Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, rafal735r napisał:

?

Co do granitów. Masz przykrecone od spodu? Ja myślę aby kupić granity idealne jak wymiary kolumn. W sensie szer, gł, grubość 3cm, przewiercic otwory w nich i przykrecic w miejsce kolców. Ewentualnie, kolce w tedy przykleić do granitów. 

Mam przewiercone plyty na przelot i przykrecone do otworow na kolce w kolumnach. Oprocz tego w plytach sa zrobione otwory na kolce i na kolcach to stoi. Granit na wymiar kolumny, hm... moim zdaniem slabo to wyglada. U mnie wiekszy wymiar. Poza tym czytajac rozne fora proponuje sie z roznych wzgledow grubosc co najmnie 5cm. Moje granity sa z uwagi na kota ktory skakal mi po kolumnach ? i podstawy te czynia kolumny bardzo stabilnymi. Czy one zmieniaja dzwiek? Chyba autosugestia. Czytalem ze ponoc lepszym rozwiazaniem jest gruba podstawa drewniana, no ale umnie sa granity ze wzgledu na wage. A czy podniesienie wysokosci kolumn zmieni jakosc dzwiek? Watpie. Fala dzwiekowa to nie promien lasera zeby wazne bylo nawet te 0,5cm.r

 

E70DF369-22B1-43D8-B53A-8FB8C208E2A2.png

Edytowane przez Mikelas76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta granitowa to bardzo dobry pomysł żeby kolumnę odizolować od drewnianej podłogi bo ta świetnie niesie wszelkie wibracje. Dodatkowo przykręcona śrubami, kolumnę dociąży i ustabilizuje. Kolce jeśli na dywan - słusznie, ale na twardym podłożu to totalny bezsens. lepiej już dać pod płytę jakiś podkład gumowy, albo filc. 

34 minuty temu, Mikelas76 napisał:

Granit na wymiar kolumny, hm... moim zdaniem slabo to wyglada

Czemu nie. Moim zdaniem może to dać bardzo ciekawy, oryginalny efekt wizualny.

Edytowane przez hey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ciebie granit sporo większy jak kolumna, ja bym zrobił takiej samej wielości bez fazowania brzegów i kolor jasny taki jak mam teraz to myślę że dobrze by to się skomponowalo. Ja myślę dał był 3cm jak teraz. A do tego kolce klejone jak miałem w stanach w kefach R. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rafal735r napisał:

U ciebie granit sporo większy jak kolumna, ja bym zrobił takiej samej wielości bez fazowania brzegów i kolor jasny taki jak mam teraz to myślę że dobrze by to się skomponowalo. Ja myślę dał był 3cm jak teraz. A do tego kolce klejone jak miałem w stanach w kefach R. 

Wszystko kwestia gustu. U mnie stoi to na dywanie na panelach, dlatego kolce i dlatego ma to sens - pływająca podloga. Jakiejs wielkiej roznicy w dzwieku nie zauwazylem. Wydawalo mi sie ze troche cos tam .... ale szczerze juz zapomnialem o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Panowie, jak to jest z podłogą z paneli? U siebie mam granity pod które podkleiłem filc. Podłoga jest na tyle krzywa, że na jednym z rogów granitu konieczne było podklejenie dwóch warstw filcu. Dzięki temu całość jest wypoziomowana, ale... kolumna chwieje się z uwagi na uginanie się podłogi - jak kolega wyżej słusznie to określił „pływająca podłoga”.

Z tego względu rozważam obecnie zakup płyt granitowych z zamontowanymi już kolcami. Łudzę się, że dzięki mniejszej powierzchni nacisku na panele (kolce z podkładkami), całość będzie lepiej usztywniona.

Może ktoś przerabiał już podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Thar napisał:

Z tego względu rozważam obecnie zakup płyt granitowych z zamontowanymi już kolcami.

Pod warunkiem że kolce nie będą zamocowane na stałe, tylko wkręcane. Dzięki czemu na krzywej podłodze będziesz mógł sobie starannie całość wypoziomować.
Ja zamiast kolców zastosowałem regulowane nóżki gumowe od pralki:)


 

IMG_2743.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od piątku moje EX2 II są już w domu. Czasu mam niewiele ostatnimi dniami, ale trochę posłuchałem. Jest pięknie. No i ten fornir, mistrzowskie wykonanie, piękne wybarwienie. Jest to Palisander Salvador, ale wyszedł dość nietypowo, co mnie bardzo ucieszyło.

 

IMG_0596.JPG

fullsizeoutput_c1a.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni słuchania, więc mała relacja i porównanie do Vandersteen 1C, bo to jest chyba największe zaskoczenie.

Zbliżający się wyjazd służbowy, urodziny najmłodszego w weekend, strajk oświaty,  który spowodował że 3ka dzieci jest w domu, skutecznie uniemożliwia spokojne odsłuchy. Mimo tego udało się trchę posłuchać.

Muzyka leci w tle, czasami w domu dzieci tak hałasuja, że nic nie słyszę, ale czasami udaje się wychwycić fajne momenty. Wracam do kawałków z przed kilku lat, brzmią całkowicie inaczej. 

Chcę porównać EX2 do VDST bo to one uznawane są za klasykę gatunku, za kolumny odtsawiające niejedne droższe od nich, a kosztują około 8000. Ciągle chodzi mi to po głowie, bo z reguły jak porównuje się dwie rzeczy to każda z nich ma w czymś przewagę nad drugą. Tak też było kiedy to miałem poprzednie EX2, kiedy to wysokie w EX2 mnie drażniły, a VDST miały ten zakres spokojniejszy przez co nie męczyły. Teraz ostatni „bastion” VDST kontra EX2 upadł, zmiana nastaw dała zamierzony efekt. Ja po prostu nie widzę, w jakim aspekcie VDST miałyby być lepsze od EX2… Nie wiem, są wieksze, ale to nie zaleta to nawet wada, która spowodowała, że wyglądały trochę karykaturalnie na podwyższeniu. 

Co do dźwięku, po pierwsze na DIRECT SOURCE, one totalni nie miały basu, musiałem je tak samo jak małe KEF iQ50 podbijać korekcją i dodawać +50% tonow niskich. Nawet to nie pomagało w słuchaniu muzyki na normalnych poziomach głosności. Wysokie tony, aż za łagodne, można było to jednak zmieniać nastawą na tyle kolumn, tyle że dodanie wysokich powodowało jeszcze większy efekt braku tonów niskich. Oczywiście VDST grały poprawnie, czysto, ale bez werwy, bez dynamiki, wszystko jakby tak samo, za płasko. Były lepsze od iq50, ale do EX2 jest im tak samo daleko jak iQ50 do VDST. 

Co jeszcze, pomimo efektywności 90dB, pokrętło głosności musiało być ustawione około „2 godziny” wiecej niż przy BMN.

BMN grają pełnym dźwiękiem bez znaczenia na poziom głosności, nawet wieczorne ciche słuchanie, daje fajne przyjemne niskie rejestry. Melodyjność, dźwięczność, trójwymiarowość z bardzo żywym, ale przy tym całkowicie nie męczącym dźwiękiem, to słowa jakie mi przychodzą na myśl po tych kilku dniach.

W BMN każdy rodzaj muzyki brzmi dobrze. 

Nisko schodzący bas w Massive Attack „Angel” „the spoils”, Taco Hemingway „515” tam bas przesuwa ściany, aż trudno uwierzyć że jest taki efekt na moim metrażu. Przy Biosphere "Oi-1” musiałem kilka rzeczy w domu przestawić bo wpadały w wibracje. 

Prince „when the doves cry”, mistrzowski agresywny początek, punktowy bas, dynamika. 

Utwory, gitarowe, akustyczne, ogrom detali, realizm, myzykalność, piękna przestrzeń w Ben Stevenson „Yellow bird”, cała nowa płyta Hozier brzmi jak na koncercie,  czasami zatrzymuje się, aby skupić się na fragmentach które przecież znam, a brzmią na nowo jak Phil collins „this must be love"

GUS GUS „featherlight”, „crossfade”, elektronika z islandii od weteranow gatunku, zero zadyszki  u BMN, a sporo się w ich muzyce dzieje. 

Zadziwiające jest czasami jak patrzy się na membranę midwoofera, ktora doslownie tańczy i to wcale nie w takt muzyki.

Dzisiaj doszedł do mnie Marantz PM-16, wiec powinno byc jeszcze lepiej niz z PM7200. no i faktycznie tak jest. Nie jest tez tak ze wszystko jest duzo lepsze, bo dynamika i bas jest podobny, po prostu basu bylo i jest wystarczająco. Jest on jednak bardziej „w punkt”, ogolnie moge powiedziec ze teraz muzyka jest bardziej szlachetna, tak jakby, doszlo szczegolow, jeszcze wiecej detali, wysokie rejestry bardziej czyste. Dzwiek nabral klasy, tak bym to ująl, choc juz wczesniej bylo bardzo dobrze. 

Dlatego ja juz dogonilem kroliczka. Uwazam ze mam sprzet na zblizonym poziomie i nie zamierzam wicej kombinowac. Jest duzo lepiej niz zakladalem zmieniaja stare kino domowe na dobre stereo. Teraz czas na sluchanie muzyki. Wszelakie aleraty z OLX i Allegro wykasowane. Jdynie KEF iQ50 sprzedam aby kupic male monitorki i postawie na strychu aby razem z PM7200 graly w moim malym biurze i tyle.

jeszcze co do wykonania BMN, w weekend mialem trochę gości, każdy się pytał co to za kolumny, czy to prawdziwe drewno, o cene itd. Ogolnie skrzynki są mistrzowsko wynokane a fornir robi kawał dobrej roboty. 

Teraz siedzę sobie na kanapie, spijam dobre ciemne piwo, slucham muzyki, kiedy to caly dom spi i pomimo nastawy na wzmacniaczu -75db, dzwiek jest soczysty, pelny. No i ta rozdzielność i detaliczność, a zarazem brak zmeczenia kilkugodzinnym słuchaniem...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rafal735r napisał:

Ja używam Tidala, zawsze to Flac lub MQA. 

Wszystko pięknie, pytanie tylko z czego te flac są robione, dla mnie różnica jest na poziomie autosugestii. Dlatego zostałem przy Spotify bo pakiet rodzinny wychodzi dużo lepiej finansowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LOBO_M napisał:

Wszystko pięknie, pytanie tylko z czego te flac są robione, dla mnie różnica jest na poziomie autosugestii. Dlatego zostałem przy Spotify bo pakiet rodzinny wychodzi dużo lepiej finansowo

Ja mam odmienne zdanie. Kiedyś tez grałem Spotify i Twoje argumenty były dla mnie kluczowe, a na dodatek lepszy interfejs oraz trafniejsze podpowiedzi co do ulubionej muzy. Ba nawet dźwięk Spotify wydawał się dynamiczniejszy.

I tak było dopóki grałem na starym sprzęcie (NAD C352). Potem przyszły BMN, następnie wymieniłem wzmacnia na Lector ZXT 70 i wtedy przyszło pewne rozczarowanie. Jak to, tyle kasy poszło w sprzęt a tu czegoś brakuje. Odpaliłem Tidal HiFi i co?? No rewelacja. 

 

 

 

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując, od spraw technicznych.

Trochę rzeczy w życiu kupiłem, od tanich za setki zł, po drogie i jeszcze droższe za dużo więcej niż moje BMN. Sprzęty, elektronika, samochody. Duże, małe sklepy itd. Prywatnie, firmowo, długo by wymieniać. Co jednak jest istotne, nie spotkałem się do tej pory z tak dobrym "after sale service" jak w przypadku BMN. Nic z nimi się nie dzieje, wprost przeciwnie, jest coraz lepiej. Chodzi, o kontakt, dbałość, dostępność. To jest niebywałe, że jest to firma "One Man Army", chylę czoła! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, LOBO_M napisał:

Abstrahując, od spraw technicznych.

Trochę rzeczy w życiu kupiłem, od tanich za setki zł, po drogie i jeszcze droższe za dużo więcej niż moje BMN. Sprzęty, elektronika, samochody. Duże, małe sklepy itd. Prywatnie, firmowo, długo by wymieniać. Co jednak jest istotne, nie spotkałem się do tej pory z tak dobrym "after sale service" jak w przypadku BMN. Nic z nimi się nie dzieje, wprost przeciwnie, jest coraz lepiej. Chodzi, o kontakt, dbałość, dostępność. To jest niebywałe, że jest to firma "One Man Army", chylę czoła! 

Pełna zgoda.

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/7/2019 at 10:29 PM, LOBO_M said:

Od piątku moje EX2 II są już w domu. Czasu mam niewiele ostatnimi dniami, ale trochę posłuchałem. Jest pięknie. No i ten fornir, mistrzowskie wykonanie, piękne wybarwienie. Jest to Palisander Salvador, ale wyszedł dość nietypowo, co mnie bardzo ucieszyło.

 

IMG_0596.JPG

fullsizeoutput_c1a.jpeg

No piękne,  fornir idealnie pasuje do pomieszczenia aż chce się nacisnąć przycisk,, play " i słuchać muzyczki heh 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2019 o 19:27, soulek napisał:

No piękne,  fornir idealnie pasuje do pomieszczenia aż chce się nacisnąć przycisk,, play " i słuchać muzyczki heh 

Dzięki.

Faktycznie, ładnie sie wkomponowały, minimalistyczne, nie rzucające się w oczy. Choć też dzięki ciekawemu fornirowi, nie zlewają się z dębową półką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Seb1 napisał:

LOBO_M widzę,że mamy zbliżony gust. Ciemne piwo i palisander. Gus gus  i massive attack też się kiedyś u mnie przewinęły. Bmny niestety na razie muszą poczekać.

Ja do TRIP-HOP, ambient, wróciłem po latach przerwy, kiedy to w bardzo niepozornym pubie Herkus Kantas w Kłajpedzie, jedząc wyśmienite burito i zapijając lokalnym piwem, usłyszałem Massive Attack, potem poleciał Tricky a do tego GuGus Arabian Horse. Kwintesencja gatunku i szok że w pubie leci taka muzyka. Przez czas pobytu, był to mój ulubiony Pub, polecam, prowadzi go grupa pasjonatow na czele z właścicielem dr. nauk humanistycznych. Niebywale ciekawi ludzie. Co do piw polecam Kvak, typowe belgijskie, mam nawet do tego specjalną szklankę.  No i „Belgijska blondynka” browaru Mariestad, zaje..sty belgian blond.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.