Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  189 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czy ktoś z Was słuchał Rogue Audio Sphinx V2???

Od wczoraj mam nowe kable RCA. Na razie wstrzymam się z opisem do weekendu, muszę je sprawdzić na kilku porządnych wzmacniaczach (na razie m.in. Burmester i jakaś hybryda), jakiś drogich RCA i napędach, bo trudno mi uwierzyć, że może być jeszcze większa zmiana, a jeśli jest, to nie mogę sobie wyobrazić, co może być doskonalsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, aiki napisał:

słuchał ktoś może wzmaka NuPrime IDA-8 z BMn-ami? 
Sprzedałem swojego Atolla i szukam czegoś w klasie D, co się dobrze zgra z moimi paczkami

 

Hmm, a jakiego Atolla miales i dlaczego sprzedales, kolega tu z forum twierdzil ze Atoll gral z BMNami przyzwoicie a nawet dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Mikelas76 napisał:

Hmm, a jakiego Atolla miales i dlaczego sprzedales, kolega tu z forum twierdzil ze Atoll gral z BMNami przyzwoicie a nawet dobrze.

Mialem in200, ale chciałem wymienić na wzmak lampowy - zachorowałem na Yaqina- jednak po konsultacjach okazało się, że wyjdzie ponad mój budżet (wraz z nowymi lampami). 
Dlatego teraz myslę o czymś innym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, rafal735r napisał:

Miałem IN200. Na prawdę daje radę. Może nie ma w nim polotu, ale grał na prawdę dobrze. Równo z mocnym basem. W tej cenie nie było się czego czepiać. Dziwne. 

Rafał, nic dziwnego. Od dłuższego czasu szukam zmiany. Kiedyś odsluchiwalem jeszcze Primare, którego miałeś i o ile dobrze pamiętam grał dla mnie swobodniej niż Atoll. Chęć zmiany podyktowana raczej moim widzimisię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was miał do czynienia z takim kolcami: 

https://loudspeakershop.eu/kolce-superspike-1-gwint-m6-opakowanie-4-szt-p-708.html

Jeśli tak to jakie zdanie, a jeśli nie to ewentualnie co pod kolumny posadowione na cokołach granitowych.

Wiem, że temat wiele razy na forach wałkowany ale akurat o tym rozwiązaniu niewiele można znaleźć pomimo, że produkt dobrze oceniany w mediach, a także wykorzystywany przez producentów kolumn.

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na ten moment mam te kolce na granitowych płytach i nie jest źle. Z tego co można wyczytać faktycznie kolce nie nie zapobiegają przenoszeniu drgań jeżeli o to chodzi.

Podkładki z korka lub z gumy powinny załatwić sprawę, ja próbowałem zastąpić kolce podkładkami z filcu ale granie wychodziło tragiczne i na razie gram dalej z kolcami Superspike.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

To ja sie pochwale podstawkami. Kupione przede wszystkim ze wzgledu na kota ktory zeskakujac z kolumny doprowadzal mnie do stanu przedzawalowego. Kolumna tak sie bujala ze ....

Dopiero zamontowalem i jeszcze nie mialem mozliwosci sprawdzic czy to cos zmienia. Granit 5 cm slusznej wagi :)

2019-02-09 19.30.20.jpg

2019-02-09 19.31.24.jpg

2019-02-09 19.33.07.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, sls napisał:

Ja na ten moment mam te kolce na granitowych płytach i nie jest źle.

A co pod granitami? 

 

37 minut temu, sls napisał:

Podkładki z korka lub z gumy powinny załatwić sprawę, ja próbowałem zastąpić kolce podkładkami z filcu ale granie wychodziło tragiczne i na razie gram dalej z kolcami Superspike.

Te podkładki to rozumiem na zasadzie testu za Superspikes  pomiędzy kolumnę a granit?

Ja na na tą chwilę mam parkiet na tym granitowe cokoły 8.5 cm podklejone filcem dla lepszego manewrowania. Na granitach kolumny z kolcami producenta.

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, sls napisał:

Pod granitem przykleiłem filc a kolce są pod kolumnami.

Rozumiem

Jak uważasz, warto wydać pieniądze na superspikes, czy jednak różnica pomiędzy zwykłymi kolcami, a tymi nie będzie znacząca?

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, hey napisał:

To jest klub BMN, czy korków i kolców pod kolumny??? Ogarnijcie się!

Cały czas piszę o możliwych rozwiązaniach pod kolumny BMN

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolce to nic innego jak zwykle kolce z podkładka. Z tą różnicą że kolec i podkładkę trzyma po prostu ta guma na miejscu i tyle. 

Podobne rozwiązanie mam teraz w DACu. Tylko podkładka trzyma się na śrubkach. Ewentualnie rozwiązanie Yamahy chyba najlepsze. Kolec i namagnesowana podkładka która się "klei" do kolca.

Dla mnie osobiście te nóżki wyglądają ochydnie, jak ze starej pralki. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, rafal735r napisał:

Dla mnie osobiście te nóżki wyglądają ochydnie, jak ze starej pralki. 

Jestem w stanie się zgodzić ale wygląd nie jest najważniejszy ;)

Kluczowe będą opinie osób, które to cudo testowali na własnym sprzęcie.

 

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, hey napisał:

Ludzie. Kolce wymyślono tylko i wyłącznie po to żeby kolumnę ustabilizować na dywanie. 
Na podłodze zawsze lepiej sprawdzą się nogi z gumy, szczególnie na drewnianej, bo na terakocie nie ma to znaczenia.
Na drewnianej podłodze znakomicie sprawdzają się kamienne płyty, ale to nie wszystkim się podoba bo to troche jak mieć kawałek pomnika nagrobkowego w domu.
Jeśli chcesz idealną izolację od podłoża i Cię na to stać to nic lepszego nie znajdziesz jak podkładki magnetyczne:
https://www.q21.pl/manufacturer/audio-physic/audio-physic-vcf-ii-magnetic-m8.html

No i to jest rozsądny głos w dyskusji. Pełna zgoda.

Szkoda tylko, że propozycja kosztująca prawie równowartość jednej kolumny BMN to trochę przesada.

Skupmy się może na rozwiązaniach nie przekraczających umowne 600 zł.

Jest jeszcze druga propozycja ale o niej jeszcze mnie info: https://mwaudio.de/audioplan-sicomin-anti-spike

 

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, guinness_bis napisał:

Rozumiem

Jak uważasz, warto wydać pieniądze na superspikes, czy jednak różnica pomiędzy zwykłymi kolcami, a tymi nie będzie znacząca?

Kupiłem kolce Superspike ze względu na miękką podłogę aby nie zrobić w niej dziury. Teoretycznie na podkładkach zwykłe kolce powinny zachowywać się tak samo, w przypadku Superspike  odpada zabawa z układaniem podkładek co jest wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, guinness_bis napisał:

Jestem w stanie się zgodzić ale wygląd nie jest najważniejszy ;)

Kluczowe będą opinie osób, które to cudo testowali na własnym sprzęcie.

 

Oryginalne które Bogdan daje są OK. Są wysokie i wyglądają dobrze. Pod to płyta granitowa (można wybrać mniej nagrobną) i wsio. Płyty koszt 120zl. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro brak więcej głosów w dyskusji to wątek wygaszam, a za podpowiedzi dziękuję. Bazując na Waszych sugestiach postanowiłem zostawić kolce od p. Bogdana. Jedyne usprawnienie , które zamierzam zastosować to podłożenie gumy absorbującej ok. 4 mm pod podstawkę od kolca. A więc będzie tak: parkiet-płyta granitowa podklejona filcem-guma 4 mm-talerzyk i kolec-kolumna. 

 

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o moim rozwiazaniu, przykrecenia kolumny do plyty granitowej poprzez otwory na kolce w kolumnie? Dodam ze plyta stoi i tak na kolcach (tych od p. Bogdana)

Jak to wyglada kilka postow wczesniej.

No i jeszcze wspomne ze chyba kupie za chwile panele absorbujace i zamontuje je za kolumnami. Mam troche za duzo basu. Moze to wrazenie ale przez te granity bas jakby stal sie pelniejszy? 

Cholerka moze mi sie wydaje, ale chyba jednak nie. I basior nie jest mułowato-kiślowaty, ale jakby potężniejszy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was miał okazję zasilać BMN z Marantza PM17? Wiem że Rafał miał PM16 (niestety wtedy jeszcze mnie tu nie było, a cena była rozsądna), PM17 jest mniejszy , pytanie czy to tylko efekt zasilania  jednej pary kolumn vs 2 pary przy PM16? Zastanwiałem się też nam PM KI Lite, bo jest na OLX, tutaj też jest jednak dylemat czy pociągnie BMN, które podobno mają apetyt na prąd. No i jak PM17/PM KI wychodzą vs PM7200, czy kto przeskok klasę/dwie do przodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.