Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie apeluje o spokój i kulture wypowiedzi. 

Nie denerwujcie sie, nie kazdemu BMNy pasuja i to jest normalne. Chyba nie ma na swiecie produktu ktory spasi kazdemu, no chyba ze .... chleb i herbata hahahahaha. Przynajmniej mi.

A na powaznie kazdy ma prawo krytyki ale i prawo obrony ALE kulturalnie.

Moze koledzie nie zagralo bo akustyka i reszta nie zagrala? Moze nie tego szukal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, hey napisał:

jaki humor? Robisz niepotrzebny spam w temacie. ogarnij sie człowieku 

Piszesz ewidentne bzdury, to musiałem zareagować.
Ale już nie przeszkadzam w merytorycznych dyskusjach na temat basu walącego w klatę. ?

Dobranoc Panie z głową w dół. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki naprawdę??? Za długo siedzicie przed monitorem???

Wyluzujcie, włączcie muzykę,  obojętnie na czym, aby tylko dobrze grało, usiądźcie wygodnie, zapalcie coś dobrego... ?

A było tu tak przyjemnie...

Rafale, czasami warto pominąć rzeczy zbyteczne i niegodne uwagi...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Rafale!

Oj tam, oj tam, nie ma co się tak unosić. Bardzo dobrze, że promujesz tego producenta, inaczej nie zyskałby szybko popularności.

Nie słyszałem BMN, nie jest to przecież popularny producent, ale do klubu wchodzę, bo podobają mi się kolumny, które prezentujesz - projekt, wykonanie, fornirowanie. Druga rzecz: jeśli ten model z Crescendo, który obecnie testujesz, będzie rozsądnie wyceniony, to może być on małym killerem jeśli chodzi o kolumny docelowe do małych/średnich pomieszczeń. Wystarczy porównać do cen modeli kolumn uznanych marek, w których zastosowano ten wysokotonowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno jest dla mnie istotne. Decyzja o kupnie i sprawdzeniu Vandersteen paradoksalnie była dobra. Skoro te kolumny uznawane są za jedne z lepszych w klasie do 10tyś, skoro ich przestrzeń jest jedną z większych ich cech. To ich przetestowanie zaoszczedziło mi wiele czasu, bo skoro sredniaki ze stajni BMN, w tak oczywisty dla mnie sposób je przyćmiły, praktycznie w każdym aspekcie okazały się (dla nas) lepsze, to ja nawet nie mam ochoty na testowanie innych. Teraz zostaje mi tylko czekać na docelowe kolumny, siaść na dupie i słuchać muzykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, hudykot napisał:

W jakim celu? 

Żeby jakoś je dociazyc i sprawdzić co się stanie. Ewentualnie myślałem o nawierceniu granitów i przykreceniu ich do kolumny za pomocą otworów przeznaczonych na kolce. W sumie działało by to jak zasypianie kolumny jakim olowiem. 

9 godzin temu, Mikelas76 napisał:

 

Nie denerwujcie sie, nie kazdemu BMNy pasuja i to jest normalne. Chyba nie ma na swiecie produktu ktory spasi kazdemu, no chyba ze .... chleb i herbata hahahahaha. Przynajmniej mi.

A na powaznie kazdy ma prawo krytyki ale i prawo obrony ALE kulturalnie.

Moze koledzie nie zagralo bo akustyka i reszta nie zagrala? Moze nie tego szukal.

Przez te 3 lata obecności klubu bana maja tu chyba dwie osoby które weszły tu w wiadomym celu. Przewinęło się kilka osób którym nie podeszły kolumny, wypowiedziały się w temacie i tyle. Czy ja komuś kiedyś coś narzucalem? Problem w tym żeby chociaż napisać na czym się gra i z czym porównuje. To w tedy dużo wyjaśni mi i osobom trzecim czytajacym. 

1 godzinę temu, EmilioE napisał:

 

Nie słyszałem BMN, nie jest to przecież popularny producent, ale do klubu wchodzę, bo podobają mi się kolumny, które prezentujesz - projekt, wykonanie, fornirowanie. Druga rzecz: jeśli ten model z Crescendo, który obecnie testujesz, będzie rozsądnie wyceniony, to może być on małym killerem jeśli chodzi o kolumny docelowe do małych/średnich pomieszczeń. Wystarczy porównać do cen modeli kolumn uznanych marek, w których zastosowano ten wysokotonowy.

Koło 8tys za podłogowe. Crescendo jak crescendo, ale midwoofer też jest w ogóle inny. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że klub zostaje rozwalony przez bzdury. BMN ideałem nie są, ale nie ma kolumn, które wszystkim przypasuja. Dla mnie grają dobrze, choć jestem teraz na etapie poszukiwania wzmacniacza do tych kolumn i słucham na przejściowym Xindaku. 

Rafał nie przybieraj sobie do głowy jeśli komuś gra inaczej niż u Ciebie. To wszystko jest zbyt osobiste i każdy czuje po swojemu. Po co walczyć z czymś z czym nie jesteś w stanie wygrać? To coś to gust. Z tym się raczej nie dyskutuje choć można się z nim nie zgadzać. Taka dyskusja prowadzi raczej do zniechęcenia osób odwiedzających ten klub i pokazuje obraz osoby, która nie radzi sobie z krytyką innych. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, rafal735r napisał:

Ewentualnie myślałem o nawierceniu granitów i przykreceniu ich do kolumny za pomocą otworów przeznaczonych na kolce. W sumie działało by to jak zasypianie kolumny jakim olowiem. 

10 godzin temu, Mikelas76 napisał:

Ja tak mam zrobione, plyta granitowa 5cm przykrecona do otworow na kolce  i jeszcze kolce pod plyte. Taka hybryda. Jest przede wszystkim 5 cm wyzej. Jest lekka zmiana ale nie potrafie tego przelac na „papier”. 

 

13 minut temu, aiki napisał:

Dla mnie grają dobrze, choć jestem teraz na etapie poszukiwania wzmacniacza do tych kolumn i słucham na przejściowym Xindaku. 

U mnie podobnie tez szukam jakiegos przedwzmaka lub nawet wzmaka. Kiedys slyszalem Lectora zax 60 chyba i bylo duzo lepiej niz porownywany nad i ca. Marzy mi sie lector zxt 70 hybryda ale 8500zl to duzo i boje sie co moja polowka by zrobila. Wiec tez w sumie szukam ?

16 minut temu, aiki napisał:

Szkoda, że klub zostaje rozwalony przez bzdury

Nic sie nie rozwali dopoki sa tu ludzie tacy jak my. 

Rafal sie uspokoi i przestanie podchodzic do tego zbyt emocjonalnie.

Wymieniajmy sie dalej pogladami , pomagajmy nowym wlascicielom i przyjmujmy krytyke na spokojnie.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2018 o 15:14, Szarn napisał:

Przesłuchałem również Pylon Diamond i KEF 300. Dopiero w ostatnim salonie, sprzedawca wskazał, że amplituner kina nie zagra tak dobrze jak nawet przeciętny wzmacniacz stereo. I faktycznie jest to przepaść.

Jest to zupełna nieprawda i bzdura. Podsycana, karmiona tu na forum od lat. Jeśli słuchasz kiepskiego amplitunera, to i owszem, ale idąc tym samym tropem, jeśli słuchasz też na kiepskim wzmacniaczu 2 CH, to też szału nie będzie. Nie daj się wkręcić w brednie sprzedawców. Taka rada.

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aiki napisał:

 

Rafał nie przybieraj sobie do głowy jeśli komuś gra inaczej niż u Ciebie. To wszystko jest zbyt osobiste i każdy czuje po swojemu. Po co walczyć z czymś z czym nie jesteś w stanie wygrać? To coś to gust. Z tym się raczej nie dyskutuje choć można się z nim nie zgadzać. Taka dyskusja prowadzi raczej do zniechęcenia osób odwiedzających ten klub i pokazuje obraz osoby, która nie radzi sobie z krytyką innych. 

 

Jest kilka osób którym nie podeszły BMN. Płakać przecież nie będę z tego powodu, ale pisanie jakiś głupot typu "głośniczki komputerowe" to po prostu zwykła ignorancja.

A można napisać po prostu że lubię jak jest dużo basu walacego w klate, BMN nie są dla mnie. 

Zresztą nie ważne. Mniejsza z tym. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2019 o 14:01, ciszyn11 napisał:

Na razie największą przeszkodą jest małżonka, bo nie podoba się jej totalnie ten fornir ze słojami drzewnymi, mówi że wyglądają jak z meblościanki z czasów PRL

Żona do wymiany......

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rafal735r napisał:

Jest kilka osób którym nie podeszły BMN. Płakać przecież nie będę z tego powodu, ale pisanie jakiś głupot typu "głośniczki komputerowe" to po prostu zwykła ignorancja.

A można napisać po prostu że lubię jak jest dużo basu walacego w klate, BMN nie są dla mnie. 

Zresztą nie ważne. Mniejsza z tym. 

Rafal no offence ale sprowadzasz problem ilosci do wielkosci. Owszem ma to przelozenie ale wieksza membrana produkuje nie tylko wiecej basu ale tez lepsza jego jakosc. Mniejszy wychyl szybszy powrot = lepszy impuls

Z duzego woofera bas gra swobodniej nie pompuje muzyki i nie robi znieksztalcen

A co powiesz audiofilom ktorzy sluchaja w 40m2 kolumn z 10 wooferow po 15 cali kazdy

Tu absolutnie nie chodzi o ilosc basu

 

Edytowane przez biniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SynSama napisał:

Żona do wymiany......

 

19 minut temu, biniek napisał:

Rafal no offence ale sprowadzasz problem ilosci do wielkosci. Owszem ma to przelozenie ale wieksza membrana produkuje nie tylko wiecej basu ale tez lepsza jego jakosc. Mniejszy wychyl szybszy powrot = lepszy impuls

Z duzego woofera bas gra swobodniej nie pompuje muzyki i nie robi znieksztalcen

A co powiesz audiofilom ktorzy sluchaja w 40m2 kolumn z 10 wooferow po 15 cali kazdy

Tu absolutnie nie chodzi o ilosc basu

 

Moim zdaniem odczuwanie basu jest też mocno uzależnione od akustyki pomieszczenia. Ostatnio założyłem u siebie kilka absorberów za kolumnami i na pierwszych odbiciach bocznych i jest duża zmiana na plus. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, biniek napisał:

Rafal no offence ale sprowadzasz problem ilosci do wielkosci. Owszem ma to przelozenie ale wieksza membrana produkuje nie tylko wiecej basu ale tez lepsza jego jakosc. Mniejszy wychyl szybszy powrot = lepszy impuls

 

2cm. Zależy też jaki to woofer. Mam teraz w domu dwie osiemnastki i E0042 chodzi niżej i ogólnie jest lepsza kultura dźwięku. Głośników marketowych nie komentuje bo żaden producent nawet nie ujawnia ich żadnych danych. 

11 minut temu, biniek napisał:

Wiadomo ze tak 

Jesli kanapa chodzi przy 18cm wooferze to znaczy ze jest mocny mod i podbicie pomieszczenia

Masz rację i jestem świadom tego pomieszczenia, ale całe szczęście będę się z nim męczył jeszcze tylko jakis czas. Tym bardziej nie wyobrażam sobie słuchania na jeszcze czyms większym jak już teraz jest za bogato. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, ze na moich Tannoyach dc10 na 25m w zadnym razie nie odczuwa sie dominacji basu, chociaż niby pisze sie, ze są to kolumny do dużych pomieszczeń. Jedynie miałem problem ze zbyt szklistymi wysokimi tonami, ale to właśnie ogarnęły panele akustyczne i kable solid core. 

Ja myślę, ze Tannoye mają na tyle specyficzne brzmienie, że można się od nich uzależnić na dłuższą metę i trudno jest późnien przejść na inne paczki. Tak było w moim przypadku. Dlatego np zdecydowałem się odesłać Bergesy, czy później Audiovectory SR3 Signature, które w kilku aspektach były lepsze od Tannoi. Audiovectory pomimo małych wooferów miały właśnie genialny, bardzo zróżnicowany  bas, z tym że tam były 2 basowce z tego co pamiętam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
42 minuty temu, Adam 38 napisał:

czy przełom środka i góry wyraźnie podbity?

Adaś...ten podbity przełom to najczęściej realizacja co by wokal na JBL Go było słychać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, SynSama napisał:

Jest to zupełna nieprawda i bzdura. Podsycana, karmiona tu na forum od lat. Jeśli słuchasz kiepskiego amplitunera, to i owszem, ale idąc tym samym tropem, jeśli słuchasz też na kiepskim wzmacniaczu 2 CH, to też szału nie będzie. Nie daj się wkręcić w brednie sprzedawców. Taka rada.

Z tą 'bzdurą' się nie zgodzę w przypadku amplitunerów. To, że sprzedawcy naciągają konsumentów jest oczywiste. Nie od dzisiaj wiadomo, że marża dochodząca do 90% ceny produktu, nie może tego produktu zaoferować w bardzo dobrej jakości - księgowi są bogami w tych firmach. Po ostatnim przesłuchaniu nowych wzmacniaczy, amplitunerów oraz sprzętu z lat 80-90 w klasie A, stawiam tylko na te ostatnie. I koszt nie jest tak masakryczny, chociaż sprzęt z tych lat mocno poszybował cenami w górę.

Po tych odsłuchach i po tym, co zrobiłem u siebie, mam wrażenie, że większość z nas nawet nie ma pojęcia o dobrym brzmieniu muzyki i jakości basu, ale o tym następnym razem. I wykorzystują to producenci, sprzedawcy i cały rynek, który już chyba mocno oszalał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
22 godziny temu, rafal735r napisał:

Pokój zacny. Kolumny tylko do filmów czy muzyka też? Przydały by się standy. 

Do muzyki. Mam standy 20x20x50 lity granit ale musiałbym zredukować tą długą szafkę ale to już działania, gdy mi je przyślą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem twoich JBL w sieci, ale coś nic nie mogę znaleść. Możesz podesłać co to w ogóle jest?

Edit: Dobra znalazłem ?

Myślę że przejście na BMN S2 powinieneś odczuć i to znacznie. Co najważniejsze i o czym pisałem. Daj im minium 3 dni grania ze średnią głośnością i z jakimiś kawałkami które mają jakiś bas, aby midwoofery się rozruszały. Po 3 dniach zaczną grać konkretnym basem.

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Szarn napisał:

Z tą 'bzdurą' się nie zgodzę w przypadku amplitunerów.

A kto mówi, że miałem na myśli nowe, plastikowe amplitunery ze sklepu :-) ?

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2019 o 13:15, Mikelas76 napisał:

Czesc Wam!

A mi chodzi od jakiegos czasu po glowie "wproszenie sie" do kogos na krotki odsluch. Ja oczywiscie mam BMNy ale chcialbym sprawdzic jak one graja w innych pomieszczrniach i na innym sprzecie. Czy ktorys z kolegow z okolic Gniezno-Bydgoszcz -Poznan bylby tak uprzejmy i dalby mozliwosc krotkiego odsluchu w jakis weekend?

Hej, zapraszam!

Chętnie posłucham BMNów.
Odezwij się na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Blue2 napisał:

Hej, zapraszam!

Chętnie posłucham BMNów.
Odezwij się na priv.

Hehe kolego zle mnie zrozumiales. Mi chodzilo o wproszenie sie do kogos kto ma BMNy. Nie chce mi sie wozic moich kolumn z przykreconymi granitami.  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?

Co do granitów. Masz przykrecone od spodu? Ja myślę aby kupić granity idealne jak wymiary kolumn. W sensie szer, gł, grubość 3cm, przewiercic otwory w nich i przykrecic w miejsce kolców. Ewentualnie, kolce w tedy przykleić do granitów. 

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.