracji. Przypomnę że pokój około 5x6m, wysoki na 2,7m.  Kolumny ustawione jakieś 40 cm od tylnej ściany. Rozstawione na około 2 m.  Oddalone od miejsca odsłuchu o 4m. 

Zacznę od wysokich tonów. Na początku tak jak pisałem pojawiały się przebłyski ostrości. Teraz jest tak jak od zawsze chciałem mieć. Jest bardzo duże detali, szczególików na górze ale  powiedziałbym, że w analogowej odmianie. Nie żadnego kłucia w uszy. Czasami słucham po 10 godzin dziennie i nie odczuwam żadnego zmęczenia.  Nawet na tragicznej RHCP Californication jest w miarę ok i da się tego słuchać. Dla mnie góra, jej szczegółowość i jednocześnie aksamitność są rewelacyjne.  To samo mogę powiedzieć o średnicy,  przestrzeni. Kolumny wytwarzają bardzo dużo powietrza w dżwięku. Nie ma żadnej suchości, czy płaskości.  Wokale wybrzmiewają genialnie, każde wzdychnięcie, podmuch głosu prawie,  że czuć.

Bas jest naprawdę potężny i bardzo nisko schodzący. Teraz słucham ENIGMĘ i nigdy tak nisko schodzącego basu u siebie nie miałem. Jednocześnie jest kontrolowany. Nic się nie ciągnie, nic nie dudni.  Kiedy trzeba i wymaga tego muzyka bas jest szybki i pojawia się fajny kontur. Słuchanie Matallica naprawdę jest rewelacyjne. Jak podkręcę głośność (przy cichym na takiej muzyce dla mnie nie ma efektu) to po prostu czuć mocne twarde uderzenia bębnów.  I co najważniejsze nawet przy tym wyższym poziomie głośności góra nie rani głowy :)

Cudownie też słuchać wybrzmienia instrumentów, np drżenie strun. Tego nie da się opisać wręcz. Albo mi brakuje słów aby to opisać hehe.

Dla mnie to najlepsze kolumny jakie kiedykolwiek u siebie miałem. A testowałem nie jedne. I to zdecydowanie droższe. 

Ogromne brawa dla BMN za rewelacyjny produkt . Oby tak dalej :)

 

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sebgla napisał:

Tak przymierzałem się od kilku dni aby napisać na temat wrażeń po kilku tygodniach odsłuchów Bergesów 3 ze ScanSpeak R3004. Myślę, że kolumny mają za sobą jakieś 120-150 godzin grania. 

W dniu 2.01.2019 o 16:52, Mikelas76 napisał:

 

Super to slyszec Sebgla, tym bardziej ze jestem po slowie z konstruktorem i w nastepnym tygodniu jade na odsluch takich samych jak ty masz :)

Ale kolor za to jak Rafal hehe. Zadzialal WF hehe (wife factor)

Musze tylko z czasem dobrac jakiegos preampa do koncowki rotela no i jakies lepsze kable.

1 godzinę temu, rafal735r napisał:

Fajnie że dają sobie radę w takim metrażu 

Zastanawiam sie jak by sie zgral preamp Burmestera z moim rotelem. Czy to ma sens? Czy nie byloby za sucho. Ponoc koncowki rotela daja szybki kontrolowany bas i wysokie podkrecaja. Jakby to polaczyc z Burmesterem nie byloby zbyt detalicznie i sucho?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat u mnie w sprzęt żona się nie wtrąca :) nie lubię ciemnych kolumn i ogólnie ciemnego wystroju wnętrza. Koniecznie daj białe maskownice :)

Nie wiem czemu miało by być sucho z Burmesterem? Czas obalić stereotyp że burmester gra klinicznie. To że tak wygoda, nie znaczy że gra :) 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersję czarną Bergesow i prezentuje się całkiem dobrze.

Możecie zaproponować jakieś pewne połączenia kolumn BMN ze wzmakami w cenie do max. 10 tys.

Obecnie gram z denonem 1520ae i jest ok ale czuje że może być lepiej.

Pod koniec stycznia będę miał możliwość przetestowania Lectora zxt70 ale zastanawiam się jeszcze poważnie nad naimem xs2, caspianem m2, może jakaś lampa w rozsądnej cenie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kasz76 napisał:

Ja mam wersję czarną Bergesow i prezentuje się całkiem dobrze.

Możecie zaproponować jakieś pewne połączenia kolumn BMN ze wzmakami w cenie do max. 10 tys.

Obecnie gram z denonem 1520ae i jest ok ale czuje że może być lepiej.

Pod koniec stycznia będę miał możliwość przetestowania Lectora zxt70 ale zastanawiam się jeszcze poważnie nad naimem xs2, caspianem m2, może jakaś lampa w rozsądnej cenie...

 

Jeśli chodzi o lampę, to zdecydowanie spróbuj coś z oferty Cayina.

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zainteresowanym wysyłam link do strony, gdzie można sprawdzić jakość nagrań albumów vinylowych i cd: http://dr.loudness-war.info/

Przed zakupem ulubionego albumu warto sprawdzić, czy będziemy chętnie sięgać po płytę, czy wyląduje na na półce. Każda płyta jest kilka razy (lub więcej) wznawiana do sprzedaży przez różne wytwórnie płytowe. I nie każde wznowienie jest wierne pierwowzorowi pod względem dynamiki nagrania, liczby ścieżek użytych we wznowieniu, obszerności sceny itd. Często przyzwyczajeni do nagrania, kupujemy drogą płytę, która po prostu gra źle. Zależy to od wielu czynników, ale jednym z najważniejszych jest z czego korzystała wytwórnia jako źródła.

Ostatnio kupiłem Dire Straits "Brothers in Arms" wydaną przez Warner Bros Records (Remasters z 2000r). Rozczarowanie. Dynamika nagrania na kiepskim poziomie. Ogromna różnica w stosunku do edycji wydanej przez Vertigo w 1985r.  Dokupiłem to samo wydane przez Vertigo/Mercury w 2005 r (SACD nr katalogowy 9871498 ). Różnica kolosalna.

Dlatego zwracajcie uwagę na to, co kupujecie, ponieważ nawet sprzęt za ciężkie pieniądze nie zagra dobrze przy źle wykonanej płycie. Na stronie można sprawdzić nr katalogowy, zakres dynamiki, lata wydanych wznowień itd. Może okazać się, że nie musicie zastanawiać się nad wymianą kabli, wzmacniaczy, napędów, tylko wystarczy zmienić płytę.

Nie wszyscy artyści dbają o jakość wznawianych albumów i możemy się rozczarować po ich zakupie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2018 o 21:34, barbal10 napisał:

Udało mi się okazyjnie kupić Marantz pm 68 (z pilotem). Wiedziałem, że kolumny jakie mam czyli S3 potrzebują prądu. I to prawda. Z Marantzem zagrały naprawdę wspaniale. Lampa na razie będzie stała bezczynnie.

Czytam temat od wczoraj, normalnie duszkiem, jak dobry kryminal, strina 15. Po drodze mowa o wzmacniaczach za grube tysiace, a ja ledwo mam pm7200, no i doszedlem do twojego wspisu. Normalnie oderchnalem z ulgą. Da sie taniej ufff. 

Czytam dalej, 

ps. Przyszedlem tu z tematu Kef i juz prawie kupilem R300 ale doszedlem do miejsca gdzie Rafal zmienil na BMN...

Edytowane przez LOBO_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Godzinę temu, LOBO_M napisał:

Czytam temat od wczoraj, normalnie duszkiem, jak dobry kryminal, strina 15. Po drodze mowa o wzmacniaczach za grube tysiace, a ja ledwo mam pm7200, no i doszedlem do twojego wspisu. Normalnie oderchnalem z ulgą. Da sie taniej ufff. 

Czytam dalej, 

ps. Przyszedlem tu z tematu Kef i juz prawie kupilem R300 ale doszedlem do miejsca gdzie Rafal zmienil na BMN...

PM7200 to całkiem przyzwoity wzmacniacz. To praktycznie dokładnie to samo co PM7000 i PM68 (różni się głównie obudową). Te z kolei są bliźniaczo podobne do starszej serii pm80 i pm78. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, plastik1989 napisał:

PM7200 to całkiem przyzwoity wzmacniacz. To praktycznie dokładnie to samo co PM7000 i PM68 (różni się głównie obudową). Te z kolei są bliźniaczo podobne do starszej serii pm80 i pm78. 

Bo to bardzo dobre granie na tle obecnych konstrukcji biorąc pod uwagę cenę. Polecam zrobić przegląd. Wzmacniacz sporo zyskuje po takim zabiegu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, plastik1989 napisał:

PM7200 to całkiem przyzwoity wzmacniacz. To praktycznie dokładnie to samo co PM7000 i PM68 (różni się głównie obudową). Te z kolei są bliźniaczo podobne do starszej serii pm80 i pm78. 

PM7200 KI ma fajniejszą górę. Ale kupić go to graniczy z cudem. 

2 godziny temu, EmilioE napisał:

Na stronie nie widać nic o tych konstrukcjach z Seasem Crescendo. Będzie jakaś aktualizacja informacji?

Czy jest jakiś projekt z Crescendo + 22 cm średniotonowy?

Nie ma jeszcze topowej serii. Ciągle czekamy na upgrade strony WWW. Ale z tego co wiem Bogdan chyba zrezygnuje z Crescendo na rzecz szpilki od SS. Ale najlepiej zapytać u źródła.

Tymczasem ja testuję nową zabawkę:

442b7fa9b324ef027d5597adc5e47b43_1.jpg

Chińczyk "niestety" dzielnie się broni.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.