Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, rafal735r napisał:

Na razie dopiero się wygrzewaja, bo wszystko nowe. Bogdan dołożył mi góry jak chciałem i jest wszystko OK. Poprawa w każdym aspekcie. 

A basik, bo chyba tu są największe obawy co do porównania z wersja Ś i Bergesami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sam nie wiem ile będę musiał dziengów dopłacić. Pewnie worek, jak w sumie prawie same głośniki wartości całych S3 ? na razie się delektuje, w weekend napisze coś więcej. Chcę jeszcze rozruszac ten midwoofer.

Co do skrzynek to zostaje przy swoich. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę jednak wybrać inną okleinę. Dlatego mam do Was prośbę. Możecie podrzucić zdjęcia kolumn w tych trzech kolorach: dąb mocca, jatobe, palisander salvador. Bede bardzo wdzieczny.

Rafał, te skrzynki ktora masz terazto palisander salvador?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś napisac o Beszele 3. W sumie to wiele się nie zmieniło więc torche się powtórzę. W porównaniu do moich S, poprawa jest dosłownie wszędzie. Od góry, przez srednice i bas... Z tą różnicą że wcześniej nie byłem jeszcze zdecydowany na upgrade ze względu na nieco schowaną górę. A teraz... ? Bogdan doświetlił górę pasma jak chciałem. Teraz jestem pewny na 100% że będę upgradował swoje "eski" i będzie to dobrze wydana kasa.

Przejrzystość w każdym paśmie, kultura, mega precyzja i wiele czystszy, lepiej kontrolowany bas to najwększe plusy tej konstrukcji. Jest jeszcze większa separacja dzwięku, bas nie zachodzi na średnicę, niżej pracuje, góra potrafi wyciągnąć każdy szczegół z tła. Na początku gdy je podłączyłem byłem zniesmaczony, słaby bas, bardzo cienki, nic mi nie grało, ale nie panikowałem, bo wszysto było nowe i historia się powtórzyła jak w przypakdu "esek" więc dałem im czas. Jak już midwoofer się rozruszał po 3 dniach wszystko dojrzało. Bas pięknie dopełnił resztę pasma, wszystko się uzupełniło i jest na swoim miejscu. Noga sama chodzi ? Najgorsze jest to że jak na chwilę wróciłem do starych kolumn to mi trochę mina zrzedła. Aż przypomniała mi się sytuacja z pierwszymi S3 i KEF R300. Może różnica nie jest tak kolosalna, ale ciężko wrócić do starych paczek. Dlatego nawet już ich nie podłączam ? Grają ciągle Beszele i wyłączać ich się nie chce. Poza tym poprawa przestrzeni, szczególnie w głąb, ale o tym też już pisałem. Nie pozostaje nic tylko odsyłać wszystkie 4 kolumny i robić "machniom". Jak już upgraduje swoje skrzynki to wrzucę jakieś foto, bo te to mi się nie podobają ? Myślę że te srebrne wstawki w przetwornikach z jasnym dędęm fajnie się uzupełnią.

Poza tym ostatnio pomyślałem żeby może wrzucić też granit na górę kolumny? 

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc będzie palisander Salvador. Jest to kompromis względem palisandru który ja wybrałem. Tamten był bardziej brązowy, zimny, totalnie inne słoje. Niestety indywidualne zamówienie i cena za duża. Ogonie to mają być kolumny docelowe. Więc może jeszcze się skuszę. Muszę do poniedziałku zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Żle wpisałem wcześniej temat - przepraszam. Pewnie Admin wykasuje

Dzień dobry

Zamówiłem tydzień temu czarne S2, które podepnę do Powernode 2i, firmy Bluesound, mam nadzieje że "będzie się działo". Na razie gram na 25 letnich JBL 20LX z wepchniętymi kopułkami głośników basowych.... więc ?. Wybrałem je ze względu na dość nieszczęśliwe możliwości pokoju i mebla, średnicę głośnika basowego no i budżet max 4kpln, no i za Waszą namową. Jakim kablem macie podłączone swoje paczki BMN? Dla zainteresowanych, pokój ma 30m2

Jeszcze tydzień cierpliwości....

kol2.jpg

kol1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w odpowiednim ustawieniu i elektronika te 22cm na basie jeszcze mogło by coś zdziałać. Zależy kto czego oczekuje. Niektórzy lubią jak im bas zalewa wszystko dookoła, a z takiego przyzwyczajenia ciężko się odwrócić. Ale mam wrażenie że tu chyba chodzi głównie o film. 

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, hey napisał:

WOW, ktoś sie obraził że nie podeszły komuś bmn 
Sorry, nie wiedziałem że to klub tylko i wyłącznie zachwalania tych kolumn.
W mojej opini to są bardzo dobre kolumny, ale tylko do mniejszych pomieszczeń. Tam gdzie można dostawić je do ściany które podbiją bas. 
Inaczej to grają chudziutko:/ 
Brakuje energii, brakuje walnięcia w klatę.
Skrzynka ma swoje ograniczenia i zmiana samego przetwornika nie wiele tu zmieni 

Mialem o tym napisać w późniejszym czasie, ale chyba warto teraz.

mialem u siebie na testach EX2 II, wiec srednia półka z BMN, większość z Was ma lepsze. Salon duzy 6x9 otwarty jeszcze na kuchnię. Kolumny grały tydzień, gatunki wszystkie z wyjątkiem klasyki, jazzu, disco polo. Dużo alternatywy trip hop, nawet hip hop w polskim wykonaniu Taco hemingway. Jesli ktoś go sluchal, to basu jest tam pod korek. Ogolnie wielkie wkłady szybowe 3m x2,3m całe chodzily, bas rozpierał. Kolumny oddalem, czekalem na wycene skrzynek. No traf chciał ze trafily się kolumny Vandersteen 1C, baaaaardzo wszedzie chwalone, zlego slowa o nich nie znajdziecie, pewien czlowiek kiedys mi je polecil, wiec stwierdzile, jak i teraz nie przetestuje i kupie BMN to juz tego w najblizszych latach nie zrobie. No i kupilem. Przyszly, graly pieknie detalicznie, gora spokojniejsza, niemęcząca (to akurat jest do skorygowania w moich EX2), ale caloksztalt blady, bez powera jaki mialy BMN, bez wypelnienia salonu po brzegi, żona je okreslila ze sa wykastrowane przy BMN. trzeba bylo je sluchac glosniej aby byl efekt, przy BMN kazdy poziom glosnosci dawal glebię. Tak jakby mialy wewnetrzny przycisk loudness.

wiem ze wiekszosc z Was ma obudowy 3-ki przez co glosniki 18cm, w 2kach jest 22cm i mam wrazenie ze jak to w zyciu bywa, rozmiar ma znaczenie. Procentowo powierzchnia membrany (tloka, ktory jak by nie bylo robi to „cisnienie”) jest sporo wieksza. 

Konczac historie, Vdst juz sprzedane, piekne kolumny, ale po pierwsze BMN sa po prostu lepsze, po drugie VDST sa za duze do mnie , poniewaz mam 40cm podwyzszenie na celej dlugosci. Jak bym wczesniej nie slyszal BMN, z pewnoscia by mi sie spodobaly, jest jednak inaczej.

z mojego doswiadczenia z EX2 basu jest pod korek, polecam zobaczyc co te kolumny robia ze scianami na utworze 515 wspomnianego Taco hemingwaya

Edytowane przez LOBO_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, rafal735r napisał:

Nie ma sensu dyskutować z człowiekiem który ma w pokoju 20 metrowym kolumny na czterech 20cm i oczekuje "walniecia w klate" z dwóch 18stek.

Z tym się nie mogę zgodzić. Dyskutować, wymieniać swoje wrażenia zawsze warto. Muszę też przyznać rację koledze Hey, bo czasami sam odnosiłem takie wrażenie, że w klumie BMN można tylko chwalić. Rafał, czasami chyba zbytnio Cię ponosi, co moim zdaniem tylko szkodzi kolumnom BMN, one same potrafią się obronić. Druga sprawa to nigdy nie bedzie tak ze kazdemu one podpasują. 

Kolejna sprawa to wg twoich kryterii, ja z moim PM7200, nie powinienem nawet podchodzic do testow BMN, bo to stare pudlo

Edytowane przez LOBO_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hey napisał:

Brakuje energii, brakuje walnięcia w klatę

hahaha.gif

Jeśli taki bas lubisz, który rozwala Ci serce i przy okazji mózg, to nie dziwię się, że nie słyszysz różnic, które występują. Pomijam ten Twój awatar, który też dużo daje do zrozumienia. big_grin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, soundchaser napisał:

hahaha.gif

Jeśli taki bas lubisz, który rozwala Ci serce i przy okazji mózg, to nie dziwię się, że nie słyszysz różnic, które występują. Pomijam ten Twój awatar, który też dużo daje do zrozumienia. big_grin.gif

I po co te nerwy? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.