Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio miałem wyjątkową okazję testowania w warunkach domowych wzmacniacza Lector ZXT70. Lector to raczej mało u nas znana ale naprawdę godna uwagi Włoska manufaktura.  Przypomnę, że grał u mnie w parze z kolumnami BMN Berges 3 (wersja z illuminatorem R3004). Punktem odniesienia był mój obecny wzmacniacz Denon PMA-1520ae.

W bardzo dużym skrócie mogę napisać, że Lector praktycznie w każdym aspekcie brzmienia pobił Denona. Zarówno muzykalność jak i przyjemność odsłuchu, kontrola poszczególnych pasm była na zdecydowanie wyższym poziomie. To co szczególnie przykuło moją uwagę to fakt, że Lectora można było słuchać godzinami bez efektu zmęczenia ale i znużenia prezentowanym dźwiękiem.

Włocha mogę szczególnie polecić osobą, które słuchają różnych gatunków muzycznych może za wyjątkiem bardzo ciężkiego rocka czy metalu. Tu pewnie są lepsi zawodnicy typu Naim XS2 czy Supernait2. Wykonawcy tacy jak Dire Straits, Fleetwood Mac, Leonard Cohen, Katie Melua brzmieli wybornie, przynajmniej na moje ucho.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/7/2019 at 10:53 PM, aiki said:

słuchał ktoś może wzmaka NuPrime IDA-8 z BMn-ami? 
Sprzedałem swojego Atolla i szukam czegoś w klasie D, co się dobrze zgra z moimi paczkami

 

Wprawdzie nie słuchałem z kolumnami BMN tylko z Audio Academy ale zagrało to na prawde dobrze , sam wzmacniacz wygląda niepozornie :) ale 100 W na kanał czuć od pierwszych chwil jak go podłączysz , ma jeszcze dobrego Dac-a  jak bys chciał wykorzystać , akurat testowałem go z atollem in 100 se w pewnych aspektach był od Atoll-a lepszy  , min. przestrzeń , rozdzielczość. Polecam kontakt w tej sprawie z RMS , Rafko jest dystrybutorem na Polske i mają wygrzany juz testowy model , posłuchasz , ocenisz , pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety BMN w moich 25m zupełnie nie sprawdziły się i odjechały z powrotem do Bydgoszczy.
Samo wykonanie na bardzo wysokim poziomie w pięknej okleinie Palisander Salvador - tutaj nie miałem do czego się przyczepić. No, może poza terminalem głośnikowym. Konstruktor chwali że zastosował dobre okablowanie, dobrą elektronikę na zwrotnicy, ale sam terminal to najtańszy chłam. I po jakiego grzyba Bi-wire? Wystarczyłyby zastosować pojedyncze, ale za to porządne, wysokiej jakości gniazda, a najwyżej bi-wire opcjonalnie na życzenie.
Natomiast co do brzmienia to pewnie w mniejszych pomieszczeniach te kolumny spisują się lepiej, ale u mnie zagrały dosyć jasno, szczupło, brakowało wielkości dźwięku, dociążenia. Bas chudy, twardy bez zejścia, bez energii. Na pewno nie są to kolumny do pomieszczeń powyżej 20m. 
 

IMG_2695.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu mu nie zagrały. Nie ma co płakać, tylko jedno mnie zdziwiło. A mianowicie ten twardy, płytki bas. Myślę że jest całkowicie na odwrót. 

Dobra, doczytałem że Hey ma Marantz PM8005 i tannoy dc8ti, czyli w sumie kolumny kilka razy droższe z wooferami 2x20cm. Z tannoy raczej mam małe doświadczenie. Jedynie słuchałem u kumpla starych DC2 i one grają w ogóle inaczej. Takie rozmiekczone granie. Tak czy siak jak ktoś się przyzwyczai do basu zalewajacego całe pomieszczenie to potem ciężko o odwrót. 

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rafal735r napisał:

Następny. 4x25cm vs 2x18cm. 6tys vs 30 tys. Trochę powagi panowie, nie róbmy jaj. 

Racja, to inna półka cenowa. Być może porównanie nie na miejscu. Z tym, że u mnie również xt8f wygrały z Bergesami pod tym względem, a to już podobna półka. Bergesy były lepsze od xt8f w innych miejscach, więc to kwestia gustu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, ciszyn11 napisał:

Racja, to inna półka cenowa. Być może porównanie nie na miejscu. Z tym, że u mnie również xt8f wygrały z Bergesami pod tym względem, a to już podobna półka. Bergesy były lepsze od xt8f w innych miejscach, więc to kwestia gustu. 

Mimo to jednak 4x20 to nie 2x18, a co do basu macie głównie obiekcje. Idąc dalej tym tropem i jeżeli sluchasz wielkich 10 na czterech 25cm w 26 metrach to do 13 metrów to minimum 2x25cm, bo inaczej będzie "szczupło na basie". 

41 minut temu, Kasz76 napisał:

Wg mnie to właśnie niskie tony są główną zaletą Bergesow. Tam gdzie na płycie jest bas kolumny pokażą go jak trzeba i z dobra kontrola. Ja nie mam niedosytu niskich w pokoju ok 30m2

Nie którzy pchają duże 3way na 22cm do 15 metrów i dla nich jest mało. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, rafal735r napisał:

Mimo to jednak 4x20 to nie 2x18, a co do basu macie głównie obiekcje. Idąc dalej tym tropem i jeżeli sluchasz wielkich 10 na czterech 25cm w 26 metrach to do 13 metrów to minimum 2x25cm, bo inaczej będzie "szczupło na basie". 

Nie którzy pchają duże 3way na 22cm do 15 metrów i dla nich jest mało. 

Tannoy to 2x25 lub 2x20 w zależności o których mówimy dc10t czy xt8f/dc8ti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, rafal735r napisał:

W obu przypadkach ponad dwa razy tyle co w BMN. 

1 godzinę temu, rafal735r napisał:

Mimo to jednak 4x20 to nie 2x18, a co do basu macie głównie obiekcje. Idąc dalej tym tropem i jeżeli sluchasz wielkich 10 na czterech 25cm w 26 metrach to do 13 metrów to minimum 2x25cm, bo inaczej będzie "szczupło na basie". 

Nie którzy pchają duże 3way na 22cm do 15 metrów i dla nich jest mało. 

Tannoye to 2x25 lub 2x20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry. Cos mi się źle kliknęło przy poprzedniej odpowiedzi. W każdym razie z tego co pamiętam, Bergesy miały bardzo dobrą rozdzielczość. Dobrze różnicowały instrumenty nawet w bardziej gęstej muzie, co jest słabością Tannoi. Dlatego nie sprawdzają się w metalu, czy gęstym rockowym graniu. Ja chyba jestem przykładem uzależnienia od charakteru grania tych kolumn, bo wysłuchałem już wielu czasami droższych kolumn i zawsze finalnie wracałem do Tannoi pomimo, ze nie są idealne we wszystkim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2019 o 09:46, Kasz76 napisał:

Wg mnie to właśnie niskie tony są główną zaletą Bergesow. Tam gdzie na płycie jest bas kolumny pokażą go jak trzeba i z dobra kontrola. Ja nie mam niedosytu niskich w pokoju ok 30m2

Też Bergesy grają u mnie na 30m2 i nie mam żadnego niedosytu.

Kolego Kasz. Zdecydowałeś się na tego Lectora, którego testowałeś? Z twego opisu wynika że brzmi on w kierunku podobnym jak moja lampa. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły do mnie EX2 II do testów, przesłuchałem dosłownie 3 utwory, teraz czekam aż najmłodszy wstanie:-( Teraz leci dla niego "Sea sound";-)

Pomieszczenie mam duże, całość do 75m2 (salon 6x8+otwarta kuchnia), BMN grają tak jakby w częsci 4x6. Nie chcę za dużo teraz pisać, ale jedno jest pewne basu jest "pod korek" specjalnie dałem dwa utwory pod tym kątem Massive Attack "Angel" i Tacohemingway "515". Szyby drżały na a pokrętło godzinie 10-11. cdn, mam tylko nadzieję, że dzieci dadzą posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rafal735r napisał:

Słuchalem EX, seria S ma moim zdaniem więcej basu. 

A czy seria S2 nie ma czasami tego samego głośnika midsub, a róznica jest w tweeterze?

Pierwszy dzień minął pod znakiem opieki nad dziećmi i słuchaniem z doskoku. Sprzęt ciągle grał, ale nie było możliwości skupienia się. Mam już pewne spostrzeżenia i to nie tylko co do głośników, a mojego zestawu. cżeść z nich jeszcze w tym tygodniu powinna być poprawiona (RPi +Allo Boss DAC są już w drodze i zastąpią iPada).

Na pewno mogę wypowiedzieć się co do budowy. Pomimo, że moja docelowa okleina będzie inna, spasowanie, jakość jest bardzo dobre! zero śladów łaczenia, jest efekt WOW.

Ostatnio ktoś napisał o terminalach, że są tanie... dla mnie terminale mają być porządne, masywne, dobrze dokręcać przewód. Te takie są dla mnie bardzo solidne, a to że może nie są finezyjne, nie mają przezroczystego plastiku, jak sporo modeli na rynku, to jest sprawa pomijalna. Dla mnie "+"

Gabaryty, jak to moja żona powiedziała, monitory na sterydach. U mnie wpasowały się bardzo dobrze w pokoju.

CDN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry w tym jakże ciekawym wątku. Przyglądam się blisko opinii o Ex2. Szukam kolumn podstawkowych do mojego Sansui Alpha 607xr i jak do tej pory najlepszy dźwięk dostałem z Danish Physic, na Scan Speakach właśnie. Lubię dźwięk detaliczny, dobrze napowietrzony, z szybkim, kontrolowalnym basem. Natomiast pokój odsłuchowy mam mały - 12 m.kw. Wszystkie podpowiedzi miłe widziane.

Edytowane przez Mariusz Ożga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, LOBO_M napisał:

A czy seria S2 nie ma czasami tego samego głośnika midsub, a róznica jest w tweeterze?

Rzeczywiście, pomylilem z Fx. 

6 godzin temu, Mariusz Ożga napisał:

Dzień dobry w tym jakże ciekawym wątku. Przyglądam się blisko opinii o Ex2. Szukam kolumn podstawkowych do mojego Sansui Alpha 607xr i jak do tej pory najlepszy dźwięk dostałem z Danish Physic, na Scan Speakach właśnie. Lubię dźwięk detaliczny, dobrze napowietrzony, z szybkim, kontrolowalnym basem. Natomiast pokój odsłuchowy mam mały - 12 m.kw. Wszystkie podpowiedzi miłe widziane.

Zależy jeszcze jakie ustawienie. 12m2 i monitorki na 18cm to musisz sam sprawdzić. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, rafal735r napisał:

Słuchalem EX, seria S ma moim zdaniem więcej basu. 

Hmmm... Duzo więcej? Jaka jest różnica na basie miedzy seria Fx a S?

Trochę mnie to zaniepokoiło, bo obecnie mam na 16m2 F3, ale już myślę nad S3, żeby pojawiło się więcej szczegółów w średnicy i na górze. Ale akurat bas w F3 jest idealny w moim pomieszczeniu i szczerze nie potrzebuję więcej. No chyba, że tego basu jest tylko troszkę więcej to może nie będzie go za dużo. Bo zmienić na S3 chce na pewno. To po prostu lepsze granie.

BTW Czy ktoś z użytkowników słuchał kiedyś BMN z Naimem? Ciekawe jaka jest synergia z Nait 5si. Słuchałem ostatnio tego Naima i mnie oczarował tyle, ze z Pylonami Diamond 28.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2019 o 11:32, LOBO_M napisał:

Przyszły do mnie EX2 II do testów, przesłuchałem dosłownie 3 utwory, teraz czekam aż najmłodszy wstanie:-( Teraz leci dla niego "Sea sound";-) 

 

I jak się teraz wymigać od bawienia dzieci, skoro głośniki kuszą? ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień za mną, z goła daleki od audiofilskiego odsłuchu, za to w pełni przypominający to jak słucham muzyki. Z doskoku, w czasie drzemek, między graniem w piłkę i odrabianiem lekcji, wieczorem kiedy dzieci śpią na godzinie 8 wzmacniacza.

Przekrój utworów ogromny, akustyka, trip hop, hip hop, rock, stare nowe itd.

W akustyce, jazzie, ogrom detali, szczegółów, dźwięki jakich wcześniej nie słyszałem, ale bez męczenia dla ucha.

Trip hop, hip hop, piękny soczysty, głęboki bas. Głośniki stoją na podwyższeniu, więc często zmieniałem odległość od ściany, dla testów. Stały nawet 5-10cm od ściany i nie zauważyłem negatywnych zjawisk, dudnienia itd, fakt nie było bardzo głośno.

Sting, Rolling Stones, queen, brzmiały tak jak nigdy jeszcze ich nie słyszałem.

To wszystko nadal z kiepskim źródłem ipad (RPi Volumio własnie się instaluje).

Kolumny są fenomenalne, kompletne, spójne, przestrzenne (muzyka gra, a nie wiadomo skąd, całe pomieszczenie jest wypełnione, moja żona to dzisiaj powiedziała), z każdym utworem mam usmiech na twarzy.

Te u mnie nie zostaną, bo moje będą miały okleinę na zamówienie bez opcji zwrotu, ale jak już dostanę moje docelowe, będą to najlepiej ofotografowane kolumny na forum BMN;-)

Idę testować czy Allo Boss zagra

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 23

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.