Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.10.2018 o 12:09, Szarn napisał:

Podłączyłem do tego co posiadam (i tu widzę wyraz niesmaku „rasowych” znawców tematu, ale musimy lubić to czym dysponujemy), ampli tuner Pioneer VSX-930 oraz napęd Pioneer BDP X-300.

Dopiero strona 17, ale znowu cos o czym moge sie wypowiedziec. Mam w domu VSX-920, wiec nie az tak daleko chyba. Jak ostatnio do starych kef iq50 podpialem uzywany Marantz PM7200 kupiony za 650 zlotych to pl dnia szczekę zbieralem z podlogi, moja sceptyczna zona to samo. Do dzisiaj pioneer nie uruchamiany. Dlatego jesli jeszcze na tym sluchasz BMN to wszystko przed tobą:-)

Edytowane przez LOBO_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MrSalieri napisał:

Bo to bardzo dobre granie na tle obecnych konstrukcji biorąc pod uwagę cenę. Polecam zrobić przegląd. Wzmacniacz sporo zyskuje po takim zabiegu 

Taki jest plan, ale jeszcze dokladnie tematu nie rozeznalem. Zastanawia mnie tylko czy „przeglad” to wymiana czesci elementow na takie same tyle ze nowe, szczegolnie kondensatory. Czy moze jakis tuning? Lepsze elementy, kable.., mocniejsze kondensatory?

wsp jakosc/cena jest geniealny. Teraz doszly do mnie jeszcze uzywane chord clearway i kolejny szok, znowu spora roznica na plus. Az strach pomyslec co bedzie jak zmienie glosniki;-)

Z tego cowidze to najwiekszy problem bedzie z kolorem forniru, najlepeij jak by mozna bylo dostac probki A4 do oceny. Bo zdjec jak na lekarstwo.

u mnie w gre wchodzi tylko obudowa 50cm, bo mam 40cm polke, podwyzszenie na calej dlugosci. Wiec finalnie wykdzie wysokosc jak w modelach x3 tzn 90cm

 

ps. Temat przeczytany, jedne dzien. 

Ps. Sorry za maly offtop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resized_20190114_152540_9329.thumb.jpeg.e75ccfdb0f880db8f7e59dd0d3f766f0.jpegOd soboty dzięki uprzejmości Pana Bogdana(i wpłaconej kaucji )mam przyjemność testować beszele3 .Pierwsza dwa dni były zagadką dlaczego mają taki dziwny bas ale sprawa okazała się prozaiczna ,pokój w którym słucham był wytłumiony- dostrojony do znacznie większych głośników na których słucham , coś wyniosłem coś przyniosłem i zrobiło się bardzo dobrze.Jako iż nie bardzo potrafię pisać o dżwięku ,napiszę tak- bardzo dobre głośniki jakość cena MISTRZOSTWO-naprawdę mają wszystko czego potrzeba do słuchania MUZYKI ,oczywiście nie piszę o hi-endowych odlotach i dzielenia włosa na czworo.Od dwóch dni siadam i słucham muzyki ,pokazują to co jest nagrane bez upiększania ,bez natarczywości solidnie .Kopólka cresendo bez jazgotu,średnica ani za słodka ani za ostra ,bas nie dudni nie ciągnie się.(inna sprawa że zestaw napędziłem 2 końcówkami naima nap 250.2)plumka melodyjnie.Aktualnie słucham w pokoju 20m2(ale jest nie symetryczny) i myślę że mogą również zagrać w większym.

Aby nie było że to ideał to brak mi trochę wypełnienia i już nabrałem ochoty by posłuchać beszele 2 tylko że Pan Bogdan musi je złożyć i byłoby super z kopółką crescendo(o ile to możliwe).Czytałem iż jeden z forumowiczów nabył beszele 2 i jestem ciekaw z której części Polski jest ,ja z okolic trójmiasta może ma ochotę na wymianę doświadczeń.

sheykk

Resized_20190117_195832_8077.jpeg

Resized_20190117_195712_9697.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sheyyk2 napisał:

Resized_20190114_152540_9329.thumb.jpeg.e75ccfdb0f880db8f7e59dd0d3f766f0.jpegOd soboty dzięki uprzejmości Pana Bogdana(i wpłaconej kaucji )mam przyjemność testować beszele3 .Pierwsza dwa dni były zagadką dlaczego mają taki dziwny bas ale sprawa okazała się prozaiczna ,pokój w którym słucham był wytłumiony- dostrojony do znacznie większych głośników na których słucham , coś wyniosłem coś przyniosłem i zrobiło się bardzo dobrze.Jako iż nie bardzo potrafię pisać o dżwięku ,napiszę tak- bardzo dobre głośniki jakość cena MISTRZOSTWO-naprawdę mają wszystko czego potrzeba do słuchania MUZYKI ,oczywiście nie piszę o hi-endowych odlotach i dzielenia włosa na czworo.Od dwóch dni siadam i słucham muzyki ,pokazują to co jest nagrane bez upiększania ,bez natarczywości solidnie .Kopólka cresendo bez jazgotu,średnica ani za słodka ani za ostra ,bas nie dudni nie ciągnie się.(inna sprawa że zestaw napędziłem 2 końcówkami naima nap 250.2)plumka melodyjnie.Aktualnie słucham w pokoju 20m2(ale jest nie symetryczny) i myślę że mogą również zagrać w większym.

Aby nie było że to ideał to brak mi trochę wypełnienia i już nabrałem ochoty by posłuchać beszele 2 tylko że Pan Bogdan musi je złożyć i byłoby super z kopółką crescendo(o ile to możliwe).Czytałem iż jeden z forumowiczów nabył beszele 2 i jestem ciekaw z której części Polski jest ,ja z okolic trójmiasta może ma ochotę na wymianę doświadczeń.

sheykk

Resized_20190117_195832_8077.jpeg

Resized_20190117_195712_9697.jpeg

Przetworniki wyglądają jak wyciągniete z Diapason Astera. Ciekawy projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4-5 lat temu miałem w domu astery ,pamiętam tylko że miały przestrzeń i holografię co do innych aspektów to już nie pamiętam.(powinienem mieć zdjęcia może odnajdę) 

Cena, no cóż jakość wykonania diapasona ,użyte materiały (orzechowe drewno)musi kosztować .Każdy produkt ma swojego klienta a dla Niemca 8 tys.euro to dla nas 8 tys.zł.

miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, LOBO_M napisał:

Chodzi mi dokładnie o przetworniki z taką stozkową osłonką jak u bronx99 na zdjęciu. Jest bardzo ładna

Na stronie www jest bardzo mało informacji, o beszele nic nie ma o S2 SII, praktycznie też. Szkoda....

To jest Seas Excel e0042

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, a masz dane na temat, jakie glosniki sa w poszcegolnych seriach, bo nade na stronie sa niepelne. Poza tym ilosc fornirow, widze na forum ze ludzie maja kolory, ktorych nie ma na stronie.

Ogolnie to Ty jestes jak rzecznik prasowy i koń pociagowy kampani reklamowej;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was wszystkich juz oficjalnie jako kolejny uzytkownik Bergesow 3. 

Jednoczesnie potwierdzam ze istotne jest zrodlo i jakosc nagran. Dopiero wtedy jest wymagany przez nas efekt. Ja musze niestety dopracowac te szczegoly. Formaty FLAC zrobione przeze mnie fajnie slychac. Jednak do tego wymagany jest dobry streamer z daciem lub po prostu dobry dac. No i wzmak. Ja musze zmienic preampa koniecznie. Mam przedwzmacniacz strefowy heos link 2 spiety z koncowka mocy rotela. I nawet tu slychac roznorodnosc nagran z tidala hifi.

Prosilbym tez o podpowiedz bardziej doswiadczonych kolegow w sprawie kabli ic i glosnikowych. Na razie prowizorka ale i tak dobrze to dziala. Kable glosnikowe musze zmieniac zaraz bo gram na 1,5mm klotza takich za pare zlotych. Interkonekt w sumie to byl z trzecim przewodem (to chyba gramofonowe cos).

Nie lubie prowizorek i jak kupuje to juz cos dobrego, czego nie bede zalowal za tydzien czy miesiac, wiec jesli macie propozycje czy sugestie to walcie smialo. Pan Bogdan lekko sugerowal jakies dobre (kable tara labs okolica 1000-1300zl) ale nie zamykam sie na cos innego. Wiem ze najpierw musialbym zmienic preampa zeby odczuc zmiane ale budzet mowi “pozniej”.

Wiec chociaz kable sobie zmienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli wszystko kompletuję, w ubiegłym tygodniu Beszele dostały standy. Ostatni brakujący element to kabel głośnikowy, mam już faworyta (co ciekawe również z Bydgoszczy). Zbieram wnioski do mini recenzji, niebawem napiszę więcej jak odbieram brzmienie najnowszych kolumn Pana Bogdana. Bardzo istotna jest odpowiednia wysokość kolumn, a może nie tyle kolumn, co wysokość odsłuchu. Poniżej kilka zdjęć.

17d45a500e0ca.jpg

1579ef138e69a.jpg

e4fbac373b412.jpg

f73f4d70f49b2.jpg

bffd2da6008d0.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, LOBO_M napisał:

Rafał, a masz dane na temat, jakie glosniki sa w poszcegolnych seriach, bo nade na stronie sa niepelne. Poza tym ilosc fornirow, widze na forum ze ludzie maja kolory, ktorych nie ma na stronie.

Ogolnie to Ty jestes jak rzecznik prasowy i koń pociagowy kampani reklamowej;-)

Jak mówiłem strona www jest stara. Fornir chyba można sobie wybrać jaki zechcesz. Kwestia dogadania z Bogdanem. 

Thar, widze jeszcze jakieś ustroje na podłodze. Słychać różnice jak leżą na podłodze? 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może któryś z forumowiczów kontaktujący się ostatnio z panem Bogdanem ma jakieś informację na temat aktualizacji strony www?

 

W dniu 9.02.2017 o 15:36, rafal735r napisał:

www.editer.pl/fotka/7da655f1e6c8114cf5f41adda5505cf5_1.jpg[/img]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, u mnie ustroje akustyczne z uwagi na brak dywanu okazały się koniecznością dla potrzeb skrócenia czasu pogłosu. Pod tym względem działają, pochłaniają też nieco wyższego basu, co akurat również okazało się dobrym kierunkiem.

Czekam jeszcze na panele, które zamontuję na ścianie za kolumnami.

Tak na marginesie, widzę że ostatnio przybywa zadowolonych użytkowników kolumn Pana Bogdana. To cieszy.

Dziś jeszcze dołożyłem płyty granitowe pod standy. Myślę, że to już optymalne ustawienie jeśli chodzi o wysokość kolumn, które mają obecnie 109 cm wysokości. Ucho znajduje się między głośnikiem niskotonowym i wysokotonowym. Wówczas pojawia się odpowiednie wypełnienie. Jeśli kolumny są za nisko, można odnieść wrażenie, że dźwięk jest nieco suchy. Tak miałem, kiedy kolumny stały przez pierwsze dwa tygodnie na krzesłach. Były wówczas o dobre 20 cm niższe, a linia uszu znajdowała się powyżej tweetera wysokotonowego.

I jednak lepiej grają, kiedy jest trochę odstępu od ściany - u mnie obecnie prawie 50 cm. Nie można jednak przesadzić i przybliżyć ich zbyt blisko słuchacza. Ogólnie warto poświęcić nieco czasu, aby znaleźć optymalne ustawienie dla swojego pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Thar napisał:

Rafał, u mnie ustroje akustyczne z uwagi na brak dywanu okazały się koniecznością dla potrzeb skrócenia czasu pogłosu. Pod tym względem działają, pochłaniają też nieco wyższego basu, co akurat również okazało się dobrym kierunkiem.

Czekam jeszcze na panele, które zamontuję na ścianie za kolumnami.

Tak na marginesie, widzę że ostatnio przybywa zadowolonych użytkowników kolumn Pana Bogdana. To cieszy.

Dziś jeszcze dołożyłem płyty granitowe pod standy. Myślę, że to już optymalne ustawienie jeśli chodzi o wysokość kolumn, które mają obecnie 109 cm wysokości. Ucho znajduje się między głośnikiem niskotonowym i wysokotonowym. Wówczas pojawia się odpowiednie wypełnienie. Jeśli kolumny są za nisko, można odnieść wrażenie, że dźwięk jest nieco suchy. Tak miałem, kiedy kolumny stały przez pierwsze dwa tygodnie na krzesłach. Były wówczas o dobre 20 cm niższe, a linia uszu znajdowała się powyżej tweetera wysokotonowego.

I jednak lepiej grają, kiedy jest trochę odstępu od ściany - u mnie obecnie prawie 50 cm. Nie można jednak przesadzić i przybliżyć ich zbyt blisko słuchacza. Ogólnie warto poświęcić nieco czasu, aby znaleźć optymalne ustawienie dla swojego pomieszczenia.

Porównywales je z modelem podłogowym Beszele 3?

Możesz dosłownie w dwóch słowach opisać jak grają Twoje BMN-y?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie porównywałem, to jedyne kolumny BMN jakie u mnie gościły, więc się nie odniosę. Co do brzmienia, niebawem napiszę więcej. W każdym razie, mocno różnicują tor i nagrania. Bardzo dobre nagrania brzmią bardzo dobrze, a przeciętne tak sobie. To nie są kolumny które podkolorują i uratują każdy utwór. Wydaje mi się, że nie jest to też konstrukcja dla osób lubiących podkręcony bas. Raczej nie ten kierunek. Neutralność i przezroczystość - to słowa które dobrze pasują do Beszele 2.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Thar napisał:

Niestety nie porównywałem, to jedyne kolumny BMN jakie u mnie gościły, więc się nie odniosę. Co do brzmienia, niebawem napiszę więcej. W każdym razie, mocno różnicują tor i nagrania. Bardzo dobre nagrania brzmią bardzo dobrze, a przeciętne tak sobie. To nie są kolumny które podkolorują i uratują każdy utwór. Wydaje mi się, że nie jest to też konstrukcja dla osób lubiących podkręcony bas. Raczej nie ten kierunek. Neutralność i przezroczystość - to słowa które dobrze pasują do Beszele 2.  

Ja mam BERGESY 3 i mogę się podpisać pod Twoimi słowami. To sa chyba cechy łączące wszystkie kolumny od Pana Bogdana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Thar napisał:

I jednak lepiej grają, kiedy jest trochę odstępu od ściany

Zgadzam sie z tym. Ja odstawiam na jakies 35-40 cm, chociaz skraca mi sie odleglosc miedzy kolumnami a miejscem odsluchowym. I wtedy lepiej wszystko slychac.

 

1 godzinę temu, Thar napisał:

Bardzo dobre nagrania brzmią bardzo dobrze, a przeciętne tak sobie

I tu sie zgodze z kolega. Myslalem ze tidal hifi jest w calosci bardzo dobrze nagrany. Niestety NIE.

2 godziny temu, Thar napisał:

Czekam jeszcze na panele, które zamontuję na ścianie za kolumnami.

Napisz jakie panele i w jakim celu. Za kolumnami pochlaniajace chyba?

Jestem raczej laikiem ale doskonale zdaje sobie sprawe z tego jak wazna jest akustyka. Powiedzialbym ze prawie tak wazna jak dobor kolumn. Ja mam kiepska akustyke. Pomieszczenie 3x6,5 i kolumny na dlugiej scianie. Wlasnie intensywnie sie zastanawiam czy dac pochlaniacze za kolumnami a hybryde za moja glowa, ale gdzies czytalem ze bez sensu jest dawac ustroje zaraz za miejscem odsluchu. A ja siedze przy scianie. Urok mieszkania w bloku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 18

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.