Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

Same głośniki kosztują 4tys, więc trzeba dopłacić swoje. Rachunek raczej prosty. Dla mnie różnica jest przede wszystkim bardzo wyraźnie słyszalna pod kazdym względem. A czy warta tych pieniędzy? To już chyba kwestia indywidualna. Niektórzy twierdzą że warto dać za kabel 10tys. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, rafal735r napisał:

Okazało się że niestety muszę zostać z tymi granitami, więc jakoś to poskładałem. Nie jestem do końca zadowolony, ale może w przyszłości będę próbował jeszcze raz.

4763a1857a9513a7c35bf0b704b0740f_1.jpg

a3aec6c7b4fcb97640785c3b37c7042e_1.jpg

299a430f5158de14fdbe46ccc65909b4_1.jpg

1f3e40cc2f49e489ffd1b6e185f46304_1.jpg

c5092ed0c3cc48f7c59be89ebbbbc0c1_1.jpg

0d89e0d6e145ddb3f0c60ae5224de558_1.jpg

Bardzo fajny upgrade - oczywiście mam na myśli głośniki.  Sam jestem bardzo zadowolony z BMNów ale chodzi po głowie skoro może być lepiej to kiedyś będzie trzeba o tym pomyśleć.

Ale te ledy? Sorki ale mi to przypomina styl miniwież Thomsonic, czy International z lat 90 tych. Nie uraź się, tak mi się skojarzyło po prostu ?  

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sebgla napisał:

 

Ale te ledy? Sorki ale mi to przypomina styl miniwież Thomsonic, czy International z lat 90 tych. Nie uraź się, tak mi się skojarzyło po prostu ?  

W rzeczywistości, w nocy jest w ogóle inaczej. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, rafal735r napisał:

Poza tym, zawsze można wyłączyć ?

5430b639fb71a28325dc10b21968be3f_1.jpg

ffd9c44e60a34e426340c842729fc969_1.jpg

Od razu lepiej hehe:)

Mój mały upgrade. Superspikes. 7a79c93580585ca1c870b9568b8d2aff.jpg3d6e8487996eae848bc5ef314cf3a42b.jpg

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, EmilioE napisał:

Koniecznie pożycz i wypróbuj Primalunę!

Ja mam tranzystor oraz lampę, ale dopiero na tej drugiej dźwięk nabiera szlachetności, powietrza, uczuć.

Wątpię by przebiła Burmestera. Porownywalismy oba wzmaki u kumpla. Burmester wypadł tragicznie, ale ze względu na moc, bo kumpla Focale miały 3.5ohm i 86db. W rezultacie nie było basu. Natomiast na Primaluna było OK. Domyślam się że u mnie zalalo by basem wszystko. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marmury to totalnie nie moja bajka, dla mnie ich miejsce jest na cmentarzu. Patrząc jednak na te dwie opcje wersja Rafała wygląda bardziej spójnie, kamień o wymiarze kolumny i kolce pod kamieniem, moim zdaniem lepiej się prezentuje, no a LED, faktycznie, mozna nie włączać;-)  To wszystko jednak dyskusja o gustach, a o tym jak wiemy się nie dyskutuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od wczoraj mam beszele 2. Okazjonalnie zakupione, używane. W tej cenie to na prawdę przyzwoite kolumny. Do ideału brakuje sceny dobrze rozbudowanej no ale w tej cenie to nie ma co tego oczekiwać. 
U mnie gra w torze całkiem analogowym winyl (goldring 1042, nagaoka mp-200) -> Polski klon Ear843 na 12ax7 EHG -> Fezz audio silver luna na 6n2p nos vostock i 6ca7EH, okablowanie srebro (miedz do glośników jeszcze ofc), wszystko bez żądnych bananów itd - skręcane lub lutowane. 
Fajna stereofonia, bass brzmiący jak należy. Jestem zadowolony. Polecam w tym przedziale cenowym ciężko znaleźć coś co tak zagra z lampą. Lampa także tania. I powiem szczerze polski sprzęt w tym przedziale cenowym to na prawdę super dźwięk. Beszele 2 spokojnie mogą konkurować z konstrukcjami po 12-15 tys. 
Pozdrawiam Kluas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Klaus1973 napisał:

od wczoraj mam beszele 2. Okazjonalnie zakupione, używane. W tej cenie to na prawdę przyzwoite kolumny. Do ideału brakuje sceny dobrze rozbudowanej no ale w tej cenie to nie ma co tego oczekiwać. 
 

Jaki w nich tweeter siedzi? 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam powoli nowych kolumn do jvc ax-1100 czy te BMN s3 to dobra propozycja do 5tys z nowych? poradzą sobie te kolumny zarówno w rocku jak i przy bardziej spokojnych klimatach damskie wokale itd mam pokój o wymiarach 18m2 ile kosztuje wypożyczenie tych kolumn do domu na odsłuch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczytuje temat BMN i wydaje mi się, że to typ kolumn, które chciałbym nabyć, ale dopiero  po wakacjach. Raczej podłogówkę S3 lub Ex3 II.

Zanim do tego dojdzie, to chciałbym zacząć od wymiany wzmaka już teraz. Aktualnie gram na Denon PMA-560 i STX MX-140. Przez  2 lata używałem małego wzmaka z aliexpress na TP3116 i muszę przyznać, że dźwięk był wyraźnie lepszy od Denona. 

Bas na TPA był sprężysty i fajnie kontrolowany, na Denonie dudni i rozmywa się, średnicy także za dużo u Denona,  tylko wysokie są nieco podobne, ale delikatnie wycofane względem reszty pasma. Na TPA były lepiej słyszalne. Niestety TPA mi rozwaliły dzieci i męczę się z powrotem na tym Denonie.

Słucham głownie muzyki elektronicznej jak Front 242, Dead Can Dance, wokali Diany Krall i  i trochę poważnej, organy Bacha itp.

Lubię jak dźwięk jest dynamiczny i czysty. Nie lubię rozmazania, lubię słyszeć szczegóły w instrumentach. Bas musi być się, ale bez żadnego nadmiaru, ma być go czuć i być precyzyjny, nie rozlewać.

Bardzo lubię też kobiece wokale i te też powinny być jak na żywo;) Zresztą wokale i niektóre instrumenty, jak gitara, to według mnie jedyna rzecz, której możemy posłuchać jak naprawdę brzmi, bo można słuchać na żywo i od razu słyszymy fałsz na naszym hifi w domu. Nie mniej średnicy nie może być za dużo, bo robi się papka i to mam teraz.

No i wysokie nie mogą dominować i zalewać kłuciem w uszy. Dzwonki, talerze, to wszytko piękne, ale bez nadmiaru, ma być słyszalne i tyle.

Więc jaki wzmak do ok 1500-2k zł teraz, może być używka,  a potem co wybrać Ex2 czy dopłacić do S3?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej serii Denona x60 miałem PMA-1060 i dla mnie grał w tedy sucho. Dawno to w sumie bylo. W cenie 1500-2000 to w sumie nie wiem co polecić. Może Marantz PM-17? Jakiś niski model Primare? 

Za około 2tys dało by się jeszcze kupić Yamahe AS1000. Ale trafić ten wzmak to ciężko. 

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rafal735r napisał:

Z tej serii Denona x60 miałem PMA-1060 i dla mnie grał w tedy sucho. Dawno to w sumie bylo.

Dokładnie pamiętam czasy 7 lat temu, bo wtedy szukałem swojego pierwszego wzmaka i fora były pełne zachwytów na seriami x60 i nie jeden wzdychał do 1560. Teraz czasy inne i polecają PMA1510AE. Jak to gra względem Marantzów 7200 czy PM-17? Podobna szkoła brzmienia?

Ten Dayens fajnie wygląda, ale cena...

BTW, wiem, że to nie ten temat, znaczy nie o wzmakach, ale może ktoś podrzuci jakaś propozycję, co ładnie zgrywa się z BMN i łatwo dostać jako używkę. Tak myślałem właśnie o wspomnianych Marantzach.

Edytowane przez virgo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Denona znam 1500R, 1500AE czy 2000R. Te nowsze serie nie wiele się różnią. To jest dość szybkie granie, ale i bezpośrednie. Bas dość mocny. Marantz PM7200 ma barwę itp, ale dla mnie brak trochę dynamiki. Za to PM16 ma wszystko co trzeba, choć bas też nieco podleje. Ale trzeba wziąć pod uwagę że akurat PM16 porownywalem do sporo drozszego Burmestera. Jak na swoja cenę jest super. 

 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, virgo napisał:

(...) BTW, wiem, że to nie ten temat, znaczy nie o wzmakach, ale może ktoś podrzuci jakaś propozycję, co ładnie zgrywa się z BMN i łatwo dostać jako używkę. Tak myślałem właśnie o wspomnianych Marantzach.

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-music-hall-a35-2-idealny-8176966127

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-atoll-in80se-czarny-gwarancja-8184847853

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-stereo-xindak-xa-6800-08-xa6800-8134148608

https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-primare-i22-CID99-IDzO4M5.html#091eb8e569

https://www.olx.pl/oferta/hegel-h70-idealny-wzmacniacz-zintegrowany-dac-lexor-trade-CID99-IDxIE63.html#576af75c18

PS. Moja rada to kup coś mocnego i wydajnego z naciskiem na to drugie, aby uniknąć rozczarowań..

Edytowane przez kocurro

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kocurro napisał:

Słuchałeś ich wszystkich czy tak wkleiles? H70 odrzucił bym odrazu. I22 jest taki sobie, nie wart swojej ceny. Atoll awaryjny, choć IN200 jest OK. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.