Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  189 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, jarrro napisał:

To jest niesamowite- kupujecie kolumny, których producent nawet zdjęć nie wystąpi w internecie, zero informacji, a klienci są.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Ciesz się swoimi kefami i nie śmieć. Jak chcesz sobie popatrzeć  możesz podjechać. A nawet sobie posłuchasz. Nikt nie będzie Ci żałował.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dodać coś od siebie.Dzisiaj miałem przyjemność rozmawiać z p. Bogdanem.

Nie dziwmy się, że strona jeszcze jest nie zmieniona, choc prace nad tym trwają, nie zaktualizowane informacje, choć czekają na dodanie, brak nowych zdjęć, choć już czekają na dodanie.

Ten Człowiek, tak samo jak każdy z nas ma tylko 24h każdej doby, które musi podzielić na sen/pracę/zlecenia/Rodzinę. Bardzo by chciał to wszystko zrobić, ale jest tylko Człowiekiem. Nie ma biura prasowego, osoby odpowiedzialnej za kontakt z klientem, sieci salonów, które tylko czekają aż ktoś ich odwiedzi. Dzięki temu, Ma za to produkt, którego współczynnik cena/jakość jest nie do osiągnięcia przez wielkie korporacje. Ponieważ w cenie ich produktów są te wszystkie składowe o których pisałem, one SĄ W CENIE PRODUKTU. Dlatego każdy musi sobie odpowiedzieć na pytanie. Jestem wyrozumiały, ale dzięki temu otrzymuje produkt z manufaktury, albo chcę tu i teraz. Jeśli tu i teraz, należy skierować swoje kroki do jednej z sieci sprzedaży.

 

Ja poczekam. Przyznam, że sam byłem niecierpliwy, ale po rozmowie, wiele pytań i wątpliwości zostało zaspokojonych i teraz spokojnie będę czekał.

Ps. Rafał, wiem że to wątek którego jesteś założycielem. Myślę jednak, że zamiast od razu „spinać” się na posty takie jak kol. Jarrro, na spokojnie odpowiedz.

Pozdrawiam

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.01.2019 o 22:57, Mikelas76 napisał:

Napisz jakie panele i w jakim celu. Za kolumnami pochlaniajace chyba?

Piszę więc :)

Za kolumnami planuję panele hybrydowe. Zobaczymy jak przyjadą jakie są efekty. Jeżeli np. te, które mam obecnie rozłożone na podłodze ustawiam za kolumnami na wysokości otworów bas refleks, poprawia się głebia, jednak kosztem pochłonięcia części wyższej średnicy i góry. To zresztą efekt, o którym piszą sami producenci paneli tego typu. U mnie sprawdza się to świetnie. U kogoś innego mogą być inne priorytety.

Absolutnie nie chciałbym redukować basu, bo jego ilość jest obecnie na granicy - mniej byłoby już źle. Natomiast redukcja pogłosu i ilości wysokich tonów w moim pomieszczeniu sprawdza się bardzo dobrze. Jest to stosunkowo duży pokój o przewadze gołych ścian, bez dywanów i z panelami na podłodze, które zostały położone bezpośrednio na parkiecie.

Ogólnie myślę, że warto trochę poeksperymentować z akustyką. Można uzyskać efekt, który będzie pasować do naszych potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.01.2019 o 21:30, sheyyk2 napisał:

(inna sprawa że zestaw napędziłem 2 końcówkami naima nap 250.2)plumka melodyjnie.Aktualnie słucham w pokoju 20m2(ale jest nie symetryczny) i myślę że mogą również zagrać w większym.

 

Resized_20190117_195832_8077.jpeg

Resized_20190117_195712_9697.jpeg

Nawiązując do Naima ja mialem NAP155 i dla mnie to w ogóle nie grało z BMN, szczególnie własnie bas. Był duży nacisk na wyższy bas. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minutes ago, LOBO_M said:

Jak tak patrzę na wasze zdjęcia np. sheyyke2, te listwy zasilające, przewody, wygłuszenia, źródła ..., to gdzie ja się pcham z tym moim sprzętem do zakupu BMN

 

Oj tam ja się też pomału pcham a nie mam jakies elektrowni w domu i innych gadżetów ;-). Swoją drogą kolumienki BMN nie są chyba az tak wymagające ? impedancja 8 ohm i 89 db skuteczność  to bardzo przyjazne parametry ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, LOBO_M napisał:

Jak tak patrzę na wasze zdjęcia np. sheyyke2, te listwy zasilające, przewody, wygłuszenia, źródła ..., to gdzie ja się pcham z tym moim sprzętem do zakupu BMN

 

Pchaj się ile wlezie. Szczególnie w kolumny najlepsze na jakie Cię stać. Na resztę też przyjdzie czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BMN wejdę, spokojnie;-)

Zasada "najlepsze na jakie Cię stać" całkowicie odpada, mam w życiu pewne mentalne limity, których nie zmienia wzrost grubości portfela. Spodnie <150zł (bez problemu kupuję LEE z nowych kolekcji), koszule <100 itd. Limit na kable głośnikowe 200zł, kupiłem używane Chord Clearway (choć muszę zrobić kable z 2x4x0,5 o jakich pisze audioburak i sprawdzić jak to gra, jak zadziała to będą grały ze starymi KEF, jak nie zauważę róznicy do Chord, to go sprzedam praktycznie bez straty, taki urok kupowania używek), kolejny używany wzmacniacz będzie z limitem 2000zł, jesli wejdę w DAC to 1000zł, streamer 500zł, a na głośniki limit to 5000zł z uwagi na to że to nowe BMN (używki byłoby 3000zl) i na conajmniej xx lat. 

Mam po prostu pewne poziomy cenowe, przy których uważam że zakupiona rzecz ma wystraczającą jakość do moich potrzeb. Kiedyś tak nie miałem, kupowałem sprzęt "profi" kewlarowe wiosła do SUP a aluminiowe spokojnie by dało radę, wydawałem więcej, choć zarabialem mniej, oj taki paradoks:-) 

Zamiast wydać więcej, wolę pracować o rok krócej, to jest mój cel. Wtedy będę miał więcej czasu na słuchanie muzyki;-)

Edytowane przez LOBO_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam kable glosnikowe za 200, a wzmak za 6 czy tam 7. Lol. Proporcje zachwiane. I jak tu słuchać :) jakoś mało audiofilsko. 

Jeśli chodzi akurat o kolumny BMN to tutaj niestety czy też stety, słychać różnice przy coraz droższych. 

Ja akurat spotkałem się wiele razy z taką sytuacją że kupowałem wyższy model jakiegoś urządzenia danej marki a w cale lepiej to nie grało. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Umiar zachować trzeba jak najbardziej i to w każdej dziedzinie. Chodziło mi bardziej o to, że lepiej rozbierać 10-20% i być zadowolonym, niż później czuć niedosyt.

Jasne, rozumiem, ale w tym zestawieniu i zakupie S2 II to do nich reszta bedzie musiala rownać. Niemniej za 2000 tys znajde wzmacniacz ktory zaspokoi moje potrzeby i to dla mnie jest klucz.

Rafal masz racje, sa lepsze sprzety i Moze kiedys przyjdzie je posluchac, ale to nic u mnie nie zmieni bo moj sprzet bedzie zaspokajal moze potrzeby. Na poczatku o tym na forum pisalem w innym watku.
Ale calkowicie nie przeszkadza mi, nie mam z tym „problemu”, jak inni wydaja na sprzet duzo wiecej, najwidoczniej maja wieksze potrzeby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
7 minut temu, LOBO_M napisał:

jak inni wydaja na sprzet duzo wiecej, najwidoczniej maja wieksze potrzeby

Tylko potrzeby czego...dobrego grania czy wydawania kaski ... ?

W wielu przypadkach tego drugiego bo nawet nie potrafią albo (żona, układ pokoju, itp.) ustawić by to grało na porządnym poziomie...

 

Jest ktoś z Trójmiasta z BMN do posłuchania?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ziko369 napisał:

Tylko potrzeby czego...dobrego grania czy wydawania kaski ... ?

Każdy ma swoje potrzeby, z reguły inne niż nasze. Dla spokoju ducha lepiej tego nie oceniać;-)

Też z chęcią przy okazji wizyty w 3city bym odwiedził miłego posiadacza BMN na 15min, żeby chociaż dotknąć, ocenić organoleptycznie;-)

25-27 i 29/01 będę w Gdańsku jakby co;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wszystkich. Od pewnego czasu śledzę forum i za rekomendacją jednego z użytkowników zdecydowałem się na zakup Berges 3 z wysokotonowcem R3004. Kolumny dotarły wczoraj i są w trakcie wygrzewania. Mają zastąpić Tannoy xt8f, które grały z musical fidelity m5si.

Wstrzymam się z pełną oceną, aż głośniki się ustabilizują. Pierwsze wrażenie było rozczarowujące, ale podchodzę do tego ze spokojem po przeczytaniu Waszych wpisów: na początku zagrały dość sucho, z dużo mniejszą przestrzennością do jakiej przywykłem w Tannoy. Po około 12g grania pojawił się jednak fajny sprężysty bas i kolumny nabrały życia. Przestrzeń cały czas gorsza niż w Tannoy, ale mam nadzieję, że to przyjdzie z czasem. Zauważyłem, że po założeniu zworek z kabli głośnikowych na terminalach, zamiast blaszek, dźwięk się poprawił.  Załączam kilka fotek kolumn, póki co nie zakładałem kolców, bo jeszcze nie wiem, czy kolumny u mnie zostaną. Na razie największą przeszkodą jest małżonka, bo nie podoba się jej totalnie ten fornir ze słojami drzewnymi, mówi że wyglądają jak z meblościanki z czasów PRL.1548277456408505444618215848171.thumb.jpg.0f5bf4665914f949e8c22360098ba726.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, obcymars napisał:

A te BMN będą grały z M 5si? Bo z Tannoyami 8, to faktycznie słabo, to gra.

Tak, póki co z m5si. Wcześniej z Tannoyami. Na razie Tannoye mają przewagę nad BMN, ale to dopiero drugi dzień grania. Dlaczego uważasz połączenie Tannoy+m5si za słabe?. Wcześniej miałem Rege Elex R i grała zbyt jasno z xt8 jak dla mnie. M5si dodał spokoju, jest mniej ostrzenia na górze, ale bez zamulania moim zdaniem. Najwięcej zastrzeżeń mam do basu oraz tego, że dość słabo grają w ostrzejszej gitarowej muzyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ciszyn11 napisał:

Tak, póki co z m5si. Wcześniej z Tannoyami. Na razie Tannoye mają przewagę nad BMN, ale to dopiero drugi dzień grania. Dlaczego uważasz połączenie Tannoy+m5si za słabe?. Wcześniej miałem Rege Elex R i grała zbyt jasno z xt8 jak dla mnie. M5si dodał spokoju, jest mniej ostrzenia na górze, ale bez zamulania moim zdaniem. Najwięcej zastrzeżeń mam do basu oraz tego, że dość słabo grają w ostrzejszej gitarowej muzyce.

Bo miałem m5si.  Gdzieś też kiedyś czytałem, że ktoś miał Precision 6,2 z FM 3si i był zniesmaczony i zawiedziony delikatnie mówiąc :) i wcale się nie dziwię skoro 5ma grać lepiej od m3 ;) gdzie bas jest lepszy itd. Akustyki tam też nie było.

 Jak chcesz poczytać moje odczucia, to wskocz do klubu Dayensa.

Edytowane przez obcymars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale wywala mi jakieś błędy przy próbie wstawiania więcej zdjęć. W każdym razie kolor to palisander salvados. Rafal735 na stronie 15 wrzucał fotki tego koloru. Tak pokój mało umeblowany tzn akurat ta ściana jest pusta. Wiem, że nie jest to najlepsze miejsce, bo skosy, ale nie ma miejsca gdzie indziej. Będzie jeszcze dywan na podłodze. Z wyborem fornirów, to trochę lipa jest, bo jak się chce coś wybrać pod siebie, to terminy 2-3 miesiące. Akurat Pan Bogdan ten miał na stanie i jeszcze jakąś jabłoń el dorado była na stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.